+ Odpowiedz na ten temat
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2
Poka¿ wyniki od 16 do 30 z 30

Temat: Smieræ kliniczna!!! Kto¶ prze¿y³??????

  1. #16
    maciekmrc Wie o co chodzi Avatar maciekmrc
    Na DoFo od
    Dec 2005
    Sk±d
    o mnie wiesz?
    Wiek
    34
    Postów
    661
    Si³a Reputacji
    19

    Domy¶lnie Odp : Smieræ kliniczna!!! Kto¶ prze¿y³??????

    przez 2,5 sek

  2. #17
    303 Miekki Laureat pokojowej nagrody Miekki Laureat pokojowej nagrody Miekki Laureat pokojowej nagrody Miekki Laureat pokojowej nagrody Miekki Laureat pokojowej nagrody
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Sk±d
    przybywa³yby¶cie?
    Wiek
    38
    Postów
    3,107
    Si³a Reputacji
    26

    Domy¶lnie Odp : Smieræ kliniczna!!! Kto¶ prze¿y³??????

    Cytat Napisa³ Velvet Zobacz post







    pass

    ¿ycie jedno
    Nie patrz tu kurwo

  3. #18
    Taki jaki byl taki jest Papla ¦wiec±cy przyk³adem Papla ¦wiec±cy przyk³adem Papla ¦wiec±cy przyk³adem Papla ¦wiec±cy przyk³adem
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Sk±d
    tu
    Wiek
    53
    Postów
    4,378
    Si³a Reputacji
    26

    Domy¶lnie Odp : Smieræ kliniczna!!! Kto¶ prze¿y³??????

    Smieræ kliniczna!!! Kto¶ prze¿y³??????
    ja pierdut...

    WSZYSCY, 100% ludzi ze smiercia kliniczna PRZEZYLO!
    Nadszedl czas zeby zaczac sie wstydzic

    A niby w imiê czego?Co to za metoda?Dlaczego ja mam ponosiæ konsekwencje tego ¿e kto¶ jest ¼le wychowany?

  4. #19
    jem groby i okradam trupy tibor69 Wie o co chodzi tibor69 Wie o co chodzi Avatar tibor69
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Sk±d
    £ajtstock Szity
    Wiek
    40
    Postów
    2,022
    Si³a Reputacji
    22

    Domy¶lnie Odp : Smieræ kliniczna!!! Kto¶ prze¿y³??????

    Cytat Napisa³ Papla Zobacz post
    ja pierdut...

    WSZYSCY, 100% ludzi ze smiercia kliniczna PRZEZYLO!
    Ja nie prze¿y³em Bu!
    SELKAR.PL - Centrum Taniej Ksi±¿ki

  5. #20
    Sentyment ma szeroki odbyt e³e piotru¶ Wyborca PISu Avatar e³e piotru¶
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Sk±d
    6km od katowic
    Wiek
    38
    Postów
    6,831
    Si³a Reputacji
    0

    Domy¶lnie Odp : Smieræ kliniczna!!! Kto¶ prze¿y³??????

    ja nie ale kole¶ z filmu "white noise " oraz czesci drugiej tak
    Che confusione, sarà perché ti amo
    è un emozione, che cresce piano piano
    stringimi forte e stammi più vicino
    se ci sto bene, sarà perché ti amo.
    Io canto al ritmo del dolce tuo respiro
    è primavera, sarà perché ti amo
    cade una stella, ma dimmi dove siamo
    che te ne frega, sarà perché ti amo.
    e vola vola si sa, sempre più in alto si va
    e vola vola con me, il mondo è matto perché
    e se l'amore non c'è
    basta una sola canzone, per far confusione
    fuori e dentro di te.

    alkohol os³abia twoje zêby!

  6. #21
    Taki jaki byl taki jest Papla ¦wiec±cy przyk³adem Papla ¦wiec±cy przyk³adem Papla ¦wiec±cy przyk³adem Papla ¦wiec±cy przyk³adem
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Sk±d
    tu
    Wiek
    53
    Postów
    4,378
    Si³a Reputacji
    26

    Domy¶lnie Odp : Smieræ kliniczna!!! Kto¶ prze¿y³??????

    hej inteligenci!

    jak ktos przezyje, to jest smierc kliniczna, a jak ktos kopnie w kalendarz to jest smierc w klinice
    Nadszedl czas zeby zaczac sie wstydzic

    A niby w imiê czego?Co to za metoda?Dlaczego ja mam ponosiæ konsekwencje tego ¿e kto¶ jest ¼le wychowany?

  7. #22
    Love you E. :* sabinka Laureat pokojowej nagrody sabinka Laureat pokojowej nagrody sabinka Laureat pokojowej nagrody sabinka Laureat pokojowej nagrody sabinka Laureat pokojowej nagrody Avatar sabinka
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Sk±d
    .
    Wiek
    37
    Postów
    8,857
    Si³a Reputacji
    31

    Domy¶lnie Odp : Smieræ kliniczna!!! Kto¶ prze¿y³??????

    Papla

  8. #23
    come il vento k0573k - samo dobro k0573k - samo dobro Avatar k0573k
    Na DoFo od
    Nov 2005
    Sk±d
    Miasto W³ókniarzy
    Wiek
    35
    Postów
    3,988
    Si³a Reputacji
    23

    Domy¶lnie Odp : Smieræ kliniczna!!! Kto¶ prze¿y³??????

    Cytat Napisa³ Miekki Zobacz post
    LD te¿ kilka razy, oobe nigdy
    tak samo z LD a co do oobe to najzwyczajniej nie jestem pewny bylo relne niby ale.. wlasnie nie wiem czy poprostu nie bylo to dzialanie wyobrazi poprzdzone zdarzeniami i pewna rozmowa


    ¦MIERÆ CZERWONEJ DEMOKRACJI!
    NIECH JAK NAJPRÊDZEJ KONA!

  9. #24
    6b idiota whatever ¦wiec±cy przyk³adem whatever ¦wiec±cy przyk³adem whatever ¦wiec±cy przyk³adem whatever ¦wiec±cy przyk³adem Avatar whatever
    Na DoFo od
    Dec 2005
    Sk±d
    LDZ
    Postów
    4,690
    Si³a Reputacji
    26

    Domy¶lnie Odp : Smieræ kliniczna!!! Kto¶ prze¿y³??????

    tez mialem kiedys taka jazde, ze nie wiedzialem czy to oobe czy nie, ale pewnie to byl sen. w kazdym razie byl zajebisty

  10. #25
    she  - Chcesz mieæ z nim dzieci she  - Chcesz mieæ z nim dzieci she  - Chcesz mieæ z nim dzieci she  - Chcesz mieæ z nim dzieci she  - Chcesz mieæ z nim dzieci Avatar she
    Na DoFo od
    Jan 2007
    Wiek
    35
    Postów
    2,351
    Si³a Reputacji
    24

    Domy¶lnie Odp : Smieræ kliniczna!!! Kto¶ prze¿y³??????

    Moja babcia przezy³a, by³o to jeszcze w czasach kiedy medycyna nie by³a tak dobrze rozwiniêta jak teraz.
    Babcia pracowa³a w senatorium - opiekowa³a siê dzieæmi chorymi na gru¼licê. Przechodzi³a co pó³ roku badania na gru¼licê, jedno z nich wysz³o pozytywnie: babcia byla chora.
    Wycieli jej spory p³at jednego p³uca, przezy³a ¶mieræ kliniczn± na stole operacyjnym, jej funkcje ¿yciowe na moment siê zatrzyma³y {nie pamiêtam ju¿ na ile a nie chcê sk³amaæ}
    Mówi³a, ¿e widziala ¶wiatlo i mamê {rozstrzelan± przez niemców - babcia wychowywa³a siê u jakiej¶ dalszej ciotki}, opowiadala o tym wzruszona i sta³a siê bardzo religijna. - W³a¶ciwie wrêcz za nadto. Posiada ca³y rega³ ksi±¿ek o papiezu, ogl±da programy religijne i uczêszcza do ko¶cio³a.

    Gdzies czyta³am, ¿e na "doznania" z "pogranicza ¶mierci" ma wp³yw nasza kultura i wierzenia tote¿ ludzie z krêgów chrze¶cijañskich widzieli co innego ni¿ np. Azjaci itp.
    Nigdy nie dyskutuj z debilem! Sprowadzi Ciê do swojego poziomu i pobije do¶wiadczeniem.

  11. #26
    Taki jaki byl taki jest Papla ¦wiec±cy przyk³adem Papla ¦wiec±cy przyk³adem Papla ¦wiec±cy przyk³adem Papla ¦wiec±cy przyk³adem
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Sk±d
    tu
    Wiek
    53
    Postów
    4,378
    Si³a Reputacji
    26

    Domy¶lnie Odp : Smieræ kliniczna!!! Kto¶ prze¿y³??????

    oczywiscie! w koncu jak komus napierdziela do mozgu ze swiat jest plaski i podtrzymuja go trzy slonie to nigdy sie nie przyzna ze widzial swiatlo i czarniawego, smierdzacego brodatego faceta ktory belkocze allah akhbar
    Nadszedl czas zeby zaczac sie wstydzic

    A niby w imiê czego?Co to za metoda?Dlaczego ja mam ponosiæ konsekwencje tego ¿e kto¶ jest ¼le wychowany?

  12. #27
    she  - Chcesz mieæ z nim dzieci she  - Chcesz mieæ z nim dzieci she  - Chcesz mieæ z nim dzieci she  - Chcesz mieæ z nim dzieci she  - Chcesz mieæ z nim dzieci Avatar she
    Na DoFo od
    Jan 2007
    Wiek
    35
    Postów
    2,351
    Si³a Reputacji
    24

    Domy¶lnie Odp : Smieræ kliniczna!!! Kto¶ prze¿y³??????

    albo... nie przyjdzie mu do g³owy, ¿e to w³a¶nie móg³by zobaczyæ :P
    to pewnie ostatni figiel p³atany nam przez mózg.
    Ale mo¿e mówie tak bo nie wierzê.
    Nigdy nie dyskutuj z debilem! Sprowadzi Ciê do swojego poziomu i pobije do¶wiadczeniem.

  13. #28
    Pani Psycholog Ambrozja Wie o co chodzi Ambrozja Wie o co chodzi Avatar Ambrozja
    Na DoFo od
    Apr 2008
    Postów
    644
    Si³a Reputacji
    17

    Domy¶lnie Odp: Smieræ kliniczna!!! Kto¶ prze¿y³??????

    Opowie¶ci o wychodzeniu ze swojego cia³a wk³adano do tej pory miêdzy bajki. Ale ka¿dy mo¿e poczuæ siê tak, jakby opu¶ci³ cielesn± pow³okê. Dowiod³y tego badania brytyjskich i szwajcarskich naukowców opisane w "Science".


    Czasami we ¶nie zdarza siê, ¿e widzimy swoje cia³o z góry lub z boku, tak jakby¶my siê nagle rozdwoili. Choæ wydaje siê to niesamowite, niektórzy ludzie czuj± siê podobnie równie¿ na jawie. Na przyk³ad pacjenci cierpi±cy na epilepsjê lub osoby, które mia³y udar mózgu, czêsto opowiadaj± o tym, ¿e ich umys³ na jaki¶ czas "wywêdrowa³" z cia³a.

    Szacuje siê, ¿e tzw. wra¿enia pozacielesno¶ci (ang: out-of body experience, OBE) dozna³ choæ raz w ¿yciu co dziesi±ty cz³owiek. Mimo to od wielu lat OBE stanowi³o wielk± zagadkê dla neurologów. Lekarze w ¿aden sposób nie potrafili tego efektu wyt³umaczyæ. Nie umieli te¿ dowie¶æ, ¿e osoby mówi±ce o opuszczeniu swojej fizycznej pow³oki po prostu k³ama³y.

    Dzisiaj wiemy ju¿, ¿e efekt OBE istnieje i nie ma nic wspólnego z nadmiernie wybuja³± wyobra¼ni±. Dowiedli tego niezale¿nie od siebie naukowcy z brytyjskiego University College London oraz z Ecole Polytechnique Federale w Lozannie. I jednym, i drugim uda³o siê wywo³aæ wra¿enie pozacielesno¶ci u zdrowych ochotników.

    "W czasie studiów czêsto zastanawia³em siê, co by siê sta³o, gdyby nasze oczy znajdowa³y siê kilka metrów od cia³a, np. w innej czê¶ci pokoju, i gdyby¶my patrzyli na siebie <z zewn±trz>" - opowiada dr Henrik Ehrsson, neurolog z University College London. "Czy nasze <ja> znajdowa³oby siê tam, gdzie punkt widzenia, czy te¿ zosta³oby w ciele?"

    Odpowiedzi na to pytanie dostarczy³ eksperyment, w którym wziê³o udzia³ kilkana¶cie kobiet i mê¿czyzn w wieku 19-32 lat. Aby przenie¶æ ich "ja" poza cia³o, brytyjski uczony pos³u¿y³ siê prostym trikiem. Da³ ochotnikom gogle do wirtualnej rzeczywisto¶ci, czyli okulary, które zamiast szkie³ maj± panoramiczne ekrany wype³niaj±ce ca³e pole widzenia.

    Nastêpnie dwa metry za plecami badanych ustawi³ kamery. Kamera znajduj±ca siê po lewej stronie przekazywa³a obraz do lewego monitora gogli, a ta po prawej - do prawego. W ten sposób ochotnicy widzieli w³asne plecy - tak jakby znajdowali siê kilka kroków... od siebie.

    Dziêki odpowiedniemu ustawieniu sprzêtu obraz widziany przez uczestników eksperymentu by³ trójwymiarowy. To, na ile wydawa³ siê realny, mia³o pokazaæ do¶wiadczenie.

    W jego pierwszej czê¶ci badacz dotyka³ drewnian± pa³eczk± klatki piersiowej ochotnika (ochotnik tego nie widzia³), a jednocze¶nie macha³ identyczn± pa³eczk± przed obiektywem kamery. W ten sposób uczestnik badania czu³ dotkniêcie pa³eczki i jednocze¶nie widzia³ j±… dwa metry przed sob±.

    "To musia³o byæ dziwne, ale jednocze¶nie fascynuj±ce prze¿ycie" - zauwa¿a dr Ehrsson. "Wielu ochotników chichota³o i mówi³o: <Ale to jest pokrêcone!>".

    Potwierdzi³y to wyniki ankiet, które po przeprowadzeniu eksperymentu wype³niali badani. Wiêkszo¶æ z nich przyzna³a, ¿e na chwilê ich "ja" uleg³o rozszczepieniu. Mieli wra¿enie, ¿e ich organizm znajdowa³ siê dwa metry od ich ¶wiadomo¶ci. Bardziej "w³asne" wydawa³o im siê cia³o, które tak naprawdê nie istnia³o (jego "oczami" by³y kamery), ni¿ to, którego plecy widzieli.

    Podobne rezultaty da³a druga czê¶æ do¶wiadczenia. W jej trakcie uczeni wymachiwali przed obiektywem kamer m³otkiem, jakby chcieli uderzyæ w wirtualn± klatkê piersiow± ochotników.

    "W trakcie próby mierzyli¶my parametry fizjologiczne badanych" - wyja¶nia Ehrsson. Okaza³o siê, ¿e gdy m³otek zbli¿a³ siê do obiektywu kamery, uczestnicy mieli wra¿enie, ¿e zaraz co¶ ich uderzy. Odczuwali wówczas silny niepokój, tak jakby faktycznie co¶ im zagra¿a³o. Wiêkszo¶æ z nich my¶la³a, ¿e ich cia³o znajduje siê na trasie narzêdzia. A przecie¿ tak naprawdê by³o ono dwa metry dalej!

    "Dziêki stworzeniu iluzji rozszczepienia uda³o nam siê zbadaæ podstawy mechanizmów, które odpowiadaj± za poczucie znajdowania siê we w³asnym ciele" - mówi dr Ehrsson. Nowatorskie badania wykaza³y, jak ogromne znaczenie ma obraz docieraj±cy do naszych oczu. Podczas eksperymentu ochotnicy mieli bowiem wra¿enie, ¿e s± w tym miejscu, z którego patrz±.

    "Po raz pierwszy uda³o nam siê wywo³aæ takie doznanie u zdrowych osób w warunkach laboratoryjnych. Jest to wa¿ny krok do zrozumienia zaburzeñ odpowiadaj±cych za do¶wiadczanie pozacielesno¶ci przez pacjentów neurologicznych" - podkre¶la dr Ehrsson.

    Zdaniem badaczy u chorych musi dochodziæ do b³êdnej integracji spostrze¿eñ ró¿nych zmys³ów, np. wzroku, i propriocepcji, czyli czucia czê¶ci cia³a i ich u³o¿enia.

    Oprócz zastosowañ klinicznych technikê opracowan± przez dr Ehrssona da siê te¿ wykorzystaæ w praktyce. Pomo¿e ona doskonaliæ umiejêtno¶ci lekarzy wykonuj±cych teleoperacje, czyli przeprowadzaj±cych zabieg na odleg³o¶æ za po¶rednictwem d¿ojstików oraz po³±czonych z nimi robotów. Inne, bardziej rozrywkowe zastosowanie to gry komputerowe.

    "Kiedy nauczymy siê przenosiæ <ja> gracza do cia³a wirtualnego bohatera, w dziedzinie rozrywki komputerowej nastanie nowa era" - dodaje badacz.

    zrod³o pgu.poznan.pl

  14. #29
    SPAMER stern Wie o co chodzi stern Wie o co chodzi Avatar stern
    Na DoFo od
    Aug 2006
    Postów
    4,499
    Si³a Reputacji
    23

    Domy¶lnie Odp: Smieræ kliniczna!!! Kto¶ prze¿y³??????

    Ja przezylem aborcje

  15. #30
    Arkadiusz1
    Guest

    Domy¶lnie Odp: Smieræ kliniczna!!! Kto¶ prze¿y³??????

    Mo¿na mówiæ ró¿ne rzeczy, ale to bardzo powa¿na sprawa. Musicie zawsze pamiêtaæ o tym, ¿e je¶li zbagatelizujecie kwestie dotycz±ce Waszego zdrowia, to w³a¶nie tak mo¿e siê to skoñczyæ. W https://lekarzebezkolejki.pl//blog/u...go-leczy/w-964 znajdziecie informacje na temat udarów mózgu. One te¿ nie bior± siê z powietrza...

+ Odpowiedz na ten temat

Thread Information

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 u¿ytkownik(ów) przegl±da ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 go¶ci)

     

Podobne w±tki

  1. Testowa³ kto¶?
    By Ambrozja in forum Pytaj o wszystko  
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-05-08, 22:55
  2. Czy kto¶ to rozumie???
    By araj in forum O WSZYSTKIM
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 06-09-06, 22:57
  3. Wie kto¶?
    By mineczka in forum Pytania, pogawêdki
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-08-06, 23:24
  4. Jakby kto¶...
    By araj in forum O WSZYSTKIM
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 15-07-06, 21:03

Uprawnienia

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów