+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 6 1 2 3 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 86

Temat: Anglia-szczypta prawdy

Hybrid View

  1. #1
    rece opadaja Hitman Świecący przykładem Hitman Świecący przykładem Hitman Świecący przykładem Avatar Hitman
    Na DoFo od
    Jul 2006
    Skąd
    Harrogate
    Postów
    3,272
    Siła Reputacji
    23

    Domyślnie Anglia-szczypta prawdy

    Wszystko co tutaj napisze nie jest prawda ani prawidlowoscia tylko bardzo subiektywna obserwacja otaczajacego mnie swiata.

    Wg. mnie anglicy sa straszliwie smiecacymi pedantami:

    Kazdy poniedzialek rano wita mnie haldami smieci, butelek i wszelakiego badziewia na ulicach i skwerkach po poludniu nie ma juz po tym sladu, ale niesmak poranka pozostaje. Trawka koszona jest przynajmniej 1 w tygodniu wszystkie ogrody sa wypielegnowane a zywoploty przyciete.Za to tyly domow sa tak oplakanie zaniedbane ze az strach tam wchodzic, a poniewaz 1 ulica jest tylko z frontowymi dzwiami do domow a nastepna ulica jest z tylnimi dzwiami preferuje chodzenie co 2 ulica.
    Wszyscy anglicy sa zawsze ogoleni i nie nosza wasow ewentualnie brody zawsze przystrzyzone, ubrani schludnie ale nie ladnie ani z gustem.
    Rzadzi moda typu ubierz to co znajdziesz a jest jeszcze czyste.Eleganckie ubrania tylko przy wieczornych wyjsciach do restauracji.
    W domach jesli kogos nie stac na sprzataczke jest okropnie brudno rece przyklejaja sie do stolu, a siersc ulubionego kota mozna znalezc nawet w szklankach.
    Kolejna ciekawostka jest to ze nie ma bezpanskich psow i nie uswiadczysz psa ktory jest na lancuchu.
    Nie ma na ulicach psow bez nadzoru a wszystkie psie odchody sa usuwane przez wlascicieli.
    Nie ma tu wscieklizny a dzieci bawiace sie w piaskownicach nie babraja sie w psich kupach.
    Polacy chcacy tu przyjechac z psami powinni sie tym duzo wczesniej zainteresowac bo zalatwienie wszystkich formalnosci trwa ok 6 miesiecy.

    *******************************
    Najpopularniejsze wątki w tym dziale:


  2. #2
    I love sex Velvet Wie o co chodzi Avatar Velvet
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    ^^/*\^^
    Postów
    752
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    zapomniałeś dodać, że domy angielskie są z dupy jakiegoś architekta.. te z głowy- w pozostałej Europie /prócz Holandii jeszcze/

  3. #3
    jem groby i okradam trupy tibor69 Wie o co chodzi tibor69 Wie o co chodzi Avatar tibor69
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    Łajtstock Szity
    Wiek
    40
    Postów
    2,022
    Siła Reputacji
    22

    Domyślnie

    I mają brzydkie kobiety.
    SELKAR.PL - Centrum Taniej Książki

  4. #4
    rece opadaja Hitman Świecący przykładem Hitman Świecący przykładem Hitman Świecący przykładem Avatar Hitman
    Na DoFo od
    Jul 2006
    Skąd
    Harrogate
    Postów
    3,272
    Siła Reputacji
    23

    Domyślnie

    I maja inzynierow takich cudnych ze jak sa od wkrecania srubek to do wbicia gwozdzia wolaja inzyniera od gwozdzi.Maja cala furgonetke sprzetu, a w ciagu 2h zrobia mniej niz polak z jednym srubokretem i kamieniem w 1h.
    Ich podejscie do pracy nieco mnie oslabia.
    Ale musze przyznac ze sa wyjatki i sa specjalisci ktorych w Polsce nie uswiadczysz.

  5. #5
    6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level Avatar 6 biegowy
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Skąd
    CHICAGO
    Postów
    9,745
    Siła Reputacji
    33

    Domyślnie

    Podaj teraz jakies pozytywy.

  6. #6
    rece opadaja Hitman Świecący przykładem Hitman Świecący przykładem Hitman Świecący przykładem Avatar Hitman
    Na DoFo od
    Jul 2006
    Skąd
    Harrogate
    Postów
    3,272
    Siła Reputacji
    23

    Domyślnie

    Na pozytywy przyjdzie pora.
    Wiekszosc wiary wie jakie sa pozytywy, ale nie ma pojecia co jest nie tak w tym pieknym kraju, wiec na poczatek bedzie tradycyjne staropolskie biadolenie "jak to mi strasznie zle i smutno"

    Co do specjalistow to naprawde lepiej sobie zrobic cos samemu niz na nich czekac zawsze maja cos lepszego do roboty niz praca.

  7. #7
    Hija de la luna Karla - samo dobro Karla - samo dobro Karla - samo dobro
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    się biorą dzieci?
    Wiek
    38
    Postów
    4,581
    Siła Reputacji
    25

    Domyślnie

    Btw "wiary"?! Kolega z Poznania lub okolicy?

  8. #8
    6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level Avatar 6 biegowy
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Skąd
    CHICAGO
    Postów
    9,745
    Siła Reputacji
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karla
    Btw "wiary"?! Kolega z Poznania lub okolicy?
    Karla Ty jak juz cos powiesz....,znasz to powiedzenie o zlocie i milczeniu ?

    Do HITMANA,jak wyglada sytuacja i nastawienie do muzulmanow,szczegolnie radykalow obnoszacych sie ze swoja wiara publicznie ?
    Powoli (zbyt wolno wg. mnie) w USA zaczyna sie mowic ze ISLAM i jego wyznawcy nie sa tymi na ktorych staraja sie wykreowac,czyli pokojowych,niewinnych,kochajacych ludzi.

  9. #9
    rece opadaja Hitman Świecący przykładem Hitman Świecący przykładem Hitman Świecący przykładem Avatar Hitman
    Na DoFo od
    Jul 2006
    Skąd
    Harrogate
    Postów
    3,272
    Siła Reputacji
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karla
    Btw "wiary"?! Kolega z Poznania lub okolicy?
    Moje rodzinne miasto to Bielsko Biala

    6B:
    http://news.bbc.co.uk/1/hi/uk_politics/1567187.stm
    Mysle ze ludzie sie boja, a strach rodzi agresje.Anglia jest wyjatkowo tolerancyjna, ale napiecie bedzie roslo i moze sie to zle skonczyc.Wrogie nastawienie do ich wiary i rasy bedzie powodowalo ze coraz mniej muzulmanow bedzie mialo skrupuly, a to nie jest dobra wiadomosc dla zadnej ze stron.

    [ Dodano: 17-08-2006, 14:29 ]
    Dzis sluzba zdrowia

    Jesli cos ci sie stanie i bedziesz umieral w meczarniach nie licz na pogotowie.
    Moja przyjaciolka jadac na pogotowie z 4 misiecznym dzieckiem ktore cale spuchlo i rzezilo jak stare taczki czekala na rozmowe z doktorem 6h po czym on zapytal ja co dziecku dolega ona odpowiedziala ze wlasnie nie wie i chce zeby pomogli dziecku.
    Odpowiedz byla krotka:jak pani nie wie co mu jest to skad ja mam wiedziec,prosze jechac do domu. Nie byl to odosobniony wypadek wszyscy ktorych znam mowia ze tak to wlasnie dziala. Przy odrobinie szczescia mozna dostac jakis lek przeciwbolowy i to wszystko.

    Jesli nie masz swojego dentysty ktorego odwiedzasz 2 razy w roku i nabijasz mu kieszen przegladami mozesz zapomniec o jakiejkolwiek pomocy w razie bolu zeba czy innych niemilych przygod z tym zwiazanych. Wiem bo moja zona pracuje w praktyce dentystycznej. Ludzie przychodza wija sie z bolu, awanturuja ale nikt im nie pomoze bo nie sa zarejestrowani albo nie przyszli na poprzedni "przeglad" przez co skreslili ich z listy pacjentow. wszyscy specjalisci maja pelna rezerwacje i nikt nie wykona zabiegu poza czasem pracy- no moze w bardzo drogich prywatnych gabinetach ale i to nie bardzo.
    Oczekiwanie na badania albo operacje trwa tyle co w Polsce a czasem dluzej.

    Twoj lekarz "rodzinny" na wszystko przepisuje srodki przeciwbolowe i nigdy nie wysyla na badania wychodzi z zalozenia ze jesli nie jest to choroba smiertelna to z tego wyjdziesz bez zadnej pomocy.
    Jesli zajdziesz w ciaze nikt cie nie zbada jedyne co to przyjmuja zgloszenie ze zrobilas test i jestes w ciazy pierwsze badanie i USG jesli sie o nie upomnisz odbywa sie w 4-5 miesiacu ciazy.

    Dodam jeszcze ze noworodki w zimie sa wozone w wozkach w samych majtkach i koszulce z golymi nozkami az sie serce kroi.
    Dzieci w szkole nie moga wejsc do budynku przed ustalona godzina jest to jakies 10 min przed lekcja i nikogo nie obchodzi ze nie maja parasoli a leje jak z cebra.
    W czasie dlugiej przerwy nikt nie moze zostac w budynku i cala mlodziez w zimie marznie na zewnatrz oczywiscie bez kurtek/czapek.
    W zimie kiedy ladnie popada i nasze boisko jest pelne zamarznietego blota chlopcy graja w rugby i nie ma taryfy ulgowej cali w blocie od stop do glow w krotkich spodenkach i czerwonych sweterkach daja czadu 2h bez przerwy.
    Wychowuja tu dzieci na strasznych twardzieli i to sie sprawdza nie choruja nie widzialem tu nikogo z grypa a jestem tu od 2 lat. Zato katar to ich przyjaciel nr 1

  10. #10
    Nyd livet,mens du har det ! Selena Laureat pokojowej nagrody Selena Laureat pokojowej nagrody Selena Laureat pokojowej nagrody Selena Laureat pokojowej nagrody
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Postów
    2,607
    Siła Reputacji
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hitman
    I maja inzynierow takich cudnych ze jak sa od wkrecania srubek to do wbicia gwozdzia wolaja inzyniera od gwozdzi.Maja cala furgonetke sprzetu, a w ciagu 2h zrobia mniej niz polak z jednym srubokretem i kamieniem w 1h.
    Twoj lekarz "rodzinny" na wszystko przepisuje srodki przeciwbolowe i nigdy nie wysyla na badania wychodzi z zalozenia ze jesli nie jest to choroba smiertelna to z tego wyjdziesz bez zadnej pomocy.
    Cytat Napisał Hitman
    Wychowuja tu dzieci na strasznych twardzieli i to sie sprawdza nie choruja nie widzialem tu nikogo z grypa a jestem tu od 2 lat. Zato katar to ich przyjaciel nr 1
    Zupelnie jak bym slyszala opowiesci o zyciu w Dani.
    Dodam jeszcze,ze w Dani oprocz srodkow przeciwbolowych,cudownym srodkiem na wszystko jest herbatka rumiankowa.

  11. #11
    sentyment ma rozerwany odbyt Goerres Laureat pokojowej nagrody Goerres Laureat pokojowej nagrody Goerres Laureat pokojowej nagrody Goerres Laureat pokojowej nagrody Goerres Laureat pokojowej nagrody Avatar Goerres
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Postów
    3,445
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie

    co do sluzby zdrowia jeszcze, pisalem tu:

    http://www.dobreforum.pl/viewtopic.php?t=7910&start=15

    o dzialaniu policji tez. Dodam jeszcze, ze policja boi sie pakistancow, bo wystarczy, ze powiedza ze ten i ten nazwal go pieprzonym pakolem itd. to leca z roboty.
    Jestem chory psychicznie, przepraszam. Mam zespół Tourette'a

  12. #12
    6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level Avatar 6 biegowy
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Skąd
    CHICAGO
    Postów
    9,745
    Siła Reputacji
    33

    Domyślnie

    WOW,kocham Ameryke w takim razie

  13. #13
    switas Wie o co chodzi
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Skąd
    Leicester
    Wiek
    50
    Postów
    1,707
    Siła Reputacji
    20

    Domyślnie

    to i w polsce nie jest tak zle, jak ktos tu sie niezle zakreci Wiecie, to co piszecie nijak sie miewa do mojego pobytu na Channel Islands. NIJAK !!
    A modest girl never pursues a man;
    nor does a mouse - trap pursue a mouse

    HAVE A NICE DIE ...

  14. #14
    rece opadaja Hitman Świecący przykładem Hitman Świecący przykładem Hitman Świecący przykładem Avatar Hitman
    Na DoFo od
    Jul 2006
    Skąd
    Harrogate
    Postów
    3,272
    Siła Reputacji
    23

    Domyślnie

    Switas "nijak" nie wyjasnia nam nic.
    Prosze o szczegoly.

  15. #15
    Capo di tutti Capi Vito Andolini Kawał skurwysyna Vito Andolini Kawał skurwysyna Avatar Vito Andolini
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Skąd
    Cosa Nostra
    Postów
    4,118
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    Cytat Napisał Selena
    Zupelnie jak bym slyszala opowiesci o zyciu w Dani.
    tez kiedys bylem w dani na wyspie Fionia na zbiorach pomidorow , potem pare razy wypoczynkowo
    najlepszy jest system szkolnictwa , studiujesz i jeszcze ci za to placa
    i oczywiscie socjal
    Ciotke wyrzucili z pracy , a zarabiala 7,5tys. koron
    zadnych kuroniowek zapomog itp.
    Firma ktora ja wylala placila jej 7 tys koron dopoki dopoty nie znalazla jej nowej pracy
    Cytat Napisał Hitman
    Jesli cos ci sie stanie i bedziesz umieral w meczarniach nie licz na pogotowie.
    Moja przyjaciolka jadac na pogotowie z 4 misiecznym dzieckiem ktore cale spuchlo i rzezilo jak stare taczki czekala na rozmowe z doktorem 6h po czym on zapytal ja co dziecku dolega ona odpowiedziala ze wlasnie nie wie i chce zeby pomogli dziecku.
    Odpowiedz byla krotka:jak pani nie wie co mu jest to skad ja mam wiedziec,prosze jechac do domu. Nie byl to odosobniony wypadek wszyscy ktorych znam mowia ze tak to wlasnie dziala. Przy odrobinie szczescia mozna dostac jakis lek przeciwbolowy i to wszystko.
    nie chce mi sie w to wierzyc
    .........................../' /)
    ........./´ /)........./¯ //
    ......,/¯// ........./...//
    ...../...//. ......./¯ //
    ..../´¯/'´ ¯/´¯ /.../ /
    .../'.../... ./... /.../ //
    .('(...´(... ....... ,../'. .')
    ..\.......... ..... ..\/..../
    ..''...\.... ..... . _.•´
    ....\....... ..... ..(
    .....\..... ..... ...\

+ Odpowiedz na ten temat

Thread Information

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Podobne wątki

  1. Anglia
    By inde in forum Polonia na świecie
    Odpowiedzi: 81
    Ostatni post / autor: 12-01-21, 08:29
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-09-19, 20:01
  3. Anglia nie awansowała do ME!
    By MaT in forum SPORT
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-11-07, 03:13
  4. [Szczypta wiedy] Poplecznictwo a pomocnictwo
    By stern in forum Porady prawne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 01-10-06, 23:30
  5. [Szczypta wiedzy] Terytorium Polski
    By stern in forum O WSZYSTKIM
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-09-06, 18:51

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów