Pokaż wyniki od 1 do 15 z 115

Temat: Male ciekawostki historyczne

Threaded View

  1. #1
    sentyment ma rozerwany odbyt Goerres Laureat pokojowej nagrody Goerres Laureat pokojowej nagrody Goerres Laureat pokojowej nagrody Goerres Laureat pokojowej nagrody Goerres Laureat pokojowej nagrody Avatar Goerres
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Postów
    3,445
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie Male ciekawostki historyczne

    Jesli mi sie przypomni co innego, to dopisze. Zapraszam tez do wpisow. Z gory przepraszam za tyle postow - nie wiem gdzie jest mozliwosc usuwania ich (chyba nie ma, tak skleilbym w jedna calosc).

    Niektore moga szokowac, ale nie obchodzi mnie to, ze nie zgadzaja sie z czyjas wlasna wersja historii [chyba, ze ktos mial bardzo dobrego nauczyciela, albo nie uczyl sie sam z ksiazek z pozolklymi kartkami ] - przedstawiam suche fakty (nie wykluczam malych bledow, ale to juz wina mojej sklerozy). Odradzam robienie zbytnich [czyli na mniejsze pozwalam ] offtopicow - bede chlostal. Komentowanie wskazane.

    Malo kto wie, nie wiadomo nawet czemu, ale III rzesza mozna powiedziec - przestala istniec w 38 roku po anschluss austrii. Zmienila wtedy nazwe na Rzesza Wielkoniemiecka (Großdeutsches Reich).

    Najkrwawszy nalot mial miejsce w Dreznie w roku 1945 - smierc ponioslo okolo 100 tys cywilow, zniszczono 70% miejskiej infrastruktury.

    Polska za panowania Mieszka I liczyla okolo milion mieszkancow. (cos jak obecne wojewodztwo lubuskie, a z kolei mniej od obecnej liczby mieszkancow warszawy !)

    "Na monetach Mieszka I, obok będącego w centrum krzyża, znajdują się swastyki, czyli symbole solarne. Dlatego niektórzy badacze uważają, że w zamierzeniu Mieszka nie leżało antagonizowanie nowej i starej wiary."

    "Berlin, Drezno, Lipsk, Greifswald, Brema, Wolgast, i wiele innych miast niemieckich zostalo zalozonych przez Slowian."

    "Słowianie, co było rzadkością w średniowieczu, dbali o higienę. Każda wieś posiadała przynajmniej jedną łaźnię."

    *******************************
    Najpopularniejsze wątki w tym dziale:

    Ostatnio edytowane przez Goerres ; 18-09-06 o 06:31
    Jestem chory psychicznie, przepraszam. Mam zespół Tourette'a

Thread Information

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Podobne wątki

  1. Ciekawostki - Czy wiesz że .....
    By Giewont in forum Humor
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-11-20, 10:57
  2. ciekawostki
    By Vito Andolini in forum POLITYKA, WIADOMOŚCI
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-06-19, 09:50
  3. Erotyczne ciekawostki
    By SaiykoPat in forum Ze stron www  
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-06-10, 18:15
  4. Ciekawe cytaty historyczne
    By stern in forum Historia  
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 24-03-07, 23:31

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów