+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 17

Temat: Korekcja wzroku

  1. #1
    belladonna Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Dec 2011
    Wiek
    39
    Postów
    32
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Korekcja wzroku

    Czy ktoś z forumowiczów miał zabieg korekcji wzroku laserem? Albo jakąś inną metodą? Co myślicie o takich zabiegach?

    *******************************
    Najpopularniejsze wątki w tym dziale:


  2. #2
    Tylko S. ;* Enemigo High Level Enemigo High Level Enemigo High Level Enemigo High Level Enemigo High Level Enemigo High Level Avatar Enemigo
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    Człuchów
    Postów
    7,299
    Siła Reputacji
    31

    Domyślnie Odp: Korekcja wzroku

    Mysle ze sa w deche po 1,5 k na oko
    Jezus was kocha

  3. #3
    6b idiota whatever Świecący przykładem whatever Świecący przykładem whatever Świecący przykładem whatever Świecący przykładem Avatar whatever
    Na DoFo od
    Dec 2005
    Skąd
    LDZ
    Postów
    4,690
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie Odp: Korekcja wzroku

    mysle, ze okulasta wie
    przejdziesz badania to powie jaka metoda najlepsza, jakie ma wady i czy i tak nie lepiej chodzic w brylach

  4. #4
    belladonna Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Dec 2011
    Wiek
    39
    Postów
    32
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Korekcja wzroku

    Koszt to ok. 2,5 na oko, z tego co sprawdzałam. Ale moim zdaniem na okulary w ciągu całego życia wyda się więcej. A już na pewno z moim szczęściem do zrzucania okularów z wysokości.
    Tak myślałam jak to jest z tymi metodami i sprzętem, czy każdy sobie wybiera czy jest to narzucone. Nawet lepiej jak wybiera lekarz..
    Ale to można sprawdzić u zwykłego okulisty czy można mieć zabieg czy od razu tam gdzie się będzie miało (albo nie będzie miało) zabieg?

  5. #5
    JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek Avatar JaMajka
    Na DoFo od
    Aug 2007
    Wiek
    37
    Postów
    2,367
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie Odp: Korekcja wzroku

    Trzeba isc do dobrej, docelowej kliniki gdzie chce miec sie zabieg (oczywiscie mozna skonsultowac z kilkoma lekarzami ale koszt takiej wizyty to 100-200zł) bo i tak przed zabiegiem koniecznie trzeba zrobic taka konsultacje, to wrecz jego czesc. Zwykly okulista sie na tym nie zna bo to wyzsza szkola jazdy. W klinice oceniaja predyspozycje do takiego zabiegu i mozliwosci jego przeprowadzenia, i wszystko mozna sobie ustalic.
    Moja koleżanka sie szykuje (kasę) na taki zabieg, wadę ma raczej srednia, jak juz pojdzie na konsultację to napisze co i jak i tak samo po zabiegu, jakby co

  6. #6
    belladonna Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Dec 2011
    Wiek
    39
    Postów
    32
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Korekcja wzroku

    Byłabym bardzo wdzięczna. Wpisywałam już w googlach co trzeba i wyszukało mi tych klinik co nie miara.. Po cenach to chyba nie koniecznie wybierać (jak to się zwykle robi) ale jaki obrać sobie wyznacznik 'najlepszości"?

  7. #7
    JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek Avatar JaMajka
    Na DoFo od
    Aug 2007
    Wiek
    37
    Postów
    2,367
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie Odp: Korekcja wzroku

    Narazie wiem tyle, ze moja kolezanka juz sie umówiła, wizyta ma trwac 2godziny, kosztowac 2stówy i juz przez tel powiedziano jej zeby sie jeszcze nie nastawiala za bardzo bo nie kazdy sie kwalifikuje do zabiegu.

  8. #8
    Tylko S. ;* Enemigo High Level Enemigo High Level Enemigo High Level Enemigo High Level Enemigo High Level Enemigo High Level Avatar Enemigo
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    Człuchów
    Postów
    7,299
    Siła Reputacji
    31

    Domyślnie Odp: Korekcja wzroku

    Jamajka i jak operacja kumpeli? Ja tutaj znalazlem klinike za 1 tys GBP za oko, ale mam dylemat czy robic
    Jezus was kocha

  9. #9
    JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek Avatar JaMajka
    Na DoFo od
    Aug 2007
    Wiek
    37
    Postów
    2,367
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie Odp: Korekcja wzroku

    ta co miała robic, odpusciła sobie troche ze skapstwa, ale głównie ze starchu. Inna natomiast miała operacje i jej pomogli ale ona miała astygmatyzm i cos mówiła ze jej lekko oko zezuje, choc ja tam tego szczerze nie widziałam. No ale nic operacje miala i zadowolona.

  10. #10
    Olras Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Feb 2017
    Wiek
    53
    Postów
    1
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Korekcja wzroku

    Też interesuje mnie właśnie korekcja wzroku, wielokrotnie bywałem już u okulistów i zauważam że wyposażenie warsztatów optycznych staje się co raz nowocześniejsze, więc w końcu zdecydowałem się na taką korekcję, gdzie polecacie takie coś wykonać?

  11. #11
    6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level Avatar 6 biegowy
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Skąd
    CHICAGO
    Postów
    9,745
    Siła Reputacji
    33

    Domyślnie Odp: Korekcja wzroku

    Cytat Napisał Olras Zobacz post
    Też interesuje mnie właśnie korekcja wzroku, wielokrotnie bywałem już u okulistów i zauważam że wyposażenie warsztatów optycznych staje się co raz nowocześniejsze, więc w końcu zdecydowałem się na taką korekcję, gdzie polecacie takie coś wykonać?
    Ja slyszalem o takim miejscu w Krakowie www.krak-optic.pl ktore zatrudnia chinczykow ktorzy uzywaja laserow bez patentu, gdy wczytalem sie w temat okazalo sie ze robili eksperymenty na chinczykach bez znieczulenia, nie ufalbym tym bydlakom!

  12. #12
    jankooo
    Guest

    Domyślnie Odp: Korekcja wzroku

    Warto trochę poczytać na temat specjalisty, do którego mamy się wybrać. Ostatnio często korzystam z tej wyszukiwarki https://www.tourmedica.pl/kliniki/badania-okulistyczne/ - wszystko jest w jednym mijescu, każdy lekarz, każda klinika w Polsce... podane wszystkie szczegóły, w tym ceny a nawet opinie innych klientów.

  13. #13
    kijkami
    Guest

    Domyślnie Odp: Korekcja wzroku

    Żona miała taki zabieg w poradni Pryzmat. Konsultacja w Rybniku i tam lekarz ją prowadził w https://pryzmat-okulistyka.pl/okulista-rybnik/ a sam zabieg miała w Gliwicach, tam mają Klinikę Mikrochirurgii Okulistycznej. Jeśli Was też interesuje okulista rybnik to jak najbardziej ta klinika jest do polecenia. W Rybniku dr Rzendkowski zajmował się małżonką, diagnozował, wykonywał badania. Wcześniej dobierał okulary. Nadal pozostaje pod jego opieką, na szczęście na razie są to tylko kontrole. Wadę wzroku u niej udało się wyrównać do zera i nie potrzebuje już nosić ani soczewek ani okularów. Jak sama podkreśla to zupełnie inne życie i każdy z wadą wzroku powinien na taką korekcję się zdecydować. Nic nie boli, można wybrać metodę całkowicie bezdotykową.

  14. #14
    Wyrzucony z DoFo mczay Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Apr 2019
    Wiek
    34
    Postów
    495
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Korekcja wzroku

    Nie miałem wykonywanego zabiegu korekcji wzroku i szczerze mówiąc nigdy bym się chyba na niego nie zdecydował. Zdecydowanie bardziej wolę korygować swój wzrok z pomocą okularów. To tańsze i moim zdaniem bezpieczniejsze. Jeśli już o tym mowa, to gdzie zazwyczaj zaopatrujecie się w okulary? Sam, natknąłem się ostatnio na ciekawy sklep internetowy, który posiada je w swojej ofercie: https://www.ubutik.pl/334-okulary-oakley

  15. #15
    monia990
    Guest

    Domyślnie Odp: Korekcja wzroku


+ Odpowiedz na ten temat

Thread Information

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów