+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Temat: Bezrobocie

  1. #1
    calinka Człowiek z aspiracjami Avatar calinka
    Na DoFo od
    Nov 2009
    Postów
    19
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Bezrobocie

    Mnie denerwuje bezrobocie, które jest wysokie. Ale statystyki urzędow to tylko cześć ludzi, ktorzy nie mają pracy. Nie wszyscy z różnych przyczyn się rejestrują, a nawet Ci co mają pracę to w dużej mierze mają jakieś śmieszne umowy śmieciowe. Umowy, gdzie nie ma mowy o kredycie czy płatnym urlopie.

    *******************************
    Najpopularniejsze wątki w tym dziale:

    Nic tak diabła nie rozsierdza jak miłosierdzie

  2. #2
    Tylko S. ;* Enemigo High Level Enemigo High Level Enemigo High Level Enemigo High Level Enemigo High Level Enemigo High Level Avatar Enemigo
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    Człuchów
    Postów
    7,299
    Siła Reputacji
    31

    Domyślnie Odp: Bezrobocie

    Droga niewyedukowana kolezanko!

    Umowy jak to nazwalas - "smieciowe" sa obecnie w Polsce najlepsza forma umow - bo dochodzi tam do zjawiska "optymalizacja podatkowa" co jest korzystne dla 2 stron umowy.
    Ale co ja bede prostym ludziom tlumaczyl takie rzeczy
    Jezus was kocha

  3. #3
    calinka Człowiek z aspiracjami Avatar calinka
    Na DoFo od
    Nov 2009
    Postów
    19
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Bezrobocie

    Szanowny Kolego,

    Jesli drugą osobą jest kobieta myśląca o dziecku to taka umowa w porównaniu z umową o pracę dla tej strony nie wydaje się korzystna. Ale co ja będę tlumaczyła
    Nic tak diabła nie rozsierdza jak miłosierdzie

  4. #4
    JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek Avatar JaMajka
    Na DoFo od
    Aug 2007
    Wiek
    37
    Postów
    2,367
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie Odp: Bezrobocie

    ja w POlsce zawsze wybiore opcje zarabiania bez placenia PO-datków. Jeszcze czego zeby za moje ciezko zarobione dzięgi dzialalo neozomo.

  5. #5
    Tylko S. ;* Enemigo High Level Enemigo High Level Enemigo High Level Enemigo High Level Enemigo High Level Enemigo High Level Avatar Enemigo
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    Człuchów
    Postów
    7,299
    Siła Reputacji
    31

    Domyślnie Odp: Bezrobocie

    Oj Jamajka czemu tak mowisz, w ten sposob nie dostaniesz tej super wysokiej emerytury z ZUSu (kiedys)
    Jezus was kocha

  6. #6
    NiCe VerY NiCe ireczek22 Wie o co chodzi Avatar ireczek22
    Na DoFo od
    Apr 2006
    Skąd
    wroclaw
    Wiek
    49
    Postów
    269
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie Odp: Bezrobocie

    Cytat Napisał Enemigo Zobacz post
    Oj Jamajka czemu tak mowisz, w ten sposob nie dostaniesz tej super wysokiej emerytury z ZUSu (kiedys)

    Najpierw trzeba dożyc do tej emerytury

  7. #7
    Tylko S. ;* Enemigo High Level Enemigo High Level Enemigo High Level Enemigo High Level Enemigo High Level Enemigo High Level Avatar Enemigo
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    Człuchów
    Postów
    7,299
    Siła Reputacji
    31

    Domyślnie Odp: Bezrobocie

    Cytat Napisał calinka Zobacz post
    Szanowny Kolego,

    Jesli drugą osobą jest kobieta myśląca o dziecku to taka umowa w porównaniu z umową o pracę dla tej strony nie wydaje się korzystna. Ale co ja będę tlumaczyła
    To zaloz wlasny biznes i z wlasnych pieniedzy utrzymuj matke z dzieckiem bo chciala sie zaczepic na umowe, zrobic dziecko i potem bimbac za cudze
    Gdzie godnosc w tym wielkim narodzie
    Jezus was kocha

  8. #8
    JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek Avatar JaMajka
    Na DoFo od
    Aug 2007
    Wiek
    37
    Postów
    2,367
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie Odp: Bezrobocie

    Cytat Napisał ireczek22 Zobacz post
    Najpierw trzeba dożyc do tej emerytury
    Ja najchetniej bym wykasowała swoje dane zewsząd, tak abym dla organow tego panstwa poprostu nie istniala i mialabym swiety spokoj.

  9. #9
    calinka Człowiek z aspiracjami Avatar calinka
    Na DoFo od
    Nov 2009
    Postów
    19
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Bezrobocie

    Cytat Napisał Enemigo Zobacz post
    To zaloz wlasny biznes i z wlasnych pieniedzy utrzymuj matke z dzieckiem bo chciala sie zaczepic na umowe, zrobic dziecko i potem bimbac za cudze
    Gdzie godnosc w tym wielkim narodzie
    I szczerze napisze, że gdybym miala firmę i mozliwosci to dalabym umowę o prace. Bo wiedzialabym, że dobrze potraktowany pracownik wróci, bedzie sie bardziej przykladał.

    Rozumiem Twoją argumentacje, ale sorry - opieka nad dzieckiem to wcale nie jest bimbanie i jeśli chcemy myśleć o jakiejś emeryturze (tutaj zgodzę sie, że jeśli ją dozyjemy to możemy za wiele nie wyżyć za nią) to potrzebne są nam dzieci.
    Nic tak diabła nie rozsierdza jak miłosierdzie

  10. #10
    Tylko S. ;* Enemigo High Level Enemigo High Level Enemigo High Level Enemigo High Level Enemigo High Level Enemigo High Level Avatar Enemigo
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    Człuchów
    Postów
    7,299
    Siła Reputacji
    31

    Domyślnie Odp: Bezrobocie

    Cytat Napisał calinka Zobacz post
    I szczerze napisze, że gdybym miala firmę i mozliwosci to dalabym umowę o prace. Bo wiedzialabym, że dobrze potraktowany pracownik wróci, bedzie sie bardziej przykladał.

    Rozumiem Twoją argumentacje, ale sorry - opieka nad dzieckiem to wcale nie jest bimbanie i jeśli chcemy myśleć o jakiejś emeryturze (tutaj zgodzę sie, że jeśli ją dozyjemy to możemy za wiele nie wyżyć za nią) to potrzebne są nam dzieci.
    No to jaki masz problem? Zaloz firme i plac wszystkim matkom do usranej smierci, kto ci broni? Kazdy jest taki madry dopoki za to nie placi.

    Wiesz niektorzy ludzie nie potrzebuja dzieci zeby zarobic na emeryture - ale co ja bede komus takiemu jak ty tlumaczyl co jego komorki mozgowe mozna policzyc na palcach jednej reki.

    Mimo tego mam nadzieje ze znajdziesz jakiegos frajera ktory da Ci umowe o pracy, ty pojdziesz na zwolnienie i bedziesz zyc jak zebrak za pieniadze innych - w innych przypadku przyszlosci ci nie wroze
    Jezus was kocha

  11. #11
    chal3oye Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Jan 2014
    Wiek
    38
    Postów
    1
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Bezrobocie

    w ten sposob nie dostaniesz tej super wysokiej emerytury z ZUSu (kiedys)

  12. #12
    Wyrzucony z DoFo mczay Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Apr 2019
    Wiek
    34
    Postów
    495
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Bezrobocie

    Ja, gdy byłem bezrobotny postanowiłem wziąć życie w swojej ręce i założyć własną firmę. Obecnie, rozglądam się za przedsiębiorstwem wyspecjalizowanym w instalacjach przemysłowych. Czy moglibyście mi takowe polecić? Sam, wiele dobrego słyszałem o https://www.oksel.pl/automatyka-instalacje-przemyslowe - czy powinienem skorzystać z jej usług?

+ Odpowiedz na ten temat

Thread Information

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów