+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Temat: Format systemu i dysku - jak zrobic elegancko

  1. #1
    STERN
    Guest

    Domyślnie Format systemu i dysku - jak zrobic elegancko

    Jak zrobic elegancki reboot systemu?
    Mam kilka pytan ktore mnie dręczą i sie boje

    Najpierw format dysku (całego) jaka jest najlepsza komenda, bo jak robilem forman c:\ to cała noc sie formatował Wiem ze jest taka komenda ze sie robi to szybciej

    Czy jak zrobie format i wgram windows z plyty to bede musial jeszcze doinstalowywac sterowniki do takich uzadzen jak czytniki pamieci sd/mmc , sm oraz cf/md??? Floppy disku nie mam tylko na te karty.

    Jak zrobic najlepiej format pomocy

    *******************************
    Najpopularniejsze wątki w tym dziale:


  2. #2
    Gospodarz araj  - Chcesz mieć z nim dzieci araj  - Chcesz mieć z nim dzieci araj  - Chcesz mieć z nim dzieci araj  - Chcesz mieć z nim dzieci araj  - Chcesz mieć z nim dzieci araj  - Chcesz mieć z nim dzieci Avatar araj
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Skąd
    Jutlandia
    Postów
    13,283
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    jaki masz system?

  3. #3
    STERN
    Guest

    Domyślnie

    XP przeciez widać

  4. #4
    Gospodarz araj  - Chcesz mieć z nim dzieci araj  - Chcesz mieć z nim dzieci araj  - Chcesz mieć z nim dzieci araj  - Chcesz mieć z nim dzieci araj  - Chcesz mieć z nim dzieci araj  - Chcesz mieć z nim dzieci Avatar araj
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Skąd
    Jutlandia
    Postów
    13,283
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    wchodzisz w bios, ustawiasz pierwszy ma ruszać cd rom, wkładasz płyte z cd xp, wyłaczasz i uruchamiasz kompa ponownie, dostajesz info-dowolny przycisk uruchomii start z cd, klikasz obojetnie co-postepujesz wg wskazówek. Formatowanie zrób szybkie-ok kilku sek

  5. #5
    Gospodarz araj  - Chcesz mieć z nim dzieci araj  - Chcesz mieć z nim dzieci araj  - Chcesz mieć z nim dzieci araj  - Chcesz mieć z nim dzieci araj  - Chcesz mieć z nim dzieci araj  - Chcesz mieć z nim dzieci Avatar araj
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Skąd
    Jutlandia
    Postów
    13,283
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał STERN
    bede musial jeszcze doinstalowywac sterowniki do takich uzadzen jak czytniki pamieci sd/mmc , sm oraz cf/md???
    jak wczesniej ich nie instalowałes--to nie

  6. #6
    STERN
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał araj
    wchodzisz w bios, ustawiasz pierwszy ma ruszać cd rom, wkładasz płyte z cd xp, wyłaczasz i uruchamiasz kompa ponownie, dostajesz info-dowolny przycisk uruchomii start z cd, klikasz obojetnie co-postepujesz wg wskazówek. Formatowanie zrób szybkie-ok kilku sek
    Hmm to wiem, ale ostatnio mialem tak, ze ten nowy windows nie chcial sformatowac dysku, bo byl komunikat ze nie da sie usunac plikow systemowcych chyba albo ze win jest juz zainstalowany musialem recznie najpierw sformatowac i dopiero pozniej zrobic to co ty mowisz. mam 1 partycje moze dlatego.
    A co ze sterownikami? Czy jesli mam wlasnie takie wbudowane czytniki pamieci to mi wyszuka starowniki sam? Mam plyte windowsa xp z sp2

    [ Dodano: 28-02-2006, 10:44 ]
    jak wczesniej ich nie instalowałes--to nie
    a tego to nie wiem bo kupilem w sklepie i win byl juz zainstalowany

  7. #7
    Gospodarz araj  - Chcesz mieć z nim dzieci araj  - Chcesz mieć z nim dzieci araj  - Chcesz mieć z nim dzieci araj  - Chcesz mieć z nim dzieci araj  - Chcesz mieć z nim dzieci araj  - Chcesz mieć z nim dzieci Avatar araj
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Skąd
    Jutlandia
    Postów
    13,283
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    zrób tak jak ci napisałem...nic nie rób w biosie, po prostu włóz cd ,wyłacz kompa i włacz--potem rób wg instrukcji, najpierw ci sprawdzi biezacy zainstalowany system,później zapyta o format-wszystko wg instrukcji, nie powinienes miec zadnych problemów....jezeli po uruchomieniu kompa nie zaskoczy instalacja,tylko normalnie wejdzie bieżący xp---w biosie zmien bota,jako 1 cdrom, sterowniki do takich urzadzen ma w sobie xp, a nawet jakby nie miał(w co wątpie) -nie bedzie problemu ich znaleźć....nie wiem,jaka masz karte,ja pewno bedziesz musiał zainst., no i sieciówke, zebys miał internet

  8. #8
    STERN
    Guest

    Domyślnie

    spoko, ale powiedz mi jeszcze bo wiem ze w miare czesto rebootujesz system, jak u ciebie to wyglada, czy musisz za kazdym razem sterowniki do sieciówki i karty graficznej?

  9. #9
    Here I am ... Józefina Człowiek z aspiracjami Avatar Józefina
    Na DoFo od
    Feb 2006
    Skąd
    Wrocław
    Postów
    837
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Ja sie tam nie znam.....moge Ci tylko powiedziec ze ja gdy zrobilam format musialam instalowac osobno WSZYSTKIE sterowniki, doslownie nic mi nie dzialalo. Teraz juz mam wszystkie na CD, ale mialam okropny problem zeby je znalezc - bo nawet internet mi nie dzialal. Wiec badz przygotowany

  10. #10
    Gospodarz araj  - Chcesz mieć z nim dzieci araj  - Chcesz mieć z nim dzieci araj  - Chcesz mieć z nim dzieci araj  - Chcesz mieć z nim dzieci araj  - Chcesz mieć z nim dzieci araj  - Chcesz mieć z nim dzieci Avatar araj
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Skąd
    Jutlandia
    Postów
    13,283
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał STERN
    spoko, ale powiedz mi jeszcze bo wiem ze w miare czesto rebootujesz system, jak u ciebie to wyglada, czy musisz za kazdym razem sterowniki do sieciówki i karty graficznej?
    robie co mniej wiecej miesiąc, wgrywam karte grafiki, bardzo prosto ,po prostu wkladasz cd i jazda, i nic wiecej, wiekszość sieciówek jest w xp, jak zrobisz raz formatka, 2 raz to bajeczka, mi sie nie chce szukac błędów, formatuje....

  11. #11
    STERN
    Guest

    Domyślnie

    No wlasnie sie boje tych sterowników bo nie mam to dopiero 2 raz w zyciu

  12. #12
    Here I am ... Józefina Człowiek z aspiracjami Avatar Józefina
    Na DoFo od
    Feb 2006
    Skąd
    Wrocław
    Postów
    837
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    to lepiej niech Ci pomoze ktos kto sie na tym zna, albo najpierw znajdz wszystkie sterowniki i nagraj je na CD

    Ja np mialam tak ze przed formatem jak bylam w jakis HOT SPOT to mialam net bezprzewodowy, a teraz tego nie mam

  13. #13
    Gospodarz araj  - Chcesz mieć z nim dzieci araj  - Chcesz mieć z nim dzieci araj  - Chcesz mieć z nim dzieci araj  - Chcesz mieć z nim dzieci araj  - Chcesz mieć z nim dzieci araj  - Chcesz mieć z nim dzieci Avatar araj
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Skąd
    Jutlandia
    Postów
    13,283
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    stern...na 100 masz sieciówke zintegrowana z płyta, lub ma ona stery w xp.....to tyle co potrzebujesz,żeby sie połaczyc z netem---jak nawet nie masz sterów do grafy(jezeli w ogóle je potrzebujesz) to tutaj na bank ktos znajdzie i sobie zamontujesz----spokojnie próbuj sam-jeżeli nawet cos ci nie wyjdzie,wtedy zawołasz kogos...ja mysle,ze dasz rade,to jest proste

  14. #14
    STERN
    Guest

    Domyślnie

    Dzieki

  15. #15
    stasek9 Człowiek z aspiracjami Avatar stasek9
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Postów
    139
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    A tak naprawde to formatowanie dysku to zaden problem, tylko po wgraniu nowego systemu i wszystkich sterownikow powinnes zrobic sobie obraz partycji C. Najlepiej ghostem lub boot it. Moze byc tez partition magic. Pozniej po nastepnym formatowaniu masz system postawiony w kilkanascie minut. Warunek tylko wszystki stery wgrane do systemu przed obrazem

+ Odpowiedz na ten temat

Thread Information

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Podobne wątki

  1. wgrywanie systemu
    By mopisko in forum Pytaj o wszystko  
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-02-20, 16:56
  2. Prezentacja Systemu Windows XP po Śląsku
    By Ambrozja in forum Humor
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-04-08, 16:31
  3. Kolejna petycja - tym razem chodzi o format dokumentów office'owych
    By portia in forum Komputery, sprzet audio-video  
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 09-09-07, 11:35
  4. Przywracanie systemu nie działa
    By donacjan in forum Komputery, sprzet audio-video  
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 20-03-06, 19:58

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów