+ Odpowiedz na ten temat
Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 49

Temat: Bitwa o Anglie

  1. #31
    Buc Chuligan PiS-u Buck Mulligan Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Jun 2006
    Skąd
    z miasta
    Postów
    190
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Sondaze sondazami,jesli chcesz to moge je nie tyle podwazyc co oslabić ich wymowe ale to innym razem.
    Co do pozytywow wymienie tylko te największe
    -wysoki wzrost gospodarczy ok 5 %
    -comiesięczny spadek bezrobocia obecnie 16% (najniższy poziom od 89) jak zauwazają analitycy jest to tendencja stała zniżkowa ,w ubiegłym miesiącu w kraju zatrudnienie znalazło ok 100 tys bezrobotnych
    -spadek przestępczości w porównaniu z ubieglymi latami http://www.policja.pl/index.php?dzial=1&id=2278
    -zmiana systemu waloryzacji rent i emerytur na bardziej korzystną dla swiadczeniobiorców
    -hossa na giełdzie
    -wzrost inwestycji przez zagranicznych inwestorow
    -mocna złotówka
    -niska inflacja 0.8 %
    -itp,itp.....

    O negatywach nie bede pisał,jest ich na forum wystarczająco wiele,nie wszystkie są obiektywnie przedstawione ale cos w nich jest.

    [ Dodano: 26-07-2006, 20:59 ]
    oczywiście w związku ze wzmożonymi wyjazdami do pracy za granice
    Masz racje ale nie do konca,wyjazdy nie są glówną przyczyną spadku bezrobocia,przytaczałem dane GUSu na ten temat w innym watku.Wysoki wzrost gospodarczy wraz ze zwiększonymi inwestycjami zagranicznych firm spowodował utworzenie nowym miejsc pracy.Przejdz sie do byle jakiego urzędu pracy i sprawdz ile jest ofert,problemem u nas w kraju jest system kształcenia który nie jest przystosowany do aktualnych potrzeb rynku i w tym jest problem.

  2. #32
    Nyd livet,mens du har det ! Selena Laureat pokojowej nagrody Selena Laureat pokojowej nagrody Selena Laureat pokojowej nagrody Selena Laureat pokojowej nagrody
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Postów
    2,607
    Siła Reputacji
    24

    Domyślnie

    Selenko, Paplo, Hitmanie... mysleliscie o powrocie?
    Karla juz Ci powiedzialam,ze nie ma nic do rzeczy gdzie ja mieszkam,a tym bardziej czy mysle o powrocie do Polski!!!!
    Czy tak trudno Ci zrozumiec,ze znowu sie wyglupilas piszac jak bardzo nienawidzisz Polski i ze nie czujesz sie Polka? Ja pomimo 17-nastu lat w Dani czuje sie Polka i dumna jestem z tego kim jestem! A Ciebie poprostu mi zal,ot co!

  3. #33
    Hija de la luna Karla - samo dobro Karla - samo dobro Karla - samo dobro
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    się biorą dzieci?
    Wiek
    38
    Postów
    4,581
    Siła Reputacji
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Buck Mulligan
    Sondaze sondazami,jesli chcesz to moge je nie tyle podwazyc co oslabić ich wymowe ale to innym razem.
    Co do pozytywow wymienie tylko te największe
    -wysoki wzrost gospodarczy ok 5 %
    -comiesięczny spadek bezrobocia obecnie 16% (najniższy poziom od 89) jak zauwazają analitycy jest to tendencja stała zniżkowa ,w ubiegłym miesiącu w kraju zatrudnienie znalazło ok 100 tys bezrobotnych
    -spadek przestępczości w porównaniu z ubieglymi latami http://www.policja.pl/ind...dzial=1&id=2278
    -zmiana systemu waloryzacji rent i emerytur na bardziej korzystną dla swiadczeniobiorców
    -hossa na giełdzie
    -wzrost inwestycji przez zagranicznych inwestorow
    -mocna złotówka
    -niska inflacja 0.8 %
    -itp,itp.....
    Wysoki wzrost gospodarczy? Łatwiej urosnac z poziomu podlogi do stolu niz ze stolu do sufitu...

    Spadek bezrobocia? To czysta manipulacja danymi statystycznymi- wykluczanie grup np. absolwentow wyzszych uczelni, lub rolnikow (nawet malorolnych, ktorzy nie sa w stanie utrzymac sie z pracy na roli) plus masowa emigracja.

    Waloryzacja rent i emerytur jest tylko w pierwszym filarze- czyli beznadziejnie pracujacy ZUS, ktory od wielu lat jest dotowany miliardowymi kwotami z budzetu panstwa. Lub KRUS, ktory jest w jeszcze gorszej sytuacji. Drugi i trzeci filar nie sa nia objete (czyli czesci kapitalowe OFE i IKE) a politycy i analitycy na wszystkie strony trabia, ze tylko te dwa ostatnie sa w stanie zapewnic nam godne zycie i emerytury na odpowiednim poziomie. Co wiecej... wskaznik zastapienia (czyli stosunek emerytury do ostatniego wynagrodzenia) dla kobiet spadl ostatnio z 55 do 33% dla mezczyzn z 70% do 50%. Liczby mowia same za siebie

    Hossa na gieldzie- przez 15 lat politycy nie mieszali w niej paluszkow i jakos to bylo. Teraz mamy nowego prezesa i jakos tak nijako... co wiecej, nasza gielda jest wysoko spekulacyjna.

    Zgodze sie z jednym- niska inflacja. Ale za to nalezy dziekowac Prezesowi NBP, ktory walczy z glupota politykow. Do czasu... Balcerowiczowi konczy sie kadencja...


    Selenko... jak juz wspomnialam tez mi siebie szkoda, ze tu mieszkam.

  4. #34
    Nyd livet,mens du har det ! Selena Laureat pokojowej nagrody Selena Laureat pokojowej nagrody Selena Laureat pokojowej nagrody Selena Laureat pokojowej nagrody
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Postów
    2,607
    Siła Reputacji
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karla
    Selenko... jak juz wspomnialam tez mi siebie szkoda, ze tu mieszkam.
    Ohh...biedactwo Ty moje,ale mnie wcale nie jest Ciebie zal z tego powodu iz mieszkasz w Polsce.
    A tak na marginesie zaden kraj nikogo nie trzyma sila prawda? Tym bardziej,ze jak juz podkreslilas...jestes tylko w 1/2 Polka,no wiec czemu nie szukasz szczescia w tym drugim kraju??

  5. #35
    Tylko S. ;* Enemigo High Level Enemigo High Level Enemigo High Level Enemigo High Level Enemigo High Level Enemigo High Level Avatar Enemigo
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    Człuchów
    Postów
    7,299
    Siła Reputacji
    31

    Domyślnie

    Buahahahah ci co sie jaraja spadkiem bezrobocia chyba nie wiedza z czego sie ciesza

    No chyba ze z tego ze mase wyksztalconych ludzi wyjechalo z kraju, w ktorym uczylo sie za nasze pieniadze


    Ale nie chce mi sie o tym gadac z ludzmi ktorzy i tak wiedza swoje
    Jezus was kocha

  6. #36
    Hija de la luna Karla - samo dobro Karla - samo dobro Karla - samo dobro
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    się biorą dzieci?
    Wiek
    38
    Postów
    4,581
    Siła Reputacji
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Selena
    no wiec czemu nie szukasz szczescia w tym drugim kraju??
    W Polsce mieszka moja mama ... a ona jest dla mnie najwazniejsza

  7. #37
    Taki jaki byl taki jest Papla Świecący przykładem Papla Świecący przykładem Papla Świecący przykładem Papla Świecący przykładem
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    tu
    Wiek
    53
    Postów
    4,378
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie

    oh, jak ja lubie jak blazior-numero-due rzuca sie na liczby ktorych nie rozumie... tzn czytajac pisowskie raporty to Wolska potega jest i basta.

    Krytyczne dane ekonomiczne (2005)
    http://www.business.gov.pl/Standard,zycia,44.html

    PKB 967 693,3 mln zł

    Wzrost gospodarczy 3,2%

    Deficyt budżetowy (-) 27 494,6 mln zł

    Wielkość eksportu 288 682,3 mln zł

    Wielkość importu 326 110,3 mln zł

    Bilans obrotów handlu zagranicznego -37 428,0 mln zł

    Inflacja 2,1%

    Bezrobocie 17,7%

    Prawda dane sprzed paru miesiecy...ale oficjalne, GUS

    wzrost gospodarczy - 3.2% - dosc przecietny jak na 40 milionowy kraj z biedniejszej czesci europy... jak masz 100 zl w styczniu, a 103 zl w grudniu (nie wlaczajac inflacji) lub nawet 105 zl (wg. bm) to gosc co mial 1000 euro w styczniu a w grudniu ma 1020 euro i tak jest lepszy

    30 miliardow deficytu budzetowego... to tak 800 zlotych na lebka rocznie oops.. jedna emerytura idzie sie jebac

    40 miliardow nadwyzki importu nad eksportem... nie zrownowazone naplywem kapitalu... faktycznie, mozna byc dumnym

    inflacja 2.1% - calkiem niezle... choc... jakimi metodami? dobra tanieja, bo wszystko jest importowane, podatki rosna, podaz pieniadza ograniczona... to jak do cholery moze byc inflacja?

    bezrobocie - oficjalne - 16%? czy cos kolo tego?... a w niedobrej ameryce jest ile? 4%? 5%?. A jak sie doda wczesniejszych emerytow i reszte nie wliczona w statystyki.. az strach sie bac

    ale najlepsze jest

    cytat "-comiesięczny spadek bezrobocia obecnie 16% (najniższy poziom od 89)"... czyzby muliganek nie chcial powiedziec, a mu sie wymsknelo, ze za komuny bylo pod tym wzgledem.... lepiej????

    jak ja lubie statystyki


    na stronie http://www.business.gov.pl/Standard,zycia,44.html jest fajna tabelka o standardzie zycia...

    cieszmy sie, bo w Bulgarii i Rumunii jest jeszcze gorzej
    Nadszedl czas zeby zaczac sie wstydzic

    A niby w imię czego?Co to za metoda?Dlaczego ja mam ponosić konsekwencje tego że ktoś jest źle wychowany?

  8. #38
    Buc Chuligan PiS-u Buck Mulligan Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Jun 2006
    Skąd
    z miasta
    Postów
    190
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Krytyczne dane ekonomiczne (2005)
    Przypominam ze mamy połowe 2006.Rozumiem ze aktualne dane przez gardlo ci nie przechodza ale postaraj sie,wyduś z siebie resztki przyzwoitości


    Skoro w 2005 r wzrost wynosił 3,2 a obecnie prawie 5 (prognoza na 2007 wynosi- 6) ,skoro inflacja w 2005 roku wynosila 2,1 a teraz 0.8 ,skoro bezrobocie w 2005 wynosilo 17,7 a teraz 16 to sa dane na które ty sam sie powołujesz,to o ci w ogóle chodzi? Wiem ze twoim partyjnym zadaniem jako aktywisty SLD jest zbagatelizowanie tego co pozytywnego sie w Polsce dzieje ale tak sie zamotałes kundelku ze wyszło wręcz przeciwnie Staraj sie dalej.


    cytat "-comiesięczny spadek bezrobocia obecnie 16% (najniższy poziom od 89)"... czyzby muliganek nie chcial powiedziec, a mu sie wymsknelo, ze za komuny bylo pod tym wzgledem.... lepiej????
    Jesli było tak cudownie to po co tow.Jaruzelski w 89 pojechal z wizytą do braci w ZSRR z blaganiem o pomoc,płakał ze kraj ma w rozsypce,nie ma na pensje dla ludzi a Polsce grozi bankructwo? Przykro było slychac jak dawni towarzysze olewają "Wolskiego" twierdzac ze im tez nie wesoło Zadluzenie z tamtych czasów będą splacać nasi wnukowie ale nie przejmuj sie tym przeciez im gorzej tym lepiej dla towarzyszy.

    W taki sposób mozemy sie przyjebac do wszystkiego,a mistrz dezinformacji i manipulacji papla czyni to wręcz perfekcyjnie.
    Każdą statystyke porównuje do innego panstwa a gdy jakas jest za dobra na nasza korzyść i jakos ciężko jest dopasowac panstwo zlizone gospodarczo czy wielkoscią do Polski do porównania z nami to zawsze w obwodzie pozostaje USA z tym krajem wszystkie statystyki wypadają blado.
    Polska jest krajem biednym i zamiast sie cieszyc z powolno ale zawsze postępującymi pozytywnymi zmianami ,wolimy krytykowac i obrzucac mięsem tych którzy probują to naprawiać.

  9. #39
    Taki jaki byl taki jest Papla Świecący przykładem Papla Świecący przykładem Papla Świecący przykładem Papla Świecący przykładem
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    tu
    Wiek
    53
    Postów
    4,378
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Buck Mulligan
    Krytyczne dane ekonomiczne (2005)
    Przypominam ze mamy połowe 2006.Rozumiem ze aktualne dane przez gardlo ci nie przechodza ale postaraj sie,wyduś z siebie resztki przyzwoitości

    tepy bucu, niedouczona ofiaro dziedzicznego kretynizmu piekno statystyki jest w tym, ze statystycznie to my obaj rozumiemy wszystko na 100%, choc indywidualnie twoje zrozumienie nie przekracza 10, a moje nie spada ponizej 190 procent.

    kiedy sie pajacyku zaczyna rok?
    kiedy sie zbiera informacje?
    kiedy jest weryfikacja statystyk?

    jaki ty mulliganek jestes glupiutki, ojejku. walczyles z komuna bojkotujac szkole? a na klasowkach specjalnie dwoje dostawales, zeby pokazac ze wiesz lepiej? I nic sie nie zmienilo, co?
    Nadszedl czas zeby zaczac sie wstydzic

    A niby w imię czego?Co to za metoda?Dlaczego ja mam ponosić konsekwencje tego że ktoś jest źle wychowany?

  10. #40
    Buc Chuligan PiS-u Buck Mulligan Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Jun 2006
    Skąd
    z miasta
    Postów
    190
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Heheheeh kundelkowi nerwy puszczają,o to chodzi
    Świetna chaRAkterystyka własnej osoby.Kierujesz sie zasadą im glosniej warczysz tym myslisz ze jesteś mądrzejszy,uwierz mi ,błędna koncepcja.

    Statystyki w Polsce są publikowane co miesiąc,od tego jest GUS który w wyliczeniach opiera się na danych z poszczególnych dziedzin zycia spolecznego tj.urzędow pracy,instytucji finansowych,itp.Prowadzone są statystyki roczne i miesięczne ,miesięczne są przedewszystkim informacją dla zwykłego obywatelachodz nie tylko.( i ja wlasnie na tych sie opieram bo sa najaktualniejsze,skoro masz im cos do zarzucenia,myslisz ze nie są wiarygodne i ze nie powinienem ich przedstawiac porównując do tych przedstawionych przez ciebie to napisz dlaczego tak sądzisz i na czym sie opierasz,zamiast warczeć,przedstaw spokojnie argumenty jesli oczywiscie potrafisz )Natomiast na rocznych opiara się rząd który na ich podstawie podsumowywuje swoją dotychczasową działalnośc i planuje kolejne,tak w skrócie,oczywiscie jest to bardziej skomplikowane i nie będę o tym pisał bo i tak kundel będzie mądrzejszy.
    Celowo tempy osle przytoczyłes stare wyniki by otumanic czytającego i na ich podstawie skomentowałes tak jakby to była aktualna sytuacja w Polsce mając nadzieje ze ciemny lud to kupi,manipulacji paplowej cd...

    Skoro tak swietnie orientujesz sie w statystykach to przytocz te z przelomu 89/90 dotyczące gospodarki,stanu państwa,inflacji czy zadłużenia itp. i przyrównaj do obecnych statystyk,wtedy pogadamy czy Polska rozwija sie prawidłowo.Łatwo jest krytykowac,moze raz zrob wyjątek i przedstaw alternatywe jak ty byś wykonał to co krytykujesz? Potrafisz ?Watpie ,mocny jesteś w mordzie.

  11. #41
    Taki jaki byl taki jest Papla Świecący przykładem Papla Świecący przykładem Papla Świecący przykładem Papla Świecący przykładem
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    tu
    Wiek
    53
    Postów
    4,378
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie

    och baranku, baranku

    statystyki za rok 2005 sa jedynymi zweryfikowanymi statystykami dostepnymi w polsce

    i tak baranku, baranku, wprost przeciwnie, do manipulacji mozesz sobie uzywac wlasnie "statystyk" nie zweryfikowanych.

    Nawet ci nie powiem, ze znowu baranku sie zafafluniles, bo ile razy mozna powtarzac to samo..
    Nadszedl czas zeby zaczac sie wstydzic

    A niby w imię czego?Co to za metoda?Dlaczego ja mam ponosić konsekwencje tego że ktoś jest źle wychowany?

  12. #42
    6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level Avatar 6 biegowy
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Skąd
    CHICAGO
    Postów
    9,745
    Siła Reputacji
    33

    Domyślnie

    bedzie dobrze

  13. #43
    Tylko S. ;* Enemigo High Level Enemigo High Level Enemigo High Level Enemigo High Level Enemigo High Level Enemigo High Level Avatar Enemigo
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    Człuchów
    Postów
    7,299
    Siła Reputacji
    31

    Domyślnie Odp : Bitwa o Anglie

    No i co Papla i 6b? Lyso Wam co?

    Bezrobocie spadlo, gdzie nie przejde kolo sklepu czy marketu to jest napis "poszukuje pracownika", bezrobocie spada, przedsiebiorcy na gwalt poszukuja ekspedientek za 800 zl

    Kraj idzie do przodu

    Tak BTW:

    Cytat Napisał Karla Zobacz post
    W Polsce mieszka moja mama ... a ona jest dla mnie najwazniejsza


    A ta twoja 2-ga "niepolska" polowe zawdzieczasz
    tacie co na radnego czy tam na posla w waszej gminie kandydowal?

    Kocham internet - i Wy tez go kochanie
    Jezus was kocha

  14. #44
    Given to the Rising Adamitsu - samo dobro Adamitsu - samo dobro Adamitsu - samo dobro Avatar Adamitsu
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Postów
    1,574
    Siła Reputacji
    22

    Domyślnie Odp : Bitwa o Anglie

    a lekarze nie strajkują dlatego, że mają mało kasy, abo dlatego, że chcą reform nie nie nie
    oni podjęli akcje protestacyjną w trosce o nasze zdrowie, zobaczycie śmiertelność spadnie tak jak w Izraelu

  15. #45
    Tylko S. ;* Enemigo High Level Enemigo High Level Enemigo High Level Enemigo High Level Enemigo High Level Enemigo High Level Avatar Enemigo
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    Człuchów
    Postów
    7,299
    Siła Reputacji
    31

    Domyślnie Odp: Bitwa o Anglie

    Czemu Karla odeszla nie ma sie z kogo posmiac
    Jezus was kocha

+ Odpowiedz na ten temat

Thread Information

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Podobne wątki

  1. Bramka sms na Anglie. Jest?
    By Porzadny in forum Pytaj o wszystko  
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-08-07, 12:56

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów