+ Odpowiedz na ten temat
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2
Poka wyniki od 16 do 29 z 29

Temat: Smier kliniczna!!! Kto przey??????

1. Na gr | #16
    maciekmrc Wie o co chodzi Avatar maciekmrc
    Na DoFo od
    Dec 2005
    Skd
    o mnie wiesz?
    Postw
    661
    Sia Reputacji
    14

Domylnie Odp : Smier kliniczna!!! Kto przey??????

przez 2,5 sek

2. Na gr | #17
    303 Miekki Laureat pokojowej nagrody Miekki Laureat pokojowej nagrody Miekki Laureat pokojowej nagrody Miekki Laureat pokojowej nagrody Miekki Laureat pokojowej nagrody
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Skd
    przybywaybycie?
    Postw
    3,107
    Sia Reputacji
    22

Cytat Napisa Velvet Zobacz post

pass

ycie jedno
    Nie patrz tu kurwo

3. Na gr | #18
    Taki jaki byl taki jest Papla wieccy przykadem Papla wieccy przykadem Papla wieccy przykadem Papla wieccy przykadem
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skd
    tu
    Postw
    4,376
    Sia Reputacji
    22

Smier kliniczna!!! Kto przey??????
    ja pierdut...

WSZYSCY, 100% ludzi ze smiercia kliniczna PRZEZYLO!
    Nadszedl czas zeby zaczac sie wstydzic

A niby w imi czego?Co to za metoda?Dlaczego ja mam ponosi konsekwencje tego e kto jest le wychowany?

4. Na gr | #19
    jem groby i okradam trupy tibor69 Wie o co chodzi tibor69 Wie o co chodzi Avatar tibor69
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skd
    ajtstock Szity
    Postw
    2,022
    Sia Reputacji
    18

Cytat Napisa Papla Zobacz post
    ja pierdut...

WSZYSCY, 100% ludzi ze smiercia kliniczna PRZEZYLO!
    Ja nie przeyem Bu!
    SELKAR.PL - Centrum Taniej Ksiki

5. Na gr | #20
    Sentyment ma szeroki odbyt ee piotru Wyborca PISu Avatar ee piotru
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Skd
    6km od katowic
    Postw
    6,831
    Sia Reputacji
    0

ja nie ale kole z filmu "white noise " oraz czesci drugiej tak
    Che confusione, sarà perch ti amo
    è un emozione, che cresce piano piano
    stringimi forte e stammi più vicino
    se ci sto bene, sarà perch ti amo.
    Io canto al ritmo del dolce tuo respiro
    è primavera, sarà perch ti amo
    cade una stella, ma dimmi dove siamo
    che te ne frega, sarà perch ti amo.
    e vola vola si sa, sempre più in alto si va
    e vola vola con me, il mondo è matto perch
    e se l'amore non c'è
    basta una sola canzone, per far confusione
    fuori e dentro di te.

alkohol osabia twoje zby!

6. Na gr | #21
    Taki jaki byl taki jest Papla wieccy przykadem Papla wieccy przykadem Papla wieccy przykadem Papla wieccy przykadem
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skd
    tu
    Postw
    4,376
    Sia Reputacji
    22

hej inteligenci!

jak ktos przezyje, to jest smierc kliniczna, a jak ktos kopnie w kalendarz to jest smierc w klinice

A niby w imi czego?Co to za metoda?Dlaczego ja mam ponosi konsekwencje tego e kto jest le wychowany?

7. Na gr | #22
    Love you E. :* sabinka Laureat pokojowej nagrody sabinka Laureat pokojowej nagrody sabinka Laureat pokojowej nagrody sabinka Laureat pokojowej nagrody sabinka Laureat pokojowej nagrody Avatar sabinka
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skd
    .
    Postw
    8,857
    Sia Reputacji
    27

Papla

8. Na gr | #23
    come il vento k0573k - samo dobro k0573k - samo dobro Avatar k0573k
    Na DoFo od
    Nov 2005
    Skd
    Miasto Wkniarzy
    Postw
    3,988
    Sia Reputacji
    18

Cytat Napisa Miekki Zobacz post
    LD te kilka razy, oobe nigdy
    tak samo z LD a co do oobe to najzwyczajniej nie jestem pewny bylo relne niby ale.. wlasnie nie wiem czy poprostu nie bylo to dzialanie wyobrazi poprzdzone zdarzeniami i pewna rozmowa

MIER CZERWONEJ DEMOKRACJI!
    NIECH JAK NAJPRDZEJ KONA!

9. Na gr | #24
    6b idiota whatever wieccy przykadem whatever wieccy przykadem whatever wieccy przykadem whatever wieccy przykadem Avatar whatever
    Na DoFo od
    Dec 2005
    Skd
    LDZ
    Postw
    4,690
    Sia Reputacji
    21

tez mialem kiedys taka jazde, ze nie wiedzialem czy to oobe czy nie, ale pewnie to byl sen. w kazdym razie byl zajebisty

10. Na gr | #25
    she  - Chcesz mie z nim dzieci she  - Chcesz mie z nim dzieci she  - Chcesz mie z nim dzieci she  - Chcesz mie z nim dzieci she  - Chcesz mie z nim dzieci Avatar she
    Na DoFo od
    Jan 2007
    Postw
    2,351
    Sia Reputacji
    19

Moja babcia przezya, byo to jeszcze w czasach kiedy medycyna nie bya tak dobrze rozwinita jak teraz.
    Babcia pracowaa w senatorium - opiekowaa si dziemi chorymi na grulic. Przechodzia co p roku badania na grulic, jedno z nich wyszo pozytywnie: babcia byla chora.
    Wycieli jej spory pat jednego puca, przezya mier kliniczn na stole operacyjnym, jej funkcje yciowe na moment si zatrzymay {nie pamitam ju na ile a nie chc skama}
    Mwia, e widziala wiatlo i mam {rozstrzelan przez niemcw - babcia wychowywaa si u jakiej dalszej ciotki}, opowiadala o tym wzruszona i staa si bardzo religijna. - Waciwie wrcz za nadto. Posiada cay rega ksiek o papiezu, oglda programy religijne i uczszcza do kocioa.

Gdzies czytaam, e na "doznania" z "pogranicza mierci" ma wpyw nasza kultura i wierzenia tote ludzie z krgw chrzecijaskich widzieli co innego ni np. Azjaci itp.
    Nigdy nie dyskutuj z debilem! Sprowadzi Ci do swojego poziomu i pobije dowiadczeniem.

11. Na gr | #26
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skd
    tu
    Postw
    4,376
    Sia Reputacji
    22

oczywiscie! w koncu jak komus napierdziela do mozgu ze swiat jest plaski i podtrzymuja go trzy slonie to nigdy sie nie przyzna ze widzial swiatlo i czarniawego, smierdzacego brodatego faceta ktory belkocze allah akhbar

12. Na gr | #27
    she  - Chcesz mie z nim dzieci she  - Chcesz mie z nim dzieci she  - Chcesz mie z nim dzieci she  - Chcesz mie z nim dzieci she  - Chcesz mie z nim dzieci Avatar she
    Na DoFo od
    Jan 2007
    Postw
    2,351
    Sia Reputacji
    19

albo... nie przyjdzie mu do gowy, e to wanie mgby zobaczy :P
    to pewnie ostatni figiel patany nam przez mzg.
    Ale moe mwie tak bo nie wierz.
    Nigdy nie dyskutuj z debilem! Sprowadzi Ci do swojego poziomu i pobije dowiadczeniem.

13. Na gr | #28
    Pani Psycholog Ambrozja Wie o co chodzi Ambrozja Wie o co chodzi Avatar Ambrozja
    Na DoFo od
    Apr 2008
    Postw
    644
    Sia Reputacji
    13

Domylnie Odp: Smier kliniczna!!! Kto przey??????

Opowieci o wychodzeniu ze swojego ciaa wkadano do tej pory midzy bajki. Ale kady moe poczu si tak, jakby opuci cielesn powok. Dowiody tego badania brytyjskich i szwajcarskich naukowcw opisane w "Science".

Czasami we nie zdarza si, e widzimy swoje ciao z gry lub z boku, tak jakbymy si nagle rozdwoili. Cho wydaje si to niesamowite, niektrzy ludzie czuj si podobnie rwnie na jawie. Na przykad pacjenci cierpicy na epilepsj lub osoby, ktre miay udar mzgu, czsto opowiadaj o tym, e ich umys na jaki czas "wywdrowa" z ciaa.

Szacuje si, e tzw. wraenia pozacielesnoci (ang: out-of body experience, OBE) dozna cho raz w yciu co dziesity czowiek. Mimo to od wielu lat OBE stanowio wielk zagadk dla neurologw. Lekarze w aden sposb nie potrafili tego efektu wytumaczy. Nie umieli te dowie, e osoby mwice o opuszczeniu swojej fizycznej powoki po prostu kamay.

Dzisiaj wiemy ju, e efekt OBE istnieje i nie ma nic wsplnego z nadmiernie wybuja wyobrani. Dowiedli tego niezalenie od siebie naukowcy z brytyjskiego University College London oraz z Ecole Polytechnique Federale w Lozannie. I jednym, i drugim udao si wywoa wraenie pozacielesnoci u zdrowych ochotnikw.

"W czasie studiw czsto zastanawiaem si, co by si stao, gdyby nasze oczy znajdoway si kilka metrw od ciaa, np. w innej czci pokoju, i gdybymy patrzyli na siebie <z zewntrz>" - opowiada dr Henrik Ehrsson, neurolog z University College London. "Czy nasze <ja> znajdowaoby si tam, gdzie punkt widzenia, czy te zostaoby w ciele?"

Odpowiedzi na to pytanie dostarczy eksperyment, w ktrym wzio udzia kilkanacie kobiet i mczyzn w wieku 19-32 lat. Aby przenie ich "ja" poza ciao, brytyjski uczony posuy si prostym trikiem. Da ochotnikom gogle do wirtualnej rzeczywistoci, czyli okulary, ktre zamiast szkie maj panoramiczne ekrany wypeniajce cae pole widzenia.

Nastpnie dwa metry za plecami badanych ustawi kamery. Kamera znajdujca si po lewej stronie przekazywaa obraz do lewego monitora gogli, a ta po prawej - do prawego. W ten sposb ochotnicy widzieli wasne plecy - tak jakby znajdowali si kilka krokw... od siebie.

Dziki odpowiedniemu ustawieniu sprztu obraz widziany przez uczestnikw eksperymentu by trjwymiarowy. To, na ile wydawa si realny, miao pokaza dowiadczenie.

W jego pierwszej czci badacz dotyka drewnian paeczk klatki piersiowej ochotnika (ochotnik tego nie widzia), a jednoczenie macha identyczn paeczk przed obiektywem kamery. W ten sposb uczestnik badania czu dotknicie paeczki i jednoczenie widzia j… dwa metry przed sob.

"To musiao by dziwne, ale jednoczenie fascynujce przeycie" - zauwaa dr Ehrsson. "Wielu ochotnikw chichotao i mwio: <Ale to jest pokrcone!>".

Potwierdziy to wyniki ankiet, ktre po przeprowadzeniu eksperymentu wypeniali badani. Wikszo z nich przyznaa, e na chwil ich "ja" ulego rozszczepieniu. Mieli wraenie, e ich organizm znajdowa si dwa metry od ich wiadomoci. Bardziej "wasne" wydawao im si ciao, ktre tak naprawd nie istniao (jego "oczami" byy kamery), ni to, ktrego plecy widzieli.

Podobne rezultaty daa druga cz dowiadczenia. W jej trakcie uczeni wymachiwali przed obiektywem kamer motkiem, jakby chcieli uderzy w wirtualn klatk piersiow ochotnikw.

"W trakcie prby mierzylimy parametry fizjologiczne badanych" - wyjania Ehrsson. Okazao si, e gdy motek zblia si do obiektywu kamery, uczestnicy mieli wraenie, e zaraz co ich uderzy. Odczuwali wwczas silny niepokj, tak jakby faktycznie co im zagraao. Wikszo z nich mylaa, e ich ciao znajduje si na trasie narzdzia. A przecie tak naprawd byo ono dwa metry dalej!

"Dziki stworzeniu iluzji rozszczepienia udao nam si zbada podstawy mechanizmw, ktre odpowiadaj za poczucie znajdowania si we wasnym ciele" - mwi dr Ehrsson. Nowatorskie badania wykazay, jak ogromne znaczenie ma obraz docierajcy do naszych oczu. Podczas eksperymentu ochotnicy mieli bowiem wraenie, e s w tym miejscu, z ktrego patrz.

"Po raz pierwszy udao nam si wywoa takie doznanie u zdrowych osb w warunkach laboratoryjnych. Jest to wany krok do zrozumienia zaburze odpowiadajcych za dowiadczanie pozacielesnoci przez pacjentw neurologicznych" - podkrela dr Ehrsson.

Zdaniem badaczy u chorych musi dochodzi do bdnej integracji spostrzee rnych zmysw, np. wzroku, i propriocepcji, czyli czucia czci ciaa i ich uoenia.

Oprcz zastosowa klinicznych technik opracowan przez dr Ehrssona da si te wykorzysta w praktyce. Pomoe ona doskonali umiejtnoci lekarzy wykonujcych teleoperacje, czyli przeprowadzajcych zabieg na odlego za porednictwem dojstikw oraz poczonych z nimi robotw. Inne, bardziej rozrywkowe zastosowanie to gry komputerowe.

"Kiedy nauczymy si przenosi <ja> gracza do ciaa wirtualnego bohatera, w dziedzinie rozrywki komputerowej nastanie nowa era" - dodaje badacz.

zrodo pgu.poznan.pl

14. Na gr | #29
    SPAMER stern Wie o co chodzi stern Wie o co chodzi Avatar stern
    Na DoFo od
    Aug 2006
    Postw
    4,499
    Sia Reputacji
    19

Domylnie Odp: Smier kliniczna!!! Kto przey??????

Ja przezylem aborcje

+ Odpowiedz na ten temat

Thread Information

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 uytkownik(w) przeglda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 goci)

Podobne wtki

1. Kto ukrad radio z samochodu
    By araj in forum O WSZYSTKIM
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-11-05, 17:47
  2. moe kto wie
    By ee piotru in forum Pytaj o wszystko  
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 19-11-05, 20:11
  3. Czy kto moe
    By araj in forum Pytaj o wszystko  
    Odpowiedzi: 8