+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Co myslisz o mojej ksiazce?

  1. #1
    kowalskil Człowiek z aspiracjami Avatar kowalskil
    Na DoFo od
    Dec 2011
    Postów
    9
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Co myslisz o mojej ksiazce?

    Co myslisz o mojej ksiazce?


    Dziekuje Dorocie Tukaj za przetlumaczenie mojej ksiazki "Pamietnik Bylego Komunisty" z angielskiego na polski. Wersja internatowa (darmowa) tej ksiazki czeka na czytelnikow. Jestem Ludwikiem Kowalskim i link do niej jest prosty do zapamietania:

    http://ludkow.info/byt/

    Jak kazdy autor, marze o popularnosci tego co napisalem. Ale jestem realista; wiem ze tylko nieliczne ksiazki staja sie popularne. Mam 81 lat i mieszkam w USA (jako profesor fizyki na emeryturze). Nie jestem wiec pisarzem zawodowym. Wiekrzosc moich licznych publikacj to artykuly na tematy naukowe i pedagogiczne. Powyzsza ksiazka, natomiast, opisuje moje przygody zyciowe, w czterech krajach swiata: ZSSR. Polsce, Francjj i Stanach Zjednoczonych. Oparta o pamietniki ktore prowadzilem, opisuje ona przygody natury osobistej i ogolnej. Glownymi tematami, jak podkreslil jeden z recenzorow amerykanskich, sa sprawy sercowe i sprawy ideologiczne--moja ewolucja od bycia zaslepionym stalinowcem (w czasach studentckich) do stania sie wrogiem ideologji komunistycznej.

    Z niecierpliwoscia czekam na wasze reakcje. Czy wiekszosc polskich czytelnikow jest bardziej przygotowana do razwazan nad opisywana tematyka niz przecietny czytelnik amerykanski? Mysle ze tak. Ale nie jestem tego pewny; moj kontakt z krajem skonczyl sia prawie pol wieku temu. Kto i kiedy stanie sie autorem pierwszej w Polsce recenzji mojej ksiazki, na przyklad w lokalnej gazecie lub czasopismie? Jakie odpowiedzi pojawia sie w tym watku? Kto i kiedy przysle mi cos co warte bedzie umieszczenia w koncowym rozdziale mojej ksiazki?

    Ludwik Kowalski

    kowalskiL@mail.montclair.edu

    *******************************
    Najpopularniejsze wątki w tym dziale:

    Jestem Ludwikiem Kowalskim, 80cio letnim amerykanskim fizykiem jadrowym na emeryturze (zobacz Wikipedia). Jestem tez autorem niedawno napisanego (2010) zyciorysu. Oto link do krotkiego, przetlumaczonego na polski, fragmentu:

    http://www.twojaeuropa.pl/1829/ludwi...lego-komunisty

    Pisanie bylo dla mnie obowiazkem moralnym, wobec rodzicow, wobec wielu innych ofiar Stalinizmu, i wobec Polski.

  2. #2
    Tylko S. ;* Enemigo High Level Enemigo High Level Enemigo High Level Enemigo High Level Enemigo High Level Enemigo High Level Avatar Enemigo
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    Człuchów
    Postów
    7,299
    Siła Reputacji
    31

    Domyślnie Odp: Co myslisz o mojej ksiazce?

    O ile nie calujesz pejsatych po dupie w tej ksiazce - to jest jakas tam szansa ze sie przyjmie - ale IMHO nie liczylbym na to
    Jezus was kocha

+ Odpowiedz na ten temat

Thread Information

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Podobne wątki

  1. stern,co o tym myslisz?
    By araj in forum O WSZYSTKIM
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-06-08, 12:56
  2. Co myślicie o mojej maszynie ??
    By Wujek in forum AUTO-MOTO
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 29-03-07, 13:33
  3. jak myslisz?
    By DZIADZIA in forum Śmietnik  
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-12-06, 17:57
  4. W mojej wsi winnice
    By mineczka in forum O WSZYSTKIM
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 24-07-06, 16:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów