+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 8 1 2 3 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 109

Temat: Taki wyrok to kpina

1. Na górę | #1
    6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level Avatar 6 biegowy
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Siła Reputacji
    28

Domyślnie Taki wyrok to kpina

2. Na górę | #2
    Gospodarz araj  - Chcesz mieć z nim dzieci araj  - Chcesz mieć z nim dzieci araj  - Chcesz mieć z nim dzieci araj  - Chcesz mieć z nim dzieci araj  - Chcesz mieć z nim dzieci araj  - Chcesz mieć z nim dzieci Avatar araj
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Siła Reputacji
    10

Domyślnie Odp: Taki wyrok to kpina

własnie w pasku tvn 24 (na dofo) o tym pisza...na czerwono

3. Na górę | #3
    6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level Avatar 6 biegowy
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Siła Reputacji
    28

Chyba zbyt dlugo juz mieszkam w USA gdzie prawo jest bardziej surowe ale wg. mnie ten wyrok to kpina,jestem zbulwersowany

4. Na górę | #4
    Glosujmy na PO efis  - Chcesz mieć z nim dzieci efis  - Chcesz mieć z nim dzieci efis  - Chcesz mieć z nim dzieci efis  - Chcesz mieć z nim dzieci efis  - Chcesz mieć z nim dzieci Avatar efis
    Na DoFo od
    Jan 2006
    Siła Reputacji
    20

Cytat Napisał 6 biegowy Zobacz post
    Chyba zbyt dlugo juz mieszkam w USA gdzie prawo jest bardziej surowe ale wg. mnie ten wyrok to kpina,jestem zbulwersowany
    Chyba trochę przesadzasz. To ile według Ciebie? - dożywocie?
    Nikt nie twierdzi, że powinno się go uniewinnić, ale kara nie może być zemstą w rękach rodzin poszkodowanych.

1. Nie był pijany.
    2. Nie był karany.
    3. Nie "wykręcał" sie od odpowiedzialności (moim zdaniem pokazał szczera i autentyczną skruchę).
    4. Na tym wiadukcie (tak relacjonowały media) do dnia dzisiejszego, mało kto jeździ wolniej, jak setką. To go nie usprawiedliwia, ale przed osądem innego niech każdy z nas zrobi "rachunek sumienia" - czy aż tak dkładnie przestrzegamy przepisów.

Ja byłem zbulwersowany wypowiedziami rodzin poszkodowanych (na sali sądowej). Gdy oskarżony bardzo żałował za czyny i kilkakrotnie wszystkich przepraszał, padły głosy: "a na co komu te jego przeprosiny". Rozumiem, że jak zginie bliska osoba, to jest się bardzo rozżalonym, ale nie rozumiem - to nie powinien przepraszać i prosić o wybaczenie, powinien być "butny" i arogancki?
    Czego Ci ludzie chcieli? - Ja wiem czego. Jak każdy, którego dotknęło nieszczęście, chcieliby zemsty najlepiej, żeby sprawcę powiesić.

5. Na górę | #5
    bo ciasny kaftan na sobie mam Shandor Laureat pokojowej nagrody Shandor Laureat pokojowej nagrody Shandor Laureat pokojowej nagrody Shandor Laureat pokojowej nagrody Avatar Shandor
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Siła Reputacji
    21

i pieniążków...
    Якщо можеш, завітай до мене ти,
    Якщо хочеш, спий моєї води,
    Якщо Віриш, розкажи мені,
    Про що ти мрієш, коли живеш на самоті...

6. Na górę | #6
    Gospodarz araj  - Chcesz mieć z nim dzieci araj  - Chcesz mieć z nim dzieci araj  - Chcesz mieć z nim dzieci araj  - Chcesz mieć z nim dzieci araj  - Chcesz mieć z nim dzieci araj  - Chcesz mieć z nim dzieci Avatar araj
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Siła Reputacji
    10

ja tez uwazam ,że za mało, za nieumyslne spowodowanie smierci jest srednio 3 -5 lat, tu jest 5 smierci....wiem,ze nie tak powinno sie liczyc,ale hujowi podpiałbym nie - nieumyslne...jechasł za szybko grubo,wiedział,jak kazdy,że to jest niebezpieczenstwo, to gdzie tu jest nieumyslne spowodowanie smierci? zabić go wpisdziet

7. Na górę | #7
    portia - samo dobro portia - samo dobro portia - samo dobro Avatar portia
    Na DoFo od
    May 2006
    Siła Reputacji
    18

Cytat Napisał Shandor Zobacz post
    i pieniążków...
    egzakli...
    ciężko jest jechać 40 w Warszawce gdzie wszyscy jadą 100 i trąbią na ciebie...

portia: Poisonous Orphan-Reaping Townsfolk-Injuring Abomination or Paramour Offering Rapturous, Thrilling, Intense Affection

8. Na górę | #8
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Siła Reputacji
    28

Cytat Napisał efis Zobacz post
    Chyba trochę przesadzasz. To ile według Ciebie? - dożywocie?
    Nikt nie twierdzi, że powinno się go uniewinnić, ale kara nie może być zemstą w rękach rodzin poszkodowanych.

1. Nie był pijany.
    2. Nie był karany.
    3. Nie "wykręcał" sie od odpowiedzialności (moim zdaniem pokazał szczera i autentyczną skruchę).
    4. Na tym wiadukcie (tak relacjonowały media) do dnia dzisiejszego, mało kto jeździ wolniej, jak setką. To go nie usprawiedliwia, ale przed osądem innego niech każdy z nas zrobi "rachunek sumienia" - czy aż tak dkładnie przestrzegamy przepisów.

Ja byłem zbulwersowany wypowiedziami rodzin poszkodowanych (na sali sądowej). Gdy oskarżony bardzo żałował za czyny i kilkakrotnie wszystkich przepraszał, padły głosy: "a na co komu te jego przeprosiny". Rozumiem, że jak zginie bliska osoba, to jest się bardzo rozżalonym, ale nie rozumiem - to nie powinien przepraszać i prosić o wybaczenie, powinien być "butny" i arogancki?
    Czego Ci ludzie chcieli? - Ja wiem czego. Jak każdy, którego dotknęło nieszczęście, chcieliby zemsty najlepiej, żeby sprawcę powiesić.
    Nie podchodze do tego tak emocjonalnie jak rodziny ofiar jednakze rozumiem ich bol.
    Twoje usprawiedliwienia absolutnie nie zmieniaja faktu ze to on spowodowal ten wypadek i to on zabil 5 osob,to dzieki niemu ktos nie ma matki,ojca czy dziecka.
    To czy byl karany czy nie nie ma nic wspolnego z tym co sie stalo,zgineli ludzie dzieki jego niekompetencji,brawurze,glupocie,braku wyobrazni,kontroli,praktyki.
    Mysle ze wyrok 15 lat wiezienia (z mozliwoscia ubiegania sie o wyjscie po 10~12 latach) i kategoryczny zakaz siadania za kolkiem do konca zycia mozna by uwazac za bardziej trafiony.
    No i tak prawde mowiac to jego przeprosiny mozna o kant dupy rozbic ale to nie o tu chodzi.

9. Na górę | #9
    Here I am ... Józefina Człowiek z aspiracjami Avatar Józefina
    Na DoFo od
    Feb 2006
    Siła Reputacji
    14

Oczywiscie ze 5 lat to kpina z wymiaru sprawiedliwosci. Facet zabił 5 OSOB...i to nie był wypadek, jechal szybko, była zima - musial zdawac sobie sprawe ze to niebezpieczne. Musial sie liczyc z mozliwoscia wypadku. Spowodowal wypadek, zabił ludzi - za kazda z tych osob powinien dostac osobny wyrok. 5x5?

10. Na górę | #10
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Siła Reputacji
    28

Ponoc prawo w Polandzie przewiduje maksymalna kare 12 lat i mysle ze jest to minimum ktore powinnien spedzic w odosbnieniu.

11. Na górę | #11
    bywam niegrzeczna wenus High Level wenus High Level wenus High Level wenus High Level wenus High Level wenus High Level
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Siła Reputacji
    23

Dla mnie i tak juz nic nie zmieni faktu ,ze doszlo do tragedii...
    Wydaje mi sie ze wyrok tak do konca nie jest niesprawiedliwy,Efis ma racje - duzo przemawialo za tym ze wyrazil skruche,nie byl pijany i wczesniej karany - co jeszcze moglby zrobic - 10 lat wiecej nic by tu nie zmienilo Czy jest niebezpiecznym przestepca ,ktoremu powinno sie dac wyzsza kare?Zadajcie sobie pytanie ilu z was jezdzi szybciej niz mozna ?To,ze do tej pory wielu sie pofarcilo nie znaczy ,ze kiedys ktos sie sam nie przejedzie na swojej brawurze .Moze powinno sie zaczac od tego,ze za malo sie kontroluje to,co dzieje sie na ulicach - ja na codzien widze takich co przez swoj pospiech i brawure stanowia niebezpieczenstwo i czuja sie bezkarni Zastanawiam sie czy to sie kiedys zmieni...

12. Na górę | #12
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Siła Reputacji
    28

Wenus bardzo liberalne podejscie,absolutnie nie zgadzam sie z pierwsza czescia Twojej wypowiedzi.
    Sprawca powinnien poniesc maksymalna kare wg. mozliwosci prawa.
    Prawo zwykle jest tworzone zeby je respektowac a Ci ktorze je lamia musza wiedziec co ich czeka.

Czas popatrzec na zagadnienie przez pryzmat bolu rodzin zabitych a nie szukac wymowek mordercy.

13. Na górę | #13
    Wyrzucony z DoFo sir Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Oct 2006
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał 6 biegowy Zobacz post
    Wenus bardzo liberalne podejscie,absolutnie nie zgadzam sie z pierwsza czescia Twojej wypowiedzi.
    Sprawca powinnien poniesc maksymalna kare wg. mozliwosci prawa.
    Prawo zwykle jest tworzone zeby je respektowac a Ci ktorze je lamia musza wiedziec co ich czeka.

Czas popatrzec na zagadnienie przez pryzmat bolu rodzin zabitych a nie szukac wymowek mordercy.
    ok, ale co to da - zastanowiles sie?
    twoja satysfakcje????????

ja mysle, ze gosciu byl w niewlasciwym miejscu w niewlasciwym czasie....

bo wydaje mi sie , ze wszyscy tak jezdza

moim zdaniem raczej powinno sie zmienic respektowanie prawa i bezpieczenstwo przystankow (bo czy np urzad miasta mogl wybudowac bariery ochronne, ale tego nie zrobil?)

14. Na górę | #14
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Siła Reputacji
    28

Cytat Napisał Super Mario Bro Zobacz post
    ok, ale co to da - zastanowiles sie?
    twoja satysfakcje????????

ja mysle, ze gosciu byl w niewlasciwym miejscu w niewlasciwym czasie....

bo wydaje mi sie , ze wszyscy tak jezdza

moim zdaniem raczej powinno sie zmienic respektowanie prawa i bezpieczenstwo przystankow (bo czy np urzad miasta mogl wybudowac bariery ochronne, ale tego nie zrobil?)
    Jezeli moja satysfakcja jest sprawnie dzialajacy wymiar karny to tak.
    W niewlasciwym miejscu zapewne byli ludzie ktorych ten idiota zabil.

15. Na górę | #15
    Glosujmy na PO efis  - Chcesz mieć z nim dzieci efis  - Chcesz mieć z nim dzieci efis  - Chcesz mieć z nim dzieci efis  - Chcesz mieć z nim dzieci efis  - Chcesz mieć z nim dzieci Avatar efis
    Na DoFo od
    Jan 2006
    Siła Reputacji
    20

Przytoczę po raz kolejny argument: Kara nie może być zemstą
    Wenus zadała pytanie: "czy jest niebezpiecznym przestepcą". Wszyscy chyba sie zgodzimy, że nie.
    W takim razie, jeżeli dla tego człowieka (dotychczas uczciwego, normalnego i pełnego wyrzutów sumienia) kara 5 lat więzienia jest straszną karą, to kara np. 10 czy 15 lat jest pozbawiona sensu. Przecież nie ma potrzeby izolować (tak jak w przypadku niebezpiecznych przestępców) tego człowieka od społeczeństwa (nota bene utrzymywać go za nasze pieniądze) dłużej - to nic nie da, co najwyżej będziemy mieć satysfakcję, że całkowicie i do końca zniszczyliśmy czyjeś życie.
    Nie możemy wymierzać kary - patrząc z punktu widzenia rodzin ofiar. To normalne, że dla nich każda kara będzie za niska.

+ Odpowiedz na ten temat

Thread Information

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)