+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: sos-y

  1. #1
    6b idiota mineczka Laureat pokojowej nagrody mineczka Laureat pokojowej nagrody mineczka Laureat pokojowej nagrody mineczka Laureat pokojowej nagrody Avatar mineczka
    Na DoFo od
    Nov 2005
    Skąd
    slask
    Postów
    5,690
    Siła Reputacji
    27

    Domyślnie sos-y

    1 zielonego ogórka potrzeć na tarce do warzyw,posolic odlać wodę która powstała,do tego dodać 3 ząbki czosnku(jezeli ktoś lubi czosnek mogą być 4 ząbki)wymieszać z 1 kubeczkiem 0,5l jogurtu naturalnego(najlepiej bakoma-jest bardzo gęsty)dporawić do smaku solą -bardzo dobry do mięsa z grila,a ostatnio polałam nim placki ziemniaczane-pyyyyyyyycha


    a jeżeli o sosach mowa to do gulaszu lub do rolad dodaje podczas gotowania trochę musztardy i wody z ogórków kiszonych znajomi mówią że sos ma orzechowy smak


    a do jajek i mięs polecam sos który podałam w przepisie do naleśników z salami i serem

    *******************************
    Najpopularniejsze wątki w tym dziale:


  2. #2
    Glosujmy na PO efis  - Chcesz mieć z nim dzieci efis  - Chcesz mieć z nim dzieci efis  - Chcesz mieć z nim dzieci efis  - Chcesz mieć z nim dzieci efis  - Chcesz mieć z nim dzieci Avatar efis
    Na DoFo od
    Jan 2006
    Skąd
    Polska
    Postów
    2,327
    Siła Reputacji
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał mineczka
    1 zielonego ogórka potrzeć na tarce do warzyw,posolic odlać wodę która powstała,do tego dodać 3 ząbki czosnku(jezeli ktoś lubi czosnek mogą być 4 ząbki)wymieszać z 1 kubeczkiem 0,5l jogurtu naturalnego(najlepiej bakoma-jest bardzo gęsty)dporawić do smaku solą -bardzo dobry do mięsa z grila,a ostatnio polałam nim placki ziemniaczane-pyyyyyyyycha
    Znam to pod nazwą: "cacyki" - przede wszytkim dobre do grila, ale jako dodatek a nie sos - coś w rodzaju sałatki (nie do końca), chociaż sosem też mogłoby być.
    jest OK - bardzo pikantne (czosnkowe).
    Zrobić troche wcześniej aby się "przegryzło"

  3. #3
    6b idiota mineczka Laureat pokojowej nagrody mineczka Laureat pokojowej nagrody mineczka Laureat pokojowej nagrody mineczka Laureat pokojowej nagrody Avatar mineczka
    Na DoFo od
    Nov 2005
    Skąd
    slask
    Postów
    5,690
    Siła Reputacji
    27

    Domyślnie

    o ile wiem to do cacyków się dodaje jeszcze jakieś przyprawy i jest to inny smak od sosu który ja podałam

    [ Dodano: 25-02-2006, 00:32 ]
    ale masz rację nie wiem czy może sie to nazywać sosem

  4. #4
    Glosujmy na PO efis  - Chcesz mieć z nim dzieci efis  - Chcesz mieć z nim dzieci efis  - Chcesz mieć z nim dzieci efis  - Chcesz mieć z nim dzieci efis  - Chcesz mieć z nim dzieci Avatar efis
    Na DoFo od
    Jan 2006
    Skąd
    Polska
    Postów
    2,327
    Siła Reputacji
    25

    Domyślnie

    Bardzo zaciekawił mnie sos, którego przepis zamieściłaś razem z naleśnikami. Podobnej kombinacji jeszcze nie jadłem. Obiecuje, że wypróbuję i odpiszę jak smakował.

  5. #5
    6b idiota mineczka Laureat pokojowej nagrody mineczka Laureat pokojowej nagrody mineczka Laureat pokojowej nagrody mineczka Laureat pokojowej nagrody Avatar mineczka
    Na DoFo od
    Nov 2005
    Skąd
    slask
    Postów
    5,690
    Siła Reputacji
    27

    Domyślnie

    to jest sos mojego pomysłu,po prostu kiedyś mi zabrakło majonezu a nie miałam możliwości dokupienia i tak kombinowałam żeby mi nie brakło że postanowiiłam go troche więcej zrobić (woda z ogórków)i zmienić smak żeby sie nikt nie kapnął że kupiłam za mało majonezu (czosnek)

  6. #6
    6b idiota mineczka Laureat pokojowej nagrody mineczka Laureat pokojowej nagrody mineczka Laureat pokojowej nagrody mineczka Laureat pokojowej nagrody Avatar mineczka
    Na DoFo od
    Nov 2005
    Skąd
    slask
    Postów
    5,690
    Siła Reputacji
    27

    Domyślnie Odp : sos-y

    Cytat Napisał mineczka Zobacz post
    to jest sos mojego pomysłu,po prostu kiedyś mi zabrakło majonezu a nie miałam możliwości dokupienia i tak kombinowałam żeby mi nie brakło że postanowiiłam go troche więcej zrobić (woda z ogórków)i zmienić smak żeby sie nikt nie kapnął że kupiłam za mało majonezu (czosnek)



+ Odpowiedz na ten temat

Thread Information

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów