+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 16

Temat: Bigos

  1. #1
    6b idiota mineczka Laureat pokojowej nagrody mineczka Laureat pokojowej nagrody mineczka Laureat pokojowej nagrody mineczka Laureat pokojowej nagrody Avatar mineczka
    Na DoFo od
    Nov 2005
    Skąd
    slask
    Postów
    5,690
    Siła Reputacji
    27

    Domyślnie Bigos

    Robię tak: gotuję kapustę kiszoną,osobno kapustę białą(dzisiaj gotuję młodą)gdy obie będą miękkie mieszam je ze sobą.Na patelni smażę kiełbasę pokrojoną w kostkę z cebulką na margarynie -po upieczeniu dodaję bez tłuszczu do kapusty.Następnie duszę pokrojone mięsko(zazwyczaj Schab )-gdy jest już miękki dodaję do kapusty,mieszam.Do pozostałegoo tłuszczu z kiełbasy dodaję mąkę zasmażam-mieszam z kapustą,dodaję przecier pomidorowy i gotowe

    Czasami dodaję do bigosu pieczarki usmażone z cebulką-ale dzisiaj nie mam i nie chce mi się lecieć po nie do sklepu

    *******************************
    Najpopularniejsze wątki w tym dziale:


  2. #2
    portia - samo dobro portia - samo dobro portia - samo dobro Avatar portia
    Na DoFo od
    May 2006
    Skąd
    z kontowni
    Wiek
    50
    Postów
    2,703
    Siła Reputacji
    22

    Domyślnie

    To nie bigos - to kapusta z kiełbasą i schabem
    Bigos gotuje się kilka dni. Powinno się go też zamrażać i rozmrażać kilkakrotnie. Pieczrki to profanacja . Bigos musi się ładnie rozgotować i do tego potrzebny jest kwas mlekowy - nalezy dodać czerwonego wina. Bigos wzbogacą i prawdziwki lub inne szlachetne grzyby i śliwki suszone. Jeśli chodzi o mięso to powinno byc go tyle co kapusty i w wielu gatunkach. Najlepiej jest zbierać przez jakiś czas rózne zcinki i końcówki kiełbas, wędlin i mięsiwa, mrozić to i jak juz się nazbiera to robić bigos. Kiełbasy powinny byc "dzikie",a wędliny swojskie (broń boże sklepowe nasączone wodą).
    To chyba tyle.
    BTW: Ja bigos robię zazwyczaj tylko na Boże Narodzenie (łatwiej mrozić ), a moja teściowa robi podobnie jak Ty, tyle, że u niej jest to jeszcze bardziej siermiężne i nie wiem dlacego źle na mnie patrzy kiedy jej mówię, że to nie jest bigos tylko kapusta z kiełbasą

    portia: Poisonous Orphan-Reaping Townsfolk-Injuring Abomination or Paramour Offering Rapturous, Thrilling, Intense Affection



  3. #3
    6b idiota mineczka Laureat pokojowej nagrody mineczka Laureat pokojowej nagrody mineczka Laureat pokojowej nagrody mineczka Laureat pokojowej nagrody Avatar mineczka
    Na DoFo od
    Nov 2005
    Skąd
    slask
    Postów
    5,690
    Siła Reputacji
    27

    Domyślnie


  4. #4
    czy tak może być siostrzyczko? Indianka High Level Indianka High Level Indianka High Level Indianka High Level Indianka High Level Indianka High Level Avatar Indianka
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    POMORZE
    Postów
    2,142
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie

    Ja robię najlepszy bigos na świecie!Zapytajcie Araja,Apacza,Małgorzaty,Wenuski,Hariera.....moich sąsiadów,Krystynę z gazowni i kolonię letnią w Bytowie

  5. #5
    bywam niegrzeczna wenus High Level wenus High Level wenus High Level wenus High Level wenus High Level wenus High Level
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    Pomorze
    Postów
    3,686
    Siła Reputacji
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał portia
    Bigos gotuje się kilka dni. Powinno się go też zamrażać i rozmrażać kilkakrotnie. Pieczrki to profanacja . Bigos musi się ładnie rozgotować
    Cytat Napisał portia
    Bigos wzbogacą i prawdziwki lub inne szlachetne grzyby i śliwki suszone


    Tu sie calkowicie zgadzam

    Taki bigosik wlasnie robi moj Harier i jak narazie nie ma sobie rownych (Indianki tez jest dobry choc robi troche inaczej).Zreszta kazdemu smakuje co innego.Gosia tez robi inaczej bigos i tez jest niezly.
    Dla mnie najlepszy jest mojego mezulka,gotujemy go kilka dni i zamrazamy.Najbardziej smakuje troszke przypalony po rozmrozeniu ,z chlebusiem lub z kopytkami

    [ Dodano: 02-06-2006, 20:53 ]
    Aaaa..i grzyby zbieramy sami i suszymy.
    Polecam tez moj specjal czyli kotlety grzybowe,latwizna a pyszne ze palce lizac
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  6. #6
    Glosujmy na PO efis  - Chcesz mieć z nim dzieci efis  - Chcesz mieć z nim dzieci efis  - Chcesz mieć z nim dzieci efis  - Chcesz mieć z nim dzieci efis  - Chcesz mieć z nim dzieci Avatar efis
    Na DoFo od
    Jan 2006
    Skąd
    Polska
    Postów
    2,327
    Siła Reputacji
    25

    Domyślnie

    Tyle ile kuchni w Polsce, tyle przepisów "na ten właściwy" bigos.
    Zgadzam się z tym, że powinien być kilkakrotnie podgrzewany - jest mały problem - każde podgrzewanie powoduje jego większą kwaśność - jak ktoś nie lubi to mniej razy podgrzewa.
    A propos - gdzieś czytałem, że Polska ma problem z "bigosem" po wejściu do Uni, ponieważ przepisy unijne nie dopuszczaja podawania kilkaktotnie podgrzewanych potraw.

  7. #7
    portia - samo dobro portia - samo dobro portia - samo dobro Avatar portia
    Na DoFo od
    May 2006
    Skąd
    z kontowni
    Wiek
    50
    Postów
    2,703
    Siła Reputacji
    22

    Domyślnie

    Ale bigos to nie jest polskie danie

    portia: Poisonous Orphan-Reaping Townsfolk-Injuring Abomination or Paramour Offering Rapturous, Thrilling, Intense Affection



  8. #8
    Lubie Konskie Odbytnice biolent Wyborca PISu Avatar biolent
    Na DoFo od
    Mar 2006
    Wiek
    50
    Postów
    759
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    Cytat Napisał portia
    Ale bigos to nie jest polskie danie

    A czyje ??????

  9. #9
    portia - samo dobro portia - samo dobro portia - samo dobro Avatar portia
    Na DoFo od
    May 2006
    Skąd
    z kontowni
    Wiek
    50
    Postów
    2,703
    Siła Reputacji
    22

    Domyślnie

    z niemieckiego "bei guss"

    portia: Poisonous Orphan-Reaping Townsfolk-Injuring Abomination or Paramour Offering Rapturous, Thrilling, Intense Affection



  10. #10
    Glosujmy na PO efis  - Chcesz mieć z nim dzieci efis  - Chcesz mieć z nim dzieci efis  - Chcesz mieć z nim dzieci efis  - Chcesz mieć z nim dzieci efis  - Chcesz mieć z nim dzieci Avatar efis
    Na DoFo od
    Jan 2006
    Skąd
    Polska
    Postów
    2,327
    Siła Reputacji
    25

    Domyślnie

    tylko dlaczego niemcy tego nie robią? - prawie nie znają
    Jeżeli już, to są to kiełbaski w kapuście

  11. #11
    Porządny Porzadny Kryształ nie człowiek Porzadny Kryształ nie człowiek Porzadny Kryształ nie człowiek Porzadny Kryształ nie człowiek Porzadny Kryształ nie człowiek Porzadny Kryształ nie człowiek Porzadny Kryształ nie człowiek Avatar Porzadny
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    xxxxxxx
    Postów
    4,221
    Siła Reputacji
    31

    Domyślnie Odp : Bigos

    nie wiem czy bigos jest polska potrawa ale na pewno jest tradycyjna dla polskiej kuchni potrawa z kapusty i tego nikt nie powinien podwazac!
    lubie bigos, a najbardziej wyzerac z niego kielbaski.

  12. #12
    sentyment ma rozerwany odbyt Goerres Laureat pokojowej nagrody Goerres Laureat pokojowej nagrody Goerres Laureat pokojowej nagrody Goerres Laureat pokojowej nagrody Goerres Laureat pokojowej nagrody Avatar Goerres
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Postów
    3,445
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie Odp : Bigos

    Cytat Napisał portia Zobacz post
    z niemieckiego "bei guss"
    niemiecki czy polski, i tak jest chujowy. Nie lubie bigosu, zreszta portia ty sie tak nie mądrzyj, bo bigos jest z wloch, ale ma tylko niemiecka nazwe (rok nabieralem odwagi zeby ci dojechac i sie udalo)
    Jestem chory psychicznie, przepraszam. Mam zespół Tourette'a

  13. #13
    Porządny Porzadny Kryształ nie człowiek Porzadny Kryształ nie człowiek Porzadny Kryształ nie człowiek Porzadny Kryształ nie człowiek Porzadny Kryształ nie człowiek Porzadny Kryształ nie człowiek Porzadny Kryształ nie człowiek Avatar Porzadny
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    xxxxxxx
    Postów
    4,221
    Siła Reputacji
    31

    Domyślnie Odp : Bigos

    a ja dzisiaj pocisnalem bigos, a tak z 0.5l sloik zrobilem. taki jestem.

  14. #14
    bywam niegrzeczna wenus High Level wenus High Level wenus High Level wenus High Level wenus High Level wenus High Level
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    Pomorze
    Postów
    3,686
    Siła Reputacji
    28

    Domyślnie Odp : Bigos

    Cytat Napisał Porzadny Zobacz post
    a ja dzisiaj pocisnalem bigos, a tak z 0.5l sloik zrobilem. taki jestem.
    tak malo? szkoda zachodu) - jak robic bigos to caly gar a nawet dwa
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  15. #15
    Porządny Porzadny Kryształ nie człowiek Porzadny Kryształ nie człowiek Porzadny Kryształ nie człowiek Porzadny Kryształ nie człowiek Porzadny Kryształ nie człowiek Porzadny Kryształ nie człowiek Porzadny Kryształ nie człowiek Avatar Porzadny
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    xxxxxxx
    Postów
    4,221
    Siła Reputacji
    31

    Domyślnie Odp : Bigos

    ale ja tyle zjadlem, a calego gara albo dwoch na raz to nie dalbym rady

+ Odpowiedz na ten temat

Thread Information

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Podobne wątki

  1. ŚWIĄTECZNY BIGOS
    By waski21 in forum Pytania, pogawędki
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 06-08-21, 12:24

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów