+ Odpowiedz na ten temat
Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 51

Temat: Komputer - Radzimy Sobie Sami

  1. #16
    portia - samo dobro portia - samo dobro portia - samo dobro Avatar portia
    Na DoFo od
    May 2006
    Skąd
    z kontowni
    Wiek
    50
    Postów
    2,703
    Siła Reputacji
    22

    Domyślnie Odp : Komputer - Radzimy Sobie Sami

    Tak jak Zajko powiedział - nikt nie jest wróżką, aby powiedzieć co jest nie tak, że komp powoli chodzi. Przyczyną może być wszystko - np. niedawno na moim super sprzęcie odpaliłem dekoder PureVideo i po wyjściu z aplikacji dostałem 5 minutowego zwiecha, tak dużego, że nawet mysz nie działała.
    Jeżeli wam coś źle chodzi, a pojęcia nie macie o kompach to nie bawcie się bo to nie ma najmniejszego sensu. Wszystkie aplikacje "ratunkowe" trzeba umieć obsłużyc, a często i one głupieją. Niedawno wlazłem do sieci z opuszczonymi osłonami i od razu załapałem trojana. (iexplore.exe i mdm.exe + jakiś dll). Co prawda zarówno PG2, Outpost jak i router usadziły go i nie pozwoliły nigdzie wyjsc jednak proces IE, mimo, że nie był uruchomiony wygenerował tyle połączeń, że zabił totalnie FF, co dziwne muł smigał bez problemu. Najlepsze jest to, że mimo iź miałem NODa i zapuściłem kilka programów skanujących nic nie zostało wykryte. Zadziałało połączeni: intelekt, doświadczenie, google i ruski ProcessKiller + shift+del.
    Jeśli komuś brak doświadczenia i wiedzy to niestety nie ma innego wyjścia jak zabezpieczyć się w odpowiednie aplikacje, a następnie format C:, odłączyć sieć i jechać z koksem.
    Po instalacji windy od razu wrzucamy xpantispy, później dobrego i lekkiego firewalla i antywirusa (np Outpost lub Kerio i NOD32). Przeglądarka Firefox 2.0. Peer guardian 2 i zaznaczyć wszystkie listy blokowania - jeśli jakaś strona przez przypadek znajdzie się w zakresie blokowania to można ją później dodać do listy pernamentnie odblokowanych (np. Google). Jesli, ktoś używa napędów wirtualnych i nie chce się grzebać, to zamiast Alcohola polecam Deamontools - nowe Alcohole potrafią przyprawić co po niektórych o siwiznę, gdy nagle nagrywarka przestanie widzieć płyty RW, a widzi je jako CD/DVD-R. Aktualizacje pobierać za pomocą autopatchera. Używać od czasu do czasu rootkit revealera lub innych podobnych narzędi. Mnóstwo dobrego stuffu jest na płycie Utility 8cm (niedawno zapodawałem). Później trzeba byćtylko nieufnym w stosunku do treści internetowych i nie zasysać "darmowych" aplikacji najerzonych spy i adwarem.
    No i uczyć się uczyc, uczyć...

    portia: Poisonous Orphan-Reaping Townsfolk-Injuring Abomination or Paramour Offering Rapturous, Thrilling, Intense Affection



  2. #17
    Taki jaki byl taki jest Papla Świecący przykładem Papla Świecący przykładem Papla Świecący przykładem Papla Świecący przykładem
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    tu
    Wiek
    53
    Postów
    4,378
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie Odp : Komputer - Radzimy Sobie Sami

    zamiast truc o dupie marynie... konkretne problemy

    1. Co jest problemem
    2. Kiedy wystapil
    3. Specyfikacja komputera
    4. Screen z Task Managera
    5. Cokolwiek co moze byc pomocne

    i to jest tylko poczatek
    Nadszedl czas zeby zaczac sie wstydzic

    A niby w imię czego?Co to za metoda?Dlaczego ja mam ponosić konsekwencje tego że ktoś jest źle wychowany?

  3. #18
    Sentyment molestuje dzieci Simmek Wie o co chodzi Simmek Wie o co chodzi
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    ...
    Postów
    5,923
    Siła Reputacji
    25

    Domyślnie Odp : Komputer - Radzimy Sobie Sami

    kurwa nie chce, ale format c:

    Nie ma innego sposobu, na poczatek nauczyc sie uruchomic z cd...
    Nastepnie czytac ze zrozumieniem...
    Co kolwiek sie instaluje, wiedziec po co i dlaczego
    Fizycznie podla zepsuc sie softem raczej nie zepsuje...

    Jak sie walnie XP cztery razy w jeden dzien to potem to juz buleczka z maslem

    MYSLEC, MYSLEC i MYSLEC

    BTW: PERSONAL COMPUTER - tak wiele znaczy...
    - Prosze Pani, czy Pani by chciala zagrac w filmie?
    - Tak, chciala bym...
    - A... to swietnie sie sklada, a... co Pani by chciala zagrac?
    - Chcialam zagrac... tak jak ta... no w tym filmie... wie Pan w ktorym... Ona grala z takim przystojnym, dobrze zbudowanym, szatynem, o ile sie nie myle, wie Pan z ktorym. Ona grala cos bardzo pieknego, ja bym tez tak chciala zagrac cos pieknego...
    - No brawo, brawo, Pani by chciala zagrac cos pieknego. Ludzie pragna piekna. Nasz film powinien byc piekny.


  4. #19
    Taki jaki byl taki jest Papla Świecący przykładem Papla Świecący przykładem Papla Świecący przykładem Papla Świecący przykładem
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    tu
    Wiek
    53
    Postów
    4,378
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie Odp : Komputer - Radzimy Sobie Sami

    probowanie zlokalizowania problemu, skanowanie, czyszczenie itd - pol dnia idzie sie walic

    nowa instalacja - niecala godzina, plus pol godzinki na zainstalowanie steama.

    wiec?
    Nadszedl czas zeby zaczac sie wstydzic

    A niby w imię czego?Co to za metoda?Dlaczego ja mam ponosić konsekwencje tego że ktoś jest źle wychowany?

  5. #20
    6b idiota mineczka Laureat pokojowej nagrody mineczka Laureat pokojowej nagrody mineczka Laureat pokojowej nagrody mineczka Laureat pokojowej nagrody Avatar mineczka
    Na DoFo od
    Nov 2005
    Skąd
    slask
    Postów
    5,690
    Siła Reputacji
    27

    Domyślnie Odp : Komputer - Radzimy Sobie Sami

    Cytat Napisał Indianka Zobacz post


    ALEEE ŚMIESZNE,prawda Wenuska?
    Wy się śmiejecie????Ja się łzami zalewam odkąd to przeczytałam

  6. #21
    6b idiota mineczka Laureat pokojowej nagrody mineczka Laureat pokojowej nagrody mineczka Laureat pokojowej nagrody mineczka Laureat pokojowej nagrody Avatar mineczka
    Na DoFo od
    Nov 2005
    Skąd
    slask
    Postów
    5,690
    Siła Reputacji
    27

    Domyślnie Odp : Komputer - Radzimy Sobie Sami

    Cytat Napisał Papla Zobacz post
    zamiast truc o dupie marynie... konkretne problemy

    1. Co jest problemem
    2. Kiedy wystapil
    3. Specyfikacja komputera
    4. Screen z Task Managera
    5. Cokolwiek co moze byc pomocne

    i to jest tylko poczatek
    1 słabo nam net chodzi-kiedyś lepiej chodził
    2 od jakiś 2 miesięcy(dokładnej daty nie pamiętam)
    3 nie wiem o co się pytasz
    4 jak wyżej
    5

  7. #22
    rece opadaja Hitman Świecący przykładem Hitman Świecący przykładem Hitman Świecący przykładem Avatar Hitman
    Na DoFo od
    Jul 2006
    Skąd
    Harrogate
    Postów
    3,272
    Siła Reputacji
    23

    Domyślnie Odp : Komputer - Radzimy Sobie Sami

    Cytat Napisał mineczka Zobacz post
    1 słabo nam net chodzi-kiedyś lepiej chodził
    2 od jakiś 2 miesięcy(dokładnej daty nie pamiętam)
    3 nie wiem o co się pytasz
    4 jak wyżej
    5
    Kiedy wystapil? To pytanie nie dotyczace bezposrednio czasu, ale sytuacji np. po zainstalowaniu wtyczki do ff albo po wgraniu nowego antyvirusa itd.

  8. #23
    rece opadaja Hitman Świecący przykładem Hitman Świecący przykładem Hitman Świecący przykładem Avatar Hitman
    Na DoFo od
    Jul 2006
    Skąd
    Harrogate
    Postów
    3,272
    Siła Reputacji
    23

    Domyślnie Odp : Komputer - Radzimy Sobie Sami

    W tym temacie macie zawierac proste instrukcje jak poprawic jakosc pracy komputera.Maja to byc rady uniwersalne ktore moze wcielic w zycie kazdy uzytkownik PCta.
    Nie skupiajcie sie na konkretnych problemach bo wiadomo ze wtedy poszkodowany powinien zrobic formata (jesli sie na tym nie zna). Ale jest pare rzeczy ktore moga pomoc w sprawniejszym dzialaniu kompa i o takie rady prosil araj.
    Nie musicie byc wrozkami zeby podeslac komus linka do jakiegos programu + do tego porada jak czesto go uzywac i w jakich sytuacjach.
    Ostatnio edytowane przez Hitman ; 27-10-06 o 16:03

  9. #24
    6b idiota mineczka Laureat pokojowej nagrody mineczka Laureat pokojowej nagrody mineczka Laureat pokojowej nagrody mineczka Laureat pokojowej nagrody Avatar mineczka
    Na DoFo od
    Nov 2005
    Skąd
    slask
    Postów
    5,690
    Siła Reputacji
    27

    Domyślnie Odp : Komputer - Radzimy Sobie Sami

    Cytat Napisał Hitman Zobacz post
    Kiedy wystapil? To pytanie nie dotyczace bezposrednio czasu, ale sytuacji np. po zainstalowaniu wtyczki do ff albo po wgraniu nowego antyvirusa itd.
    Ja żadnych wtyczek nie instalowałam -to wszystko wina mojego starego

  10. #25
    Sentyment molestuje dzieci SaiykoPat Świecący przykładem SaiykoPat Świecący przykładem SaiykoPat Świecący przykładem
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    3town
    Wiek
    16
    Postów
    8,678
    Siła Reputacji
    29

    Domyślnie Odp : Komputer - Radzimy Sobie Sami

    Cytat Napisał Hitman Zobacz post
    W tym temacie macie zawierac proste instrukcje jak poprawic jakosc pracy komputera.Maja to byc rady uniwersalne ktore moze wcielic w zycie kazdy uzytkownik PCta.
    oddciac od sieci, uzyszkodnikow i aplikacji innych niz OS
    bedzie hulac az milo

  11. #26
    rece opadaja Hitman Świecący przykładem Hitman Świecący przykładem Hitman Świecący przykładem Avatar Hitman
    Na DoFo od
    Jul 2006
    Skąd
    Harrogate
    Postów
    3,272
    Siła Reputacji
    23

    Domyślnie Odp : Komputer - Radzimy Sobie Sami

    No w koncu gadasz do rzeczy

  12. #27
    Sentyment molestuje dzieci Simmek Wie o co chodzi Simmek Wie o co chodzi
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    ...
    Postów
    5,923
    Siła Reputacji
    25

    Domyślnie Odp : Komputer - Radzimy Sobie Sami

    Cytat Napisał Papla Zobacz post
    probowanie zlokalizowania problemu, skanowanie, czyszczenie itd - pol dnia idzie sie walic

    nowa instalacja - niecala godzina, plus pol godzinki na zainstalowanie steama.

    wiec?
    chuj z polowa dnia i tak nie wszystko usunoles i po restarcie od nowa...
    - Prosze Pani, czy Pani by chciala zagrac w filmie?
    - Tak, chciala bym...
    - A... to swietnie sie sklada, a... co Pani by chciala zagrac?
    - Chcialam zagrac... tak jak ta... no w tym filmie... wie Pan w ktorym... Ona grala z takim przystojnym, dobrze zbudowanym, szatynem, o ile sie nie myle, wie Pan z ktorym. Ona grala cos bardzo pieknego, ja bym tez tak chciala zagrac cos pieknego...
    - No brawo, brawo, Pani by chciala zagrac cos pieknego. Ludzie pragna piekna. Nasz film powinien byc piekny.


  13. #28
    Sentyment molestuje dzieci Simmek Wie o co chodzi Simmek Wie o co chodzi
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    ...
    Postów
    5,923
    Siła Reputacji
    25

    Domyślnie Odp : Komputer - Radzimy Sobie Sami

    Cytat Napisał SaiykoPat Zobacz post
    oddciac od sieci, uzyszkodnikow i aplikacji innych niz OS
    bedzie hulac az milo
    z OS tez bym kilka zeczy usunol...
    - Prosze Pani, czy Pani by chciala zagrac w filmie?
    - Tak, chciala bym...
    - A... to swietnie sie sklada, a... co Pani by chciala zagrac?
    - Chcialam zagrac... tak jak ta... no w tym filmie... wie Pan w ktorym... Ona grala z takim przystojnym, dobrze zbudowanym, szatynem, o ile sie nie myle, wie Pan z ktorym. Ona grala cos bardzo pieknego, ja bym tez tak chciala zagrac cos pieknego...
    - No brawo, brawo, Pani by chciala zagrac cos pieknego. Ludzie pragna piekna. Nasz film powinien byc piekny.


  14. #29
    postrzelonym jam w głowke pepek - samo dobro pepek - samo dobro
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    wroclaf :P
    Postów
    1,831
    Siła Reputacji
    21

    Domyślnie Odp : Komputer - Radzimy Sobie Sami

    xp-AntiSpy - odrazu wyrypac windowsMEssengera ,ja uslugi mam wszsytkie wylaczone (oprucz zaplanowanych zadan) ,powylaczac raporty o bledach i takie pierdy.
    TuneXP - fasstershutdown , ultra-fast booting i defrag boot files
    ocztwiscie antyvirus i firewall - tu jest za duzo produktow i zalezy co kto lubi ... ja mam avasta i bez firewalla :P
    CWShredder - usuwa swinstwa
    jv16_PowerTools - czyszczenie rejestru...
    O&O Defrag - defragmentowac dysk

    XP Repair Pro - generalnie smieszny program bo niby naprawia ale jak dalem zeby mi naprawil rejest i system ... generalnie inc nie popsul ale z traya wszystkie ikonki wyjebal i autostart wyczyscil ... hehehe generalnie nie polecam

  15. #30
    Gospodarz araj  - Chcesz mieć z nim dzieci araj  - Chcesz mieć z nim dzieci araj  - Chcesz mieć z nim dzieci araj  - Chcesz mieć z nim dzieci araj  - Chcesz mieć z nim dzieci araj  - Chcesz mieć z nim dzieci Avatar araj
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Skąd
    Jutlandia
    Postów
    13,283
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie Odp : Komputer - Radzimy Sobie Sami

    wlasnie sformatowalem i zainstalowalem na nowo windows,zapisalem czynnosci,takze po przeczytaniu kazdy ,kto tego nigdy nie robil, powinien sobie z tym poradzic.

    Opisze,jak przebiega proces formatowania i instalacji WINDOWSA XP PROFESSIONAL

    ZAKłADAM,żE KAZDY MA USTAWIONY JAKO NAPED ,KTóRY URUCHAMIA SIE PIERWSZY -CD

    Jak macie problem z komputerem,to zróbcie tak,jak tu niektórzy napisali,nie ma sensu bawic sie w szukanie błędu, nowa instalacja trwa ok 45 min, a później trzeba tylko zainstalowac na komputerze wszystko to,co mamy(np.antywirus,karte graficzna z płyty cd,gg,skype itp)

    Przed rozpoczeciem tej operacji sprawdzcie,czy wasz dysk twardy podzielony jest na partycje-klikacie w "mój komputer" i widzicie,czy macie tylko dysk "c" ,czy sa równiez inne,np "d","e"....jezeli macie tylko dysk "c" to zapiszcie sobie wszystko,co wazne(muzyke,dokumenty itp) na płycie cd, natomiast,jezeli macie inne dyski,to po prostu skopiujcie wszystko,na czym wam zalezy z dysku c na dysk d(lub inny np "e") poniewaz dysk c zostanie wyczyszczony i zostanie na nim zainstalowany świeży windows.

    Proponuje takze skopiowac sobie z przegladarki jakies wazne strony,które macie w ulubionych.


    Przed rozpoczeciem upewnijcie sie,że macie zapisany klucz produktu,czyli klucz do płyty cd,na której macie windows xp professional.

    Jezeli wszystko gra,wkladacie cd z windowsem do kieszeni ,zamykacie i restartujecie komputer,po ponownym uruchomieniu zobaczycie napis:
    Dowolny klawisz spowoduje rozruch z CD

    klikacie np. ENTER

    *pokaze sie okno z instalatorem systemu windows...CZEKAMY
    *pokaze sie okno - ZAPRASZAMY DO PROGR.INSTALACJI
    ABY ROZPOCZąC INST. SYSTEMU WINDOWS NACISNIJ KLAWISZ ENTER
    - NACISKAMY ENTER

    *pokaze sie okno -USER LICENCE AGREEMENT -tu klikamy w F8

    *pokaze sie okno z zaznaczonym białym paskiem partycji,na której chcemy zainstalowac windowsa, zazwyczaj jest to partycja " C" - klikamy ENTER

    Wnastepnym oknie klikamy w "C"

    nastepne okno to wybór opcji formatowania,zakladam,ze kazdy ma system plików fat,dlatego strzałkami na klawiaturze wybieramy :
    FORMATUJ PARTYCJE STOSUJąC SYSTEM PLIKóW FAT(SZYBKIE) a nastepnie klikamy w ENTER

    pojawi sie okno,w którym klikamy w "F"

    w kolejnym oknie klikamy w ENTER

    po tym pojawi sie pasek postepu formatowania,a po nim pasek postepu instalator kopiuje plik- CZEKAMY

    Jak ten drugi pasek dojdzie do 100%,nic nie robimy,spokojnie czekamy ,az komputer sam sie wyłaczy i właczy ponownie, zobaczymy po raz drugi komunikat:
    Dowolny klawisz spowoduje rozruch z cd... tym razem nic nie naciskamy,czekamy...


    po uruchomieniu komputera pokaze sie nowe okno z postepem instalacji windowsa,nic nie robimy az do pokazania sie okna z opcjami regionalnymi i jezykowymi - tutaj klikamy myszka w DALEJ

    pokaze sie okno, w którym musimy wpisac NAZWISKO - WPISUJEMY TU NP. ZORRO(jezeli macie legalnego windowsa i chcecie go zarejestrowac,to wpiszcie swoje nazwisko)

    w nastepnym oknie wusimy wpisac klucz produktu,jak to zrobimy klikamy w DALEJ

    POKAZE SIE OKNO ,W KTóRYM MOZNA WPISAC HASLO ADMINISTRATORE - PROPONUJE NIC NIE WPISYWAC,PO PROSTU KLIKNAC W DALEJ

    pokaze sie okno z data i godzina - jak wszystko sie zgadza(a powinno) - klikamy DALEJ

    pokaze sie okno - USTAWIENIA SIECIOWE - tu zostawiamy ustawienia standardowe i klikamy DALEJ

    pokaze sie okno - GRUPA ROBOCZA
    - nic nie robimy,klikamy DALEJ ,teraz windows bedzie instalowany,a czas do konca instalacji widzimy po lewej stronie

    czekamy,az komputer sam sie wyłaczy i właczy ponownie i jak to było ostatnim razem -NIC NIE ROBIMY,NIE KLIKAMY W ZADEN KLAWISZ,JAK SIE POJAWI INFO-DOWOLNY KLAWISZ SPOWODUJE ROZRUCH Z CD - CIERPLIWIE CZEKAMY

    teraz uruchomi nam sie prawie zainstalowany windows xp
    pokaze sie okno:SYSTEM MICROSOFT WINDOWS ZAPRASZAMY...
    tu klikamy myszka w DALEJ

    pokaze sie okno - SPRAWDZENIE POłACZENIA INTERN.
    tu ja klikam w POMIń


    pokaze sie okno REJESTRACJI
    mozna zaznaczyc NIE i klkamy DALEJ

    pokaze sie okno,gdzie wpisujecie co chcecie w TWOJA NAZWE i klikamy DALEJ


    pokaze sie okno,gdzie klikamy w ZAKOńCZ


    TERAZ MOZEMY WYCIAGNąć CD, NASZ WINDOWS JEST ZAINSTALOWANY

+ Odpowiedz na ten temat

Thread Information

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Podobne wątki

  1. Komputer
    By Ambrozja in forum Komputery, sprzet audio-video  
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-01-09, 15:48
  2. powiedzcie sami...
    By katsiu in forum Humor
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-07-07, 14:25
  3. zobaczcie sami...
    By katsiu in forum Komputery, sprzet audio-video  
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-12-06, 03:50

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów