+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 8 1 2 3 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 115

Temat: Male ciekawostki historyczne

  1. #1
    sentyment ma rozerwany odbyt Goerres Laureat pokojowej nagrody Goerres Laureat pokojowej nagrody Goerres Laureat pokojowej nagrody Goerres Laureat pokojowej nagrody Goerres Laureat pokojowej nagrody Avatar Goerres
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Postów
    3,445
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie Male ciekawostki historyczne

    Jesli mi sie przypomni co innego, to dopisze. Zapraszam tez do wpisow. Z gory przepraszam za tyle postow - nie wiem gdzie jest mozliwosc usuwania ich (chyba nie ma, tak skleilbym w jedna calosc).

    Niektore moga szokowac, ale nie obchodzi mnie to, ze nie zgadzaja sie z czyjas wlasna wersja historii [chyba, ze ktos mial bardzo dobrego nauczyciela, albo nie uczyl sie sam z ksiazek z pozolklymi kartkami ] - przedstawiam suche fakty (nie wykluczam malych bledow, ale to juz wina mojej sklerozy). Odradzam robienie zbytnich [czyli na mniejsze pozwalam ] offtopicow - bede chlostal. Komentowanie wskazane.

    Malo kto wie, nie wiadomo nawet czemu, ale III rzesza mozna powiedziec - przestala istniec w 38 roku po anschluss austrii. Zmienila wtedy nazwe na Rzesza Wielkoniemiecka (Großdeutsches Reich).

    Najkrwawszy nalot mial miejsce w Dreznie w roku 1945 - smierc ponioslo okolo 100 tys cywilow, zniszczono 70% miejskiej infrastruktury.

    Polska za panowania Mieszka I liczyla okolo milion mieszkancow. (cos jak obecne wojewodztwo lubuskie, a z kolei mniej od obecnej liczby mieszkancow warszawy !)

    "Na monetach Mieszka I, obok będącego w centrum krzyża, znajdują się swastyki, czyli symbole solarne. Dlatego niektórzy badacze uważają, że w zamierzeniu Mieszka nie leżało antagonizowanie nowej i starej wiary."

    "Berlin, Drezno, Lipsk, Greifswald, Brema, Wolgast, i wiele innych miast niemieckich zostalo zalozonych przez Slowian."

    "Słowianie, co było rzadkością w średniowieczu, dbali o higienę. Każda wieś posiadała przynajmniej jedną łaźnię."

    *******************************
    Najpopularniejsze wątki w tym dziale:

    Ostatnio edytowane przez Goerres ; 18-09-06 o 07:31
    Jestem chory psychicznie, przepraszam. Mam zespół Tourette'a

  2. #2
    sentyment ma rozerwany odbyt Goerres Laureat pokojowej nagrody Goerres Laureat pokojowej nagrody Goerres Laureat pokojowej nagrody Goerres Laureat pokojowej nagrody Goerres Laureat pokojowej nagrody Avatar Goerres
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Postów
    3,445
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie

    Jozef Stalin, nim zapragnal byc dyktatorem ZSRS i najwiekszym ludobojca w historii II wojny swiatowej, studiowal przez 5 lat w seminarium. (A na dodatek mniejszy, ale tez wiekszy ludobojca Adolf Hitler tak samo jak stalin chcial zostac ksiedzem, w dodatku spiewal w chorze koscielnym - cale szczescie odwrocilo mu sie, ale to juz moje zdanie no, jeszcze ciekawie byloby gdyby jeden zostal papiezem, drugi antypapiezem [taka osoba, powolana na tron papieski bezprawnie - w calej historii uwaza sie ze bylo ich 36-43 co by nikt nie myslal ze to bylo malo popularne zajecie - takie male info od wikipedii])
    Ostatnio edytowane przez Goerres ; 18-09-06 o 06:13
    Jestem chory psychicznie, przepraszam. Mam zespół Tourette'a

  3. #3
    sentyment ma rozerwany odbyt Goerres Laureat pokojowej nagrody Goerres Laureat pokojowej nagrody Goerres Laureat pokojowej nagrody Goerres Laureat pokojowej nagrody Goerres Laureat pokojowej nagrody Avatar Goerres
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Postów
    3,445
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie

    Wbrew nauczanej historii, to nie Albert Einstein, a grupa fizykow z nazistowskich niemiec (tacy jak Werner Heisenberg i Otto Hahn) jako pierwsi doprowadzili do reakcji rozszczepienia atomu. Wg oficerow sledczych USA (listopad 45), tylko brak plutonu przeszkodzil Hitlerowi w zbudowaniu bomby atomowej.(inni mowia jeszcze, ze alianckie naloty) Zapewniam, ze odwrociloby to bieg wojny.
    Ostatnio edytowane przez Goerres ; 18-09-06 o 06:30
    Jestem chory psychicznie, przepraszam. Mam zespół Tourette'a

  4. #4
    sentyment ma rozerwany odbyt Goerres Laureat pokojowej nagrody Goerres Laureat pokojowej nagrody Goerres Laureat pokojowej nagrody Goerres Laureat pokojowej nagrody Goerres Laureat pokojowej nagrody Avatar Goerres
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Postów
    3,445
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie

    To Nazistowcy naukowcy byli wsrod pierwszych na swiecie, ktorzy wykazali szkodliwosc azbestu, olowiu, kadmu i rteci.

    Niemieckie czasopisma z lat 30-40 pierwsze na swiecie ostrzegaly o szkodliwosci sztucznych barwnikow i konserwantow w jedzeniu i piciu, jednoczesnie podkreslajac potrzebe ponownego stosowania naturalnych skladnikow w lekach, kosmetykach, nawozach i jedzeniu.
    Ostatnio edytowane przez Goerres ; 18-09-06 o 06:15
    Jestem chory psychicznie, przepraszam. Mam zespół Tourette'a

  5. #5
    sentyment ma rozerwany odbyt Goerres Laureat pokojowej nagrody Goerres Laureat pokojowej nagrody Goerres Laureat pokojowej nagrody Goerres Laureat pokojowej nagrody Goerres Laureat pokojowej nagrody Avatar Goerres
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Postów
    3,445
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie

    W 1933 roku w Nazistowskich niemczech zakazano eksperymentow na zwierzetach. Zabroniono rowniez publicznego odbywania zydowskich rytualow (zabijanie zwierzat dla koszernego miesa) uwazajac je za barbarzynskie, zadajace zwierzeciu niepotrzebny bol.

    Nazistowskie Niemcy jako pierwsze (w innych krajach dopiero przestano stosowac po dziesiecioleciach - w krajach trzeciego swiata uzywa sie do dzis) zabronily stosowania pestycydu DDT, uwazajac to jako zagrozenie dla zdrowia. To wlasnie wtedy zaczeto w zastepstwie uzywac Cyklonu-B. Alianci uzywali nadal DDT do ochrony przed tyfusem plamistym roznoszonym przez wszy.

    Nazistowskie Niemcy jako pierwsze rozpoczely antynikotynowa kampanie na skale panstwowa. Biuro Zdrowia Rzeszy sponsorowalo nagrody pieniezne dla tych, ktorzy wykaza szkodliwe dzialanie nikotyny na chromosomy. Sam adolf Hitler [czerwiec 1942] przekazal ze swoich wlasnych pieniedzy 100 tys Marek na projekt Instytutu Walki z Nikotyna w Saksonii. Do roku 44 w nazistowskich niemczech - pierwszym panstwie gdzie to zastosowano - zakazano palenia w komunikacji publicznej calego kraju.
    Ostatnio edytowane przez Goerres ; 19-09-06 o 21:38
    Jestem chory psychicznie, przepraszam. Mam zespół Tourette'a

  6. #6
    sentyment ma rozerwany odbyt Goerres Laureat pokojowej nagrody Goerres Laureat pokojowej nagrody Goerres Laureat pokojowej nagrody Goerres Laureat pokojowej nagrody Goerres Laureat pokojowej nagrody Avatar Goerres
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Postów
    3,445
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie

    W 1937 roku, w III Rzeszy ustanowiono prawo zakazu sprzedazy alkoholu dla nieletnich, surowych kar dla osob prowadzacych pod wplywem alkoholu - stosowano jedno z pierwszych (czy tez pierwsze) na swiecie badan krwi kierowcy.
    Tymczasem niemieckie SS promowalo picie wody mineralnej, do roku 1945 niemcy kontrolowaly juz 75% wody mineralnej w niemczech.
    Jestem chory psychicznie, przepraszam. Mam zespół Tourette'a

  7. #7
    sentyment ma rozerwany odbyt Goerres Laureat pokojowej nagrody Goerres Laureat pokojowej nagrody Goerres Laureat pokojowej nagrody Goerres Laureat pokojowej nagrody Goerres Laureat pokojowej nagrody Avatar Goerres
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Postów
    3,445
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie

    Poparcie dla nazizmu rozpowszechnilo sie az do brytanii, irlandii, francji, niderlandow, skandynawii, jak i europy wschodniej do samej rosji. Jednymi z najbardziej znanych Narodowo-Socjalistycznych ruchow bylo : Brytyjski Zwiazek Faszystow i Narodowych Socjalistow, Francisci we Francji, partia Rexist w Belgii, Holenderski Zwiazek Narodowych Socjalistow, Zelazna Straz w Rumunii, Rosyjska Narodowa Armia Wyzwolenia.
    Polska :
    Stronnictwo Narodowo-Socjalistyczne (Bielsk i Oswiecim - rok 1932), Niezalezna Partia Narodowych Socjalistow (Katowice), Narodowo Socjalistyczna Partia Robotnicza (Sosnowiec, rok 1933), Polska Partia Narodowych Socjalistow "Warta", Narodowo Socjalistyczna Partia Miast i Wsi, Polska Partia Faszystowska, Narodowo-Spoleczna Partia Radykalna, Partia Narodowych Socjalistow (Warszawa, Pabianice, Chojnice, Czestochowa, Poznan, Krakow, Kielce, Radom, Bialystok, Plock)
    Ostatnio edytowane przez Goerres ; 18-09-06 o 04:07
    Jestem chory psychicznie, przepraszam. Mam zespół Tourette'a

  8. #8
    sentyment ma rozerwany odbyt Goerres Laureat pokojowej nagrody Goerres Laureat pokojowej nagrody Goerres Laureat pokojowej nagrody Goerres Laureat pokojowej nagrody Goerres Laureat pokojowej nagrody Avatar Goerres
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Postów
    3,445
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie

    60% zolnierzy Waffen SS nie bylo Niemcami (stanowili je ochotnicy spoza niemiec).

    27 wrzesnia 1938 jedna zmotoryzowania dywizja piechoty maszerowala przez Berlin. By zbadac nastroje spoleczne [czyli takie male "co sadza o tym widoku", czy za rok bedzie im sie to podobac ] sam Joseph Goebbels (minister propagandy) wmieszal sie w tlum. Dzisiaj zleciloby sie to jakiejs instytucji opinii publicznej, ci wykonaliby pare telefonow i pytan, i wyszloby ze zamiast NSDAP wybory w 33 wygralaby Partia Komunistyczna (taka malutka zaluzja do sondazy Pis-Po, wybory prezydenckie i parlamentarne). Chyba daje to do myslenia, ze jednak nasz Jozef idiota strasznym nie byl.
    Ostatnio edytowane przez Goerres ; 18-09-06 o 06:41
    Jestem chory psychicznie, przepraszam. Mam zespół Tourette'a

  9. #9
    sentyment ma rozerwany odbyt Goerres Laureat pokojowej nagrody Goerres Laureat pokojowej nagrody Goerres Laureat pokojowej nagrody Goerres Laureat pokojowej nagrody Goerres Laureat pokojowej nagrody Avatar Goerres
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Postów
    3,445
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie

    Wg opisu skretarki hitlera Traudl Junge, przed wojna "milosc" do hitlera byla tak wielka, ze kobiety zbieraly kamienie, po ktorych chodzil sam hitler. Znaczna czescia korespondencji Hitlera byly listy milosne wysylane przez wielbicielki.
    I co najlepsze - wielu niemieckim kobietom idealem mezczyzny nie byl jakis dzisiejszy Olivier Janiak, a wlasnie Adolf Hitler !

    Na spotkania organizowane przez Hitlera nie trzeba bylo stosowac "dziwnych" metod (vide 1 maja). Starczyla sama informacja - bedzie Hitler.
    Spotkania organizowane przez Stalina, a puszczane w radio byly "urozmaicane" np. w glosne krzyki radosci publiki - puszczane z tasmy (wg informacji jednego z agentow KGB)
    Ostatnio edytowane przez Goerres ; 18-09-06 o 06:35
    Jestem chory psychicznie, przepraszam. Mam zespół Tourette'a

  10. #10
    sentyment ma rozerwany odbyt Goerres Laureat pokojowej nagrody Goerres Laureat pokojowej nagrody Goerres Laureat pokojowej nagrody Goerres Laureat pokojowej nagrody Goerres Laureat pokojowej nagrody Avatar Goerres
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Postów
    3,445
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie

    Symbolem faszystow nie byla, jak sie wmawia Swastyka, a rózgi liktorskie.

    Mimo ze wielu by nie chcialo (a ilu chcialo !) to Hitler jest jedna z najbardziej znanych historycznych postaci (ciekawe jak daleko mu do Jezusa). [Prawie] Kazdy, nawet male dziecko zna ten angielski wasik i napoleonski loczek (niedawno sam mialem taka sytuacje, ze ktorys znajomy mowil o Stalinie - no ten lysy, z brodka, zeby nikt nie mial watpliwosci - to ten przemily wujcio z mego avataru ) . Najgorsze jest to, ze niestety nie kazdy zna swoich narodowych bohaterow.
    Zarazem ten sam Hitler jest najbardziej demonizowana postacia historii 20 wieku.
    Ostatnio edytowane przez Goerres ; 19-09-06 o 21:37
    Jestem chory psychicznie, przepraszam. Mam zespół Tourette'a

  11. #11
    sentyment ma rozerwany odbyt Goerres Laureat pokojowej nagrody Goerres Laureat pokojowej nagrody Goerres Laureat pokojowej nagrody Goerres Laureat pokojowej nagrody Goerres Laureat pokojowej nagrody Avatar Goerres
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Postów
    3,445
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie

    Blitzkrieg - wojna blyskawiczna, na komunistycznych (o przepraszam - socjalistycznych) filmach widzielismy ja jako toczona technika, milionami ton stali pchnacymi na wschod. Jednak rezyserzy zapomnieli (czy tak naprawde zapomnieli o tym za chwile)o jednym - w wiekszej mierze armie posuwaly sie dzieki koniom i furmankom. I tak wlasnie zwyczajna [dochodzimy nagle do wniosku, ze wspaniala] Armia Czerwona pokonala tak wielka, tak potezna armie (co wydaje sie ogladajac te bzdury nawet niemozliwe) nazistow.
    Ostatnio edytowane przez Goerres ; 18-09-06 o 08:54
    Jestem chory psychicznie, przepraszam. Mam zespół Tourette'a

  12. #12
    Taki jaki byl taki jest Papla Świecący przykładem Papla Świecący przykładem Papla Świecący przykładem Papla Świecący przykładem
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    tu
    Wiek
    53
    Postów
    4,378
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Goerres Zobacz post
    Tymczasem niemieckie SS promowalo picie wody mineralnej, do roku 1945 niemcy kontrolowaly juz 75% wody mineralnej w niemczech.
    Pozostale 25% bylo kontrolowane przez interes zydowski
    Nadszedl czas zeby zaczac sie wstydzic

    A niby w imię czego?Co to za metoda?Dlaczego ja mam ponosić konsekwencje tego że ktoś jest źle wychowany?

  13. #13
    SPAMER stern Wie o co chodzi stern Wie o co chodzi Avatar stern
    Na DoFo od
    Aug 2006
    Postów
    4,499
    Siła Reputacji
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Goerres Zobacz post

    Najkrwawszy nalot mial miejsce w Dreznie w roku 1945 - smierc ponioslo okolo 100 tys cywilow, zniszczono 70% miejskiej infrastruktury.
    To nieprawda. Z tego co czytalem to nie Drezno najbardziej ucierpialo. Tak sie przyjelo ze stało sie tylko symbolem. Ale o wiele ciezzsze naloty miala np. Kolonia.
    "Berlin, Drezno, Lipsk, Greifswald, Brema, Wolgast, i wiele innych miast niemieckich zostalo zalozonych przez Slowian."
    No nie wiem czy to do końca prawda a takze z tym "wiele innych miast". Sa takie teorie, tez to slyszalem. Jesli juz to mogla na tych terenach mieszkac jakas ludnosc slowianka w czasach Mieszka na przyklad, ale przeciez nie zalozyli oni miasta pod nazwą Berlin. Co najwyzej mogla to byc jakas osada, typu Budziszyn...
    No to ja jeszcze dodam od siebie:

    Niemcy w czasach Hitlera wyemitowały pierwszy na swiecie program telewizyjny. Byly wiadomosci, rozne programy rozrywkowe itp.

    Propaganda polska tuz przed wojną byla wrecz absurdalna i śmieszna. Mowiono ze Niemcy maja samoloty i czołgi z papieru.

    Hitler po zakonczeniu holocaustu planowal rozprawic sie z Watykanem i kosciołem w Niemczech.
    Ostatnio edytowane przez stern ; 18-09-06 o 10:26

  14. #14
    Capo di tutti Capi Vito Andolini Kawał skurwysyna Vito Andolini Kawał skurwysyna Avatar Vito Andolini
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Skąd
    Cosa Nostra
    Postów
    4,118
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    Założony w IX wieku przez plemiona słowiańskie
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Berlin
    .........................../' /)
    ........./´ /)........./¯ //
    ......,/¯// ........./...//
    ...../...//. ......./¯ //
    ..../´¯/'´ ¯/´¯ /.../ /
    .../'.../... ./... /.../ //
    .('(...´(... ....... ,../'. .')
    ..\.......... ..... ..\/..../
    ..''...\.... ..... . _.•´
    ....\....... ..... ..(
    .....\..... ..... ...\

  15. #15
    SPAMER stern Wie o co chodzi stern Wie o co chodzi Avatar stern
    Na DoFo od
    Aug 2006
    Postów
    4,499
    Siła Reputacji
    23

    Domyślnie

    No wlasnie...gród Kopanica sie nazywal a nie Berlin

+ Odpowiedz na ten temat

Thread Information

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Podobne wątki

  1. Ciekawostki - Czy wiesz że .....
    By Giewont in forum Humor
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-11-20, 11:57
  2. ciekawostki
    By Vito Andolini in forum POLITYKA, WIADOMOŚCI
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-06-19, 10:50
  3. Erotyczne ciekawostki
    By SaiykoPat in forum Ze stron www  
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-06-10, 19:15
  4. Ciekawe cytaty historyczne
    By stern in forum Historia  
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 25-03-07, 00:31

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów