+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 18

Temat: Bóle miesiączkowe

  1. #1
    bienius Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Apr 2011
    Postów
    15
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Bóle miesiączkowe

    Witam serdecznie...
    Mam problem natury typowo kobiecej. Otóż mam bardzo bolesne miesiączki. Moja ginekolog powiedziała, że fizycznie wszystko ze mną jest ok, że nie widzi powodu dlaczego odczuwam aż taki ból.
    Znacie jakieś skuteczne sposoby na radzenie sobie z bólem? Proszę pomóżcie...

    *******************************
    Najpopularniejsze wątki w tym dziale:


  2. #2
    Ivi Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Jun 2011
    Postów
    3
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Bóle miesiączkowe

    Żebym mogła Ci pomóc musisz mi opisać szczegóły. Jaki to jest ból, czy występuje podczas wszystkich dni miesiączki, czy pomiędzy miesiączkami masz podobne dolegliwości?

  3. #3
    bienius Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Apr 2011
    Postów
    15
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Bóle miesiączkowe

    Ból mam tylko podczas okresu. W 1 i 2 dzień. Ale jest tak silny że nie daje mi normalnie funkcjonować. Czasem z bólu mam aż mdłości i zawroty głowy...

  4. #4
    Ivi Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Jun 2011
    Postów
    3
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Bóle miesiączkowe

    No to wygląda to na zwykłe bóle. Radzić sobie z nimi można na rożne sposoby. Ciepłem, lekami, snem.

  5. #5
    bienius Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Apr 2011
    Postów
    15
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Bóle miesiączkowe

    No ja osobiście biorę pyralgin i ciepłą kąpiel, co bardzo polecam, ale zastanawiało mnie, czy są jakieś inne oprócz tego, skuteczne sposoby na radzenie sobie z bólem.

  6. #6
    fender Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Jun 2011
    Wiek
    42
    Postów
    6
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Bóle miesiączkowe

    Pyralgina jest jednym ze skuteczniejszych środków przeciwbólowych, a nawet zaryzykowałabym stwierdzenie że najskuteczniejszym (na niektóre rodzaje dolegliwości bólowych), stąd zgadzam się że może pomóc w przypadku bólów nawet większego nasilenia. Jednakże jeśli bóle miesiączkowe są bardzo silne to dobrze jest zbadać przyczynę u ginekologa... W niektórych bowiem przypadkach bóle są spowodowane nieprawidłowościami w funkcjonowaniu organizmu. Oczywiście nikomu nie tego nie życzę, ale bezpieczniej wyeliminować sprawy poważniejsze. Mi osobiście wystarczy lek przeciwbólowy, ale swój ból zakwalifikowałabym do kategorii bólów lżejszego w porywach do średniego nasilenia.

  7. #7
    bienius Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Apr 2011
    Postów
    15
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Bóle miesiączkowe

    Na miesiączkę jest też dobre regularne branie magnezu z witaminą b6, oraz wyciągu z wiesiołka. Bardzo łagodzi dolegliwości z tym związane.

  8. #8
    JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek Avatar JaMajka
    Na DoFo od
    Aug 2007
    Wiek
    37
    Postów
    2,367
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie Odp: Bóle miesiączkowe

    a ja polecam tabletki antykoncepcyjne , ktore maja milion zalet, a jedna z nich jest koniec silnych bólów. Sprawdzone.

  9. #9
    bienius Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Apr 2011
    Postów
    15
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Bóle miesiączkowe

    Nie powiedziałabym. Tabletki hormonalne zwiększają kilkakrotnie ryzyko zapadnięcia na wiele chorób, typu rak, nadciśnienie, miażdżyca itp. Radzę o tym poczytać na necie.
    Faktycznie ich używanie jest wygodne i regulują wszystko z okresem, ale są niebezpieczne w skutkach. Ja nie polecam.

  10. #10
    JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek Avatar JaMajka
    Na DoFo od
    Aug 2007
    Wiek
    37
    Postów
    2,367
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie Odp: Bóle miesiączkowe

    Nie muszę bo to bzdura. Zalezy od skłonnosci i wielu innych czynników, a co do raka to inna teoria mowi, ze mu przeciwdziałają, poza tym nowoczesne tabletki typu Yaz czy Yasminelle maja minimalna ilosc hormonów, a każda dziewczyna jaka znam i ja sama jestesmy potwierdzeniem, ze rozwiazuja problemy bólowe, a tego się tyczy temat.

  11. #11
    Gumri Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Aug 2013
    Wiek
    33
    Postów
    4
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Bóle miesiączkowe

    Ja na bóle w czasie miesiączki zawsze biorę Metafen i działa.

  12. #12
    badyzka Człowiek z aspiracjami Avatar badyzka
    Na DoFo od
    May 2010
    Wiek
    44
    Postów
    70
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie Odp: Bóle miesiączkowe

    Ciepła kąpiel, ciepłe okłady dwie tabletki Metafenu i dopiero wtedy odczuwam ulgę. Dobrze, że ból trwa tylko przez jeden dzień okresu.

  13. #13
    uczenit Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Aug 2014
    Postów
    4
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Bóle miesiączkowe

    Moja zona z tego co zauwazylem zazwyczaj wspiera sie wspomnianym metafenem lub nospą, mowi ze maja podobne dzialanie w tym przypadku

  14. #14
    M_artika Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Sep 2014
    Wiek
    43
    Postów
    8
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Bóle miesiączkowe

    W moim przypadku Metafen jest najbardziej skuteczny - działa już po 15 min.

  15. #15
    minkade Człowiek z aspiracjami Avatar minkade
    Na DoFo od
    Sep 2014
    Wiek
    34
    Postów
    16
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Bóle miesiączkowe

    Może lekarka coś przeoczyła?

+ Odpowiedz na ten temat

Thread Information

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów