+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 5 1 2 3 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 61

Temat: Emerytury eSBeków

  1. #1
    Buc Chuligan PiS-u Buck Mulligan Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Jun 2006
    Skąd
    z miasta
    Postów
    190
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie Emerytury eSBeków

    Witam

    Mam do Was pytanie,tylko prosze o uczciwą odpowiedz bez robienia z tematu kpin,ciekaw jestem Waszej opini.

    Co sądzicie o emeryturach byłych SBeków.

    Moja opinia jest taka ze to skandal aby Ci ludzie pobierali swiadczenia niejednokrotnie przekraczające średnią krajową.Ci, którzy doprowadzili Polskę do nędzy, zostali wyłączeni z systemu biedaemerytur. Dygnitarze partyjni i funkcjonariusze aparatu bezpieczeństwa otrzymali świadczenia, które pozwoliły im na dostatnie życie. Esbecy, tępiący wszelkie przejawy walki o wolność, utrzymali prawo do wcześniejszego odchodzenia z pracy.
    Sejm pracuje nad ustawą która pozbawi ich tak wysokich swiadczen,projekt zakłada odebranie im wszelkich przywilejów,dostaną zwykłą nędzną emeryture jak większość emertyów,taką aby nie zdechli z głodu.
    Ludzie którzy walczyli z tym ścierwem niejednokrotnie głodują i nie mają kasy na lekarstwa podczas gdy ich kaci pławią się w luksusach,takie uprawnienia wywalczyli im współtowarzysze z SLD którzy UBekom i SBekom przyznali przywileje kombatanckie zrównając ich uposażenia z ludzmi którzy walczyli w II wojnie swiatowej a potem niejednkorotnie stali się ofiarami tych katów.Taka jest oto sprawiedliwość w kraju,sługusy Stalina w oczy kpią tym których przesladowali.

    *******************************
    Najpopularniejsze wątki w tym dziale:


  2. #2
    6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level Avatar 6 biegowy
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Skąd
    CHICAGO
    Postów
    9,745
    Siła Reputacji
    33

    Domyślnie Re: Emerytury eSBeków

    Cytat Napisał Buck Mulligan
    Witam

    Mam do Was pytanie,tylko prosze o uczciwą odpowiedz bez robienia z tematu kpin,ciekaw jestem Waszej opini.

    Co sądzicie o emeryturach byłych SBeków.

    Moja opinia jest taka ze to skandal aby Ci ludzie pobierali swiadczenia niejednokrotnie przekraczające średnią krajową.Ci, którzy doprowadzili Polskę do nędzy, zostali wyłączeni z systemu biedaemerytur. Dygnitarze partyjni i funkcjonariusze aparatu bezpieczeństwa otrzymali świadczenia, które pozwoliły im na dostatnie życie. Esbecy, tępiący wszelkie przejawy walki o wolność, utrzymali prawo do wcześniejszego odchodzenia z pracy.
    Sejm pracuje nad ustawą która pozbawi ich tak wysokich swiadczen,projekt zakłada odebranie im wszelkich przywilejów,dostaną zwykłą nędzną emeryture jak większość emertyów,taką aby nie zdechli z głodu.
    Ludzie którzy walczyli z tym ścierwem niejednokrotnie głodują i nie mają kasy na lekarstwa podczas gdy ich kaci pławią się w luksusach,takie uprawnienia wywalczyli im współtowarzysze z SLD którzy UBekom i SBekom przyznali przywileje kombatanckie zrównając ich uposażenia z ludzmi którzy walczyli w II wojnie swiatowej a potem niejednkorotnie stali się ofiarami tych katów.Taka jest oto sprawiedliwość w kraju,sługusy Stalina w oczy kpią tym których przesladowali.

    Was ten problem bedzie przesladowal jeszcze pare wiekow az do nastepnych zaborow.
    Przeciez demokratycznie wybrany prezydent Walesa (ktory zmienil ustroj) mogl zrobic to co naprzyklad zrobili Czesi,rozliczyc to co trzeba zaraz po upadku komunizmu.
    Problemem teraz nie sa juz SB-cy bo to nie przez nich jest dziura w budzecie a niedomagania umyslowego obywateli i scierwa ktore wybieraja na politykow.
    Co to teraz zmieni ?

  3. #3
    ksiadz mial mnie na kolanach Kamich Człowiek z aspiracjami Avatar Kamich
    Na DoFo od
    May 2006
    Skąd
    moglem wiedziec?
    Postów
    935
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    UB, SB, UB. SB. lustracja nie lustracja, to jest to czym teraz zyje polska, jeden z 100000 tematow odwracajacych uwage od istotnych problemow jak np bezrobocie czy wlasnie niskie swiadczenia socjalne - jak dla mnie problem powinnienen byc przedstawiony tak - niektorzy emeryci maja wieksze emerytury niz inni emeryci, powiedzenie ze byli to ub'cy i sb'cy jest tylko po to zeby wzbudzic wieksze emocje, (niektorzy sb'cy i ub'cy nie pracowali w swoim zawodzie z wlasnej woli no nie? - bez zwiazku z tematem) oczywiscie sa to kpiny zeby nie bylo rownosci w wyplatach swiadczen ale to ze byli to pracownicy ub i sb to za przeproszeniem "ch.uj z tym" niech sobie beda kim chca to wg. mnie nieistotne wazne jest tylko to ze jedna grupa dostaje wiecej niz inna, tak bym to ujal, sadze ze jest to tylko kolejna proba odwrocenia uwagi spoleczenstwa od WAZNYCH problemow, i to wlasnie przez dodanie do tego ze byli to ub'cy i sb'cy
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  4. #4
    Buc Chuligan PiS-u Buck Mulligan Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Jun 2006
    Skąd
    z miasta
    Postów
    190
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Przeciez demokratycznie wybrany prezydent Walesa (ktory zmienil ustroj) mogl zrobic to co naprzyklad zrobili Czesi,rozliczyc to co trzeba zaraz po upadku komunizmu.
    Pierwsze słysze ze Wałesa zminił ustrój !!! Raczej dogadał sie za plecami z Kiszczakiem i dzieki ustaleniom okrągłego stołu byli PZPRowcy i SBecy zamiast w pierdlu wylądowali w sejmie czy w rządzie gdzie co niektórzy zasiadają do dziś.Nie wiem być może nie było innego wyjscia,rożne są opinie nawet wsród samych uczestników okrąglego stołu czy warto było isć na tak daleko idące ustępstwa.

    Jasne mógł rozliczyć oczywiscie nie sam ale wtedy musialby rozliczyć również siebie,juz wówczas by wyszła na jaw jego agenturalna przeszłość,poczytaj sobie o liscie Macierewicza i tak zwanej nocnej zmianie a będziesz wiedzial o czym pisze.
    Gdyby jak mówisz w 92 r zostala przeprowadzona lustracja obecnie byśmy o niej roZmawiali jak o ciekawostce historycznej ale nie zostala przeprowadzona a zostala zablokowana przez tych którzy i dziś próbowali to zrobić ,na szczescie z mizernym skutkiem,od wczoraj mamy nową ustawe dzieki której w koncu teczki zostaną otwarte a winni przestaną w koncu pełnić funkcje publiczne.

    Problemem teraz nie sa juz SB-cy bo to nie przez nich jest dziura w budzecie a niedomagania umyslowego obywateli i scierwa ktore wybieraja na politykow.
    Ty się dziurą budzetową nie przejmuj,wcale nie jest taka wielka (30 miliardów) Unia Europejska wymaga od nas ze deficyt budżetowy powinien być niższy niż 3 % PKB ,u nas jest zdaje sie własnie 3% albo coś kolo tego,inne kraje proporcjonalne wielkością do Polski mają o wiele większy i krzywda im sie nie dzieje,najważniejsze aby się nie powiększala.

    Problemem są własnie byli SBecy ,zapraszam na strone http://www.itvp.pl/konfrontacja/ do działu archiwum,w tym programie omawiane są wielkie przekręty z udziałem polityków z tak zwanego swiecznika,w kazda z tych afer zamieszani sa byli SBecy którzy przemianowali sie z katów w biznesmenów z olbrzymią władzą w postaci kontaktów i teczek którymi do tej pory szantazują innych w celu uzyskania korzysci.Ci ludzie posiadają olbrzymią władze,jesli ktoś uwaznie sledził prace komisji sledczych to wie jak gigantyczne robią przekrety,ustawy na szczeblu rzadowym były pisane pod nich,co raz ujawniana jest kolejna wielka afera z ich udziałem,skumali się z politykami,biznesmenami,mafiozami.Od siebie dodam

    -afere Rywina w którą byli zamieszani Kasniewski,Miller,Jakubowska +słuzby specjalne
    -afera orlenowska - Kwasniewski,Miller,prokurator generalny i krajowy+służby specjalne
    -afera paliwowa - czolowi polscy politycy+mafia+biznesmeni+służby specjalne

    A ty piszesz ze nie sa problemem.Mylisz sie oni sa potwornym zagrożeniem.


    Obecna wladza zaczyna o tym mówić ,ujawniac te kontakty,zatrzymywać podejrzanych pokazywac jak to sie odbywa,w koncu dobiera im sie do tyłków i dlatego międzyinnymi jest tak wsciekle atakowana przez ludzi którzy dają sie zmanipulowac przez tych którzy chronią uklad,wystarczy odrobine logicznego myslenia i trzezwego spojrzenia na sytuacje aby zauwazyc te manipulatorsko-SLDowską hipokryzje głoszoną w prasie i mediach przez nich kontrolowanych.

  5. #5
    6b idiota sztetke Świecący przykładem sztetke Świecący przykładem sztetke Świecący przykładem
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Skąd
    zziemi
    Postów
    3,725
    Siła Reputacji
    24

    Domyślnie

    wez gosciu daj se luzu,wejdz na jakas strone z dupami i odprez sie.
    MIESZKAM W POKOJU Z PALMĄ

  6. #6
    Buc Chuligan PiS-u Buck Mulligan Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Jun 2006
    Skąd
    z miasta
    Postów
    190
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Jesli masz problem z kuźką to sam tam wejdz a skoro nie masz w temacie na tyle wiedzy aby pogadac to przynajmiej nie przeszkadzaj dorosłym.

  7. #7
    6b idiota sztetke Świecący przykładem sztetke Świecący przykładem sztetke Świecący przykładem
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Skąd
    zziemi
    Postów
    3,725
    Siła Reputacji
    24

    Domyślnie

    to ile ty masz latek ,ze dalej smoczki ciagniesz ?.
    a moze czarna wolga cie porwala jak wracales z mordoklejkami ze slepu ?.z tad ta tralma.
    MIESZKAM W POKOJU Z PALMĄ

  8. #8
    sentyment ma rozerwany odbyt Goerres Laureat pokojowej nagrody Goerres Laureat pokojowej nagrody Goerres Laureat pokojowej nagrody Goerres Laureat pokojowej nagrody Goerres Laureat pokojowej nagrody Avatar Goerres
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Postów
    3,445
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał sztetke
    to ile ty masz latek ,ze dalej smoczki ciagniesz ?.
    a moze czarna wolga cie porwala jak wracales z mordoklejkami ze slepu ?.z tad ta tralma.
    sztetke, autor tematu prosil o powage.

    [ Dodano: 23-07-2006, 23:01 ]
    Popieram Bucka niemalze calkowicie (bo niektorych zdan nie czytalem, dlatego).
    Ciesze sie, zeniedawno zawieszono wyplacanie emerytury zydowskiemu katu [salomon morel]z polskiego obozu komunistycznego, dostawal od rządu emeryture w wys. 5 tys zł mieszkajac w izraelu, czy tez pani wolinskiej, ktora na sumieniu ma pewnego ak-owca.
    Wiekszosc SBkow tez nie miala czystego sumienia. Mialem sasiada, ktory za dzialalnosc antykomunistyczna byl internowany, sciezki zdrowia, zimne przysznice wykonczyly go (przez takie "zabiegi" zachorowal na zapalenie pluc i zmarl). Chociazby dla spokoju ich rodzin powinno sie ta sprawa zajac.

    Wiekszosc z was tak ma po prostu, ze cokolwiek zrobi ten [pieprzony] rząd, to jest zle.
    Jestem chory psychicznie, przepraszam. Mam zespół Tourette'a

  9. #9
    Sentyment molestuje dzieci SaiykoPat Świecący przykładem SaiykoPat Świecący przykładem SaiykoPat Świecący przykładem
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    3town
    Wiek
    16
    Postów
    8,678
    Siła Reputacji
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał Buck Mulligan
    Ty się dziurą budzetową nie przejmuj,wcale nie jest taka wielka (30 miliardów) Unia Europejska wymaga od nas ze deficyt budżetowy powinien być niższy niż 3 % PKB ,u nas jest zdaje sie własnie 3% albo coś kolo tego,inne kraje proporcjonalne wielkością do Polski mają o wiele większy i krzywda im sie nie dzieje,najważniejsze aby się nie powiększala.
    przy raczej marnych pensjach calej budzetowki
    Cytat Napisał Buck Mulligan
    w koncu dobiera im sie do tyłków
    niby nie powinni ale skurwysyny sa i beda niezaleznie od wyznawnego systemu, a bierze juz mnie na wymioty od tego calego babrania sie caly czas w jednym blotku

  10. #10
    Taki jaki byl taki jest Papla Świecący przykładem Papla Świecący przykładem Papla Świecący przykładem Papla Świecący przykładem
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    tu
    Wiek
    53
    Postów
    4,378
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie

    te.. muliganek
    najwiekszym zagrozeniem dla polski nie sa 80+ latkowie na emeryturze... najwiekszym zagrozeniem dla polski sa wlasnie tacy ludeczkowie jak muliganek, nsz itd
    generalnie "temat zastepczy"
    Nadszedl czas zeby zaczac sie wstydzic

    A niby w imię czego?Co to za metoda?Dlaczego ja mam ponosić konsekwencje tego że ktoś jest źle wychowany?

  11. #11
    6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level Avatar 6 biegowy
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Skąd
    CHICAGO
    Postów
    9,745
    Siła Reputacji
    33

    Domyślnie

    Zalozmy ze uda sie ta lustracja i ludzie ktorzy kiedys mieli taka a nie inna prace zostana pozbawieni tej renty,emerytury i co dalej ?
    Czy Polska moze sobie pozwolic na generowanie ludzi drugiej kategorii ?
    Czy ludzie ktorzy rozliczaja innych sa bez skazy ?
    Moze mi ktos wytlumaczy co to zmieni gdy odbierzecie SB-kom emertytury,czy nastepnym krokiem bedzie bedzie deportacja na Syberie ?
    Czy gdy punkowcy,hippisi,narkomani i tym podobni dojda do wladzy to tez beda mnie rozliczac ze ich kopalem majac 18 lat ale poczekaja az przejde na emeryture ?
    Moze czas na publiczne lincze a moze jednak czas ruszyc do przodu,dodam jeszcze ze jestem za obiektywnym rozliczeniem (popartym faktami) tych ktorzy powinni zostac poniesc konsekwencje,wliczajac wszyskie gabinety i poslow ktorzy negowali jakze dla was bezcenna i wrazliwa sprawe juz przez nascie lat.
    Pierwszym do pozbawienia emeryturki-WALESA !

  12. #12
    6b idiota sztetke Świecący przykładem sztetke Świecący przykładem sztetke Świecący przykładem
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Skąd
    zziemi
    Postów
    3,725
    Siła Reputacji
    24

    Domyślnie

    sztetke, autor tematu prosil o powage.
    no wiem,ale mialo byc o sbekach,a jak kolega wsiadl na swojego konika to objechal cale swoje gospodarstwo,a ze juz bylo kilku podobnych ranczerow z misja wiec tak jakos wyszlo.
    juz nie bede
    MIESZKAM W POKOJU Z PALMĄ

  13. #13
    Sentyment molestuje dzieci Simmek Wie o co chodzi Simmek Wie o co chodzi
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    ...
    Postów
    5,923
    Siła Reputacji
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał SaiykoPat
    przy raczej marnych pensjach calej budzetowki
    Wiesz moze w wielkich miastach to sa marne pieniadze, ale w mojej miescinie wiekszosc ludzikow chodza do pracy za 500 zl na miesiac /na czarno/, a bycie pielegniarka, listonoszem czy pracownikiem Urzedu gminy to juz jest ful wypas... normalnie "klasa srednia"

    normalnie k.u.r.w.a.m.a.c.

    a emerytury to bym wszystkim wyrownal do 1000 zl powinno sie za to przezyc...
    a ZUS do likwidacji w trybie pilnym...
    - Prosze Pani, czy Pani by chciala zagrac w filmie?
    - Tak, chciala bym...
    - A... to swietnie sie sklada, a... co Pani by chciala zagrac?
    - Chcialam zagrac... tak jak ta... no w tym filmie... wie Pan w ktorym... Ona grala z takim przystojnym, dobrze zbudowanym, szatynem, o ile sie nie myle, wie Pan z ktorym. Ona grala cos bardzo pieknego, ja bym tez tak chciala zagrac cos pieknego...
    - No brawo, brawo, Pani by chciala zagrac cos pieknego. Ludzie pragna piekna. Nasz film powinien byc piekny.


  14. #14
    Buc Chuligan PiS-u Buck Mulligan Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Jun 2006
    Skąd
    z miasta
    Postów
    190
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Zalozmy ze uda sie ta lustracja i ludzie ktorzy kiedys mieli taka a nie inna prace zostana pozbawieni tej renty,emerytury i co dalej ?
    Zaczne od tego ze lustracja nie ma nic wspólnego z pozbawianiem kogoś czegokolwiek,lustracja ma za zadanie oczyszczenie z zycia publicznego agentów i donosicieli,tak w skrócie.Emerytury eSBeków to temat odrebny i chyba nie zrozumiałes jakie jest główne załozenie tego pomysłu,nie chodzi o pozbawienie ich swiadczen,nie,wtedy państwo zachowalo by sie w sposób jaki oni kiedys traktowali ludzi,nie w tym rzecz,chodzi o to aby dostawali takie swiadczenia jakie sobie realnie wypracowali,obecnie pobierają je na preferencyjnych warunkach jako kombatanci wojenni zostali tez WYłączeni z powszechnego systemu emerytalnego i w konsekwencji tego pobierają wysokie emeryturki,nie chodzi o karanie ale o sprawiedliwość.

    Czy ludzie ktorzy rozliczaja innych sa bez skazy ?
    Wg ustawy lustracyjnej kazdy kto pełni lub bedzie sie ubiegał o stanowisko publiczne będzie musiał złozyc pismo do IPNu który na podstawie dokumentów tam sie znajdujacych wyda zaswiadczenie o materiałach zawartych na jego temat z adnotacją,taki swistek przedkładasz u swojego pracodawcy i on na jego podstawie decyduje czy byłes czysty i czy Cie zatrudni,ma prawo Cie przyjąć nawet jesli są watpliwości.Masz oczywiście prawo do odwołania od opini IPNu do sądu powszechnego,tam powstaną tak zwane skrzydła lastracyjne.
    Czy jest to dobra ustawa? Nalezy raczej zapytac co by się dzialo gdyby nie ona.Gdyby nie komuchy z Tuskiem,Rokitą,Pawlakiem,Mazowieckim na czele nie dokonali zamachu na sejm w 92 ,juz dawno bysmy o odszczurzaniu zapomnieli.

    Pierwszym do pozbawienia emeryturki-WALESA !
    Pełna zgoda,jesli sie troche interesujesz tymi wydarzeniami to polecam film dokumentalny o którym pisałem w któryms z tematow"Plusy dodatnie i plusy ujemne" po jego obejrzeniu nie będziesz mial zadnych watpliwości.

    Ps.Poprzedni ustruj skonczyl sie w 89 roku a wraz z nim urząd SB tak wiec jesli ktos potrafi rachowac na poziomie podstawowym mniej wiecej 2 klasy łatwo policzy ze byli SBecy nie mają po 80 lat tylko o wiele wiele mnie i mają sie bardzo dobrze,przynajmiej znakomita część.

  15. #15
    6b idiota sztetke Świecący przykładem sztetke Świecący przykładem sztetke Świecący przykładem
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Skąd
    zziemi
    Postów
    3,725
    Siła Reputacji
    24

    Domyślnie

    niech to zrobi obecny rzad,chyba nie bedzie mial problemu.
    MIESZKAM W POKOJU Z PALMĄ

+ Odpowiedz na ten temat

Thread Information

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Podobne wątki

  1. ZUS i emerytury
    By Enemigo in forum Co Cię wkurza?
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 19-09-21, 20:16
  2. Polska Gospodarka, ZUS, Emerytury etc. - R. Gwiazdowski
    By MaT in forum POLITYKA, WIADOMOŚCI
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-05-07, 17:23

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów