+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Rekojmia

  1. #1
    Hija de la luna Karla - samo dobro Karla - samo dobro Karla - samo dobro
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    się biorą dzieci?
    Wiek
    38
    Postów
    4,581
    Siła Reputacji
    25

    Domyślnie Rekojmia

    Mam problem.Chlopak kupil przed swietami w Carry koszule dla taty w prezencie. Okazala sie jednak za mala. Po ponad tygodniu idziemy do sklepu z paragonem, koszulka ze wszystkimi oznakowaniami w celu wymiany na rozmiar bardziej przyjazny tesciowi

    A tu kuku... kierownik sklepu powiedziala, ze ciuchy mozna reklamowac przed uplywem 7 dni od daty zakupu. Informacja ta nie zostala nigdzie napisana, powiedziana itd (przy zakupie)

    Zastanawiam sie czy ten przypadek mozna podciagnac pod rekojmie za wady (uzytecznosc rzeczy jest znikoma)... czyli mam 30 dni od chwili wykrycia wady...

    czy w oparciu o KC moge zadac wymiany koszuli??

    *******************************
    Najpopularniejsze wątki w tym dziale:


  2. #2
    Shandor Laureat pokojowej nagrody Shandor Laureat pokojowej nagrody Shandor Laureat pokojowej nagrody Shandor Laureat pokojowej nagrody Avatar Shandor
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Skąd
    aj dont noł :/
    Postów
    4,631
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie

    zawsze możesz próbować, tylko, że wytoczenie procesu napewno przerośnie wartość towaru, a wątpię czy gra będzie warta świeczki, Twój chłopiec mógł się zapytać przy kasie, czy może to jakoś wymienić i w jakim terminie... nie wiem jak jest z tymi prawami konsumetna teraz, ostatnio były jakieś zmiany z uwagi na wejście do Unii Europejskiej, ale te 7 dni na wymianę czy zwrot towaru to chyba jest zgodne z prawem, a pod wadę raczej rozmiaru nie podciągniesz, niestety...
    Якщо можеш, завітай до мене ти,
    Якщо хочеш, спий моєї води,
    Якщо Віриш, розкажи мені,
    Про що ти мрієш, коли живеш на самоті...

  3. #3
    Hija de la luna Karla - samo dobro Karla - samo dobro Karla - samo dobro
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    się biorą dzieci?
    Wiek
    38
    Postów
    4,581
    Siła Reputacji
    25

    Domyślnie

    Szukalam w KC... wada jest tez brak uzytecznosci... mi sie tak wydaje... ciekawe co zrobia z to koszula... oddam im... niech sobie maja

  4. #4
    Shandor Laureat pokojowej nagrody Shandor Laureat pokojowej nagrody Shandor Laureat pokojowej nagrody Shandor Laureat pokojowej nagrody Avatar Shandor
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Skąd
    aj dont noł :/
    Postów
    4,631
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie

    ale koszula jest jak najbardziej użyteczna! tylko nie w tym rozmiarze dla tego pana gdyby np nie miała dziur na ręce, to bylby brak użyteczności, chociaż zawsze można jej użyć jako szmaty do podłogi...
    Якщо можеш, завітай до мене ти,
    Якщо хочеш, спий моєї води,
    Якщо Віриш, розкажи мені,
    Про що ти мрієш, коли живеш на самоті...

  5. #5
    Sentyment molestuje dzieci Simmek Wie o co chodzi Simmek Wie o co chodzi
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    ...
    Postów
    5,923
    Siła Reputacji
    25

    Domyślnie

    chujowy sklep, chujowa obsluga, w dobrym sklepie nie powinno byc problemu, ja nawet kiedys metki poodcinalem od koszuli i jednak mi wymienili...
    - Prosze Pani, czy Pani by chciala zagrac w filmie?
    - Tak, chciala bym...
    - A... to swietnie sie sklada, a... co Pani by chciala zagrac?
    - Chcialam zagrac... tak jak ta... no w tym filmie... wie Pan w ktorym... Ona grala z takim przystojnym, dobrze zbudowanym, szatynem, o ile sie nie myle, wie Pan z ktorym. Ona grala cos bardzo pieknego, ja bym tez tak chciala zagrac cos pieknego...
    - No brawo, brawo, Pani by chciala zagrac cos pieknego. Ludzie pragna piekna. Nasz film powinien byc piekny.


  6. #6
    macte animo Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Jan 2006
    Skąd
    Polska
    Postów
    18
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    Z tego co mi wiadomo , to na dzien dzisiejszy sprzedawca nie ma obowiazku wymienic towaru, który nie ma wad. Koszula wady nie miala. Fakt, ze byla za mala obciaza nie sprzedawce, a osobe, ktora ta koszule kupila. To, ze sprzedawcy wymieniaja towar niezaleznie od okolicznosci w ciagu np. 7 dni jest tylko ich dobra wola, posunieciem marketingowym itd.

  7. #7
    Hija de la luna Karla - samo dobro Karla - samo dobro Karla - samo dobro
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    się biorą dzieci?
    Wiek
    38
    Postów
    4,581
    Siła Reputacji
    25

    Domyślnie

    Z tego co ja wiem rekojmia za wady nie obowiazuje od 2003 roku w kontaktach miedzy detalista a konsumentem... chcialam z siebie idiotke zrobic

    Co najlepsze poszlam tam i chcieli wymienic ale nie udalo sie bo juz nie mieli tego rozmiaru... szukali szukali i nic... wymienilam na inna i doplacilam

  8. #8
    123Koszulki Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Jul 2020
    Wiek
    24
    Postów
    5
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Rekojmia

    Zawsze możesz poszukać jakiejś koszulki na 123koszulki.pl

  9. #9
    Roberton Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    May 2021
    Wiek
    24
    Postów
    10
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Rekojmia

    Teraz już z reguły można wymieniać i to nawet w przeciągu 14 czy nawet 30 dni - najlepiej przed zakupem zapytać o to kasjera/kasjerkę - udzielają zawsze takich informacji.

  10. #10
    igor44443676 Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Jun 2021
    Wiek
    39
    Postów
    5
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Rekojmia

    Bardzo dużo dowiedziałem się z tego wątku. Ten wątek jest bardzo ciekawy.
    _________________________________________
    stalowe wkłady kominkowe

+ Odpowiedz na ten temat

Thread Information

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów