+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 26

Temat: Wymiana kotła w domu

  1. #1
    Poszukujący Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Nov 2014
    Wiek
    35
    Postów
    19
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Wymiana kotła w domu

    Planuję wymianę kotła w domu, niestety jestem młody, będę kupować kocioł pierwszy raz, nigdy tego nie robiłem i nie odnajduję się w tych wszystkich ofertach. Byłbym wdzięczny gdyby mi ktoś doradził co nieco jeżeli chodzi o tę kwestię. Z góry dzięki.

    *******************************
    Najpopularniejsze wątki w tym dziale:


  2. #2
    sheldon Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Jan 2014
    Postów
    18
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Wymiana kotła w domu

    Ofert jest od groma ale jak dla mnie jeśli chodzi o technikę grzewczą to faworytem jest Buderus. Jeśli chodzi o wymianę kotła to radzę poczekać na wiosnę albo nawet lato, po prostu jak zrobi się cieplej. No chyba że nie ma wyjścia bo stary piec nawalił, jak mus to mus.

  3. #3
    kajetka Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Jun 2019
    Wiek
    31
    Postów
    2
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Wymiana kotła w domu

    Mój mąż jest hydraulikiem, więc jeśli chcesz-pisz na priv to postaramy się coś pomóc i doradzić. Rodzajów kotłów jest wiele- niestety nie każdy (pięknie wyglądający) jest wart swojej ceny. Dlatego zawsze warto doradzić się kogoś kto w tym siedzi na co dzień. Póki co możesz sobie poczytać na przykład na http://www.noel.pl/ile-kosztuje-zbiornik-buforowy/ co nieco na temat zbiorników buforowych do podgrzewania wody użytkowej, może to trochę rozjaśni ci temat i ułatwi podjęcie decyzji w sprawie kotła. Planujesz instalować w domu grzejniki czy ogrzewanie podłogowe? Przy podłogówce ciepło oddane jest równomiernie na dane pomieszczenie i oczywiście można nim dowolnie sterować. Poza tym piec gazowy będzie znacznie tańszym i lepszym rozwiązaniem niż piec na drzewo czy węgiel

  4. #4
    Wyrzucony z DoFo czerwonyprw Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Aug 2018
    Wiek
    30
    Postów
    107
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Wymiana kotła w domu

    Osobiście polecam kotły olejowe, są bardzo tanie w eksploatacji. My mamy już od 3 lat i zero awarii, polecam również co co rocznego sprawdzania ogrzewania firmę serwis kotłów olejowych Oferują dobre warunki współpracy, monitorują piece i naprawiają jeśli jest taka potrzeba. serwis kotłów olejowych

  5. #5
    kijkami
    Guest

    Domyślnie Odp: Wymiana kotła w domu

    Do przemyślenia czy nie kupić pieca bądź kominka na pellet. To dobra alternatywa dla węgla, o wiele bardziej ekologiczna forma ogrzewania. Tutaj można więcej się dowiedzieć https://wodtke.pl/zakaz-palenia-wegl...pellet-wodtke/. Jeśli chodzi o koszty natomiast to nie są one wiele większe niż palenie drzewem czy węglem. Są za to niższe niż ogrzewanie gazowe. A też nie wydzielają się w wyniku takiego spalania szkodliwe substancje lotne.

  6. #6
    monia990
    Guest

    Domyślnie Odp: Wymiana kotła w domu

    A wymieniacie też od razu grzejniki? Na jakie ogrzewanie się w ogóle decydujecie? Ja mam spory problem i wiele dylematów, ponieważ nie mam pojęcia co wybrać. Zaciekawiła mnie ostatnio taka opcja, jak grzejniki elektryczne które pozwolą mi na zachowanie bezpieczeństwa i na odpowiednie nagrzanie całego pomieszczenia, jak i oczywiście domu.

  7. #7
    Mariola12 Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Nov 2019
    Wiek
    29
    Postów
    62
    Siła Reputacji
    5

    Domyślnie Odp: Wymiana kotła w domu

    Dla mnie ogrzewanie podłogowe, nie ma innej opcji. Na całe szczęście znalazłam https://home.uponor.pl/ gdzie został wypełniony formularz przez mojego męża, czekaliśmy na telefon od instalatora, który umówił się z nami na wizytę. Po wszystkim dostaliśmy wycenę od niego. Bez ogrzewania podłogowego nie wyobrażam sobie funkcjonowania! Przede wszystkim doradzili mi najlepsze rozwiązanie i z ego się najbardziej cieszę

  8. #8
    hush
    Guest

    Domyślnie Odp: Wymiana kotła w domu

    Współcześnie najpopularniejszym paliwem grzewczym jest ekogroszek. Dlatego jakbym miała wybierać postawiłabym na piec na węgiel ekogroszek. Według mnie jest to bardzo dobre rozwiązanie i przede wszystkim też tanie. Na stronie https://najlepszyekogroszek.pl/ możecie kupić bardzo dobrej jakoście ekogroszek o wysokiej kaloryczności.

  9. #9
    StaslekO Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Mar 2020
    Wiek
    39
    Postów
    4
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Wymiana kotła w domu

    Na pewno jest to bardzo kosztowna operacja.

  10. #10
    rivka Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Feb 2020
    Wiek
    33
    Postów
    24
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Wymiana kotła w domu

    my kocioł na węgiel wywaliliśmy, za to kupiliśmy kocioł na ekogroszek własnie samo paliwo kupujemy tylko u porządnych producentów, jednym z lepszych jest moim zdaniem https://pangroszek.pl/sklep/ tam mają ogromny wybór jezeli chodzi o ekogroszek

  11. #11
    krzysiuMiSiU Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Apr 2020
    Wiek
    39
    Postów
    3
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Wymiana kotła w domu

    Nie mam takiego kotła u siebie w domu.

  12. #12
    Wyrzucony z DoFo matyja Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    May 2020
    Postów
    98
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Wymiana kotła w domu

    No, to może skoro myślicie o renowacji instalacji grzewczej, to za wodną też się weźmiecie? Mam na myśli to, że możemy zdecydowanie postawić na automaty wodociągowe , które będą doprowadzać czystą wodę do naszych mieszkań. Dzięki nim jesteśmy w stanie przede wszystkim bardzo łatwo pozyskać świeżą i czystą wodę pitną i nie tylko.

  13. #13
    Wyrzucony z DoFo czerwonyprw Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Aug 2018
    Wiek
    30
    Postów
    107
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Wymiana kotła w domu

    Teraz bardzo popularne jest ogrzewanie rekuperacyjne. Czyli odzyskiwanie wytworzonego ciepła ponownie dzięki czemu naprawdę sporo oszczędzamy. Polecam tutaj zerknąć na rekuperatory dowiecie się o nich wszystkiego co jest potrzebne aby podjąć decyzję odnośnie ogrzewania w domu.

  14. #14
    Wyrzucony z DoFo mczay Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Apr 2019
    Wiek
    34
    Postów
    495
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Wymiana kotła w domu

    A na co macie kotły w waszych domach? Ja też muszę swój na ekogroszek wymienić, bo już mi zaczął przeciekać. I w tym roku też zmieniam dostawcę mojego węgla, tutaj https://sobianek.pl/ od teraz będę zamawiał bo jednak mają dużo lepszej jakości węgiel od tych od których brałem do tej pory. Zobaczcie sami ich ofertę.

  15. #15
    Wyrzucony z DoFo mery1998 Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Mar 2019
    Postów
    353
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Wymiana kotła w domu

    A może by tak w domu założyć instalację gazową? Co myślicie o tym? Widziałam już tez opinie na stronie amerigas opinie 2019

+ Odpowiedz na ten temat

Thread Information

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Podobne wątki

  1. Wymiana oswietlenia
    By iwaiwa in forum Pytaj o wszystko  
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 27-05-21, 17:54
  2. wymiana szyb
    By mopisko in forum AUTO-MOTO
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-08-07, 22:29
  3. LCD-Screen, wymiana ccf-lamy
    By smoke in forum Komputery, sprzet audio-video  
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-07-07, 14:44
  4. Wymiana oleju w samochodzie
    By mineczka in forum Humor
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-01-07, 19:33
  5. wymiana wentylatora
    By stern in forum Komputery, sprzet audio-video  
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 12-10-06, 17:21

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów