+ Odpowiedz na ten temat
Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 115

Temat: UPA

  1. #31
    Taki jaki byl taki jest Papla Świecący przykładem Papla Świecący przykładem Papla Świecący przykładem Papla Świecący przykładem
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    tu
    Wiek
    53
    Postów
    4,378
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie

    ksiazka w dwoch tomach, liczby, nazwiska, fakty
    Siemaszkom naleza sie ogromne podziekowania za ich wspaniala prace.

    ta, i inne ksiazki naprawde zmieniaja podejscie do swiata i historii najnowszej
    Nadszedl czas zeby zaczac sie wstydzic

    A niby w imię czego?Co to za metoda?Dlaczego ja mam ponosić konsekwencje tego że ktoś jest źle wychowany?

  2. #32
    6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level Avatar 6 biegowy
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Skąd
    CHICAGO
    Postów
    9,745
    Siła Reputacji
    33

    Domyślnie

    Dla ludzi ktorzy wola znac historie,krotki cytat z mianowania ksiazki Siemaszkow do nagrody literackiej czlowieka ktory jako motto swojej tworczosci uwazal ze jedynie prawda jest ciekawa ,J.Mackiewicza :

    "Laureatami pierwszej edycji NAGRODY LITERACKIEJ IM. JÓZEFA MACKIEWICZA zostali Ewa i Władysław Siemaszkowie za książkę LUDOBÓJSTWO DOKONANE PRZEZ NACJONALISTÓW UKRAIŃSKICH NA LUDNOŚCI POLSKIEJ WOŁYNIA 1939-1945.

    „...to źródłowe, ale zarazem i interpretacyjne dzieło ukazujące usunięty w cień fragment historii Polski ostatniej wojny. Książka Siemaszków wspiera się na na setkach relacji. Poświadczają one fakt, że w latach 1939-1945 z rąk bojówek ukraińskich zginęło około 60 tys. Polaków zamieszkałych na Wołyniu, nie wyłączając kobiet, starców i dzieci. Reszta Polaków uciekła lub została zmuszona do wyjazdu. Ponieważ Ukraińcy niszczyli jednocześnie (co w książce jest udokumentowane) wszelkie materialne ślady polskości, książka Siemaszków pozostaje unikalnym dokumentem historii tego terytorium Rzeczypospolitej.”

  3. #33
    KREW... VAMPIRE_DRACO Człowiek z aspiracjami Avatar VAMPIRE_DRACO
    Na DoFo od
    Jun 2006
    Skąd
    POLSKA
    Wiek
    46
    Postów
    286
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Simmek
    ...przyzwoitosc wymaga, aby zalozyc rownierz co takiego Polacy wyrzadzili ukraincom, czy nie uwazasz ze o tym sie jakos dziwnie zapomina i falszuje fakty historii ?
    na pewno nie dokonywali tak brutalnych mordów jak ci z UPA ... wogóle nic złego im nie wyrządziliśmy

  4. #34
    Sentyment molestuje dzieci Simmek Wie o co chodzi Simmek Wie o co chodzi
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    ...
    Postów
    5,923
    Siła Reputacji
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał VAMPIRE_DRACO
    Cytat Napisał Simmek
    ...przyzwoitosc wymaga, aby zalozyc rownierz co takiego Polacy wyrzadzili ukraincom, czy nie uwazasz ze o tym sie jakos dziwnie zapomina i falszuje fakty historii ?
    na pewno nie dokonywali tak brutalnych mordów jak ci z UPA ... wogóle nic złego im nie wyrządziliśmy
    Oczywiscie wiesz to na pewno? Niestety az tak kolorowo nie bylo...
    - Prosze Pani, czy Pani by chciala zagrac w filmie?
    - Tak, chciala bym...
    - A... to swietnie sie sklada, a... co Pani by chciala zagrac?
    - Chcialam zagrac... tak jak ta... no w tym filmie... wie Pan w ktorym... Ona grala z takim przystojnym, dobrze zbudowanym, szatynem, o ile sie nie myle, wie Pan z ktorym. Ona grala cos bardzo pieknego, ja bym tez tak chciala zagrac cos pieknego...
    - No brawo, brawo, Pani by chciala zagrac cos pieknego. Ludzie pragna piekna. Nasz film powinien byc piekny.


  5. #35
    KREW... VAMPIRE_DRACO Człowiek z aspiracjami Avatar VAMPIRE_DRACO
    Na DoFo od
    Jun 2006
    Skąd
    POLSKA
    Wiek
    46
    Postów
    286
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Simmek
    Cytat Napisał VAMPIRE_DRACO
    Cytat Napisał Simmek
    ...przyzwoitosc wymaga, aby zalozyc rownierz co takiego Polacy wyrzadzili ukraincom, czy nie uwazasz ze o tym sie jakos dziwnie zapomina i falszuje fakty historii ?
    na pewno nie dokonywali tak brutalnych mordów jak ci z UPA ... wogóle nic złego im nie wyrządziliśmy
    Oczywiscie wiesz to na pewno? Niestety az tak kolorowo nie bylo...
    we wcześniejszym poście pisałęś o Polskim okrucieństwie pod Grunwaldem, możesz dać jakieś przykłady?

  6. #36
    portia - samo dobro portia - samo dobro portia - samo dobro Avatar portia
    Na DoFo od
    May 2006
    Skąd
    z kontowni
    Wiek
    50
    Postów
    2,703
    Siła Reputacji
    22

    Domyślnie

    Ja się nie wypowiadam, bo możliwe, że jeden z moich praprzodków urządzał sobie krwawe jatki na lewobrzeżnej Ukrainie w imię Króla i Rzeczypospolitej

    portia: Poisonous Orphan-Reaping Townsfolk-Injuring Abomination or Paramour Offering Rapturous, Thrilling, Intense Affection



  7. #37
    Sentyment molestuje dzieci Simmek Wie o co chodzi Simmek Wie o co chodzi
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    ...
    Postów
    5,923
    Siła Reputacji
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał VAMPIRE_DRACO
    Cytat Napisał Simmek
    Cytat Napisał VAMPIRE_DRACO
    Cytat Napisał Simmek
    ...przyzwoitosc wymaga, aby zalozyc rownierz co takiego Polacy wyrzadzili ukraincom, czy nie uwazasz ze o tym sie jakos dziwnie zapomina i falszuje fakty historii ?
    na pewno nie dokonywali tak brutalnych mordów jak ci z UPA ... wogóle nic złego im nie wyrządziliśmy
    Oczywiscie wiesz to na pewno? Niestety az tak kolorowo nie bylo...
    we wcześniejszym poście pisałęś o Polskim okrucieństwie pod Grunwaldem, możesz dać jakieś przykłady?
    Nie czytales na jakie to fajne fortele wpadl Jagiello? wilcze doly itp? Dla uwczesnego swiata takie niehonorowe zabijanie rycerstwa wiazalo sie z potepieniem przez kosciol

    [ Dodano: 18-08-2006, 11:25 ]
    Cytat Napisał portia
    Ja się nie wypowiadam, bo możliwe, że jeden z moich praprzodków urządzał sobie krwawe jatki na lewobrzeżnej Ukrainie w imię Króla i Rzeczypospolitej
    A ci skurwiele ukraince do dzis to pamietaja...
    - Prosze Pani, czy Pani by chciala zagrac w filmie?
    - Tak, chciala bym...
    - A... to swietnie sie sklada, a... co Pani by chciala zagrac?
    - Chcialam zagrac... tak jak ta... no w tym filmie... wie Pan w ktorym... Ona grala z takim przystojnym, dobrze zbudowanym, szatynem, o ile sie nie myle, wie Pan z ktorym. Ona grala cos bardzo pieknego, ja bym tez tak chciala zagrac cos pieknego...
    - No brawo, brawo, Pani by chciala zagrac cos pieknego. Ludzie pragna piekna. Nasz film powinien byc piekny.


  8. #38
    Taki jaki byl taki jest Papla Świecący przykładem Papla Świecący przykładem Papla Świecący przykładem Papla Świecący przykładem
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    tu
    Wiek
    53
    Postów
    4,378
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie

    moze pogadamy jak przeczytacie pare z tych ksiazek

    Nadszedl czas zeby zaczac sie wstydzic

    A niby w imię czego?Co to za metoda?Dlaczego ja mam ponosić konsekwencje tego że ktoś jest źle wychowany?

  9. #39
    6b idiota sztetke Świecący przykładem sztetke Świecący przykładem sztetke Świecący przykładem
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Skąd
    zziemi
    Postów
    3,725
    Siła Reputacji
    24

    Domyślnie

    no i co ,jak upa mordowala polakow to mamy nienawidziec ukraincow,jak pojade do lwowa i dostane w ryj,to mam znienawidziec cala populacje ukrainy,a moze lwowa tylko ?
    ja pierdole,jak niemce wymordowali nas ilestyam milionow,to jak zobacze niemca na ulicy jak je loda i idzie z krasnalem pod pacha,to mam go skopac,a krasnala mu zabrac ?.


    moze lepiej podyskutowac z kad bralo sie takie okrucienstwo i czy w obecnych czasach ludzie zdolniby byli to takich czynow.
    bardziej mnie to ciekawi niz szczegoly mordow.
    MIESZKAM W POKOJU Z PALMĄ

  10. #40
    Sentyment molestuje dzieci Simmek Wie o co chodzi Simmek Wie o co chodzi
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    ...
    Postów
    5,923
    Siła Reputacji
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Papla
    moze pogadamy jak przeczytacie pare z tych ksiazek

    Obrazek

    I tu wlasnie pojawia sie problem, "wiekszosci spoleczenstwa" a jakrze "polskiego" to wcale nie interesuje... Wiekszosc ma inne chore zmartwienia... A na ten temat to moga sie wypowiadac raczej historycy i to najlepiej gdyby nie byli w jakikolwiek sposob "powiazani ze sprawa"

    Opracowania o cierpieniu czy bohaterstwie wlasnego narodu, raczej nigdy nie sa w 100% obiektywne... /vide nadal bohaterski dowodca obrony Westerplatte/

    Niestety, ani nikt z nas, ani tym bardziej historyk z "Warszawy" nie wie jak bylo naprawde,
    W mojej wiosce jeden chuj "polak" podpierdolil swoich sasiadow z za plota po podobno pyli partyzantami, a chuj chodzilo "jedynie" o kawalek przyslowiowej miedzy...

    Mozna sie jedynie zastanawiac, dlaczego w czasie wojen dochodzi do tak ekstremalnych zachowan, no ale mam nadzieje ze sie tego nigdy nie dowiem...
    Moze w tym wypadku, to jednak przez wieki skrywana nienawisc do Lachow? A co mamy okazje to za pra, pra, dziadka posadzonego na palu... za dziewki gwalcone w dworach...
    a moze jeszcze o cos innego?
    Wszystko ma swoje przyczyny...
    - Prosze Pani, czy Pani by chciala zagrac w filmie?
    - Tak, chciala bym...
    - A... to swietnie sie sklada, a... co Pani by chciala zagrac?
    - Chcialam zagrac... tak jak ta... no w tym filmie... wie Pan w ktorym... Ona grala z takim przystojnym, dobrze zbudowanym, szatynem, o ile sie nie myle, wie Pan z ktorym. Ona grala cos bardzo pieknego, ja bym tez tak chciala zagrac cos pieknego...
    - No brawo, brawo, Pani by chciala zagrac cos pieknego. Ludzie pragna piekna. Nasz film powinien byc piekny.


  11. #41
    6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level Avatar 6 biegowy
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Skąd
    CHICAGO
    Postów
    9,745
    Siła Reputacji
    33

    Domyślnie

    Ignorancja niektorych z was zatyka dech w piersiach.
    Co za pojebana mentalnosc
    Sztetke przeanalizuj fakty i sam sobie uformuj zdanie na ten temat kolego,Simmek ty jestes zadziwiajacy czlowieku,twoj belkot przypomina pasywno agresywny liberalizm oparty jedynie na wlasnym wygodnictwie.
    Nie interesuje Cie przeszlosc ani przyszlosc,taka wegetacja z dnia na dzien,nie staraj sie tu tez wmowic ludziom ze takie jest nastawienie calego Narodu bo to nie prawda.

  12. #42
    Sentyment molestuje dzieci Simmek Wie o co chodzi Simmek Wie o co chodzi
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    ...
    Postów
    5,923
    Siła Reputacji
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał 6 biegowy
    ...Simmek ty jestes zadziwiajacy czlowieku,twoj belkot przypomina ...
    Znow mnie korwo obrazasz...

    Cytat Napisał 6 biegowy
    Nie interesuje Cie przeszlosc ani przyszlosc,taka wegetacja z dnia na dzien,nie staraj sie tu tez wmowic ludziom ze takie jest nastawienie calego Narodu bo to nie prawda.

    To jedynie jest Twoje zdnaie, ja uwazam zupelnie inaczej je pewne rzeczy w polsce widze na co dzien...
    - Prosze Pani, czy Pani by chciala zagrac w filmie?
    - Tak, chciala bym...
    - A... to swietnie sie sklada, a... co Pani by chciala zagrac?
    - Chcialam zagrac... tak jak ta... no w tym filmie... wie Pan w ktorym... Ona grala z takim przystojnym, dobrze zbudowanym, szatynem, o ile sie nie myle, wie Pan z ktorym. Ona grala cos bardzo pieknego, ja bym tez tak chciala zagrac cos pieknego...
    - No brawo, brawo, Pani by chciala zagrac cos pieknego. Ludzie pragna piekna. Nasz film powinien byc piekny.


  13. #43
    6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level Avatar 6 biegowy
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Skąd
    CHICAGO
    Postów
    9,745
    Siła Reputacji
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał Simmek
    Cytat Napisał 6 biegowy
    ...Simmek ty jestes zadziwiajacy czlowieku,twoj belkot przypomina ...
    Znow mnie korwo obrazasz...

    Cytat Napisał 6 biegowy
    Nie interesuje Cie przeszlosc ani przyszlosc,taka wegetacja z dnia na dzien,nie staraj sie tu tez wmowic ludziom ze takie jest nastawienie calego Narodu bo to nie prawda.

    To jedynie jest Twoje zdnaie, ja uwazam zupelnie inaczej je pewne rzeczy w polsce widze na co dzien...
    Smigaj z Wolodia na piwko bo widze ze smaka juz masz,
    gdy zaczniesz sie obracac w towarzystwie normalnych ludzi to wtedy Twoj glos bedzie slyszalny
    Teraz wypowiadasz sie w imieniu calej Polski czy swojej wiochy a moze brygady z parku ?

  14. #44
    6b idiota sztetke Świecący przykładem sztetke Świecący przykładem sztetke Świecący przykładem
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Skąd
    zziemi
    Postów
    3,725
    Siła Reputacji
    24

    Domyślnie

    analizuje caly czas,mam troche blizej nisz ty teraz ,rozmawiam z ukraincami ,w polsce i tymi z ukrainy,wiec osad mam dosyc trzezwy.
    kiedys nielubilem niemcow,bo przeczytalem cala literature lagfrowa ktora byla w bibliotece,no ale wtedy dzieckiem bylem,wiec wszystko sie proste wydawalo,ale z dziecinstwa sie wyrasta.
    potrafie zrozumiec ludzi ktorych np. rodziny zabili,czy wypedzili ich z ich ziemi,ale mnie osobiscie jak i znakomitej wiekszosci polakow to nie dotyczy,wiec drazni mnie szczucie nas na ukraincow.
    jak was cos boli to ustaw3cie sie z chlopcami z post oun-u i wyjasniejcie sobie recznie zaszlosci historyczne,oni pewnie tez z ochota poddadza sie tej "konwersacji"
    MIESZKAM W POKOJU Z PALMĄ

  15. #45
    6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level Avatar 6 biegowy
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Skąd
    CHICAGO
    Postów
    9,745
    Siła Reputacji
    33

    Domyślnie

    Z Ukraincami konwersujesz na temat ich nacjonalistycznych bojowek i organiazcji ?
    Kazdy ma prawo osadziac fakt wg. wlasnej opinii.

+ Odpowiedz na ten temat

Thread Information

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów