+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: sny niewidomych

1. Na górę | #1
    6b idiota sztetke Świecący przykładem sztetke Świecący przykładem sztetke Świecący przykładem
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Siła Reputacji
    20

Domyślnie sny niewidomych

kiedys sie zastanawialem co sni sie ludzom niewidomym od urodzenia,czy tylko doznania dzwiekowe i dotykowe ,cz maja jeszcze jakies obrazy (tylko ciezko sobie to wyobrazic,jezeli nie widzieli ich nigdy).

Najpopularniejsze wątki w tym dziale:

MIESZKAM W POKOJU Z PALMĄ

2. Na górę | #2
    Sentyment ma szeroki odbyt ełe piotruś Wyborca PISu Avatar ełe piotruś
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Siła Reputacji
    0

Domyślnie

tego to nie wiadomo:<
    Che confusione, sar&agrave; perché ti amo
    &egrave; un emozione, che cresce piano piano
    stringimi forte e stammi pi&ugrave; vicino
    se ci sto bene, sar&agrave; perché ti amo.
    Io canto al ritmo del dolce tuo respiro
    &egrave; primavera, sar&agrave; perché ti amo
    cade una stella, ma dimmi dove siamo
    che te ne frega, sar&agrave; perché ti amo.
    e vola vola si sa, sempre pi&ugrave; in alto si va
    e vola vola con me, il mondo &egrave; matto perché
    e se l'amore non c'&egrave;
    basta una sola canzone, per far confusione
    fuori e dentro di te.

alkohol osłabia twoje zęby!

3. Na górę | #3
    Capo di tutti Capi Vito Andolini Kawał skurwysyna Vito Andolini Kawał skurwysyna Avatar Vito Andolini
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Siła Reputacji
    0

Domyślnie

najlepiej to zapytac niewidomych..
    a wydaje mi sie ze to zalezy czy sa niewidomi odurodzenia czy stracili wzrok . ci ktorzy stracili snia normalnie..
    .........................../' /)
    ........./´ /)........./&#175; //
    ......,/&#175;// ........./...//
    ...../...//. ......./&#175; //
    ..../´&#175;/'´ &#175;/´&#175; /.../ /
    .../'.../... ./... /.../ //
    .('(...´(... ....... ,../'. .')
    ..\.......... ..... ..\/..../
    ..''...\.... ..... . _.•´
    ....\....... ..... ..(
    .....\..... ..... ...\

4. Na górę | #4
    6b idiota sztetke Świecący przykładem sztetke Świecący przykładem sztetke Świecący przykładem
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Siła Reputacji
    20

Domyślnie

no najlepiejby bylo (ale nie znam nikogo),no i jasne ,ze musi to byc niwidoma ud urodzenia,szukalem troche w necie i znalazlem cos takiego,ciekawie tok tos napisal i fajnie ;

Kod:
    Znalazłem odpowiedź na te nurtujące was wszystkich pytanie. Jeszcze rok temu miałem dobrą przyjaciółkę (niewidoma od urodzenia) , zginęła na przejściu dla pieszych gdzie zaprowadził ją jej pijany chłopak... Osobiście nigdy się jej o to nie pytałem. Dzisiaj wypytałem o to jej siostrę.

Więc jeśli chodzi o sny to niewidomi śnią!!! jednak ich sny się różnią od naszych, lecz pojawiają się w nich kształty i wyobrażenia ich, a także kolory. Trudno nam sobie wyobrazić jak mogą wyglądać ich sny oraz ich senne życie, ale im tak samo trudno jest wyobrazić sobie jak wygląda nasz świat. Niewidomi mają kłopoty z opisaniem swoich snów, gdyż trudno nazwać np. kolor gdy się go nigdy nie widziało. W każdym razie ich sny nie są tak wizualne jak nasze, jednak to nie znaczy, że są gorsze. Ich wizje mogą być przecież znacznie ciekawsze, np. jej siostra mówiła że moja znajoma wspominała o śnie w którym ludzka skóra mieniła się „wszelkimi barwami”, oraz „falowała”. Oczywiście to opis osoby niewidomej, nie wiadomo co dla nas oznacza, ale jest intrygujący. Jednak to właśnie obraz jest najważniejszy w snach osób niewidomych!! A nie dźwięki i zapachy jak ktoś wcześniej napisał!! Z ciekawostek dodam jeszcze że mojej przyjaciółce, nigdy nie przyśniło się słońce, każdy przedmiot w jej snach posiadał własne światło, lub był jasny, słońca nie widziała nigdy, wszystko było "dobrze widoczne". A podobno bardzo chciała je zobaczyc.

Poruszając temat ślepych muszę dodać, że nie są to osoby nie szczęśliwe, co najwyżej może denerwować ich litość innych. Moja przyjaciółka była niezwykle inteligentną i wrażliwą osobą, cieszyła się każdą chwilą życia i była naprawdę optymistycznie nastawiona do życia. Znam niewiele ludzi o takiej energii i tak wspaniałej osobowości:) i na dodatek była jedną z piękniejszych kobiet, jakie miałem okazje poznać Niesamowite jest uczucie z wiązane z dotykiem osoby ślepej, gdy prowadzi się za rękę taką osobę, oni mają naprawdę inne dłonie niż my - widzący, ich dotyk jest zupełnie inny. Ale tego nie da się opisać. Niesamowitym uczuciem jest dotyk, gdy niewidomy ogląda Twoją twarz. Ale to może tylko moje odczucia. Cóż wyszedłem poza temat, mam nadzieję że chociaż trochę rozwiałem wasze wątpliwości.
    MIESZKAM W POKOJU Z PALMĄ

5. Na górę | #5
    Love you E. :* sabinka Laureat pokojowej nagrody sabinka Laureat pokojowej nagrody sabinka Laureat pokojowej nagrody sabinka Laureat pokojowej nagrody sabinka Laureat pokojowej nagrody Avatar sabinka
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Siła Reputacji
    27

Domyślnie

faktycznie, nigdy mi to nie przyszlo do glowy.... ciekawe

6. Na górę | #6
    AromaBeauty Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    May 2020
    Siła Reputacji
    0

Domyślnie Odp: sny niewidomych

Oni widzą nosem, w sensie węchem

7. Na górę | #7
    FirmyPlus Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    May 2020
    Siła Reputacji
    0

A może kogoś zapytaj? Takich znajdziesz na firmy.myslenickie.pl

8. Na górę | #8

Może na ogloszenia.myslenickie.pl ktoś Ci coś podpowie

9. Na górę | #9
    CareErfy Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Jun 2020
    Siła Reputacji
    0

Albo na careerfy.pl

+ Odpowiedz na ten temat

Thread Information

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Uprawnienia