+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Belkot Kretyna czyli

  1. #1
    Taki jaki byl taki jest Papla Świecący przykładem Papla Świecący przykładem Papla Świecący przykładem Papla Świecący przykładem
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    tu
    Wiek
    53
    Postów
    4,378
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie Belkot Kretyna czyli

    http://film.onet.pl/0,0,1346234,1,3322,artykul.html



    O czterech panzerfaustach i polskim psie
    Krzysztof Kłopotowski


    Co ma robić widz, który pokochał Klossa i Szarika?



    Telewizja publiczna obiecała nie pokazywać w powtórkach "Czterech pancernych i psa" oraz "Stawki większej niż życie". Bardzo dobrze. Zatruty cukierek został wreszcie zabrany zdziecinniałej widowni. PRL trafiła na śmietnik historii, ale TVP grzała nasze serca ciepłem przyjaźni polsko-radzieckiej. Większość nie miała nic przeciwko temu. Seriale podbiły serca publiczności. Były sympatyczne dla prostaczków, zręczne dla fachowców, uroczo naiwne dla wyrafinowanych. Widz ma zawsze rację. Czyżby?

    Wyobraźmy sobie sympatyczny serial o polskim Ślązaku wcielonym do Wermachtu. W trudnych warunkach wojny rodzi się między nim a grupką niemieckich żołnierzy męska przyjaźń. Razem najeżdżają Rosję, pacyfikują wsie na Zamojszczyźnie i likwidują gorszy element rasowy. Kolega z Berlina zapowiada naszemu Michałowi wspaniałości Europy zjednoczonej przez Trzecią Rzeszę. Nie będzie konfliktów rasowych; Żydzi znikną a rasa słowiańska znajdzie swe miejsce historyczne na bezkresnym Wschodzie; Polacy, Litwini, Ukraińcy, Rosjanie będą tam pracować na wielkość aryjskiej rasy.

    Towarzysze broni mają też psa, miłego owczarka niemieckiego: między obławami na podludzi łasi się do panów, jak nasz Michał do Niemców. W rubasznych żartach mówią mu "Michał, ty polski psie", dla zachęty, żeby się pozbył polskiego nalotu na niemieckiej duszy. Serial o "Czterach panzerfaustach" bije rekord popularności w publicznej telewizji Generalnej Guberni.

    Niemożliwe? Gdyby III Rzesza wygrała wojnę, a miała taką szansę, to dokończyłaby likwidację polskiej inteligencji. Reszta otumaniononego narodu jadłaby nazistowskiej propagandzie, jak pies z ręki pana. Gebbels miał wybitnych fachowców.

    Dalej myślicie, że to niemożliwe? A przecież tak się stało, tylko że wojnę wygrał drugi nasz okupant. Zniszczył prawowitą klasę przywódczą, wprowadził na to miejsce własny twór a otumaniony naród poddał zręcznej propagandzie. Po skończonej wojnie opadły złe emocje. I polska publiczność je fachowcom, jak pies z ręki.

    Że jednak przesadzam, bo III Rzesza i ZSRR to nie to samo? U pierwszych okupantów nienawiść rasowa, u drugich klasowa doprowadziła każdego do ludobójstwa. Dziesiątki milionów trupów po sowieckiej stronie gnije w podglebiu obu tych seriali.

    A co ma robić widz, który pokochał Klossa i Szarika? To, co w wypadku niemożliwej miłości. Obaj są na kasetach. Kto chce, niech sobie dogadza w domu, przy zasłoniętych oknach, jak przy brzydkim nałogu.


    Jedyna osoba ktora zgodzi sie z tym belkotem kretyna jest chyba mulligan

    *******************************
    Najpopularniejsze wątki w tym dziale:

    Nadszedl czas zeby zaczac sie wstydzic

    A niby w imię czego?Co to za metoda?Dlaczego ja mam ponosić konsekwencje tego że ktoś jest źle wychowany?

  2. #2
    jem groby i okradam trupy tibor69 Wie o co chodzi tibor69 Wie o co chodzi Avatar tibor69
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    Łajtstock Szity
    Wiek
    40
    Postów
    2,022
    Siła Reputacji
    22

    Domyślnie

    Ma rację. Taki serial o pancerfaustach to by była jazda. Kurcze, może ktoś pochwyci i nakręci
    SELKAR.PL - Centrum Taniej Książki

  3. #3
    Sentyment obciaga psom DZIADZIA Wyborca PISu Avatar DZIADZIA
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Skąd
    Sosnowiec
    Wiek
    35
    Postów
    7,406
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    Apropos 4 pancerfaustów, jakiś czas temu ojcu z neta sciągałem szyskie odcinki.....

  4. #4
    Buc Chuligan PiS-u Buck Mulligan Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Jun 2006
    Skąd
    z miasta
    Postów
    190
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Papla
    Jedyna osoba ktora zgodzi sie z tym belkotem kretyna jest chyba mulligan
    Otoz muszę cie durniu rozczarowac,przeczytałem tylko tytuł który od razu skojarzyłem z autorem tematu,reszte sobie darowałem i jednoczesnie przypomniał mi sie dość znany cytat Stefana Kisielewskiego który pasuje do ciebie idealnie a którym sie posłuże do opisania twojej nedznej osobowosci

    "Gdyby dureń zrozumiał, że jest durniem, automatycznie przestałby być durniem. Z tego wniosek, że durnie rekrutują się jedynie spośród ludzi pewnych, że nie sa durniami"


  5. #5
    6b idiota sztetke Świecący przykładem sztetke Świecący przykładem sztetke Świecący przykładem
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Skąd
    zziemi
    Postów
    3,725
    Siła Reputacji
    24

    Domyślnie

    a dzieciom zatruwaja glowe sasiadami i krecikiem,dzisiaj zajeczyca rodzila dzieci (chyba byla mala afera kolo tego swego czasu),porod byl bez cenzury,ale to dobrze,przynajmniej dzieci beda wiedzialy ,ze bocian nie przynosi zajecy.
    MIESZKAM W POKOJU Z PALMĄ

  6. #6
    sentyment ma rozerwany odbyt Goerres Laureat pokojowej nagrody Goerres Laureat pokojowej nagrody Goerres Laureat pokojowej nagrody Goerres Laureat pokojowej nagrody Goerres Laureat pokojowej nagrody Avatar Goerres
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Postów
    3,445
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie

    juz 40 lat puszczaja te gowno, wam sie jeszcze nie znudzilo ?
    Jestem chory psychicznie, przepraszam. Mam zespół Tourette'a

  7. #7
    come il vento k0573k - samo dobro k0573k - samo dobro Avatar k0573k
    Na DoFo od
    Nov 2005
    Skąd
    Miasto Włókniarzy
    Wiek
    35
    Postów
    3,988
    Siła Reputacji
    23

    Domyślnie

    toz to klasyk jest


    ŚMIERĆ CZERWONEJ DEMOKRACJI!
    NIECH JAK NAJPRĘDZEJ KONA!

  8. #8
    Sentyment molestuje dzieci Simmek Wie o co chodzi Simmek Wie o co chodzi
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    ...
    Postów
    5,923
    Siła Reputacji
    25

    Domyślnie Re: Belkot Kretyna czyli

    "Czterech pancernych i psa" oraz "Stawki większej niż życie"


    zaden z tych filmow jakos szczegolnie nie negowal "wspolnej" walki z faszysta i jak na teleranki dla malych chlopcow sie nadaja...
    - Prosze Pani, czy Pani by chciala zagrac w filmie?
    - Tak, chciala bym...
    - A... to swietnie sie sklada, a... co Pani by chciala zagrac?
    - Chcialam zagrac... tak jak ta... no w tym filmie... wie Pan w ktorym... Ona grala z takim przystojnym, dobrze zbudowanym, szatynem, o ile sie nie myle, wie Pan z ktorym. Ona grala cos bardzo pieknego, ja bym tez tak chciala zagrac cos pieknego...
    - No brawo, brawo, Pani by chciala zagrac cos pieknego. Ludzie pragna piekna. Nasz film powinien byc piekny.


+ Odpowiedz na ten temat

Thread Information

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Podobne wątki

  1. worek -czyli wszystko ...
    By u-boat in forum Kryminalne
    Odpowiedzi: 121
    Ostatni post / autor: 25-10-23, 10:03
  2. Oooooopssst :D czyli wpadki
    By SsMyQ in forum Humor
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-01-07, 11:43
  3. VCD czyli DAT na Avi
    By Simmek in forum Pytaj o wszystko  
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 13-10-06, 13:14
  4. Ja czyli Glue
    By Glue in forum Śmietnik  
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 31-10-05, 16:10

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów