+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Temat: Żywność bezglutenowa

  1. #1
    ringa Człowiek z aspiracjami Avatar ringa
    Na DoFo od
    Jul 2019
    Wiek
    31
    Postów
    178
    Siła Reputacji
    5

    Domyślnie Żywność bezglutenowa

    Lekarz wykrył u mnie nietolerancję glutenu i musze unikać takich produktow. Co mogę jeśc a czego nie powinnam?

    *******************************
    Najpopularniejsze wątki w tym dziale:


  2. #2
    Azar
    Guest

    Domyślnie Odp: Żywność bezglutenowa

    Dozwolone są dla Ciebie:
    mleko, kefir, maślanka, jogurty naturalne bez dodatku musli,
    sery białe i żółte,
    masło, margaryna,
    wędliny typu szynka wędzona, polędwica sopocka, kiełbasa żywiecka,
    mięso i ryby,
    kasza kukurydziana,

    W sklepach pojawia sie coraz więcej takiej żywności ( warto patrzeć się na znak przekreślonego zboża bo oznacza to,ze jest to dla Ciebie bezpieczne). Zerknij sobie rownież tutaj https://bezgluten.pl/sklep/113-makarony-bezglutenowe Jakbyś miała problem z kupieniem przykładowo makaronu.

  3. #3
    monia990
    Guest

    Domyślnie Odp: Żywność bezglutenowa

    Ja chyba na taką żywność będę musiała się przerzucić, ponieważ mam problemy ze wzdęciami i może to być objaw nietolerancji glutenu. Musielibyście zerknąć sobie na stronę https://apteline.pl/artykuly/zgaga-b...i-przejedzenia aby dodatkowo przeczytać, jak poradzić sobie z takimi wzdęciami. Ja przy najbliższej okazji chyba się zastosuję, bo widzę, że warto.

  4. #4
    Wyrzucony z DoFo baka Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Jun 2017
    Wiek
    34
    Postów
    142
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Żywność bezglutenowa

    Również borykałam się z problemem żywności bezglutenowej. W sklepach jest tego mało a i producenci często naginają prawdę jeśli chodzi o produkty bezglutenowe. Rozwiązaniem okazała się strona https://www.bee.pl/ gdzie jest masę produktów dla osób uczulonych na gluten

  5. #5
    tompsson Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Sep 2020
    Wiek
    38
    Postów
    1
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Żywność bezglutenowa

    a może ktoś z Państwa powiedzieć, jakie mieliście objawy? Bo zaczynam podejrzewać u siebie problemy z nietolerancją glutenu. Generalnie to nie wiem, co robić... gdzie się zgłosić i jakie zrobić badania? Teraz z powodu koronawirusa przychodnie są pozamykane (moja jest, kontakt z lekarzem tylko poprzez teleporadę) i nie bardzo wiem, co w takiej sytuacji począć. A zakażenia niestety rosną, także przypuszczam, że za chwilę może i tych teleporad nie będzie, jak znow wszystko zamkną. Objawy, jakie u siebie zauważyłem to ciągły ból brzucha, obniżenie nastroju, utrata masy i biegunka. Zdaję sobie sprawę, że to bardzo ogólne objawy, które pasują do wielu innych schorzeń, dlatego też nie wiem, co począć.

  6. #6
    MagdaLunia Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Oct 2017
    Wiek
    33
    Postów
    48
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Żywność bezglutenowa

    Moja koleżanka z pracy też ma nietolerancję glutenu i najpierw próbowała sama sobie ułożyć dietę i gotować dla siebie odpowiednie posiłki, ale w końcu się poddała i zdecydowała się na catering dietetyczny z firmy https://www.dietering.com/ , gdzie m.in. mają także dietę bez glutenu. Teraz codziennie rano ma dostarczane 5 posiłków, wszystkie odpowiednie do jej wymagań, nie musi się o nic martwić, tracić czasu na zakupy czy gotowanie. Zresztą u nas w firmie sporo osób zamawia dietę pudełkową i to właśnie z tej firmy. Mają duży wybór diet, a posiłki są smaczne i zróżnicowane. Dzięki nim łatwiej dbać o siebie.

  7. #7
    kijkami
    Guest

    Domyślnie Odp: Żywność bezglutenowa

    Też jestem na diecie bez glutenu z powodów zdrowotnych. Nie służył mi a jak się okazuje - można żyć bez niego. Teraz mam też większą świadomość i sprawdzam na to co kupuję. Zapoznałem się dobrze z półkami w sklepach ze zdrową żywnością. Wiecie ile w ogólnodostępnych produktach jest chemii? Jak zacząłem to sprawdzać to byłem w szoku. Na https://sosta.pl/ robię też regularnie zamówienia, mają najlepsze oleje tłoczone na zimno , musztardy z dodatkami, octy. Jemy całą rodziną. Smak nie do podrobienia, nie mają konserwantów, ulepszaczy. Średnio co 2-3 miesiące robię większe zamówienie.

  8. #8
    hush
    Guest

    Domyślnie Odp: Żywność bezglutenowa

    A czy wiecie, że olej rzepakowy zdrowy jest bardzo zdrowy? Widzę, że piszecie tutaj o m.in. zdrowej żywności, dlatego postanowiłam się dołączyć do dyskusji. A ostatnio czytałam co nieco na temat olejów i okazuje się, że rzepakowy zawiera sporo kwasów omega i też cenne witaminy.

  9. #9
    Wyrzucony z DoFo mczay Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Apr 2019
    Wiek
    34
    Postów
    495
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Żywność bezglutenowa

    Na pewno możesz jeść orzechy i to Ci szczerze polecam. Ta pasta orzechowa to mój hit https://onedaymore.pl/sklep/pasta-z-...ych-z-kokosem/ . Też jestem na żywieniu bez glutenu z racji chorób tarczycy, omijam także szerokim łukiem produkty mleczne. Początkowo bałam się, że nie będę miała co jeść. Ale zamienników jest mnóstwo, dużo osób w ten sposób się odżywia dzięki czemu w sieci nie brakuje przepisów na takie dania. Oczywiście to co kupuję dokładnie prześwietlam pod kątem składu. Pasty orzechowe z One Day More są najlepsze, do tego mają w ofercie bezglutenowe musli.

  10. #10
    sand Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Feb 2021
    Postów
    8
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Żywność bezglutenowa

    Zboża odpadają, ale już ryż, mąka ryżowa, orzechy są jak najbardziej na tak

  11. #11
    antek44443 Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Feb 2021
    Wiek
    39
    Postów
    5
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Żywność bezglutenowa

    Bardzo dobrze zrobiłem, że wszedłem do tego wątku. Naprawdę bardzo dużo ciekawych informacji się dowiedziałem.
    __________________________________________________ ___________________
    Komora hiperbaryczna

  12. #12
    Wyrzucony z DoFo mery1998 Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Mar 2019
    Postów
    353
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Żywność bezglutenowa

    Taką bezglutenową dietę pudełkowa ma w ofercie firma catering dietetyczny toruń sprawdźcie co jeszcze znajduje się w ich ofercie zobaczcie na ceny i kontaktujcie się z nimi. Oni codziennie dostarczają smaczne i zdrowe posiłki pod wskazany adres. Fajna opcja z której już od dawna korzystam. Polecam.

  13. #13
    Arkadiusz1
    Guest

    Domyślnie Odp: Żywność bezglutenowa

    Niestety, czasem pojawia się ból, z którym ciężko już sobie poradzić. Właśnie w takich sytuacjach warto byłoby wiedzieć, co zrobić by sobie ulżyć. Pamiętajcie, że ból brzucha po lewej stronie na dole u mężczyzn może oznaczać różne rzeczy, więc zawsze warto wybrac się z tym do lekarza.

  14. #14
    patka12
    Guest

    Domyślnie Odp: Żywność bezglutenowa

    Przy tego rodzaju problemach jak nietolerancja glutenu trzeba unikać tego co szkodzi. U mnie lekarz też podejrzewa celiakię, potrzebne będą różne badania. Ale jak czytałam jakie są objawy celiakii https://www.testdna.pl/celiakia/celiakia-objawy/ to wszystko się zgadza. Też na tej stronie są ważne rzeczy na temat samej diagnostyki, jak powinna wyglądać, jakie badania warto zrobić dla potwierdzenia czy wykluczenia tej choroby. Bardzo przydatne informacje.

  15. #15
    asia68 Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Feb 2023
    Postów
    494
    Siła Reputacji
    2

    Domyślnie Odp: Żywność bezglutenowa

    Chciałbym Wam wszystkim polecić sprawdzić stronę, gdzie znajdziecie ofertę restauracja na chrzciny w Warszawie , która jest moim ulubionym miejscem na spotkanie z rodziną i znajomymi. Czy Wy również odwiedzacie tą restauracje?

+ Odpowiedz na ten temat

Thread Information

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Podobne wątki

  1. Jak dbać o zdrowie - żywność
    By DamianSt1 in forum O WSZYSTKIM
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 29-01-24, 00:41

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów