+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 23

Temat: ...Do Czlowieka...

  1. #1
    Capo di tutti Capi Vito Andolini Kawał skurwysyna Vito Andolini Kawał skurwysyna Avatar Vito Andolini
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Skąd
    Cosa Nostra
    Postów
    4,118
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie ...Do Czlowieka...

    ...czlowieku,coz trzeba ci uczynic bys chcial poznac prawde!?,Bog stworzyl cie,dal ci wolnosc,a tys mu sie sprzeciwil.Bog ujawnil Ci swoje imie-Jahwe,ale ty nie chcesz GO znac.Bog chce cie obdarowac zyciem wiecznym,tak bardzo,ze Syna swojego na smierc wydal,aby cie czlowieku wykupic ze swego grzechu,a ty?.....ciagle NIE!.Trwasz przy swojej tradycji,robisz sobie oltarze,jakby prawdziwy Bog umarl.Nadajesz sobie tytuly,chcesz byc wiekszy od twojego Stworzyciela.Czytasz Jahwe slowa,lecz je nie rozumiesz.Lamiesz jego prawo.Sam chcesz byc prawem i wyrocznia.Nadchodzi czas,abys sie czlowieku opamietal,i otworzyl serce i umysl,a Bog,sprawi,ze bedziesz szczesliwy.Jahwe jest cierpliwy i czeka na twoje opamietanie....

    *******************************
    Najpopularniejsze wątki w tym dziale:

    .........................../' /)
    ........./´ /)........./¯ //
    ......,/¯// ........./...//
    ...../...//. ......./¯ //
    ..../´¯/'´ ¯/´¯ /.../ /
    .../'.../... ./... /.../ //
    .('(...´(... ....... ,../'. .')
    ..\.......... ..... ..\/..../
    ..''...\.... ..... . _.•´
    ....\....... ..... ..(
    .....\..... ..... ...\

  2. #2
    sentyment ma rozerwany odbyt Goerres Laureat pokojowej nagrody Goerres Laureat pokojowej nagrody Goerres Laureat pokojowej nagrody Goerres Laureat pokojowej nagrody Goerres Laureat pokojowej nagrody Avatar Goerres
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Postów
    3,445
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie

    JHWH = HCWD
    Jestem chory psychicznie, przepraszam. Mam zespół Tourette'a

  3. #3
    6b idiota sztetke Świecący przykładem sztetke Świecący przykładem sztetke Świecący przykładem
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Skąd
    zziemi
    Postów
    3,725
    Siła Reputacji
    24

    Domyślnie

    co to za rownanie ?
    MIESZKAM W POKOJU Z PALMĄ

  4. #4
    jem groby i okradam trupy tibor69 Wie o co chodzi tibor69 Wie o co chodzi Avatar tibor69
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    Łajtstock Szity
    Wiek
    40
    Postów
    2,022
    Siła Reputacji
    22

    Domyślnie

    Bóg zabił boga żeby udobruchać boga. Tyle zrozumiałem.
    SELKAR.PL - Centrum Taniej Książki

  5. #5
    Taki jaki byl taki jest Papla Świecący przykładem Papla Świecący przykładem Papla Świecący przykładem Papla Świecący przykładem
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    tu
    Wiek
    53
    Postów
    4,378
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie

    dla mnie jest to morderstwo z premedytacja - wysylanie syna zeby zostal zabity! I to ma sie nazywac ojciec??!!!!

    jakby byl taki wszechmocny to czemu nie uzylby np. cudu? (w koncu niby stworzyl wszechswiat, wiec maly cud dotyczacy wiary nie sprawilby mu takiej trudnosci)

    skoro jest nieomylny, to czemu stworzyl takiego "wybrakowanego" czlowieka, ktory nawet w niego nie chce wierzyc?

    skoro jest jeden (lub trzech), to czemu ci co w niego wierza, powtarzaja teorie ktore wzajemnie sie wykluczaja ?
    Nadszedl czas zeby zaczac sie wstydzic

    A niby w imię czego?Co to za metoda?Dlaczego ja mam ponosić konsekwencje tego że ktoś jest źle wychowany?

  6. #6
    Capo di tutti Capi Vito Andolini Kawał skurwysyna Vito Andolini Kawał skurwysyna Avatar Vito Andolini
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Skąd
    Cosa Nostra
    Postów
    4,118
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    papla..
    jest duzo pytan bez odpowiedzi , i kazda teze mozna podwazyc . Chodzi o to ze my tego nie rozumiemy tylko staramy sie zrozumiec ..
    .........................../' /)
    ........./´ /)........./¯ //
    ......,/¯// ........./...//
    ...../...//. ......./¯ //
    ..../´¯/'´ ¯/´¯ /.../ /
    .../'.../... ./... /.../ //
    .('(...´(... ....... ,../'. .')
    ..\.......... ..... ..\/..../
    ..''...\.... ..... . _.•´
    ....\....... ..... ..(
    .....\..... ..... ...\

  7. #7
    Taki jaki byl taki jest Papla Świecący przykładem Papla Świecący przykładem Papla Świecący przykładem Papla Świecący przykładem
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    tu
    Wiek
    53
    Postów
    4,378
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie

    A czy nie lepiej byloby po prostu stwierdzic ze ...

    wymyslilismy bajeczke, gdzie zly krol pod namowa przebieglych doradcow zabija ksiecia ktory byl dobry, a ksiaze i jego czyny w koncu zatryumfowaly nad zlym krolem itd itp.
    fajna historyjka, ktora miala na celu otumanienie prymitywnych umyslow i podporzadkowanie ich kilku celom- bogaceniu sie tych ktorzy bajeczke opowiadali oraz ograniczeniu buntu tych, ktorzy pracowali na to by inni sie bogacili. Dawajcie tu na tace, a jak umrzecie to sie wam wszystko wynagrodzi. I dawali, i umierali.
    Najgorsze ze niektorzy z opowiadaczy sami uwiezyli w bajeczke.... bajeczke, na potwierdzenie ktorej daja dwa koronne argumenty - inne bajeczki dla tych ktorzy moga uwiezyc oraz "jestesmy za glupi zeby zrozumiec" dla tych ktorzy nie moga uwiezyc, ale maja watpliwosci, wiec machaja reka i ida za tlumem.

    A ja jakos nie mam ochoty calowac dupy henryka*



    *dla kumatych
    Nadszedl czas zeby zaczac sie wstydzic

    A niby w imię czego?Co to za metoda?Dlaczego ja mam ponosić konsekwencje tego że ktoś jest źle wychowany?

  8. #8
    Glosujmy na PO efis  - Chcesz mieć z nim dzieci efis  - Chcesz mieć z nim dzieci efis  - Chcesz mieć z nim dzieci efis  - Chcesz mieć z nim dzieci efis  - Chcesz mieć z nim dzieci Avatar efis
    Na DoFo od
    Jan 2006
    Skąd
    Polska
    Postów
    2,327
    Siła Reputacji
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Papla
    A czy nie lepiej byloby po prostu stwierdzic ze ...

    wymyslilismy bajeczke, gdzie zly krol pod namowa przebieglych doradcow zabija ksiecia ktory byl dobry, a ksiaze i jego czyny w koncu zatryumfowaly nad zlym krolem itd itp.
    Może i wymyśliliśmy "bajeczkę", ale tylko po to by spróbować to wszystko jakoś zrozumieć.

    Każdy człowiek chce w coś wierzyć (w jakiegoś "stwórcę") - bo trudno mu uwierzyć w przypadek.

  9. #9
    Taki jaki byl taki jest Papla Świecący przykładem Papla Świecący przykładem Papla Świecący przykładem Papla Świecący przykładem
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    tu
    Wiek
    53
    Postów
    4,378
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Papla
    Najgorsze ze niektorzy z opowiadaczy sami uwiezyli w bajeczke.... bajeczke, na potwierdzenie ktorej daja dwa koronne argumenty - inne bajeczki dla tych ktorzy moga uwiezyc oraz "jestesmy za glupi zeby zrozumiec" dla tych ktorzy nie moga uwiezyc, ale maja watpliwosci, wiec machaja reka i ida za tlumem
    Nadszedl czas zeby zaczac sie wstydzic

    A niby w imię czego?Co to za metoda?Dlaczego ja mam ponosić konsekwencje tego że ktoś jest źle wychowany?

  10. #10
    Glosujmy na PO efis  - Chcesz mieć z nim dzieci efis  - Chcesz mieć z nim dzieci efis  - Chcesz mieć z nim dzieci efis  - Chcesz mieć z nim dzieci efis  - Chcesz mieć z nim dzieci Avatar efis
    Na DoFo od
    Jan 2006
    Skąd
    Polska
    Postów
    2,327
    Siła Reputacji
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Papla
    Najgorsze ze niektorzy z opowiadaczy sami uwiezyli w bajeczke
    A może pisali prawdziwe historie, w taki sposób, aby były zrozumiałe dla im współczesnych?
    Każda religia monoteistyczna mówi prawie o tym samym (myślę o stwórcy), ma podobne zasady, prawa, (nie zabijaj, nie kradnij, itp), mimo że powstała niezależnie od innych religii - to przypadek?

  11. #11
    sentyment ma rozerwany odbyt Goerres Laureat pokojowej nagrody Goerres Laureat pokojowej nagrody Goerres Laureat pokojowej nagrody Goerres Laureat pokojowej nagrody Goerres Laureat pokojowej nagrody Avatar Goerres
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Postów
    3,445
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał efis
    Cytat Napisał Papla
    Najgorsze ze niektorzy z opowiadaczy sami uwiezyli w bajeczke
    A może pisali prawdziwe historie, w taki sposób, aby były zrozumiałe dla im współczesnych?
    Każda religia monoteistyczna mówi prawie o tym samym (myślę o stwórcy), ma podobne zasady, prawa, (nie zabijaj, nie kradnij, itp), mimo że powstała niezależnie od innych religii - to przypadek?
    a jak maja byc niepodobne, skoro te trzy chwasty [czyli judaizm, islam i chrzescijanstwo] wywodza sie z tego samego [semickiego] korzenia ?

  12. #12
    Taki jaki byl taki jest Papla Świecący przykładem Papla Świecący przykładem Papla Świecący przykładem Papla Świecący przykładem
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    tu
    Wiek
    53
    Postów
    4,378
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał efis
    Cytat Napisał Papla
    Najgorsze ze niektorzy z opowiadaczy sami uwiezyli w bajeczke
    A może pisali prawdziwe historie, w taki sposób, aby były zrozumiałe dla im współczesnych?
    Każda religia monoteistyczna mówi prawie o tym samym (myślę o stwórcy), ma podobne zasady, prawa, (nie zabijaj, nie kradnij, itp), mimo że powstała niezależnie od innych religii - to przypadek?
    elfis, to ty lubisz calowac dupe henryka, co?

    no a co to tych zasad prawa

    1. nie zabijaj - w islamie dotyczy jedynie muzelmanow, co do "niewiernych" islam wrecz nakazuje zabijanie ich gdy nie przejda na wiare w allaha

    2. nie kradnij - w judaizmie dotyczy jedynie zydow, co do gojem, judaizm moze nie zaleca okradania, ale wyraznie mowi ze oszukiwanie gojow nie jest grzechem

    Henryk cie musi bardzo, bardzo kochac

    PS. Jak to jest, wiedziec ze jest sie zbyt glupim zeby zrozumiec cos co podobno zostalo napisane pare tysiecy lat temu?
    Nadszedl czas zeby zaczac sie wstydzic

    A niby w imię czego?Co to za metoda?Dlaczego ja mam ponosić konsekwencje tego że ktoś jest źle wychowany?

  13. #13
    Capo di tutti Capi Vito Andolini Kawał skurwysyna Vito Andolini Kawał skurwysyna Avatar Vito Andolini
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Skąd
    Cosa Nostra
    Postów
    4,118
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    Cytat Napisał Papla
    1. nie zabijaj - w islamie dotyczy jedynie muzelmanow, co do "niewiernych" islam wrecz nakazuje zabijanie ich gdy nie przejda na wiare w allaha
    przypomnij sobie chrzescijanskie krucjaty pod znakiem krzyza
    cofnij sie w przeszlosc i ocen w imie ktorej religii poleglo wiecej dziatwy
    Papiez Pius posunal sie do tego ze swiecil czolgi i wspieral hitlera modlitwa
    spojrz na obecnie toczace sie wojny i odpowiedz mi na pytanie kto jest agresorem a kto atakowanym

    Cytat Napisał Papla
    co do gojem, judaizm moze nie zaleca okradania,
    co do niewiernych islam tez nie zaleca okradania moj drogi

    Cytat Napisał Papla
    Jak to jest, wiedziec ze jest sie zbyt glupim zeby zrozumiec cos co podobno zostalo napisane pare tysiecy lat temu?
    mysle ze wszyscy tego nie rozumiemy , nie tylko efis ale takze ty i ja . prawda zostala pogrzebana w zmierzchlosci , ale czy to wazne , czy to az tak istotne aby ja podwazac??
    .........................../' /)
    ........./´ /)........./¯ //
    ......,/¯// ........./...//
    ...../...//. ......./¯ //
    ..../´¯/'´ ¯/´¯ /.../ /
    .../'.../... ./... /.../ //
    .('(...´(... ....... ,../'. .')
    ..\.......... ..... ..\/..../
    ..''...\.... ..... . _.•´
    ....\....... ..... ..(
    .....\..... ..... ...\

  14. #14
    Taki jaki byl taki jest Papla Świecący przykładem Papla Świecący przykładem Papla Świecący przykładem Papla Świecący przykładem
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    tu
    Wiek
    53
    Postów
    4,378
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie

    Sentyment, czy ty jestes calkowicie slepy i tepy, czy tylko troszeczke?

    Dlaczego sens zdan ktore nie sa pisane drukowanymi literami i zawieraja choc troche abstrakcji lub wiedzy ktora mozna zakwalifikowac jako generalna (ogolna) sa dla ciebie calkowicie niezrozumiale (choc dziwnym trafem jakos nie dotyczy to biblii)?

    Czy jak za dobrych czasow nkt musze tlumaczyc wszystko co napisze zeby bylo choc troche zrozumiale?

    Po pierwsze, odnosze sie do wypowiedzi efisa i jego twierdzenia ze "monoteistyczne religie (czyli oprocz buddyzmu i chrzescijanstwa, judaizm i islam - wiedza ogolna) maja zasady "nie kradnij" i "nie zabijaj""
    Aby uswiadomic blad tego stwierdzenia daje przyklady kontradyktujace, jeden z judaizmu, drugi z islamu. Dokladnie, celnie, na temat, bez zbednych tekstow i raczej nie do podwazenia. To wszystko. Nie obchodzi mnie w tym przypadku co robil papiez, rycerze krucjat, hiszpanska inkwizycja czy tez z kim i za ile spala kowalska gdy kowalski byl w pracy, bo te informacje nie wnosza absolutnie nic do odpowiedzi.

    Jezeli masz jakakolwiek teorie ktora zaprzeczalaby mojemu twierdzeniu, prosze przytocz ja, lecz wez pod uwage ze kazdy argument w rodzaju "ale tysiac lat temu... " lub "a Bush powiedzial..." jest dosc idiotyczny (a poza tym nie na temat).

    Co do podwazania czegokolwiek, to cokolwiek musialoby byc najpierw uznane jako prawda. Jak na razie nikt nie widzial oryginalnej biblii z autografem, wiec nie ma czego podwazac. Zreszta, skoro kazda religia twierdzi ze jest jedyna, prawdziwa i sluszna.... wnioski sa raczej proste.

    Ja nikomu nie zabraniam calowania dupy Henryka. I jak bede chcial, to tez ja pocaluje, ale raczej nie zanosi sie na to ze bede chcial.
    Nadszedl czas zeby zaczac sie wstydzic

    A niby w imię czego?Co to za metoda?Dlaczego ja mam ponosić konsekwencje tego że ktoś jest źle wychowany?

  15. #15
    Capo di tutti Capi Vito Andolini Kawał skurwysyna Vito Andolini Kawał skurwysyna Avatar Vito Andolini
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Skąd
    Cosa Nostra
    Postów
    4,118
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    gratuluje wysilku wlozonego w swoja ateistyczno _ smieszaca mnie wypowiedz i zycze dalszych sukcesow na arenie wlasnych niepodwazalnych i jakze prawdziwych pogladow

    szAlom

    ps. nie odbijaj pileczki bo nie chce mi sie z toba grac
    .........................../' /)
    ........./´ /)........./¯ //
    ......,/¯// ........./...//
    ...../...//. ......./¯ //
    ..../´¯/'´ ¯/´¯ /.../ /
    .../'.../... ./... /.../ //
    .('(...´(... ....... ,../'. .')
    ..\.......... ..... ..\/..../
    ..''...\.... ..... . _.•´
    ....\....... ..... ..(
    .....\..... ..... ...\

+ Odpowiedz na ten temat

Thread Information

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Podobne wątki

  1. Hardcore MAX- PSY jedza czlowieka
    By 6 biegowy in forum O WSZYSTKIM
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-06-14, 03:15
  2. Rozwoj fizyczny czlowieka.
    By Porzadny in forum Aktywny i Zdrowy Tryb Życia
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-10-07, 18:06
  3. Historia pewnego czlowieka
    By Vito Andolini in forum Niewyjaśnione Zjawiska  
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-12-06, 11:45
  4. hybryda czlowieka i kosmity
    By stuff in forum Niewyjaśnione Zjawiska  
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 09-01-06, 01:34
  5. PRZYKAZANIA CZLOWIEKA SZCZESLIWEGO
    By switas in forum Humor
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-10-05, 19:59

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów