+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 20

Temat: oszczędzanie

  1. #1
    jarekk Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Oct 2012
    Postów
    13
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie oszczędzanie

    macie jakieś sposoby na zaoszczędzenie kilku złociszy choćby na rachunkach?

    *******************************
    Najpopularniejsze wątki w tym dziale:


  2. #2
    Unbearable cone-eater akaeld Człowiek z aspiracjami Avatar akaeld
    Na DoFo od
    Nov 2005
    Skąd
    Rzeszów
    Wiek
    38
    Postów
    244
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie Odp: oszczędzanie

    Zrób bilans wydatków i tnij koszta. Przecież magicznie nie zrobisz ze złotówki dwóch złotych. Ludzie bawią się ze zmianą operatorów energetycznych i takie tam, jak masz czas to sobie śledź na bieżąco oferty i wybieraj korzystniejsze. Czasami na takich kombinowaniu traci się więcej pieniędzy i czasu w którym można zarobić niż nie kombinując, ale co kto lubi
    Identify,Predict,Decide,Execute.

  3. #3
    jarekk Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Oct 2012
    Postów
    13
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: oszczędzanie

    ze zmianą operatora to chyba za dużo zachodu, właśnie widzę że sporo kasy idzie mi na rachunki za prąd i wodę i chyba warto się będzie temu przyjrzeć bliżej :/. A ta myślicie że wymiana oświetlenia coś da?

  4. #4
    Unbearable cone-eater akaeld Człowiek z aspiracjami Avatar akaeld
    Na DoFo od
    Nov 2005
    Skąd
    Rzeszów
    Wiek
    38
    Postów
    244
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie Odp: oszczędzanie

    No na pewno da jeśli korzystasz ze starych żarówek to zmień na energooszczędne, jeśli z energooszczędnych to na LEDY. Zwraca się koszt wymiany za jakiś tam czas, zależy ile zużywasz. Ogólnie AGD bardzo dużo ciągnie, czy to lodówki, zmywarki, czajniki elektr. czy żelazko. Jak używasz dużo to warto zobaczyć jednak oferty taryfowe u operatorów energetyki. Jak za dnia pracujesz, a w godzinach 17-20 używasz dużo agd to trzaskasz jakąś taryfę, która w tych godzinach lepiej wypada i git. Możliwości w Polsce to raczej chyba wiele nie ma, choć mogę się mylić, specem nie jestem ;]
    Zawsze można zorganizować sobie jakiś dodatkowy dochód, który nie zabierze Ci dużo czasu, a da zarobić co miesiąc kilkadziesiąt-kilkaset złotych na pokrycie rachunków. Kup coś tanio a sprzedaj drożej, tutaj możliwości masz więcej.
    Bo jak nie da rady oszczędzić to trzeba więcej zarobić niestety.
    Identify,Predict,Decide,Execute.

  5. #5
    jarekk Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Oct 2012
    Postów
    13
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: oszczędzanie

    mam pracę w różnych godzinach więc zmiana taryfy na niewiele się zda, niedawno wymieniłem część sprzętów więc większość jest klasy A, a jak to jest z tymi ledami? Nie świecą za ciemno?

  6. #6
    Unbearable cone-eater akaeld Człowiek z aspiracjami Avatar akaeld
    Na DoFo od
    Nov 2005
    Skąd
    Rzeszów
    Wiek
    38
    Postów
    244
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie Odp: oszczędzanie

    Różne LED'y są. Barwa ciepła, zimna, różna moc itd itd. kwestia wyboru. Świecą dobrze i mają dłuższą żywotność niż energooszczędne. Tak jak pisałem wcześniej, różne led'y, różna moc, można wybrać. To już musisz się u źródła dowiedzieć, ale orientacyjnie to już chyba nie wychodzą tak drogo jak kiedyś. Opłacać to się na pewno opłaca.
    Identify,Predict,Decide,Execute.

  7. #7
    Pantris Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Apr 2017
    Wiek
    32
    Postów
    6
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: oszczędzanie

    Zmień szambo na oczyszczalnie po przekalkulowaniu oczywiście wcześniej kosztów zmień zarówki na led w całym domu to sporo oszczędza do tego kupuj tanie produkty do jedzenia i oszczędzisz dość sporo pieniędzy jak tak pociągniesz dość długo. Ja tak oszczędzam od paru lat i dość sporo mam na koncie.

  8. #8
    sofia827 Człowiek z aspiracjami Avatar sofia827
    Na DoFo od
    Jun 2017
    Skąd
    Szczytno
    Wiek
    41
    Postów
    4
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: oszczędzanie

    Ja szukam promocji i obniżek. Często kupuję też na wyprzedaż.
    Lubicie trampki Converse? Dla mnie są niezastąpione. Może założymy fanklub

  9. #9
    Adrianos Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Jun 2017
    Wiek
    40
    Postów
    2
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: oszczędzanie

    Hej, najlepiej płacić przez internet, nie będę płacił poczcie chyba 3,5 zł za 1 rachunek ...
    zapraszam na mój blog o kulturystyce

  10. #10
    MagdaLunia Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Oct 2017
    Wiek
    33
    Postów
    48
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: oszczędzanie

    Trzeba przejrzeć wszystkie rachunki i na spokojnie zastanowić się, gdzie można szukać oszczędności. Płacenie rachunków przez internet to bardzo dobry pomysł. Ja już od dawna w ten sposób się rozliczam praktycznie z wszystkich rachunków. Ostatnio dodatkowo wymieniam także walutę w kantorach internetowych, bo tez wychodzi dużo taniej niż stacjonarnie. Niby przewalutowanie robię rzadko, ale czemu mam przepłacać i tracić? Kantor online, ma dużo lepszą ofertę niz kantory tradycyjne, a dodatkowo poza pieniędzmi oszczędzam też czas.

  11. #11
    Borowka Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Dec 2018
    Postów
    26
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: oszczędzanie

    Ściągnij sobie na telefon jakąś aplikację, w której można zapisywać wszystkie wydatki. Już od paru lat tak robię i to pozwoliło mi przekonać się na co wydaję najwięcej pieniędzy i przemyśleć te wydatki. Teraz planuję budżet na każdy miesiąc i zazwyczaj trzymam się tego planu. Wcześniej bardzo często zdarzało mi się spontanicznie kupować ubrania, dopiero kiedy zobaczyłam ile miesięcznie na to wydaję, dotarło do mnie, że zdecydowanie za dużo. Teraz każdy zakup jest przemyślany, zazwyczaj też kupuję na wyprzedażach np. ostatnio kupiłam świetne spodnie za połowę ceny w sklepie https://infinityfashion.pl/wyprzedaz

  12. #12
    lila00
    Guest

    Domyślnie Odp: oszczędzanie

    Co racja to racja, ile kasy zostawałoby w portfelu gdyby nie rachunki, które co miesiąc trzeba płacić. Co do prądu to zawsze można wybrać tańszego sprzedawcę, są takie firmy. Porównując to https://poprostuenergia.pl/krakow/ według mnie ma korzystne warunki. Samemu też można sobie na ich stronie przeliczyć, ile można z nimi zaoszczędzić. Jeśli takie tańsze rozwiązania są, to warto korzystać. Zawsze to oszczędność.

  13. #13
    Wyrzucony z DoFo czerwonyprw Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Aug 2018
    Wiek
    30
    Postów
    107
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: oszczędzanie

    Jeśli chodzi o prąd to polecam montaż paneli fotowoltaika. Mamy od 3 lat i naprawdę jest różnica w portfelu. Z własnego doświadczenia mogę Ci polecić firmę http://soltechenergy.pl/ specjalizującą się w montażu paneli

  14. #14
    Wyrzucony z DoFo mczay Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Apr 2019
    Wiek
    34
    Postów
    495
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: oszczędzanie

    Chcąc zaoszczędzić proponowałbym w pierwszej kolejności pod lupę wziąć rachunki za energie elektryczną. Sam, zamierzam zdecydować się na budowę elektrowni słonecznej z pomocą tego artykułu: elektrownia słoneczna jak zrobić

  15. #15
    monia990
    Guest

    Domyślnie Odp: oszczędzanie

    Dla mnie ważne jest to, w jaki sposób korzystam z energii i czy jest ona odpowiednia jakościowo, aby wpływać dobrze na środowisko. To wszystko można oczywiście monitorować, tylko trzeba w swoim domu posiadać odpowiedni system do tego. Długo zastanawiałam się, co mogę Wam polecić, ale stawiałabym na możliwości, które oferuje firma https://www.se.com/pl/pl/product-cat...5%9Bci-energii

+ Odpowiedz na ten temat

Thread Information

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów