+ Odpowiedz na ten temat
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2
Pokaż wyniki od 16 do 22 z 22

Temat: Kanada

  1. #16
    Dark Tidus Wyborca PISu
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    ta pewnosc?
    Postów
    2,045
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    Cytat Napisał DZIADZIA
    Mi też sie skojarzyło, włąsnie chciałem tekst wkleić a tu DT mnie uprzedził :P
    hadit, no i kupka, tez lubie wklejac texty

  2. #17
    Wilczur Człowiek z aspiracjami Avatar Wilczur
    Na DoFo od
    May 2006
    Skąd
    Warszawa - Toronto
    Wiek
    41
    Postów
    398
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał stasek9
    Moja kuzynka mieszkala w stanach a teraz mieszka w kanadzie i twierdzi ze kanada to w porownaniu ze stanami panstwo policyjne, ale dzieki temu jest tam o wiele bezpieczniej tyle tylko ze zimy sa troche za dlugie
    Kuzynka twoja ma 100% racji!

  3. #18
    Tylko S. ;* Enemigo High Level Enemigo High Level Enemigo High Level Enemigo High Level Enemigo High Level Enemigo High Level Avatar Enemigo
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    Człuchów
    Postów
    7,299
    Siła Reputacji
    31

    Domyślnie Odp: Kanada

    Kanada spoko jest, chcialem tam kiedys bardzo mieszkac
    Jezus was kocha

  4. #19
    World Showcase Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Nov 2011
    Postów
    2
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Kanada

    Cytat Napisał Dark Tidus Zobacz post
    no Kanada dobra jest, podoba mi sie ale nie wiem czy wolalbym tam czy w USA...
    Wszystko zalezy na jakim etapie zyciowym jestes. Mlody, czy juz starszy, zyjesz na srednim, czy wysokim poziomie finansowym itp. itd. Mieszkalem w USA, mieszkam w Canadzie. Tak jak i wszedzie, tak i tutaj, i tam sa plusy i minusy. Majac na uwadze caloksztalt, jednak uwazam Canada znacznie przewyzsza Stany.
    Oczywiscie Ameryka z uwagi na znacznie wieksza populacje i rynek ekonomiczny stwarza znacznie wiecej szans zyciowych. Znacznie nizsze podatki; gdy dwoje ludzi pracuje, to znacznie szybciej oszczedza sie $$$. Jednakze jak mawial Smolen "Ameryka jest dla byka", kraj ten jest dobry dla nas, gdy jestesmy mlodzi, silni, zdrowi. Zazwyczaj ma sie tutaj ubezpieczenie z pracy, mozna wykupic dodatkowo prywatne (insurancy juz od wielu lat nie sa tak uczaciwe jak np. w latach 90-tych i niezbyt chetnie placa-pomagaja w przypadku popadniecia sie w powazne wydatki finansowe zwiazane z klopotami zdrowotnymi). A wtedy caly dorobek zyciowy (oszczednosci, dom itd.) mozna bardzo szybko stracic.
    W Canadzie to nie grozi, gdyz kraj ten - jesli chodzi o sluzbe zdrowia - jest w znacznej czesci opiekunczy, socjalistyczny.
    Nie placisz za szpital, a jak tu przebywasz, nie placisz za lekarstwa. Po wyjsciu ze szpiatala - jezeli zarabiasz niezbyt wysoko - leki sa bardzo tanie. Podobnie jak w USA, zazwyczaj jest takze dodatkowe ubezpieczenie w pracy, no i mozesz wykupic prywatne. Tak wiec jestes zabezpieczony az z trzech stron!
    Gwoli scislosci w Stanach sa takze miejsckie szpitale, ktore udzielaja pomocy zdrowotnej i nikt nie pyta o to, czy masz ubezpieczenie, gdyz pierwsza rzecza jest udzielenie niezbednej opieki lekarskiej! Rachunek pozniej przysylaja do domu. Dotyczy to takze nielegalnie przebywajacych! Znam przypadki, gdy ludzie podawali np. kolegi adres, lub zmieniali swoje miejsce zamieszkania i nikt ich nie "scigal".

  5. #20
    Tylko S. ;* Enemigo High Level Enemigo High Level Enemigo High Level Enemigo High Level Enemigo High Level Enemigo High Level Avatar Enemigo
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    Człuchów
    Postów
    7,299
    Siła Reputacji
    31

    Domyślnie Odp: Kanada

    Jak tu sie nie wstydzic rodakow, od razu jakies jalowe kombinatorstwo, zydzenie na opiece zdrowotnej itp na szczescie jeszcze tylko 2 lata i bede Anglikiem
    Jezus was kocha

  6. #21
    World Showcase Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Nov 2011
    Postów
    2
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Kanada

    Cytat Napisał Papla Zobacz post
    pizdzi, drogo, i duzo chinoli
    widoki maja fajne
    I tu Ciebie zaskocze! Od juz kilkunastu lat okresy letnie sa przepiekne (globalne ocieplenie?). Temperatura regularnie od 33 do 40 plus! ( w tym roku raz bylo nawet 49!!!).
    O ile w latach dziewiedziesiatych mielismy tylko ok.1.5 m-ca cieplo, to obecnie az cztery! 9,10 i 11 pazdziernika tego roku bylo 30-31 stopni plus!
    W ten ostatni weekend az do srody 9 listopada 16-17 plus!
    W ostatnich kilunastu latach mielismy tylko 2 srogie zimy z duza iloscia sniegu (3 lata i rok temu).
    Jednak 2 lata temu przez cala zime bylo nieprawdopodbnie cieplo, temp. blisko zero i kilka stopni plus. Prawie kazdego dnia bardzo pieknie i slonecznie. Fakt takie zimy zdarzaja sie rzadko, jednak taka w Canadzie mielismy!
    Generalnie okolo 80% populacji mieszka max do 200 km na polnoc od amerykanskiej granicy, wiec nie jest tak zimno jak kraza opowiesci. Jedynie dwie prowincje sa zimniejsze od reszty tego kraju, sa to Saskatchewan i Alberta.
    Wydaje mi sie, iz z Polska mamy bardzo zblizony klimat, z tym, ze w ostatnich latach w rodzinnym kraju, bez przerwy bardzo srogie zimy i wiosna-latem powodzie.
    Poki co te kataklizmy Canade omijaja!

    Czas na zmiane stereotypow!

  7. #22
    karolciawin Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Nov 2011
    Postów
    46
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Kanada

    Masz w pełni rację. USA to przepych, ścisk, chaos!
    A Kanada? Jest jakby na uboczu, ma własne zwyczaje i tradycje. Ja osobiście wolę i Kanadę i USA.
    Mój blog

+ Odpowiedz na ten temat

Thread Information

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów