+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 34

Temat: Likiery i nalewki własne

  1. #1
    belladonna Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Dec 2011
    Wiek
    39
    Postów
    32
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Likiery i nalewki własne

    Witam,
    czy są tu osoby robiące własne alkohole? Pomyślałam, że spróbuje swoich sił ale potrzebuje wsparcia. Przepisów dużo, owoców też więc na prawdę trudno się na coś zdecydować. Macie jakieś rady dla początkującej?

    *******************************
    Najpopularniejsze wątki w tym dziale:


  2. #2
    pozjadałamRozumy Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Aug 2012
    Skąd
    Wałbrzych
    Postów
    21
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Likiery i nalewki własne

    Przepisów jest rzeczywiście sporo, nalewki można robić prawie ze wszystkiego. na początek możesz zrobić nalewkę na bazie ulubionego smaku. Znajdź najprostszy przepis, z doświadczenia wiem, że te najprostsze do zrobienia wychodzą najlepiej

  3. #3
    belladonna Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Dec 2011
    Wiek
    39
    Postów
    32
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Likiery i nalewki własne

    Moje ulubione to zdecydowanie wiśnie.. Z tym, że już się skończyły . Można z mrożonych?

  4. #4
    roll Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Sep 2012
    Postów
    13
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Likiery i nalewki własne

    Ja uwielbiam nalewkę z malin. Prosty przepis, a efekt... mniam.
    Ale poszukuje ostatnio przepisu na orzechówkę, a dokładnie na nalewkę z orzecha laskowego. Nie wiem, czy orzech laskowy się nadaje. Napiszcie proszę, jak macie przepis, najlepiej przetestowany

  5. #5
    belladonna Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Dec 2011
    Wiek
    39
    Postów
    32
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Likiery i nalewki własne

    Chyba Cię zmartwię ale do nalewki to potrzebne te młodziutkie orzechy, także teraz to już za późno. Być może da się zrobić już i z tych dojrzałych ale w większości przejrzanych przeze mnie przepisów wykorzystuje się te wczesne. Może śliwka? Ja się na nią skusiłam .

  6. #6
    roll Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Sep 2012
    Postów
    13
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Likiery i nalewki własne

    O śliwce tez myślałam. Właśnie dostałam od rodziny większą ilość, więc część zrobię w occie, a reszta pójdzie na nalewkę. Wiem, że tradycyjną orzechówkę robi się z młodych orzechów i już po sezonie. ale poszukuję przepisu na orzech laskowy. Już od jakiegoś czasu przeglądam fora i niczego sensownego nie znalazłam. Niedawno znajomi poczęstowali mnie Soplicą orzech laskowy z sokiem pomarańczowym. Pycha. I postanowiłam sama zrobić taką nalewkę. Szukam dalej

  7. #7
    elemelek Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Dec 2011
    Postów
    18
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Likiery i nalewki własne

    Z młodych orzechów to się chyba robi z orzechów włoskich a nie laskowych. Na pewno gdzieś widziałam przepis z dojrzałych (moim zdaniem dopiero teraz mają fajny smak), jak znajdę to wrzucę. Ja sobie przywiozłam ostatnio z Hiszpanii taki likier z orzechów laskowych. Jest super. W Polsce widziałam tylko, że Soplica robi. Mi najbardziej smakuje z kawą

  8. #8
    belladonna Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Dec 2011
    Wiek
    39
    Postów
    32
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Likiery i nalewki własne

    To fakt, innej marki nie widziałam i ja. Poczytałam troszkę i najczęściej robi się z młodych bo się je łatwiej kroi - a muszą być posiekane. Ale z dojrzałych też robią, przepis prosty - pokroić, zalać, dostawić. Później dopiero dosłodzić. Ja jednak chyba nie skorzystam . Na fb Soplica robi konkurs gdzie można wygrać iPhona ale i alkohol (nalewki i spirytus nalewkowy) - może jak ładnie się uśmiechniecie to dodadzą i przepis na orzechówkę .

  9. #9
    roll Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Sep 2012
    Postów
    13
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Likiery i nalewki własne

    Oj, to muszę sprawdzić na fejsie, co tam dają ciekawego. A propos przepisów, jak coś znajdziecie ciekawego w necie, to przesyłajcie linki (nie tylko na orzechówkę) A ja szukam dalej receptury na orzech laskowy. Zawzięłam się Co do drinków, to jeszcze z kawą nie próbowałam, ale skoro polecasz Elemelku, to przy najbliższej okazji skosztuję. Podeślij mi proszę dokładny przepis

  10. #10
    elemelek Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Dec 2011
    Postów
    18
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Likiery i nalewki własne

    Mam! Tyle tylko, że w sumie każdy z przepisów jest z jakimś dodatkiem. Ta wydaje mi się najlepsza:
    20 orzechów laskowych, 1 laska wanilii, 1 l spirytusu 60% (już rozrobionego lub gotowego), 1/2 szklanki cukru.

    Wykonanie:
    Orzechy obrać, pokroić lub zmiażdżyć. Laskę wanilii przeciąć wzdłuż. W słoju umieścić wszystkie składniki, szczelnie zamknąć, odstawić na 2 tygodnie kilkakrotnie w tym czasie mieszając, tak żeby cukier dobrze się rozpuścił. Nalewkę bardzo dokładnie przefiltrować, przelać do butelek, odstawić szczelnie zamknięty na okres 3 miesięcy aby trunek nabrał właściwego smaku i zapachu.Kolor powinien być jasno brązowy.

  11. #11
    roll Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Sep 2012
    Postów
    13
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Likiery i nalewki własne

    Dziękuję za przepis. Na pewno skorzystam. Mam nadzieję, że dostanę gdzieś ten spirytus nalewkowy. Pytałam w okolicznych sklepach i nie było.

  12. #12
    6b idiota whatever Świecący przykładem whatever Świecący przykładem whatever Świecący przykładem whatever Świecący przykładem Avatar whatever
    Na DoFo od
    Dec 2005
    Skąd
    LDZ
    Postów
    4,690
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie Odp: Likiery i nalewki własne

    to wóda przeca. orzochowek jest duzo
    ciezkie to, ble. kielona mozna ale po flaszce caly dzien posmak w gebie
    a z orzechami i tak pewnie niewiele ma ta lubelska wspolnego

  13. #13
    belladonna Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Dec 2011
    Wiek
    39
    Postów
    32
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Likiery i nalewki własne

    Te smakowe Soplicy to są nalewki.
    a z orzechami i tak pewnie niewiele ma ta lubelska wspolnego
    Ale Soplica nie jest lubelska, chyba chodzi Ci o smakowe co lubelskie są w nazwie ;>.
    Osobiście nalewki orzechowej nie piłam - orzechy uwielbiam, wiec może i ja spróbuje swoją zrobić... bo wizja pomieszania jej z kawą jest bardzo kuszącą .

  14. #14
    roll Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Sep 2012
    Postów
    13
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Likiery i nalewki własne

    Cytat Napisał whatever Zobacz post
    . orzochowek jest duzo
    ciezkie to, ble.
    Na pewno na rynku jest sporo orzechówek, za którymi z resztą nie przepadam, ale orzech laskowy Soplicy zupełnie inaczej smakuje. Po prostu smakuje Mi odpowiada. Stąd też wzięłam pomysł na zrobienie nalewki z orzechów laskowych.

  15. #15
    elemelek Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Dec 2011
    Postów
    18
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Likiery i nalewki własne

    A ja ostatnio przeczytałam, że nalewkę orzechową poleca się w stanie wyczerpania psychicznego. Całej butelki nie dałabym rady wypić, ale do kawki dwa kieliszki leje

+ Odpowiedz na ten temat

Thread Information

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów