+ Odpowiedz na ten temat
Poka¿ wyniki od 1 do 15 z 15

Temat: ¯ywno¶æ bezglutenowa

  1. #1
    ringa Cz³owiek z aspiracjami Avatar ringa
    Na DoFo od
    Jul 2019
    Wiek
    31
    Postów
    176
    Si³a Reputacji
    5

    Domy¶lnie ¯ywno¶æ bezglutenowa

    Lekarz wykry³ u mnie nietolerancjê glutenu i musze unikaæ takich produktow. Co mogê je¶c a czego nie powinnam?

    *******************************
    Najpopularniejsze w±tki w tym dziale:


  2. #2
    Azar
    Guest

    Domy¶lnie Odp: ¯ywno¶æ bezglutenowa

    Dozwolone s± dla Ciebie:
    mleko, kefir, ma¶lanka, jogurty naturalne bez dodatku musli,
    sery bia³e i ¿ó³te,
    mas³o, margaryna,
    wêdliny typu szynka wêdzona, polêdwica sopocka, kie³basa ¿ywiecka,
    miêso i ryby,
    kasza kukurydziana,

    W sklepach pojawia sie coraz wiêcej takiej ¿ywno¶ci ( warto patrzeæ siê na znak przekre¶lonego zbo¿a bo oznacza to,ze jest to dla Ciebie bezpieczne). Zerknij sobie rownie¿ tutaj https://bezgluten.pl/sklep/113-makarony-bezglutenowe Jakby¶ mia³a problem z kupieniem przyk³adowo makaronu.

  3. #3
    monia990
    Guest

    Domy¶lnie Odp: ¯ywno¶æ bezglutenowa

    Ja chyba na tak± ¿ywno¶æ bêdê musia³a siê przerzuciæ, poniewa¿ mam problemy ze wzdêciami i mo¿e to byæ objaw nietolerancji glutenu. Musieliby¶cie zerkn±æ sobie na stronê https://apteline.pl/artykuly/zgaga-b...i-przejedzenia aby dodatkowo przeczytaæ, jak poradziæ sobie z takimi wzdêciami. Ja przy najbli¿szej okazji chyba siê zastosujê, bo widzê, ¿e warto.

  4. #4
    Wyrzucony z DoFo baka Cz³owiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Jun 2017
    Wiek
    33
    Postów
    142
    Si³a Reputacji
    0

    Domy¶lnie Odp: ¯ywno¶æ bezglutenowa

    Równie¿ boryka³am siê z problemem ¿ywno¶ci bezglutenowej. W sklepach jest tego ma³o a i producenci czêsto naginaj± prawdê je¶li chodzi o produkty bezglutenowe. Rozwi±zaniem okaza³a siê strona https://www.bee.pl/ gdzie jest masê produktów dla osób uczulonych na gluten

  5. #5
    tompsson Cz³owiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Sep 2020
    Wiek
    38
    Postów
    1
    Si³a Reputacji
    0

    Domy¶lnie Odp: ¯ywno¶æ bezglutenowa

    a mo¿e kto¶ z Pañstwa powiedzieæ, jakie mieli¶cie objawy? Bo zaczynam podejrzewaæ u siebie problemy z nietolerancj± glutenu. Generalnie to nie wiem, co robiæ... gdzie siê zg³osiæ i jakie zrobiæ badania? Teraz z powodu koronawirusa przychodnie s± pozamykane (moja jest, kontakt z lekarzem tylko poprzez teleporadê) i nie bardzo wiem, co w takiej sytuacji pocz±æ. A zaka¿enia niestety rosn±, tak¿e przypuszczam, ¿e za chwilê mo¿e i tych teleporad nie bêdzie, jak znow wszystko zamkn±. Objawy, jakie u siebie zauwa¿y³em to ci±g³y ból brzucha, obni¿enie nastroju, utrata masy i biegunka. Zdajê sobie sprawê, ¿e to bardzo ogólne objawy, które pasuj± do wielu innych schorzeñ, dlatego te¿ nie wiem, co pocz±æ.

  6. #6
    MagdaLunia Cz³owiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Oct 2017
    Wiek
    33
    Postów
    48
    Si³a Reputacji
    0

    Domy¶lnie Odp: ¯ywno¶æ bezglutenowa

    Moja kole¿anka z pracy te¿ ma nietolerancjê glutenu i najpierw próbowa³a sama sobie u³o¿yæ dietê i gotowaæ dla siebie odpowiednie posi³ki, ale w koñcu siê podda³a i zdecydowa³a siê na catering dietetyczny z firmy https://www.dietering.com/ , gdzie m.in. maj± tak¿e dietê bez glutenu. Teraz codziennie rano ma dostarczane 5 posi³ków, wszystkie odpowiednie do jej wymagañ, nie musi siê o nic martwiæ, traciæ czasu na zakupy czy gotowanie. Zreszt± u nas w firmie sporo osób zamawia dietê pude³kow± i to w³a¶nie z tej firmy. Maj± du¿y wybór diet, a posi³ki s± smaczne i zró¿nicowane. Dziêki nim ³atwiej dbaæ o siebie.

  7. #7
    kijkami
    Guest

    Domy¶lnie Odp: ¯ywno¶æ bezglutenowa

    Te¿ jestem na diecie bez glutenu z powodów zdrowotnych. Nie s³u¿y³ mi a jak siê okazuje - mo¿na ¿yæ bez niego. Teraz mam te¿ wiêksz± ¶wiadomo¶æ i sprawdzam na to co kupujê. Zapozna³em siê dobrze z pó³kami w sklepach ze zdrow± ¿ywno¶ci±. Wiecie ile w ogólnodostêpnych produktach jest chemii? Jak zacz±³em to sprawdzaæ to by³em w szoku. Na https://sosta.pl/ robiê te¿ regularnie zamówienia, maj± najlepsze oleje t³oczone na zimno , musztardy z dodatkami, octy. Jemy ca³± rodzin±. Smak nie do podrobienia, nie maj± konserwantów, ulepszaczy. ¦rednio co 2-3 miesi±ce robiê wiêksze zamówienie.

  8. #8
    hush
    Guest

    Domy¶lnie Odp: ¯ywno¶æ bezglutenowa

    A czy wiecie, ¿e olej rzepakowy zdrowy jest bardzo zdrowy? Widzê, ¿e piszecie tutaj o m.in. zdrowej ¿ywno¶ci, dlatego postanowi³am siê do³±czyæ do dyskusji. A ostatnio czyta³am co nieco na temat olejów i okazuje siê, ¿e rzepakowy zawiera sporo kwasów omega i te¿ cenne witaminy.

  9. #9
    Wyrzucony z DoFo mczay Cz³owiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Apr 2019
    Wiek
    34
    Postów
    495
    Si³a Reputacji
    0

    Domy¶lnie Odp: ¯ywno¶æ bezglutenowa

    Na pewno mo¿esz je¶æ orzechy i to Ci szczerze polecam. Ta pasta orzechowa to mój hit https://onedaymore.pl/sklep/pasta-z-...ych-z-kokosem/ . Te¿ jestem na ¿ywieniu bez glutenu z racji chorób tarczycy, omijam tak¿e szerokim ³ukiem produkty mleczne. Pocz±tkowo ba³am siê, ¿e nie bêdê mia³a co je¶æ. Ale zamienników jest mnóstwo, du¿o osób w ten sposób siê od¿ywia dziêki czemu w sieci nie brakuje przepisów na takie dania. Oczywi¶cie to co kupujê dok³adnie prze¶wietlam pod k±tem sk³adu. Pasty orzechowe z One Day More s± najlepsze, do tego maj± w ofercie bezglutenowe musli.

  10. #10
    sand Cz³owiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Feb 2021
    Postów
    8
    Si³a Reputacji
    0

    Domy¶lnie Odp: ¯ywno¶æ bezglutenowa

    Zbo¿a odpadaj±, ale ju¿ ry¿, m±ka ry¿owa, orzechy s± jak najbardziej na tak

  11. #11
    antek44443 Cz³owiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Feb 2021
    Wiek
    39
    Postów
    5
    Si³a Reputacji
    0

    Domy¶lnie Odp: ¯ywno¶æ bezglutenowa

    Bardzo dobrze zrobi³em, ¿e wszed³em do tego w±tku. Naprawdê bardzo du¿o ciekawych informacji siê dowiedzia³em.
    __________________________________________________ ___________________
    Komora hiperbaryczna

  12. #12
    Wyrzucony z DoFo mery1998 Cz³owiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Mar 2019
    Postów
    353
    Si³a Reputacji
    0

    Domy¶lnie Odp: ¯ywno¶æ bezglutenowa

    Tak± bezglutenow± dietê pude³kowa ma w ofercie firma catering dietetyczny toruñ sprawd¼cie co jeszcze znajduje siê w ich ofercie zobaczcie na ceny i kontaktujcie siê z nimi. Oni codziennie dostarczaj± smaczne i zdrowe posi³ki pod wskazany adres. Fajna opcja z której ju¿ od dawna korzystam. Polecam.

  13. #13
    Arkadiusz1
    Guest

    Domy¶lnie Odp: ¯ywno¶æ bezglutenowa

    Niestety, czasem pojawia siê ból, z którym ciê¿ko ju¿ sobie poradziæ. W³a¶nie w takich sytuacjach warto by³oby wiedzieæ, co zrobiæ by sobie ul¿yæ. Pamiêtajcie, ¿e ból brzucha po lewej stronie na dole u mê¿czyzn mo¿e oznaczaæ ró¿ne rzeczy, wiêc zawsze warto wybrac siê z tym do lekarza.

  14. #14
    patka12
    Guest

    Domy¶lnie Odp: ¯ywno¶æ bezglutenowa

    Przy tego rodzaju problemach jak nietolerancja glutenu trzeba unikaæ tego co szkodzi. U mnie lekarz te¿ podejrzewa celiakiê, potrzebne bêd± ró¿ne badania. Ale jak czyta³am jakie s± objawy celiakii https://www.testdna.pl/celiakia/celiakia-objawy/ to wszystko siê zgadza. Te¿ na tej stronie s± wa¿ne rzeczy na temat samej diagnostyki, jak powinna wygl±daæ, jakie badania warto zrobiæ dla potwierdzenia czy wykluczenia tej choroby. Bardzo przydatne informacje.

  15. #15
    asia68 Cz³owiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Feb 2023
    Postów
    449
    Si³a Reputacji
    2

    Domy¶lnie Odp: ¯ywno¶æ bezglutenowa

    Chcia³bym Wam wszystkim poleciæ sprawdziæ stronê, gdzie znajdziecie ofertê restauracja na chrzciny w Warszawie , która jest moim ulubionym miejscem na spotkanie z rodzin± i znajomymi. Czy Wy równie¿ odwiedzacie t± restauracje?

+ Odpowiedz na ten temat

Thread Information

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 u¿ytkownik(ów) przegl±da ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 go¶ci)

     

Podobne w±tki

  1. Jak dbaæ o zdrowie - ¿ywno¶æ
    By DamianSt1 in forum O WSZYSTKIM
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 29-01-24, 01:41

Uprawnienia

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów