+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Temat: Cukrzyca

  1. #1
    Azar
    Guest

    Domyślnie Cukrzyca

    Wie ktoś czy to prawda, że cukrzycę dziedziczy sie co drugie pokolenie? Moja babcia zachorowała na tą chorobę w wieku 19 lat, tak samo jej brat i przez całe życie muszą uważać na dietę i przyjmować insulinę. Boję się, że i ja zachoruję. Ostatnio nawet czuję większe pragnienie niż zwykle i schudłam trochę nie będąc na żadnej diecie. Co prawda robiłam badania krwi i moczu ale nie wykazały żadnych nieprawidłowych wyników. Czy mimo to możliwe jest, że i u mnie zaczyna rozwijać się cukrzyca?

    *******************************
    Najpopularniejsze wątki w tym dziale:


  2. #2
    ringa Człowiek z aspiracjami Avatar ringa
    Na DoFo od
    Jul 2019
    Wiek
    31
    Postów
    177
    Siła Reputacji
    5

    Domyślnie Odp: Cukrzyca

    Wiem, ze pewnie cała sytuacja jest dla Ciebie stresująca jednak moim zdaniem nie ma się co martwić. Jeśli wyniki badań są dobre i lekarz nie widzi żadnych niepokojących objawów to raczej można być spokojnym. Na pewno powinnaś regularnie przeprowadzać badania krwi oraz moczu (szczególlnie,ze w rodzinie miałaś przypadki cukrzycy).

    Zawsze możesz zastanowić się nad dietą dedykowaną cukrzykom. Jest to raczej zdrowa dieta, na pewno pomoże zdrowo troszkę schudnąć jeśli są problemy z wagą. Zresztą taką dietę powinni prowadzić wszyscy jeśli chcą żyć długo w dobrym zdrowiu. Zerknij sobie tutaj:
    https://diabetyk24.pl/blog-section/blogart202

    Na stronie jest opisane jaki powinien być jadłospis dla cukrzyka.

  3. #3
    Wyrzucony z DoFo mczay Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Apr 2019
    Wiek
    34
    Postów
    495
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Cukrzyca

    Przy cukrzycy powinno się umieć obliczyć ładunek glikemiczny posiłku. Na stronie: https://dawidwozniakowski.pl/dieta/ladunek-glikemiczny/ dietetyk Dawid Woźniakowski tłumaczy różnicę między indeksem a ładunkiem glikemicznym i pokazuje jak go wyliczyć.

  4. #4
    Wyrzucony z DoFo mery1998 Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Mar 2019
    Postów
    353
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Cukrzyca

    Może skontaktuj się z rtg to duża klinika w Łodzi bardzo dobrze wyposażona. Pracują tutaj dobrzy doświadczeni specjaliści. Ja byłam na rtg tam i naprawdę widać że każdy tam jest profesjonalny i indywidualnie podchodzi do pacjenta. Polecam ich serdecznie.

  5. #5
    monia990
    Guest

    Domyślnie Odp: Cukrzyca

    Jeśli tylko chcecie, to w każdej chwili możecie o cukrzycy przeczytasz na ktomalek.pl. Wydaje mi się, że znajdziecie tam bardzo profesjonalne informacje, które pomogą w uświadomieniu sobie tego, jak poważna jest ta choroba i jakie skutki może za sobą nieść nieleczenie jej. Powinniście się zorientować, jak wygląda ta choroba i w jaki sposób przebiega.

  6. #6
    every Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Oct 2020
    Postów
    38
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Cukrzyca

    Z cukrzycą na szczęscie da się żyć. Ważne jest szybkie zdiagnozowanie choroby, a potem odpowiednie obchodzenie się z nią. Warto zaopatrzyć się w niezbędne produkty dla diabetyków.

  7. #7
    FitApetit Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Apr 2020
    Wiek
    24
    Postów
    10
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Cukrzyca

    A może dobra dieta pudełkowa?

  8. #8
    choinka
    Guest

    Domyślnie Odp: Cukrzyca

    Wiem, co to znaczy, bo sama mam stan przedcukrzycowy i staram się coś z tym zrobić. Nie mówię zaraz, że mi się udaje, ale coś tam robię. Myślę, że poproszony o pomoc warszawa dietetyk nie zawiedzie. Chcę schudnąć i zostać mamą. Liczę, że tak to będzie, ale jeśli macie inne pomysły, to ja chętnie się dowiem. Jestem na skraju załamania, muszę coś ze sobą zobić.

  9. #9
    Adoni Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Feb 2019
    Wiek
    34
    Postów
    34
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Cukrzyca

    Gdy masz w rodzinie osoby z cukrzycą masz na pewno większe predyspozycje do tej choroby i musisz się bardziej pilnować. Najważniejsze to dbać o to by mieć dużo ruchu i zdrowe odżywianie się. Trzeba jeść posiłki z niskim indeksem glikemicznym - takie które nie powodują szybkiego wzrostu poziomu cukru we krwi. Dobrym pomysłem je skorzystanie z diety pudełkowej i wybraniu właśnie takiej diety. Skontaktuj się z firmą Dietering - https://www.dietering.com/ , tam firmowy dietetyk pomoże ci wyborze odpowiedniej diety. Tak byś jadła zdrowo i nie musiała martwić się chorobami.

  10. #10
    RomualdinioOo Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Feb 2021
    Wiek
    37
    Postów
    4
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Cukrzyca

    Moim zdaniem warto walczyć z cukrzycą

  11. #11
    Wyrzucony z DoFo mczay Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Apr 2019
    Wiek
    34
    Postów
    495
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Cukrzyca

    Jeśli zmagasz się z cukrzycą, powinieneś odpowiednio się odżywiać. Tylko wtedy będziesz mieć pewność, że robisz wszystko, aby poziom cukru we krwi był na optymalnym poziomie. Dieta powinna być ułożona przez profesjonalistę. Jeśli takiego byś poszukiwał, zajrzyj tutaj: http://medkorn.pl/

+ Odpowiedz na ten temat

Thread Information

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Podobne wątki

  1. CUKRZYCA typu 2. Można ją POKONAĆ !!
    By DagmaraLAVI in forum Medycyna
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-04-11, 08:21

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów