+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Temat: Soczewki zamiast okularów

  1. #1
    Dopozygu Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Jun 2018
    Wiek
    28
    Postów
    2
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Soczewki zamiast okularów

    Witam. Do tej pory zawsze nosiłam okulary, ale ostatnio powiększyła mi się wada wzroku do tego stopnia że moja okulistka powiedziała, żebym się zastanowiła czy nie chcę soczewek kontaktowych zamiast okularów, bo noszenie tak grubych szkieł będzie wyglądało co najmniej tragicznie. W sumie to się zastanawiam i nie wiem, boję się. Jakoś wydaje mi się to straszne, żeby wkładać coś do oka, na samą myśl robi mi się źle, to musi pewnie boleć. Ale z drugiej strony koleżanka ma też wadę wzroku i odkąd ma soczewki mówi ,że w życiu już nie wróci do okularów bo ma w soczewkach sto razy lepszy komfort ma itd. Do tego na www.soczewki.net.pl ma mega zniżki z powodu karty stałego klienta co dałoby mi ciekawe opcje. A jak wy uważacie? Jestem bardzo ciekawa zdania osób, które przeszły z okularów na soczewki.

    *******************************
    Najpopularniejsze wątki w tym dziale:


  2. #2
    MagdaLunia Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Oct 2017
    Wiek
    33
    Postów
    48
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Soczewki zamiast okularów

    Dla mnie okulary są najwygodniejsze. Nie wymagają tyle zabiegów co soczewki i są bardziej higieniczne. Nawet raz spróbowałam nosić soczewki, ale źle się w nich czułam. Teraz noszę okulary ze szkłami progresywnymi tej firmy http://www.varilux.pl/poznaj-varilux i już w ogóle nie mam potrzeby zmieniać je na coś innego. Są bardzo wygodne i praktycznie zapomina się przy nich o okularach na nosie

  3. #3
    kijkami
    Guest

    Domyślnie Odp: Soczewki zamiast okularów

    Przy większej wadzie wzroku dokładnie warto już się zdecydować na soczewki, każdy kto spróbował potwierdzi że to dużo wygodniejsze i bardziej komfortowe rozwiązanie. Wielu osobom zwyczajnie jest źle w okularach, wtedy również soczewki kontaktowe będą idealne. Duży wybór i różne ceny pozwalają dopasować rodzaj dla każdej osoby z wadą wzroku bez względu na zasobność portfela.

  4. #4
    Optyczka_A Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Apr 2019
    Wiek
    31
    Postów
    1
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Soczewki zamiast okularów

    Moim zdaniem soczewki kontaktowe sprawdzają się znacznie lepiej od okularów. Są nie tylko bardziej komfortowe w noszeniu, ale i praktyczniejsze. Szkła okularów często parują, ponadto podczas deszczu zatrzymują się na nich krople wody, co skutecznie ogranicza pole widzenia. Ja zdecydowałam się na rewolucyjne soczewki night&day, które kupuję w pewnym sklepie online. Do pielęgnacji soczewek wykorzystuję natomiast sprawdzone płyny do soczewek, dzięki którym produkt zachowuje swoje cenne właściwości przed z góry określony czas.

  5. #5
    Azar
    Guest

    Domyślnie Odp: Soczewki zamiast okularów

    Noszę obecnie soczewki i są wygodne na przykład jak pada deszcz czy w sytuacji jeśli przechodzi się z zimnego pomieszczenia do ciepłego ( parują). Poza tym wygodniej uprawiać w nich sport. Jednak na co dzień wolę okulary,Bywa że soczewki męcza mi oczy i jednak okulary w takiej sytuacji są dla mnie po prostu wygodniejsze.

    Ważne to zapisać sie nad dobre badanie wzroku, najlepiej jeśli będzie wykonane przez doświadczonego protetyka słuchu. Taka możliwość jest na przykład w salonach Trendy Opticians. Badanie wzroku kosztuje kilka złotych przy zakupie oprawek,

  6. #6
    Azar
    Guest

    Domyślnie Odp: Soczewki zamiast okularów

    Zerknij sobie do tego salonu optycznego:
    https://trendyopticians.pl

  7. #7
    Wyrzucony z DoFo małaaa Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Aug 2019
    Wiek
    34
    Postów
    132
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Soczewki zamiast okularów

    Soczewki na pewno mniej przeszkadzają jak okulary, ale to też wszystko kwestia przyzwyczajenia oraz własnych oczekiwań. W każdym bądź razie, jeżeli chcecie kupić dla siebie soczewki czy okulary możecie zajrzeć sobie na stronę https://soczewki24.pl . Oni mają tam naprawdę bogatą ofertę. Chociażby znajdziecie tam multum najróżniejszych oprawek o ciekawej konstrukcji, wzorze czy kolorze.

  8. #8
    patka12
    Guest

    Domyślnie Odp: Soczewki zamiast okularów

    Też tak sobie myślałam, bo tak jak na jakąś imprezkę chociażby to wolałabym bez okularów. Zawsze do zdjęć je zdejmowałam, ale to nie o to chodzi. Sądziłam, że z soczewkami pójdzie gładko ale niestety. Trzech różnych próbowałam i musiałam i tak do okularów wrócić. Dlatego postanowiłam sobie odłożyć odpowiednią sumę na laserową korekcję wzroku. W https://okulistyka.medicover.pl/ taki zabieg miałam. Do części kwoty resztę nawet rodzice mi dołożyli, więc miałam jeszcze szybciej niż planowałam. Super ulga, okulary głęboko w szufladzie schowane. A sam zabieg to szybko i praktycznie bez bólu. Laser to laser jednak.

  9. #9
    monia990
    Guest

    Domyślnie Odp: Soczewki zamiast okularów

    Dla mnie najlepszą opcją byłoby zrezygnowanie i z okularów i z soczewek, ponieważ wada wzroku jest dla mnie bardzo męcząca. Na szczęście są teraz różne metody, które pozwalają na to, aby pozbyć się całkowicie wady wzroku i tutaj kłaniam się w stronę laserowej korekcji wzroku. Chętnie bym się zdecydowała, szczególnie, że w klinice https://blikpol.pl/cennik mają system ratalny, jeśli mowa o płatności za zabieg.

  10. #10
    Wyrzucony z DoFo mczay Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Apr 2019
    Wiek
    34
    Postów
    495
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Soczewki zamiast okularów

    Moim zdaniem soczewki są zdecydowanie lepsze od okularów, dlatego warto zdecydować się na taką zmianę. Na stronie: https://www.twojesoczewki.com/36-soc...we-jednodniowe możesz bez problemu zamówić soczewki. Jest ich tutaj dużo do wyboru, wszystkie są w dobrych cenach. Zostań w domu i od razu zamów zapas na czas panującej epidemii.

  11. #11
    Wyrzucony z DoFo mczay Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Apr 2019
    Wiek
    34
    Postów
    495
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Soczewki zamiast okularów

    A czym nawilżacie oczy? Ja stosuję sztuczne łzy bez konserwantów i muszę przyznać, że sprawdzają się świetnie.

  12. #12
    Małgosia77
    Guest

    Domyślnie Odp: Soczewki zamiast okularów

    Ja również wybieram soczewki, moim zdaniem najwygodniejsze są soczewki miesięczne, co prawda trzeba dbać o odpowiednie ich przechowywanie, ale wychodzą dużo taniej niż soczewki jednodniowe. Okulary odpadają u mnie całkowicie, szczególnie gdy przychodzi wnuczka.

  13. #13
    Arkadiusz1
    Guest

    Domyślnie Odp: Soczewki zamiast okularów

    Kluczowe w tym temacie może być wykorzystanie odpowiednich rozwiązań pod kątem Waszego zdrowia. Musicie mieć na uwadze fakt, że na przykład jęczmień w oku da się w prosty sposób zlikwidować. Trzeba tylko wiedzieć, w jaki sposób można się za to zabrać tak, by wszystko przebiegło w sposób bezpieczny.

  14. #14
    majakis
    Guest

    Domyślnie Odp: Soczewki zamiast okularów

    Myślę, że warto spróbować. Jeśli marzycie także o zmianie koloru oczu to myślę, że świetnie sprawdzą się soczewki kolorowe. Wybór kolorów jest spory, a przy okazji możecie zadbać o ostrość waszego widzenia. Na pewno warto odwiedzić sklep Optiland, który cechuje się świetnymi rekomendacjami na rynku pod względem asortymentu, który proponują swoim klientom. W razie problemów w zakupach możecie liczyć na ich pomoc i wsparcie.

  15. #15
    stefan2221 Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Sep 2021
    Wiek
    46
    Postów
    3
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Soczewki zamiast okularów

    Każdy wybiera to co chcę .Takie jest moje zdanie na ten temat.
    _____________________________________________
    przyczepa gastronomiczna

+ Odpowiedz na ten temat

Thread Information

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Podobne wątki

  1. Co zamiast garnituru na ślub
    By Azar in forum O WSZYSTKIM
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 31-10-20, 14:09
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-05-20, 11:50
  3. zamiast galerii
    By smoke in forum O WSZYSTKIM
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-02-10, 01:21
  4. Nici zamiast ciasteczek
    By 6 biegowy in forum O WSZYSTKIM
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-10-07, 19:10
  5. Zamiast Iwana z Delfinem..
    By wenus in forum Muzyka
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-09-07, 00:27

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów