+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Temat: Wymiana oswietlenia

  1. #1
    iwaiwa Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Nov 2012
    Postów
    4
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Wymiana oswietlenia

    Witam serdecznie. mam do wymiany oświetlenie w kuchni i łazience. Nie są to pomieszczenia durze dlatego jest ono tak ważne. Pozatym chce trochę zaoszczedzić na prądzie dlatego zdecydowalam się na oświetlenie ledowe. Nie mam tylko pojęcia jak to rozwiazać.

    *******************************
    Najpopularniejsze wątki w tym dziale:


  2. #2
    Unbearable cone-eater akaeld Człowiek z aspiracjami Avatar akaeld
    Na DoFo od
    Nov 2005
    Skąd
    Rzeszów
    Wiek
    38
    Postów
    244
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie Odp: Wymiana oswietlenia

    Zależy jakie chcesz rozwiązanie. Jeśli masz już instalację na powiedzmy stare żarówki z dużym gwintem E27, a wymienić chcesz jedynie żarówki zwykłe na LED, wystarczy przejściówka E27/GU10.

    Zobacz to: http://www.net-led.pl/inne-akcesoria...apter-e27.html

    I to jest chyba najtańsze rozwiązanie.

    Napisz coś więcej, jakie to ma być oświetlenie, podwieszane kuchenne czy co? Jest tego multum wariantów. Taśmy, żarówki i inne cuda. Szukaj barwy białej ciepłej 2700K , biała zimna 6500K jest jak sama nazwa mówi - zimna i niepraktyczna IMO, kiepsko wygląda.

    Ogólnie to dobrze sobie przelicz czy taniej nie wyjdzie zwykłe energooszczędne na zwykłych świetlówkach..
    Bawiłem się chyba każdym rodzajem światła w akwariach roślinnych i morskich, od halogenów przez xenony z aut, diody led itd itd. Najtaniej wypadają poczciwe świetlówki. LED na chwilę obecna to spory koszt początkowy - dobrych diód, jak chcesz zrobić z kuchni lunapark i świecić 24/7 to się opłaca w dłuższej perspektywie. Jak świecić oszczędnie to już wychodzi podobnie jak ze świetlówkami.
    Nie zapominaj że średnie led'y nie mają też takiej ilości lumenów więc nie będzie to tak jasne światło odczuwalne dla oka jak średnia żarówa.
    Kalkuluj .

    Pozdro
    Identify,Predict,Decide,Execute.

  3. #3
    iwaiwa Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Nov 2012
    Postów
    4
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Wymiana oswietlenia

    to teraz dałes mi duzo do myślenia:-)W łazience chciałabym zrobić podświetlenie wanny i lustra, w kuchni ogólnie nie mam pojęcia. Mam jeszcze przedpokój i schody. Kolega polecił mi produkty activejet.

  4. #4
    jarekk Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Oct 2012
    Postów
    13
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Wymiana oswietlenia

    na schodach też bym Ci polecił podświetlenie taśmami led, bardzo fajnie to wygląda i nie trzeba rozświecać górnym oświetleniem a się trafi bezpiecznie do celu , zdecydowałaś się już na coś? Co do active jet wiem, że dobre tusze robią bo sam na nich drukuję

  5. #5
    iwaiwa Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Nov 2012
    Postów
    4
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Wymiana oswietlenia

    Chyba się zdecydowałam. Widziałam u koleżanki taką podświetloną wanne kolorowymi ledami i lustro.Fajnie też ma zamontowane podświetlenie punktowe w podłodze. Ona ma niestety ogromną łazienke, a ja malutką i u mnie mogłoby to wyglądać źle. Zastanawia mnie jedna sprawa bo podobno u mnie w łazience może być problem z jakimiś strefami bezpieczeństwa. Co to znaczy?

  6. #6
    jarekk Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Oct 2012
    Postów
    13
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Wymiana oswietlenia

    strefy bezpieczeństwa określają jaki rodzaj oświetlenia w danym miejscu w łazience możesz zamontować, tutaj znalazłem ciekawy artykuł na ten temat powinien Ci nieco rozjaśnić ten temat http://www.fachowyelektryk.pl/index....-lazience.html

  7. #7
    iwaiwa Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Nov 2012
    Postów
    4
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Wymiana oswietlenia

    Mi powiedziano, że praktycznie kazde oświetlenie mogę zamontowac tylko w przypadku taśm ledowych muszę coś tam założyc poza lazienką. Nie chcę rezygnowac z takiego fajnego oświetlenia bo już mam dość starych żaróweki tego że ciągle się przepalają i są brzydkie.

  8. #8
    jarekk Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Oct 2012
    Postów
    13
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Wymiana oswietlenia

    Oświetlenie możesz każde pod warunkiem że zachowasz te strefy bezpieczeństwa. Współczesne oświetlenie daje tyle możliwości aranżacyjnych że już ciężko powiedzieć, że żarówki są brzydkie. Ostatnio widziałem takie w kształcie "płomieni", świetnie to wyglądało - coś takiego http://www.activejet.pl/produkt/oswi...d/AJE-DP1214CF

  9. #9
    Wyrzucony z DoFo małaaa Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Aug 2019
    Wiek
    34
    Postów
    132
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Wymiana oswietlenia

    A mnie zaciekawiły lampy od https://www.cudownelampy.pl/nowodvorski-(technolux).html . Nowodvorski to jeden ze znanych i cenionych producentów, działający już od 20 lat. Jego lampy sprawdzą się w każdym wnętrzu, niezależnie od ich stylu. Jeżeli szukacie czegoś oryginalnego warto tam zajrzeć.

  10. #10
    AgnieszkaSobczak
    Guest

    Domyślnie Odp: Wymiana oswietlenia

    wybór takich lamp to raczej już kwestie końcowe - wazny jest jednak wybór porządnego osprzetu elektrycznego aby zapewnić sobie bezpieczeństwo - z prądem nie ma żartów. Przez internet można spokojnie zakupić wszystko co potrzeba - jest taki sklep internetowy Eltech - to hurtownia której asortyment pochodzi od wielu wiodących producentów - Hager, Elektro Plast itp. jest w czym wybierac - jesli natomiast mielibyscie watpliwosci to warto sie z nimi skontaktowac w kwestii wyboru wlasciwych produktow.

  11. #11
    Borowka Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Dec 2018
    Postów
    26
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Wymiana oswietlenia

    O oszczędzaniu energii elektrycznej warto pomyśleć już na etapie budowy domu i zainstalować panele słoneczne. Tego typu paneli jest sporo na rynku i myślę, że jeśli chodzi o wybór, to najlepiej zdać się na pomoc profesjonalnej firmy. Fachowcy najlepiej wytłumaczą sposób działania i inne sprawy techniczne związane z panelami. Zerknijcie sobie na stronę firmy https://pgreen.com.pl/panele-fotowol...ofinansowania/ Warto umówić się z nimi na spotkanie w celu dokładnego omówienia oferty.

  12. #12
    Wyrzucony z DoFo mery1998 Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Mar 2019
    Postów
    353
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Wymiana oswietlenia

    Wymiana oświetlenia to temat dosyć prosty ale też niebezpieczny. Z jednej strony należy wezwać elektryka który to zrobi ale z drugiej nie jest to aż tak skomplikowane żeby przeciętny Kowalki który skorzysta z hurtowni https://www.eelektryka.com/364-automatyka-budynkowa sobie z tym nie poradził. Hurtownia ta ma w swoim asortymencie dosłownie wszystko czego potrzebujecie. Naprawdę warto.

  13. #13
    every Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Oct 2020
    Postów
    38
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Wymiana oswietlenia

    Mogę polecić Ci audyt oświetlenia. Dobre wytłumaczenie tematu znajdziesz tutaj https://www.luxmat.pl/oferta/audyt-oswietlenia/. Warto, żeby zajęli się tym specjaliści.

  14. #14
    Wyrzucony z DoFo baka Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Jun 2017
    Wiek
    34
    Postów
    142
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Wymiana oswietlenia

    Co do kwestii wyboru oświetlenia to ja uważam, że najbardziej wszechstronne jest oświetlenie led, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. tutaj https://centraldom.pl/oswietlenie-le...iednio-dobrac/ znaleźć można porady w jaki sposób odpowiednio je dobrać by uzyskać oczekiwany efekt

  15. #15
    Arkadiusz1
    Guest

    Domyślnie Odp: Wymiana oswietlenia

    Ale przecież dzisiaj macie tak wiele różnego rodzaju produktów do wyboru, że nie powinniście mieć z tym większego problemu. Jeśli szukacie czegoś naprawdę na topie, to koniecznie sprawdźcie nowoczesne plafoniery. Wiem, że w sklepie https://kupujledy.pl/pl/26-plafoniery możecie dostać sprawdzone oświetlenie do nowoczesnych aranżacji, więc nie ma co się tutaj zbyt długo zastanawiać. Chodzi w końcu o wygląd Waszego mieszkania, a to bardzo ważna rzecz.

+ Odpowiedz na ten temat

Thread Information

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Podobne wątki

  1. Dostawca oswietlenia
    By sochaarek in forum O WSZYSTKIM
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-06-21, 06:31
  2. wymiana szyb
    By mopisko in forum AUTO-MOTO
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-08-07, 22:29
  3. Wymiana oleju w samochodzie
    By mineczka in forum Humor
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-01-07, 19:33
  4. wymiana wentylatora
    By stern in forum Komputery, sprzet audio-video  
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 12-10-06, 17:21

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów