+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Temat: Szpieg w drukarce

Sentyment molestuje dzieci SaiykoPat Świecący przykładem SaiykoPat Świecący przykładem SaiykoPat Świecący przykładem
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Siła Reputacji
    29

Domyślnie Szpieg w drukarce

od dzis listy z pogrozkami tylko w punktach ksero drukujcie
    Drukarki na usługach służb specjalnych USA

Organizacja Electronic Frontier Foundation złamała kody stosowane przez wiodących producentów drukarek do ukrywania w wydrukach daty wydruku i numeru seryjnego drukarki.

Badacze związni z EFF zauważyli, że na dokumentach drukowanych przez drukarki Xerox DocuColor znajdują się dodatkowe kropki, których porządek zmienia się z dokumentu na dokument. Ani cel ani znaczenie tych dodatków nie był znany. Nie chcieli się do nich przyznać również producenci. Dopiero pod naciskami prasy przedstawiciele Xerox przyznali, że drukarki faktycznie zapisują w wydruku informację o dacie i czasie drukarki oraz - co najbardziej zszokowało użytkowników - numerze seryjnym drukarki. Według EFF jest to wynik porozumienia między producentami drukarek a amerykańskimi służbami specjalnymi. Producenci bronią się, twierdząc że nawet jeśli tak jest to i tak tylko służby potrafią rozkodować tajemnicze kropki.

EFF postanowiło dowieść, że nie tylko. Na podstawie setek wydruków nadsyłanych przez uczestników projektu udało się złamać przynajmniej część kropkowych kodów. Ich listę można znaleźć tutaj. Wśród drukarek zostawiających tajne znaczniki znajdują się marki Brother, Canon, Dell, Epson, HP, IBM, Konica/Minolta, Kyocera, Lanier, Lexmark, Ricoh, Savin, Tektronix, Xerox. Badaczom nie udało się znaleźć żadnych znaków w wydrukach Samsunga, niektórych Minoltach i HP. Ale, jak sami zastrzegli, nie znaczy to że ich nie ma. Kropki może zobaczyć każdy, pod warunkiem że oświetli dokument światłem odpowiedniego koloru i będzie dysponował lupą lub mikroskopem.
    http://gospodarka.gazeta.pl/gospodar...1,2975081.html

Najpopularniejsze wątki w tym dziale:

switas Wie o co chodzi
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Siła Reputacji
    20

Domyślnie

Cytat Napisał SaiykoPat
    Ale, jak sami zastrzegli, nie znaczy to że ich nie ma. Kropki może zobaczyć każdy, pod warunkiem że oświetli dokument światłem odpowiedniego koloru i będzie dysponował lupą lub mikroskopem.
    Znaczy co, niby moja drukarka posiada jeszcze tusz z sympatycznym atramentem, ktorego ja nie widze ? Co to wlasciwie ma udowodnic? Bron tez ma numery seryjne i badania balistyczne potrafia stwierdzic, z jakiej broni byl wystrzelony dany pocisk.

Niedlugo zaczniemy handlowac nielegalnie drukarkami na bliski wschod
    A modest girl never pursues a man;
    nor does a mouse - trap pursue a mouse

HAVE A NICE DIE ...

Sentyment molestuje dzieci Simmek Wie o co chodzi Simmek Wie o co chodzi
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Siła Reputacji
    25

Domyślnie

Jua dawno to czytalem gdzies, xsero tez pozostawia swoj numer seryjny, to serwisant powiedzial kiedys...

To samo jest z plytami CD-ROM maja zapis daty i numery nagrywarki...
    - Prosze Pani, czy Pani by chciala zagrac w filmie?
    - Tak, chciala bym...
    - A... to swietnie sie sklada, a... co Pani by chciala zagrac?
    - Chcialam zagrac... tak jak ta... no w tym filmie... wie Pan w ktorym... Ona grala z takim przystojnym, dobrze zbudowanym, szatynem, o ile sie nie myle, wie Pan z ktorym. Ona grala cos bardzo pieknego, ja bym tez tak chciala zagrac cos pieknego...
    - No brawo, brawo, Pani by chciala zagrac cos pieknego. Ludzie pragna piekna. Nasz film powinien byc piekny.

switas Wie o co chodzi
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Siła Reputacji
    20

Domyślnie

Totalna inwigilacja lub paranoja.

HAVE A NICE DIE ...

sentyment ma rozerwany odbyt Goerres Laureat pokojowej nagrody Goerres Laureat pokojowej nagrody Goerres Laureat pokojowej nagrody Goerres Laureat pokojowej nagrody Goerres Laureat pokojowej nagrody Avatar Goerres
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Siła Reputacji
    26

Domyślnie

dlatego tez mam maszyne do pisania
    Jestem chory psychicznie, przepraszam. Mam zespół Tourette'a

Dark Tidus Wyborca PISu
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Siła Reputacji
    0

Domyślnie

dobrze ze drukarka mi sie zepsula

switas Wie o co chodzi
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Siła Reputacji
    20

Domyślnie

Cytat Napisał Goerres
    dlatego tez mam maszyne do pisania
    Maszyny do pisania sie nie nadaja, mozna rozpoznac pismo, tak samo jak pismo reczne , a co do kopiarek, to one juz od dawna znacza papier tak jak te frukarki

HAVE A NICE DIE ...

ja łara kamikadze Użyszkodnik
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Siła Reputacji
    0

Domyślnie

Cytat Napisał Dark Tidus
    dobrze ze drukarka mi sie zepsula
    Mi również dałem jej zbyt mocnego kopa i przycisk od włączania wpadl do środka

6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level Avatar 6 biegowy
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Siła Reputacji
    33

Domyślnie

Mysle ze to dobre rozwiazanie,ja nie wysylam listek z pogrozkami a wiec mnie to nie trapi

Capo di tutti Capi Vito Andolini Kawał skurwysyna Vito Andolini Kawał skurwysyna Avatar Vito Andolini
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Siła Reputacji
    0

Domyślnie

Cytat Napisał switas
    Totalna inwigilacja lub paranoja.
    jak bym ci powiedzial o implantach w ludzkim ciele , i o autosugestii w biblii >> pewnie bys mi nie uwierzyl
    .........................../' /)
    ........./´ /)........./¯ //
    ......,/¯// ........./...//
    ...../...//. ......./¯ //
    ..../´¯/'´ ¯/´¯ /.../ /
    .../'.../... ./... /.../ //
    .('(...´(... ....... ,../'. .')
    ..\.......... ..... ..\/..../
    ..''...\.... ..... . _.•´
    ....\....... ..... ..(
    .....\..... ..... ...\

asia68 Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Feb 2023
    Siła Reputacji
    2

Domyślnie Odp: Szpieg w drukarce

Wszystkim osobom zainteresowanym tematem mogę polecić sprawdzić stronę, na której znajdziecie ofertę firmy evixscan3d, która oferuje wysokiej jakości skanery 3D, które sprawdzają się m.in. w branży inżynieria odwrotna . Wszystkie informacje o ofercie oraz kontakt znajdziecie na stronie.

+ Odpowiedz na ten temat

Thread Information

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Uprawnienia