+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 4 1 2 3 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 49

Temat: raport world health organization (who) na temat mariHuany

  1. #1
    6b jak popije... arcz Wyborca PISu
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    Kattowitz
    Wiek
    38
    Postów
    2,089
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie raport world health organization (who) na temat mariHuany

    dla wszystkich internetowych idiotów, którzy wypowiadając się w tematach o których nie mają pojęcia vide kuurwa 6b.

    zanim dam odnośniki do raportu :
    W 1995 roku Światowa Organizacja Zdrowia przygotowała raport pt. Implikacje zdrowotne używania konopi: Analiza porównawcza zdrowotnych i psychologicznych skutków używania alkoholu, konopi, nikotyny i opiatów. Jego upowszechnieniu towarzyszył skandal, gdy brytyjski periodyk popularnonaukowy New Scientist ujawnił w numerze z lutego 1998 fakt zatajenia jednego z rozdziałów tego dokumentu. W ocenzurowanym rozdziale autorzy - troje wiodących badaczy uzależnień - porównują naukowo udokumentowane zagrożenia płynące z używania marihuany z zagrożeniami, jakie niesie ze sobą stosowanie używek, czyli alkoholu i nikotyny, oraz nielegalnych - opiatów. Wykazują oni, że tam, gdzie ryzyko istnieje, jest ono w rzeczywistości o wiele poważniejsze w przypadku obydwu legalnych używek. Raport ukazał przykład stosowania odmiennych kryteriów w ocenie szkodliwości używek i narkotyków. Przeciwnikami raportu byli szef WHO Nakajima, który odszedł na emeryturę w czerwcu 1998 roku, oraz dyrektor wydziału narkotyków dr Yoshida.

    Według wspomnianego raportu przy obecnych formach używania marihuana stwarza o wiele mniej poważne niż alkohol i tytoń problemy zdrowotne w zachodnich społeczeństwach, jednak wciąż je stwarza.
    Raport WHO o marihuanie - rozdział I - http://hyperreal.info/kanaba/go.to/art/1276 - Podejście do problemu

    Raport WHO o marihuanie - rozdział II http://hyperreal.info/kanaba/go.to/art/1277-
    Prawdopodobne skutki używania konopi

    Raport WHO o marihuanie - rozdział III http://hyperreal.info/kanaba/go.to/art/1278
    Jakościowe porównanie zagrożeń zdrowotnych związanych z zażywaniem alkoholu, konopi, nikotyny i opioidów


    Raport WHO o marihuanie - rozdział IV - http://hyperreal.info/kanaba/go.to/art/1279
    Porównanie rozmiarów zagrożenia


    Raport WHO o marihuanie - rozdział V - http://hyperreal.info/kanaba/go.to/art/1280
    Wnioski i bibliografia

    a wy krzykać teraz . podważcie teraz wiedze organizacji who..... ahah

    *******************************
    Najpopularniejsze wątki w tym dziale:

    [SIGPIC]http://www.unitedflags.com/images/flaggen_einzelansicht317x190/oberschlesien.jpg[/SIGPIC]

  2. #2
    6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level Avatar 6 biegowy
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Skąd
    CHICAGO
    Postów
    9,745
    Siła Reputacji
    33

    Domyślnie

    tak narkotyki sa wspaniale ale dla

    Dam wam wiecej materialow pozniej
    http://www.wsp.krakow.pl/konspekt/ko...arkomania.html

    Oto ciekawy cytat ze strony ktora zlinkowalem:
    "W Polsce zmienia się obraz narkomanii. Obserwuje się zwrot w kierunku palenia, wdychania i połykania substancji psychoaktywnych. W latach 1995-99 prawie czterokrotnie wzrosła ilość osób używających amfetaminy, a liczba osób używających marihuany - dwukrotnie.
    Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na dziesięć osób uzależnionych od opiatów tylko dwie mają szansę powrotu do normalnego życia, osiem musi umrzeć przedwcześnie. Skuteczność wyleczenia narkomana w ośrodkach terapii długoterminowej wynosi 20-30%. Takich ośrodków na terenie kraju jest około pięćdziesięciu i bardzo trudno jest o miejsce w nich. Ciągle istnieje potrzeba zakładania nowych. Leczenie trwa dwa lata, a koszt pobytu jednej osoby wynosi 50 złotych dziennie. Jeśli pomnożymy 730 dni przez 50 zł otrzymamy rzeczywisty koszt leczenia jednej osoby uzależnionej. Biorąc pod uwagę skuteczność wyleczenia, koszty, jakie ponosi społeczeństwo, są ogromne. Niepokojący jest fakt, że rozszerza się wiek osób uzależnionych. Z jednej strony coraz młodsze dzieci sięgają po środki odurzające (najczęściej są to środki wziewne), z drugiej wielu biznesmenów, a więc ludzi pracujących, którzy powinni być dojrzali emocjonalnie, "pomaga" sobie biorąc amfetaminę.
    Wokół narkotyków i uzależnienia powstało wiele mitów. Wśród młodzieży krążą legendy o wspaniałych "tripach", czyli podróżach narkotycznych i wynalazkach. Prawdziwa wiedza przychodzi zbyt późno. Tworzeniem tych mitów zainteresowani są przede wszystkim producenci i dealerzy. Narkomania byłaby mniejszym problemem, gdyby każde dziecko, rodzic, nauczyciel otrzymał solidną wiedzę na ten temat.
    Jednym z najbardziej rozpowszechnionych wśród młodzieży mitów głosi, że marihuana jest lekkim narkotykiem i nie uzależnia. Nieprawda! W latach sześćdziesiątych marihuana zawierała 2% aktywnego składnika (THC), dzisiaj, dzięki zmianie technologii upraw konopii indyjskich, stężenie THC wynosi 10%. Taka ilość składnika aktywnego po pewnym czasie palenia również uzależnia. Ma znaczny wpływ na delikatne tkanki rozwijającego się mózgu. Upośledza pamięć, koncentrację uwagi, powoduje uszkodzenie komórek rozrodczych. Uzależnia w nieco dłuższym czasie niż np. heroina, ale ma znaczny wpływ na psychikę. Rodzi się pytanie: czy osoba paląca marihuanę lub haszysz zechce odmówić sobie palenia? Po paru miesiącach jest już bardzo trudno."

  3. #3
    Sentyment molestuje dzieci SaiykoPat Świecący przykładem SaiykoPat Świecący przykładem SaiykoPat Świecący przykładem
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    3town
    Wiek
    16
    Postów
    8,678
    Siła Reputacji
    29

    Domyślnie

    kontynulujcie swoja napinke w tym temacie http://www.dobreforum.pl/viewtopic.php?p=60229#60229

  4. #4
    Shandor Laureat pokojowej nagrody Shandor Laureat pokojowej nagrody Shandor Laureat pokojowej nagrody Shandor Laureat pokojowej nagrody Avatar Shandor
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Skąd
    aj dont noł :/
    Postów
    4,631
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie

    arcz i te twoje ble ble ble o teorii, a ja znam życie, dużo widziałam, dużo wiem... jak to podważysz? wiem jak zaczynali moi znajomi, wiem gdzie wielu skończyło, wiem jak zaczynali ludzie z monaru, których poznałam przy okazji praktyk, wiem gdzie doszli... jak to możliwe? jakieś straszne zbiegi okoliczności niczym nie poparte zawaliły moje życie nagrobkami znajomych? zaćpanych, kończących z życiem w inny sposób ale pod wpływem narkotyków i z bezsilności w walce z nimi? wraki ludzi w Monarze, którzy już wiedzą, że przegrali swoje życie i że skończą i tak złotym strzałem? wszyscy! wszystcy zaczynali od trawy! nie mówię że zaczynając na trawie kończy się na detoksie, ale kończąc na detoksie zaczyna się od trawy... nie uważam, że palenie trawy jest mocno szkodliwe dla organizmu, ja paląc fajki bardziej się truję, trawa jest wskazana dla zawałowców i udarowców, bo nie doprowadza do zakrzepu krwi, ma inne swoje plusy, ale to jeszcze o niczym nie przesądza...
    Якщо можеш, завітай до мене ти,
    Якщо хочеш, спий моєї води,
    Якщо Віриш, розкажи мені,
    Про що ти мрієш, коли живеш на самоті...

  5. #5
    6b idiota whatever Świecący przykładem whatever Świecący przykładem whatever Świecący przykładem whatever Świecący przykładem Avatar whatever
    Na DoFo od
    Dec 2005
    Skąd
    LDZ
    Postów
    4,690
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie

    nie mozna uogolniac. i tyle w tym temacie.
    jest napinka na trawe, to czemu nie ma napinki na alkohol?
    w polsce od tego wykonczyla sie duzo wieksza liczba osob, rozpadlo sie wiecej rodzin i zginelo wiecej ludzi niz przez inne uzywki.

    dorosly i normalny czlowiek moim zdaniem moze sie napic i zapalic skreta nie uzalezniajac sie od razu.

  6. #6
    6b jak popije... arcz Wyborca PISu
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    Kattowitz
    Wiek
    38
    Postów
    2,089
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    Cytat Napisał Shandor
    arcz i te twoje ble ble ble o teorii, a ja znam życie, dużo widziałam, dużo wiem... jak to podważysz? wiem jak zaczynali moi znajomi, wiem gdzie wielu skończyło, wiem jak zaczynali ludzie z monaru,
    lubie Cie i dlatego nie będe Cie obrażać w tym poście

    powiem tak : jak ktoś jest słaby psychicznie to się wpierrdoli w całą reszte odrazu, ja też próbowałem i białego i tabletek i kwasika i co ? nic ? aktualnie nawet nie jaram bo spalam tłuszcz na wakacje... a paliłem 2 - 3 lata bardzo często ... nie daje w żyłe ? jakto ? nie byłem w monarze jakto ?

    z drugiej shandor pomyśl o tym co napisał whatever o alkoholikach, którzy dzień w dzień piją by wrócić do domu zajebać żonie w pysk i skrzywić własnym dzieciom psychike.... czemu to wszyscy tolerują ? bo co ? bo ... ? no bo co .. ?
    [SIGPIC]http://www.unitedflags.com/images/flaggen_einzelansicht317x190/oberschlesien.jpg[/SIGPIC]

  7. #7
    Dark Tidus Wyborca PISu
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    ta pewnosc?
    Postów
    2,045
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    Cytat Napisał arcz
    z drugiej shandor pomyśl o tym co napisał whatever o alkoholikach, którzy dzień w dzień piją by wrócić do domu zajebać żonie w pysk i skrzywić własnym dzieciom psychike.... czemu to wszyscy tolerują ? bo co ? bo ... ? no bo co .. ?
    no dokladnie, przeciez jak ktos zapali sobie trawke na imprezie, odleci na jakis czas i wszystko jest ok, ale jak sie ktos zajebie w trup to jest zdolny do przeroznych rzeczy...

  8. #8
    6b jak popije... arcz Wyborca PISu
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    Kattowitz
    Wiek
    38
    Postów
    2,089
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dark Tidus
    ale jak sie ktos zajebie w trup to jest zdolny do przeroznych rzeczy...
    tzn. to tez chyba zależy od jednostek. ja np jak przepaliłem to szedłem spać i kuniec kropka
    [SIGPIC]http://www.unitedflags.com/images/flaggen_einzelansicht317x190/oberschlesien.jpg[/SIGPIC]

  9. #9
    Sentyment molestuje dzieci Simmek Wie o co chodzi Simmek Wie o co chodzi
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    ...
    Postów
    5,923
    Siła Reputacji
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Shandor
    arcz i te twoje ble ble ble o teorii, a ja znam życie, dużo widziałam, dużo wiem... jak to podważysz? wiem jak zaczynali moi znajomi, wiem gdzie wielu skończyło
    oj Shandor, a zapytalals ktorakolwiek z tych osob: Czlowieczku, co chcesz robic w zyciu i dlaczego tego nie robisz? Prawda jest taka, ze nie narkotyki to by sie utopili w alkocholu, jak dla mnie nie ma roznicy czy to ktos robi przz dwa trzy czy cztery lata, i nie ma co pieprzyc ze takim ludziom mozna pomoc, oni tej pomocy tak na serio nie chca.

    Mam kumpla ktory pil lat ponad 15 dzien w dzien, i przestal, a dlaczego bo chcial i nikt go do tego nie przekonywal i znajdz taka osobe i zapytaj sie jak to bylo, bo tych "przegranych" to jest tysiace.

    I maja racje po dragach nie notuje sie, awantur, bujek, maltretowania dzieci...

    I moim zdaniem jesli ktos chce sie wykonczyc droga wolna... Tylko jedno normalnie w aptece dla osob pelnoletnich +21 /ale ze mnie kutas /

  10. #10
    6b idiota whatever Świecący przykładem whatever Świecący przykładem whatever Świecący przykładem whatever Świecący przykładem Avatar whatever
    Na DoFo od
    Dec 2005
    Skąd
    LDZ
    Postów
    4,690
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dark Tidus
    ale jak sie ktos zajebie w trup to jest zdolny do przeroznych rzeczy...
    nigdy nie widzialem zadnej akcji po trawie, jedyne co to mozesz uciasc w fotelu i zasnac. chyba, ze sie w ogole nie znam...

  11. #11
    6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level Avatar 6 biegowy
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Skąd
    CHICAGO
    Postów
    9,745
    Siła Reputacji
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał Simmek
    Cytat Napisał Shandor
    arcz i te twoje ble ble ble o teorii, a ja znam życie, dużo widziałam, dużo wiem... jak to podważysz? wiem jak zaczynali moi znajomi, wiem gdzie wielu skończyło
    oj Shandor, a zapytalals ktorakolwiek z tych osob: Czlowieczku, co chcesz robic w zyciu i dlaczego tego nie robisz? Prawda jest taka, ze nie narkotyki to by sie utopili w alkocholu, jak dla mnie nie ma roznicy czy to ktos robi przz dwa trzy czy cztery lata, i nie ma co pieprzyc ze takim ludziom mozna pomoc, oni tej pomocy tak na serio nie chca.

    Mam kumpla ktory pil lat ponad 15 dzien w dzien, i przestal, a dlaczego bo chcial i nikt go do tego nie przekonywal i znajdz taka osobe i zapytaj sie jak to bylo, bo tych "przegranych" to jest tysiace.

    I maja racje po dragach nie notuje sie, awantur, bujek, maltretowania dzieci...

    I moim zdaniem jesli ktos chce sie wykonczyc droga wolna... Tylko jedno normalnie w aptece dla osob pelnoletnich +21 /ale ze mnie kutas /
    Zastanawiam sie czy Ty tak wogole jestes Ziemianinem razem z tymi Twoimi kumplami.
    Wszyscy jak roboty ze stali,nie pracuja a forse maja,pija latami i odstawiaja nastepnego dnia,cpaja i wbrew rutynie poprzestaja bez glodu.

    Pierdolisz glupoty znowu,rodziny gdzie narkomania jest problemem sa rownie patologiczne jak rodziny alkoholikow,idz zapytaj ktoregos z Simmkoterminatorow,moze ci podadza jakies przyklady.
    No a kutasem to jestes,chcialem tylko przypomniec.

  12. #12
    Shandor Laureat pokojowej nagrody Shandor Laureat pokojowej nagrody Shandor Laureat pokojowej nagrody Shandor Laureat pokojowej nagrody Avatar Shandor
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Skąd
    aj dont noł :/
    Postów
    4,631
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie

    Arcz, nie przeginaj, w każdym poście w którym mówię o narkotykach wyraźnie piszę, że nie każdy kto pali trawę kończy jako ćpuń, ale każdy który kończy jako ćpun od trawy zaczyna... możesz tyle dla mnie zrobić? czytać ze zrozumieniem?
    Якщо можеш, завітай до мене ти,
    Якщо хочеш, спий моєї води,
    Якщо Віриш, розкажи мені,
    Про що ти мрієш, коли живеш на самоті...

  13. #13
    6b jak popije... arcz Wyborca PISu
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    Kattowitz
    Wiek
    38
    Postów
    2,089
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    Cytat Napisał Shandor
    ale każdy który kończy jako ćpun od trawy zaczyna...
    ewidentna bzdura i dobrze wiesz o tym

    [ Dodano: 19-04-2006, 08:19 ]
    nigdy nie widzialem zadnej akcji po trawie, jedyne co to mozesz uciasc w fotelu i zasnac. chyba, ze sie w ogole nie znam...
    znasz się znasz . za to oni - wielcy znawcy problemu , którzy nigdy w życiu nie mieli skręta w rozszczekanych mordach niestety "znają się lepiej...." :118:
    [SIGPIC]http://www.unitedflags.com/images/flaggen_einzelansicht317x190/oberschlesien.jpg[/SIGPIC]

  14. #14
    Shandor Laureat pokojowej nagrody Shandor Laureat pokojowej nagrody Shandor Laureat pokojowej nagrody Shandor Laureat pokojowej nagrody Avatar Shandor
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Skąd
    aj dont noł :/
    Postów
    4,631
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał arcz
    Cytat Napisał Shandor
    ale każdy który kończy jako ćpun od trawy zaczyna...
    ewidentna bzdura i dobrze wiesz o tym
    bzdura? nie wiedziałam...

    [ Dodano: 19-04-2006, 10:06 ]
    Cytat Napisał arcz
    za to oni - wielcy znawcy problemu , którzy nigdy w życiu nie mieli skręta w rozszczekanych mordach niestety "znają się lepiej...." :118:
    a skąd masz taką pewność, ze nigdy? znowu wiesz coś lepiej o moim życiu niż ja? a jeśli sama kiedyś brałam, nie tylko paliłam, jeśli byłam na krawędzi, tuż, tuż... co mi powiesz? znowu że gadam bzdury? że ty wiesz lepiej?
    Якщо можеш, завітай до мене ти,
    Якщо хочеш, спий моєї води,
    Якщо Віриш, розкажи мені,
    Про що ти мрієш, коли живеш на самоті...

  15. #15
    jem groby i okradam trupy tibor69 Wie o co chodzi tibor69 Wie o co chodzi Avatar tibor69
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    Łajtstock Szity
    Wiek
    40
    Postów
    2,022
    Siła Reputacji
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał whatever
    Cytat Napisał Dark Tidus
    ale jak sie ktos zajebie w trup to jest zdolny do przeroznych rzeczy...
    nigdy nie widzialem zadnej akcji po trawie, jedyne co to mozesz uciasc w fotelu i zasnac. chyba, ze sie w ogole nie znam...
    Tidusowi chyba chodziło o upojenie alkocholowe.

    Co do raportu to raczej głupotą jest go kwestionować. Niestety, większość ludzi to nieodpowiedzialne półgłówki i jak im dasz przyzwolenie na używanie dragów to się w tym pogrążą. Pozstaje tylko kwestia czy to źle (dobór naturalny )i czy ci silniejsi psychicznie muszą iść na ustępstwa kosztem debili. Kolejny problem jest taki, ze ten raport dotyczy trawki na której niestety, ludzie często nie poprzestają (arcz jezeli hadlowałeś amfą to dobrze o tym wiesz, nie bądź hipokrytą).
    Moje zdanie jest takie, ze miękkie trzeba by było zalegalizować. Powinna temu towarzyszyć ostra kontrola dostępu, edukacja i prewencja. W naszych warunkach jest to niemożliwe i długo tak pozostanie (alkochol każdy szczeniak kupi bez problemu)
    SELKAR.PL - Centrum Taniej Książki

+ Odpowiedz na ten temat

Thread Information

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Podobne wątki

  1. Raport postu autorstwa every
    By every in forum Ad persona
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-12-20, 15:43
  2. 40 hektarów Marihuany
    By Nazwisko in forum Niewyjaśnione Zjawiska  
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-01-18, 10:12
  3. Legalizacja Marihuany
    By Cannabis in forum ANKIETY
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 17-03-12, 00:49
  4. Skręt z marihuany jak 20 papierosów !!
    By Wujek in forum O WSZYSTKIM
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 31-01-08, 02:59
  5. raport z akcji
    By Dark Tidus in forum SPRAWY dotyczące DoFo
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 13-10-05, 15:29

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów