+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 8 1 2 3 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 115

Temat: UPA

  1. #1
    6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level Avatar 6 biegowy
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Skąd
    CHICAGO
    Postów
    9,745
    Siła Reputacji
    33

    Domyślnie UPA

    brat pisal prace magisterska na temat dzialania mordercow z Ukrainy w Polsce,gdyby ktos byl szczerze zainteresowany to moge mu udostepnic troche ciekawych kawalkow.

    Zalaczony link nie ma z nim nic wspolnego,po prostu tak mi sie dzisiaj przewinal przez przegladarke.
    http://www.myslpolska.icenter.pl/ind...=2006010119447

    *******************************
    Najpopularniejsze wątki w tym dziale:


  2. #2
    Taki jaki byl taki jest Papla Świecący przykładem Papla Świecący przykładem Papla Świecący przykładem Papla Świecący przykładem
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    tu
    Wiek
    53
    Postów
    4,378
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie

    Niestety, do wiekszosci polskiego spoleczenstwa to nie dociera i nie dotrze.
    Przez wiele lat nie mowiono o ukrainskim ludobojstwie, bo nie wypadalo.... teraz tez nie wypada bo pomaranczowa rewolucja itd

    'Pozoga. Walki 27 Wolynskiej Dywizji AK'. Jozefa Turowskiego oraz opracowania Siemaszkow powinny byc lektura obowiazkowa. Troche sie oczy otwieraja
    Nadszedl czas zeby zaczac sie wstydzic

    A niby w imię czego?Co to za metoda?Dlaczego ja mam ponosić konsekwencje tego że ktoś jest źle wychowany?

  3. #3
    6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level Avatar 6 biegowy
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Skąd
    CHICAGO
    Postów
    9,745
    Siła Reputacji
    33

    Domyślnie

    Skurwiele do tej pory jeszcze maszeruja z portretem Stepana,zaloze sie ze ten dziadzius moze miec pare duszyczek na sumieniu,cichutko przez Bog a pozniej gwalcimy,zabijamy i torturujemy wszystko co sie rusza.



  4. #4
    Taki jaki byl taki jest Papla Świecący przykładem Papla Świecący przykładem Papla Świecący przykładem Papla Świecący przykładem
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    tu
    Wiek
    53
    Postów
    4,378
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie

    Lucyna Kulińska "Dzieci Kresów", Warszawa 2003

    Świadectwa ocalałych z rzezi w Galicji Wschodniej i na Wołyniu


    Irena Gajowczyk:

    "Banderowcy uderzali na oślep siekierami i nożami, kogo dopadli. Kilku z nich nadjechało na koniach tratując zboże w poszukiwaniu ofiar, mordowali znalezionych.(...) dobiegli banderowcy do mojej mamy i podcięli jej gardło. Jeszcze żyła kiedy poobcinali jej piersi (...) Mama z bólu powyrywała sobie włosy z głowy (...) bardzo się bałam".

    Teresa Radziszewska:

    "Dotarliśmy do centrum jakiejś wioski. Widok tam był przerażający. Wokół domów pełno było trupów, porąbane zwłoki ludzkie, dzieci nadziane na sztachety płotów lub przybite na krzyż do drzwi".

    Danuta Chiniewicz:

    "Pogrom Polaków na kolonii miał szczególnie wyrafinowany charakter. Bandyci ukraińscy otoczyli polskie zagrody i rozpoczęli podpalać domy. Uciekających Polaków chwytali i mordowali. Po okaleczeniu ciała żywcem wrzucali do ognia płonących budynków. Ceremoniał mordu odbywał się przy akompaniamencie bębnów, piszczałek i skrzypiec. Pastwienie się nad starcami i dziećmi trwało przez kilka godzin podczas dnia przy użyciu noży, siekier i wideł. Z obu pogromów ocalało zaledwie po kilka osób, głównie młodych, którym udało się zbiec i ukryć".

    Bronisław Drozda:

    "Była w zaawansowanej ciąży. (...) Miała rozcięty brzuch, wyjęty płód, a wewnątrz nałożone kamienie. Oprawcy zemścili się za to, że zgłosiła do władz znalezione zwłoki mego ojca".

    Helena Bielecka:

    "Weszłyśmy do domu i zobaczyłyśmy mamę całą we krwi i na progu sypialni. Podniosła głowę i mówi:

    - To wy żyjecie?

    Cisza dzwoni w uszach, przerażenie, rozpacz. Co tu się stało? A mama mówi:

    - Sprawdźcie, może ktoś żyje?

    Nieprzytomna i roztrzęsiona ułożyłam mamę na łóżku. Kurczowo trzymałam się siostry i tylko byłam w stanie szeptać:

    - Zosiu uciekajmy.

    Ale ona wyniosła zarąbaną 4-letnią Marysię do dużego pokoju, a ja spojrzałam na drugie łóżko. Już dniało, powoli mrok się rozjaśniał i zobaczyłam Jasia, 2,5 letniego brata. Leżał śliczny w białej koszulce, tylko główkę miał odrzuconą na bok. Nachyliłam się i zobaczyłam przerąbaną szyję, głowa wisiała na skórze. Tylko krzyknęłam:

    - Mały Jasio nie żyje

    (...)

    Oni tylko nocami mordowali, a w dzień udawali przyjaciół i niby żal. Wracając z wyprawy palili te domostwa, gdzie były trupy. Spieszyli się, gdyż już światło".

    Bronisława Murawska-Żygadło:

    "Widząc po raz pierwszy trupy i to najbliższych mi osób, poczułam w głowie zamęt i chaos".

    Aleksander Pradun:

    "Powstał płacz, lamenty, prośby, błagania, aby nas puścili, bo my nic nikomu złego nie zrobiliśmy. Oni nawet nie słuchali (...) Ludzie lamentując żegnali się ze sobą na wieczność. Matki brały swe dzieci i kładły obok siebie, obejmując je rękami. (...) I tak grupę po grupie zabierano i zabijano. Tworzył się duży krąg, gdyż kazano kłaść jeden obok drugiego w nogach pomordowanych. Widać było pośpiech, bo głośniej krzycząc szybko kierowali ludzi na pobojowisko. Nie żałowali przy tym bicia".

    Henryk Kloc:

    "Ona też wyskoczyła z płonącego budynku wraz z dziećmi tuż przede mną. Morderca ugodził ją kulą, leżała martwa na swym uduszonym niemowlęciu. Jej ośmioletni syn został też zastrzelony, ten pięcioletni zaś siedział przy martwej matce, szarpał ją i wołał:

    - Mamo wstawaj, chodźmy do domu - płakał

    Podbiegł do niego Ukrainiec, przyłożył lufę karabinu do głowy i strzelił. Dzieciak przewrócił się na plecy matki, a przywarłszy do jej pleców swoje plecy, wyciągnął ręce do góry jak w modlitwie".
    Nadszedl czas zeby zaczac sie wstydzic

    A niby w imię czego?Co to za metoda?Dlaczego ja mam ponosić konsekwencje tego że ktoś jest źle wychowany?

  5. #5
    6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level Avatar 6 biegowy
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Skąd
    CHICAGO
    Postów
    9,745
    Siła Reputacji
    33

    Domyślnie

    Ciekawe ze zaden z mieszkancow Polski nie wypowiada sie na ten temat,czyzby biale plamy historii az tak bardzo dawaly sie juz we znaki powoduja ogolna ignorancje zagadnienia ?

    "Było ich kilkuset. Wprawieni w rzeziach na Wołyniu podchodzili w ciszy, starając się wykorzystać element zaskoczenia.

    Napad zaczęli od wymordowania mieszkańców przysiółka położonego kilometr od wsi. Zabijano bez jednego wystrzału. Piotra Szewczuka przerąbano siekierami na trzy części. Wdowę Katarzynę Tomków i jej siedmioro dzieci zakłuto bagnetami.

    Janowi Nowakowskiemu cięciem siekiery w usta przerąbano głowę. Zginął też najbliższy sąsiad Nowakowskiego - Józef "Słunka", a także jego matka i siostra. Śmierć poniosła także nieomal cała rodzina Kurylczuków, która tego akurat dnia zebrała się w komplecie, by pochować zmarłą w połogu żonę Władysława Kurylczuka. Jego trzyletniego synka Ukraińcy nabili na bagnet i wijącego się z bólu unieśli do góry, a gdy dziecko machało rękoma, śmiali się, że to polski orzeł.

    Rzeź w przysiółku przeżyła tylko szwagierka Kurylczuka, którą siedem razy pchnięto bagnetem, a także przeoczona przez rezunów córeczka Nowakowskich."


    [ Dodano: 08-08-2006, 15:43 ]
    Tu bylem
    http://www.krylow.info/zbrodnia.htm,jak pojade do Polski w tym roku to zrobie duzo zdjec,od grobu kolejarzy zlozonych w zbiorowej mogile po malutkie mogilki dzieci zabitych.

    [ Dodano: 09-08-2006, 06:16 ]
    Aha dodam jeszcze troszeczke

    Wyjechało kilka furmanek w godzinach wczesnego popołudnia. Ojciec ciągle nas uspokajał, abyśmy nie płakały bo w lesie mogą być banderowcy. Po przebyciu przez nas kilku kilometrów, leśną drogę zastąpili banderowcy krzycząc: "Siuda jidut Lachy". Padły strzały, Tatuś krzyknął abyśmy uciekały, lecz sam nie mógł zejść z wozu, był chyba ranny. Wszyscy rozbiegli się po lesie, ja też usiłowałam biec za siostrą Lodzią i innymi ludźmi, ciągle płacząc i potykając się o gałęzie, które były zbyt duże (a może ja byłam zbyt mała), aby podołać w przerażeniu walce o ocalenie. Zgubiłam uciekających ale w zasięgu moich oczu były wozy z końmi, do których zbiegli się banderowcy, i ja pobiegłam do Tatusia i widziałam, jak go strasznie bili, a ja stałam przy krzaku i niemiłosiernie krzyczałam. Widziałam jak naszej sąsiadce Wasylkowskiej odrąbywali na pieńku głowę. Mój krzyk był tak przerażający, że jeden z banderowców podbiegł do mnie i z rozmachem wbił mi nóż troszeczkę poniżej gardła, a ja dalej krzyczałam i ze strachu nie mogłam się ruszyć z miejsca.
    Banderowcy byli zajęci mężczyznami i dobytkiem, krzyczeli po imieniu do Ojca, Ojciec też po imieniu błagał Iwana, aby darował mu życie. Ja też znałam tego Iwana, bo ciągle przychodził do naszego Tatusia jako przyjaciel. Ojca bili po głowie i twarzy, zdarli z niego ubranie, a kiedy mnie po raz drugi ujrzeli, postanowili skończyć ze mną raniąc prawą dłoń nożem i przebijając ją na wylot, a lewą rękę raniąc przed łokciem dwa razy. Upadłam. Jeden z banderowców chwycił mnie za skórę na plecach, tak jak się łapie kota, i tyle ile miał w garści odciął nożem, potem jeszcze dwa razy ugodził mnie nożem w łopatki i wrzucił w ogromny kopiec mrówek. Chyba straciłam przytomność, jak się ocknęłam był dzień, bardzo byłam obolała, a mrówki tak mnie pogryzły, że byłam bardzo opuchnięta a mrówki były w buzi, w nosie i w tych okropnych ranach. Wyczołgałam się z tego mrowiska, chciało mi się pić. Czołgając się zrywałam zielone jeszcze jagody i tak doczołgałam się do drogi i z przerażeniem zobaczyłam obdartego ze skóry, przywiązanego do drzewa człowieka, a to był mój Ojciec. Odrąbana, i leżąca obok głowa sąsiadki Wasylkowskiej pokryta była mrówkami. Po jakimś czasie usłyszałam nadjeżdżające furmanki, bałam się, ale nie miałam siły aby się ukryć. Leżałam przy drodze. Pamiętam jak podniósł mnie żołnierz (niemiecki) a ja prosiłam, żeby mnie nie zabijał. Coś mówił, ale nie rozumiałam. Po chwili zobaczyłam przy mnie mojego wujka Aleksandra Warnawskiego, który tłumaczył Niemcom, że mnie zna, bo wcześniej poznali na drzewie mojego Ojca.


    Najwiekszym zdziwieniem dla mnie bylo zangazowanie Polakow w czasie pomaranczowej rewolucji na Ukrainie,jakos nie slyszlalem jeszcze tego magicznego slowa z Ukrainy brzmiacego "PRZEPRASZAMY" (co zreszta dla mnie niczego by nie zmienilo)

    [ Dodano: 11-08-2006, 20:17 ]
    No ale teraz juz tylko bedzie lepiej
    http://www.rzeczpospolita.pl/dodatki...1/liz_a_1.html

  6. #6
    Sentyment obciaga psom DZIADZIA Wyborca PISu Avatar DZIADZIA
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Skąd
    Sosnowiec
    Wiek
    35
    Postów
    7,406
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    Słyszałęm o tym ładnych pare razy, w tym od mojego pradziadka
    Cytat Napisał 6 biegowy
    na Ukrainie,jakos nie slyszlalem jeszcze tego magicznego slowa z Ukrainy brzmiacego "PRZEPRASZAMY" (co zreszta dla mnie niczego by nie zmienilo)
    Dla mnie tez takie cos nic nie znaczy, dlatego np. 'afera' z ruskimi co ni chcieli przyznać że katyń to było ludobójstwo [czy coś koło tego] dla mnie nic nie znaczy, przyznali sie i tyle, chuj zmieni ze przeproszą czy nazwą to jak chcą, było, i historia, teraz to bez różnicy, powinno to być przestrogą dla wszystkich narodów na przyszłośc i tyle. Ale i tak wiadomo ze jak jest wojna to ludzie są zezwierzęceni - choćiaż to złe słowo, bo zwierzęta nie są tak podłe i brutalne - i zawsze tak bedzie

  7. #7
    Taki jaki byl taki jest Papla Świecący przykładem Papla Świecący przykładem Papla Świecący przykładem Papla Świecący przykładem
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    tu
    Wiek
    53
    Postów
    4,378
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie

    dziadzia, mylisz sie...nigdy tak nie bylo. Historia nie zna przykladow takiego masowego okrucienstwa, takiej zaslepionej nienawisci i rzadzy nie tyle krwi, co ponizenia i maltretowania..... to co zezwierzeceni niemcy robili zydom, nawet nie umywa sie do tego co prymitywne bandy ukraincow robili Polakom.
    Przez tyle lat nikt o tym nie mowil, teraz tez nikt nie mowi. Jeszcze slychac ze Swierczewski , ze akcja Wisla, ze AK... ze za to trzeba bedzie przepraszac bratnia ukraine

    dlaczego, siedzac w pracy przy komputerze, czytajac te wspomnienia ofiar mam lzy w oczach..
    Nadszedl czas zeby zaczac sie wstydzic

    A niby w imię czego?Co to za metoda?Dlaczego ja mam ponosić konsekwencje tego że ktoś jest źle wychowany?

  8. #8
    6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level Avatar 6 biegowy
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Skąd
    CHICAGO
    Postów
    9,745
    Siła Reputacji
    33

    Domyślnie

    UWAGA UWAGA UWAGA UWAGA !!!!
    Dzisiaj dowiedzialem sie czegos co zatkalo mi dech w piersi !!!!!

    Odwiedzilem dzisiaj swoja ciotke,siedzimy sobie jedzac ciasto prowadzac luzna konwersacje,temat pracy magisterskiej mojego brata jest dominujacy,nagle ciotka mowi :
    "Robert a wiesz ze u babci w klatce mieszkala zona Rysia ?"
    Dla tych ktorzy nie wiedza kim byl Rys (http://www.krylow.info/zbrodnia.htm),Stanislaw Basaj,zamordowany przez UPA,ciala nigdy nie odnaleziono.
    Poczulem sie jak idiota bo przeciez znalem ta kobiete ale jakos nigdy nie skojarzylem ze to przeciez mogla byc zona Basaja,ehhh.
    Napisalem do bratanka zeby przesluchal babcie na ten temat

  9. #9
    KREW... VAMPIRE_DRACO Człowiek z aspiracjami Avatar VAMPIRE_DRACO
    Na DoFo od
    Jun 2006
    Skąd
    POLSKA
    Wiek
    46
    Postów
    286
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Jednemu z ukraińców który miał żonę Polkę (wtedy mieszane małżeństwa między Polakami i Ukraińcami zdażały się bardzo często) banderowcy kazali mu zamordować dziecko i żonę.
    Kiedy odmówił zabili jego i rodzinę, byli to jego najlepsi przyjaciele-sąsiedzi

  10. #10
    Sentyment obciaga psom DZIADZIA Wyborca PISu Avatar DZIADZIA
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Skąd
    Sosnowiec
    Wiek
    35
    Postów
    7,406
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    Cytat Napisał Papla
    dziadzia, mylisz sie...nigdy tak nie bylo. Historia nie zna przykladow takiego masowego okrucienstwa, takiej zaslepionej nienawisci i rzadzy nie tyle krwi, co ponizenia i maltretowania..... to co zezwierzeceni niemcy robili zydom, nawet nie umywa sie do tego co prymitywne bandy ukraincow robili Polakom.
    Włąsnie masowe - mnie to najbardziej uderze, bo przemoc była od zawsze, ale niemcy/zydzi
    - to było na skale ogromną i to chyba najbardziej boli

  11. #11
    6b idiota sztetke Świecący przykładem sztetke Świecący przykładem sztetke Świecący przykładem
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Skąd
    zziemi
    Postów
    3,725
    Siła Reputacji
    24

    Domyślnie

    jakby sie chcialo poszukac toby sie znalazlo wieksze okrucienstwa i bardziej masowe,tylko po jaego grzyba...
    fanatycy i nacjonalisci sa wszedzie i chuj wszystkim po rowno w dupe.

    na marginesie,widzialem wczoraj budowe nowej cerkwi w niedalekiej wiosce,juz mam sie bac ?
    MIESZKAM W POKOJU Z PALMĄ

  12. #12
    CHIARA Człowiek z aspiracjami Avatar CHIARA
    Na DoFo od
    Aug 2006
    Skąd
    stąd
    Postów
    63
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Mnie w ogóle przeraza to, co człowiek jest w stanie zrobić człowiekowi. Okrucienstwo się szerzy szybciej niż aids czy syfilis. Wyzbywamy sie człowieczeństwa w imię czego? religii, władzy, kasy?? Totalne dno. Boję się otwierać czasem gazete, bo z każdym artykułem tracę szacunek do gatunku ludzkiego i uzmysławiam sobie, że mojemu dziecku przyjdzie w tym żyć. W dobie nienawiści, terroru i śmierci. Trzeba patykiem grzebać w tym gównie, żeby zobaczyć coś pozytywnego. A tak na marginesie, to nie odważyłabym sie pisać pracy dyplomowej na ten temat.

  13. #13
    rece opadaja Hitman Świecący przykładem Hitman Świecący przykładem Hitman Świecący przykładem Avatar Hitman
    Na DoFo od
    Jul 2006
    Skąd
    Harrogate
    Postów
    3,272
    Siła Reputacji
    23

    Domyślnie

    Okrucienstwo sie nie szerzy tylko zawsze bylo, jest i bedzie teraz wiemy wiecej o roznych sprwach dzieki mediom ktore pozwalaja nam dowiedziec sie wiecej i wiecej. Nikt nie moze powiedziec ze to co czyta na naszym forum to prawda bo znaja ja tylko nieliczni.

  14. #14
    Sentyment molestuje dzieci Simmek Wie o co chodzi Simmek Wie o co chodzi
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    ...
    Postów
    5,923
    Siła Reputacji
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał 6 biegowy
    Ciekawe ze zaden z mieszkancow Polski nie wypowiada sie na ten temat,czyzby biale plamy historii az tak bardzo dawaly sie juz we znaki powoduja ogolna ignorancje zagadnienia ?
    No chyba dziadzia ma racje... chuj z tego mnie tez jakos nie bawi, zaglebianie sie w to co bylo, i takie wglebianie sie czy siekierka czy z pistoletu nic nie zmienia...
    - Prosze Pani, czy Pani by chciala zagrac w filmie?
    - Tak, chciala bym...
    - A... to swietnie sie sklada, a... co Pani by chciala zagrac?
    - Chcialam zagrac... tak jak ta... no w tym filmie... wie Pan w ktorym... Ona grala z takim przystojnym, dobrze zbudowanym, szatynem, o ile sie nie myle, wie Pan z ktorym. Ona grala cos bardzo pieknego, ja bym tez tak chciala zagrac cos pieknego...
    - No brawo, brawo, Pani by chciala zagrac cos pieknego. Ludzie pragna piekna. Nasz film powinien byc piekny.


  15. #15
    CHIARA Człowiek z aspiracjami Avatar CHIARA
    Na DoFo od
    Aug 2006
    Skąd
    stąd
    Postów
    63
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hitman
    Okrucienstwo sie nie szerzy tylko zawsze bylo, jest i bedzie teraz wiemy wiecej o roznych sprwach dzieki mediom ktore pozwalaja nam dowiedziec sie wiecej i wiecej.
    Pewnie, że było. I będzie. A to, że się szerzy to moja subiektyna opinia. Nie dowiem się nigdy czy za komuny było gorzej, czy lepiej, czy tak samo. Nie prowadzono statystyk np o molestowaniu czy katowaniu dzieci. Nie mogę tego porównać. Nawet jeśli prowadzono to nie wiem, czy nie są zafałszowane. Część ludzi stara się ucywilizować okrucieństwo i to z nienajlepszym skutkiem.

+ Odpowiedz na ten temat

Thread Information

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów