+ Odpowiedz na ten temat
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2
Pokaż wyniki od 16 do 27 z 27

Temat: Wypadek samochodowy a odszkodowanie

  1. #16
    weronika29 Człowiek z aspiracjami Avatar weronika29
    Na DoFo od
    Oct 2014
    Wiek
    38
    Postów
    8
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Wypadek samochodowy a odszkodowanie

    @Aleksandra kojarzę tę firmę - sama korzystałam z ich pomocy w przypadku bardzo podobnej sytuacji. A jeśli chodzi o autora wątku, to możesz samodzielnie starać się o odszkodowanie z OC pojazdu sprawcy, bądź zwrócić się o pomoc, chociażby do MK-Finanse. Jeśli rzeczoznawca zaniży wycenę naprawy Twojego samochodu, to masz prawo się odwołać od jego wyceny. Tak było w moim przypadku, gdy naprawa mojego samochodu została wyceniona na niecałe 2 tysiące złotych (mechanik samochodowy tą samą naprawę wycenił na 6 tysięcy złotych). Oczywiście w wycenie rzeczoznawcy znalazły się zamienniki, a nie oryginalne części. W moim przypadku nie odwoływałam się samodzielnie, ale z pomocą firmy MK-Finanse, która w moim imieniu weszła z ubezpieczycielem na drogę sądową.

  2. #17
    jankooo
    Guest

    Domyślnie Odp: Wypadek samochodowy a odszkodowanie

    Nie wiem czy o tym wiedzieliście, ale jeżeli wypadek był spowodowany z winy innego kierowcy, to mamy możliwość ubiegania się o samochód zastępczy. Taki samochód będzie wtedy opłacany na koszt sprawcy. Warto o tym wiedzieć oraz pamiętać. Ja dowiedziałam się dzięki autom zastępczym w Białymstoku

  3. #18
    Wyrzucony z DoFo mery1998 Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Mar 2019
    Postów
    353
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Wypadek samochodowy a odszkodowanie

    Witam. Każdemu polecam zaopatrzyć się w dobre ubezpieczenie OC i najlepiej także ubezpieczenie AC. Zachęcam do wejścia na stronę https://www.tygodniksiedlecki.com/t5...zpieczenie.htm gdzie znajdziecie porównanie cen OC w Siedlcach. Serdecznie polecam.

  4. #19
    Wyrzucony z DoFo mery1998 Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Mar 2019
    Postów
    353
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Wypadek samochodowy a odszkodowanie

    Oczywiście odszkodowanie dostaniemy tylko i wyłącznie jeżeli wina jest po stronie przeciwnej albo posiadamy ubezpieczenie AC. Polecam przeczytać artykuł https://zabrze.com.pl/is,miejsce-par...25,913980.html gdzie dowiecie o cenach AC w zależności od miejsca parkowania. Naprawdę warto przeczytać.

  5. #20
    EJezykowski Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Sep 2019
    Wiek
    39
    Postów
    4
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Wypadek samochodowy a odszkodowanie

    No ubezpieczenie na pewno skoczy w górę.

  6. #21
    AgnieszkaSobczak
    Guest

    Domyślnie Odp: Wypadek samochodowy a odszkodowanie

    Warto wykupić sobie ubezpieczenie - jednak w przypadku zaistniałej kolizji bądź wypadku drogowego warto skorzystać z pomocy dobrego prawnika. Z Warszawy i okolic polecam panią mecenas Monikę Soszkę https://www.adwokat-soszka.pl/ - posiada doskonałą wiedze z zakresu różnych gałęzi prawa - będzie wiedzieć jak poradzić w takiej sytuacji i skutecznie rozwiązać zaistniały problem

  7. #22
    Adoni Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Feb 2019
    Wiek
    34
    Postów
    34
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Wypadek samochodowy a odszkodowanie

    Sam nic nie wskórasz, ale możesz złożyć pozew cywilny i wtedy jest szansa na jakieś dodatkowe pieniądze. Oczywiście jeśli się na to zdecydujesz, przyda ci sie wsparcie dobrego adwokata. Ja polecam kancelarię Radosława Przymuszały - http://adwokatprzymuszala.pl/. Znajduje się ona w Zielonej Górze, ale jest możliwość umówienie się z nim na poradę zdalną. Adwokat jest bardzo rzeczowy i na pewno będzie ci w stanie wszystko wyjaśnić i określić czy masz jakieś szanse na odszkodowanie i czy warto się w to angażować.

  8. #23
    Wyrzucony z DoFo mczay Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Apr 2019
    Wiek
    34
    Postów
    495
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Wypadek samochodowy a odszkodowanie

    Zawsze mówiłem, że poza podstawowymi polisami, warto wykupować dodatkowe. Zwykłe OC i AC nie ochroni Ciebie do końca w czasie takiego wypadku. Warto dodatkowo wykupić na przykład polisę na życie. Wtedy w razie nieszczęśliwych zdarzeń możesz liczyć na odszkodowanie. Przynosi więc wiele korzyści. Na stronie: https://rankomat.pl/ile-kosztuje-polisa-na-zycie jest artykuł, z którego na pewno dowiesz się więcej. Przy okazji polecam skorzystać z dostępnej tutaj porównywarki. Samo wypełnienie formularza zajmie Ci jedynie kilka minut, a porównywanie ofert tyle ile będziesz potrzebować.

  9. #24
    Wyrzucony z DoFo ameliad Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Jan 2020
    Postów
    130
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Wypadek samochodowy a odszkodowanie

    Wypadek samochodowy to bardzo stresujące wydarzenie. Ja ostatnio miałam wypadek i musiałam wzywać lawetę. Cieszę się jednak bo bardzo sprawnie na miejsce wypadku przyjechała pomoc drogowa Ustka: http://pomocdrogowa.ustka.pl/.

  10. #25
    MikulskiKrakow Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Dec 2020
    Wiek
    24
    Postów
    10
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Wypadek samochodowy a odszkodowanie

    Ja bym podpytał radcy prawnego, żeby mieć 100% pewność!

  11. #26
    neonek Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Feb 2023
    Postów
    21
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Wypadek samochodowy a odszkodowanie

    Wypadki samochodowe we Włoszech to sytuacje, które mogą być stresujące i skomplikowane. Na stronie https://www.emiliakruk.com/pl/2020/0...ac-zimna-krew/ znajdziesz cenny artykuł, który podpowie, jak zachować zimną krew i jakie kroki podjąć po takim zdarzeniu.

  12. #27
    Demo Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Feb 2023
    Postów
    91
    Siła Reputacji
    2

    Domyślnie Odp: Wypadek samochodowy a odszkodowanie

    Czasem zdarza się też, że samochodu nie opłaca się naprawiać i lepiej sprzedać go na części. Skup katalizatorów chrzanów jest wówczas miejscem, w którym łatwo i szybko sprzedacie katalizator.

+ Odpowiedz na ten temat

Thread Information

Users Browsing this Thread

Aktualnie 2 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 2 gości)

     

Podobne wątki

  1. Czy udało się wam odzyskać odszkodowanie
    By Miki789 in forum O WSZYSTKIM
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-07-21, 14:55
  2. Silnik Samochodowy
    By Chudy099 in forum AUTO-MOTO
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-12-09, 03:16
  3. Wypadek Samochodowy-nie Wchodzic !!!
    By 6 biegowy in forum Co Cię wkurza?
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-12-07, 15:55
  4. Nawet niezły pokaz samochodowy
    By Miekki in forum AUTO-MOTO
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-11-05, 13:43

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów