+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 29

Temat: Projekt domu gotowy czy może na wymiar

  1. #1
    Azar
    Guest

    Domyślnie Projekt domu gotowy czy może na wymiar

    Co będzie lepsze?

    Kupienie projeku gotowego czy mozę jednak zlecenie go u projektanta? Otrzymaliśmy działkę w darowiźnie od rodziców i rozglądamy się za projektem. Chcemy zacząć budowę w przyszłym roku.

    *******************************
    Najpopularniejsze wątki w tym dziale:


  2. #2
    ringa Człowiek z aspiracjami Avatar ringa
    Na DoFo od
    Jul 2019
    Wiek
    31
    Postów
    176
    Siła Reputacji
    5

    Domyślnie Odp: Projekt domu gotowy czy może na wymiar

    Moim zdaniem lepiej jest kupić projet już gotowy. Mało kto decyduje się na zamówienie indywidualnego projektu domu z racji tego,że jest to bardzo wysoki koszt. A taki projekt może kosztować nawet 10 tys. złotych w górę. O wiele taniej jest dostosować juz gotowy projekt do warunków jakie ma działka.

    Jesli planujesz wybudować dom to sugeruje zerknąć sobie do biura domy w stylu. Jest tam sporo ciekawych projektów domów.
    https://www.domywstylu.pl/domy-energooszczedne/

    Polecam celować głównie w budowę domu energooszczędnego. Przy obecnych wysokich cenach rachunków budowa takiego domu będzie najlepszą opcją jeśli chodzi o późniejsze koszta ogrzewania.

  3. #3

    Domyślnie Odp: Projekt domu gotowy czy może na wymiar

    Ja zdecydowanie wybrał bym własny projekt, mógłbym dzięki temu dostosować go do swoich wymagań oraz wstępnie zaplanować umiejscowienie np kamer czy alarmu. Ale rozumiem, że stworzenie własnego projektu jest zdecydowanie droższe.

  4. #4
    AgnieszkaSobczak
    Guest

    Domyślnie Odp: Projekt domu gotowy czy może na wymiar

    jednak moim zdaniem warto postawić na profesjonaliste - kogoś kto ma spore doświadczenie i pomysły na funkcjonalne i piękne wnętrza. Jest taki architekt kraków - pani Joanna Kłusak, która zajmuje się nie tylko projektowaniem wnętrz ale także ich realizacją - przy pomocy odpowiednio dobranej ekipy fachowców - także hydraulikow i elektryków. Na jej stronie można podejrzec realizacje które robią wrazenie

  5. #5
    Wyrzucony z DoFo małaaa Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Aug 2019
    Wiek
    34
    Postów
    132
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Projekt domu gotowy czy może na wymiar

    Super.

  6. #6
    hush
    Guest

    Domyślnie Odp: Projekt domu gotowy czy może na wymiar

    Widzę, że przygotowujecie się budowy. Fajnie, czyli projekt zapewne macie wybrany. A co z fachowcami? Czy znaleźliście już odpowiednich, którzy zajmą się poszczególnymi pracami. Nie ma co zostawiać takie kwestie na ostatni dzwonek. Przykładowo firma https://mgdachy.pl/producent-wiazarow-dachowych/ może wyprodukować wam wysokiej jakości wiązary drewniane.

  7. #7
    Wyrzucony z DoFo reszka Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Jan 2020
    Wiek
    34
    Postów
    49
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Projekt domu gotowy czy może na wymiar

    my tez przygotowujemy sie wlasnie do budowy, projekt juz mamy ale bardziej sie zastanawiam nad wyposazeniem, osobiscie mega podobaja mi sie nowoczesne domy i chcialabym,zeby w naszym nie zabraklo ciekawych technologii

  8. #8
    Wyrzucony z DoFo ameliad Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Jan 2020
    Postów
    130
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Projekt domu gotowy czy może na wymiar

    Przy okazji warto też rozejrzeć się za oknami i drzwiami, które przy budowie domu są niezbędne Mogę polecić Wam na przykład salon Projekt Plus https://www.projektplus.com.pl/, w którym znajdziecie ogromny wybór drzwi wewnętrznych i zewnętrznych, a także okien. U nich bez problemu załatwicie też kwestię montażu.

  9. #9
    Wyrzucony z DoFo mczay Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Apr 2019
    Wiek
    34
    Postów
    495
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Projekt domu gotowy czy może na wymiar

    Nie chcę się chwalić ale projekt mojego domu wykonałem sam, pomogły mi w tym kursy graficzne które wykupiłem tutaj https://cgwisdom.pl/ no i dość duża wiedza jaką już miałem. Projektowanie to moja pasja i hobby, zajmuję się tym od dawna. Efekt jest dobry, niedługo ruszam z budową domu.

  10. #10
    Wyrzucony z DoFo sandra90002 Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Dec 2019
    Postów
    72
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Projekt domu gotowy czy może na wymiar

    Ale Wam zazdroszczę, że jesteście już na takim etapie. Sama powiem szczerze, że nie chciałabym kupować domu, ani mieszkać dalej w bloku i tylko budowa domu wchodzi w grę. Mamy już odpowiednie oszczędności, więc na zakup takiej działki mogę sobie pozwolić. Wiem, że ofert będę szukała na stronie https://www.dobryadres.pl/ofertynier...i/dzia%C5%82ki Liczę na jakąś interesującą ofertę.

  11. #11
    Unbearable cone-eater akaeld Człowiek z aspiracjami Avatar akaeld
    Na DoFo od
    Nov 2005
    Skąd
    Rzeszów
    Wiek
    38
    Postów
    244
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie Odp: Projekt domu gotowy czy może na wymiar

    Triki sprzedazowe jak u slowackiej cyganerii.
    Identify,Predict,Decide,Execute.

  12. #12
    Wyrzucony z DoFo kaziapifko Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Mar 2020
    Wiek
    33
    Postów
    118
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Projekt domu gotowy czy może na wymiar

    Pomyślcie też koniecznie o odpowiedniej bramie garażowej do tego domu. Moim zdaniem najlepiej sprawdzi się segmentowa brama garażowa. Trochę o niej poczytałam na blogu https://brama-garazowa.com.pl/bramy-...wa-segmentowa/ i sama też biorę ją pod uwagę.

  13. #13

    Domyślnie Odp: Projekt domu gotowy czy może na wymiar

    To już zależy od Ciebie, czego potrzebujesz. Najlepiej znajdź dom który Ci się podoba i poproś właściciela o plany, takie domy możesz znaleźć wpisując w Google chociażby domy na sprzedaż

  14. #14
    Wyrzucony z DoFo matyja Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    May 2020
    Postów
    98
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Projekt domu gotowy czy może na wymiar

    W projekcie domu należy przede wszystkim zawrzeć też projekt ogrzewania. I należy zrobić to porządne, by nic sobie nie przeszkadzało i żeby w przyszłości nie było konieczne uszczelnianie czy drugi montaż kominów. Moim zdaniem warto jednego fachowce sprawdzić drugim, tak dla pewności. Bo jednak z ogrzewaniem to raczej problemów mieć nie chcemy.

  15. #15
    251KorneLLo Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Jun 2020
    Wiek
    38
    Postów
    1
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Projekt domu gotowy czy może na wymiar

    Wydaje mi się, że taniej będzie wybrać gotowy projekt domu. Oczywiście takie projekty są też bardzo dobre i na pewno warto z tego skorzystać

+ Odpowiedz na ten temat

Thread Information

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Podobne wątki

  1. Projekt domu indywidualny czy z katalogu
    By ringa in forum O WSZYSTKIM
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 17-01-24, 20:24
  2. Projekt Midomi - Rewelka
    By araj in forum O WSZYSTKIM
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-06-09, 02:50
  3. Projekt: Monster
    By wenus in forum FILM,TEATR
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-04-08, 23:09
  4. Chat na dofo gotowy
    By araj in forum SPRAWY dotyczące DoFo
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 08-10-07, 19:29
  5. projekt plakaciksa
    By Dark Tidus in forum SPRAWY dotyczące DoFo
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-10-05, 22:37

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów