+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Temat: Zimówki

  1. #1
    elemelek Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Dec 2011
    Postów
    18
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Zimówki

    Nie znalazłem tematu konkretnie o oponach zimowych.
    Kiedy zmieniacie?
    Jakich opon używacie?

    *******************************
    Najpopularniejsze wątki w tym dziale:


  2. #2
    kento Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Nov 2014
    Wiek
    41
    Postów
    7
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Zimówki

    Ja już zmieniłem, choć drugi sezon będzie na tych samych bridgestonach i długo nie zapowiada się na ich wymianę. Wydaje mi się, że ten weekend to już ostatni dzwonek na wymianę.

  3. #3
    elemelek Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Dec 2011
    Postów
    18
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Zimówki

    A ile takie nowe opony mogą posłużyć? Używane u mnie zazwyczaj trzy sezony to max.
    Bridgestony jaki model??

  4. #4
    kento Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Nov 2014
    Wiek
    41
    Postów
    7
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Zimówki

    Jak kupisz nowe to nawet sześć sezonów. Tylko tu pisze o klasie premium.
    Bridgestony lm32.

  5. #5
    rexton Człowiek z aspiracjami Avatar rexton
    Na DoFo od
    Jan 2014
    Skąd
    Prostki
    Wiek
    79
    Postów
    16
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Zimówki

    Ja ostatnio kupiłem nowe zimówki Yokohama W.Drive V903 .

  6. #6
    JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek Avatar JaMajka
    Na DoFo od
    Aug 2007
    Wiek
    37
    Postów
    2,367
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie Odp: Zimówki

    dokładnie resztki- odpady poprodukcyjne tych opon, znaleziono ostatnio w ogromnych ilosciach na kole podbiegunowym. Powoduja zatrucie srodowiska oraz smierc przez zapchanie brzuszkow setek tysiecy slicznych, bielutkich puchatych malych foczek

  7. #7
    Lentrakos Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Nov 2016
    Wiek
    32
    Postów
    1
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Zimówki

    Ja już we wszystkich samochodach wymienione na zimówki dobra opcja. Warto właśnie sobie to już po woli zrobić
    ______________
    spedycja szczecin

  8. #8
    Kelers Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Nov 2016
    Wiek
    36
    Postów
    1
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Zimówki

    Ja używam uniroyali i jestem z nich bardzo zadowolony. Polecam.

  9. #9
    dino34
    Guest

    Domyślnie Odp: Zimówki

    Pracuję jako przedstawiciel i i też mam założone uniroyal u siebie. Samochód eksploatowany jest codziennie po 8 godzin, bo trasy dalekie. Opony dobrze się sprawują i mają rewelacyjną przyczepność do nawierzchni. Na stronie https://www.uniroyal.pl/samochod/opo...bieznika-opony znajdziesz konkretny poradnik kiedy powinno się zmienić stare opony na nowe. Nigdy mi nie przyszło do głowy żeby sprawdzić bieżnik. Zmieniałem jak przychodziła zima albo lato.

  10. #10
    AgnieszkaSobczak
    Guest

    Domyślnie Odp: Zimówki

    Ja już dawno wymieniłam , bo zima moze nas zaskoczyc w kazdej chwili. Jednak nie w kazdej sytuacji opony zimowe sobie poradzą - szczegolnie ze pogoda bywa kapryśna. Ja zastanawiam się jeszcze w tym roku nad ofertą Wejsspol - oni oferują sprzedaż soli drogowej - mam dosyc nieciekawy podjazd w mojej wsi do domu i nietrudno o wypadek lub kontuzje jako pieszy. Trzeba zadbac o swoje bezpieczenstwo moi drodzy

  11. #11
    zaro
    Guest

    Domyślnie Odp: Zimówki

    Z tego co gdzieś przeczytałem, opony należałoby wymienic raz na 5 lat. Chodzi o to, że po tym okresie guma parcieje, traci swoją pierwotną wytrzymałość. Poza tym dochodzi do tego czynnik mniejszego bieżnika, większej podatności na uszkodzenia mechaniczne. To wszystko sprawia, że nie jest to takie wytrzymałe, jakby się chciało aby było.
    Proponuję w związku z tym sprawdzić jeszcze pod niniejszym linkiem: http://chrzanowscy.com.pl/2019/10/27...zystepna-cene/
    Witryna na której można znaleźć trochę więcej informacji z tego zakresu.

  12. #12
    hush
    Guest

    Domyślnie Odp: Zimówki

    Zdecydowanie warto również zajrzeć na stronę Hurtopony.pl https://www.hurtopony.pl . Tam możecie praktycznie do wszelkiego typu pojazdów znaleźć opony- letnie, zimowe, czy całoroczne, najlepszych producentów. Mój brat cały czas u nich zamawia opony i jest bardzo zadowolony. Możecie u nich dokonać zakupu detalicznego, jak i hurtowego.

  13. #13
    Wyrzucony z DoFo baka Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Jun 2017
    Wiek
    33
    Postów
    142
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Zimówki

    Jeśli chodzi o opony motocyklowe na zimę (czy też lato) to wybór nie jest aż tak oczywisty. Wiele zależy od samego modelu motocykla i należy zwracać uwagę na wiele parametrów opon, by dobrać je odpowiednio. By to zrobić to ja radzę jednak skorzystać z poradnika, dostępny jest w sieci, gdzie wszystkie najważniejsze informacje zostały opisane

  14. #14
    Małgosia77
    Guest

    Domyślnie Odp: Zimówki

    Lack Protect to wymiana opon Wrocław. Nie raz jechałam do nich z problemem, przebitą oponą, albo zwykłą wymianą na letnie lub zimowe opony. Załatwiali takie sprawy od ręki, mają też rozsądne ceny, dlatego zawsze korzytam właśnie z ich warsztatu.

+ Odpowiedz na ten temat

Thread Information

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów