+ Odpowiedz na ten temat
Poka¿ wyniki od 1 do 15 z 15

Temat: Spotka³am kiedy¶ mi³o¶æ

  1. #1
    Jasmina Cz³owiek z aspiracjami Avatar Jasmina
    Na DoFo od
    Jun 2011
    Wiek
    44
    Postów
    1
    Si³a Reputacji
    0

    Domy¶lnie Spotka³am kiedy¶ mi³o¶æ

    Spotka³am kiedy¶ Mi³o¶æ.
    I co Ci mówi³a ?
    Przeprasza³a, ¿e nie zawsze trwa do koñca.
    P³aka³a ?
    Tak, p³aka³a, bo czêsto rani.
    Krzycza³a ?
    Tak, krzycza³a, ¿e nie zawsze jest piêkna.
    ¦mia³a siê ?
    Tak, ¶mia³a siê, bo umie z siebie kpiæ,
    ¯a³owa³a czego¶?
    Tak, ¿a³owa³a, ¿e ludzie nie zawsze traktuj± j± powa¿ne.
    By³a z³a ?
    Tak, z³o¶ci³a siê, ¿e czasem w ni± w±tpimy.
    Cieszy³a siê ?
    Tak, cieszy³a siê, ¿e tak czêsto jej szukamy.
    I co Ci jeszcze powiedzia³a ?
    Powiedzia³a, ¿e nie jest dla mnie ...

    *******************************
    Najpopularniejsze w±tki w tym dziale:


  2. #2
    01010100 Nazwisko ¦wiec±cy przyk³adem Nazwisko ¦wiec±cy przyk³adem Nazwisko ¦wiec±cy przyk³adem Avatar Nazwisko
    Na DoFo od
    Dec 2005
    Sk±d
    Ma³opolska
    Wiek
    46
    Postów
    3,538
    Si³a Reputacji
    24

    Domy¶lnie Odp: Spotka³am kiedy¶ mi³o¶æ

    Mmm g³êbokie i smutne, o tobie ?

  3. #3
    luiliana Cz³owiek z aspiracjami Avatar luiliana
    Na DoFo od
    Sep 2009
    Wiek
    43
    Postów
    426
    Si³a Reputacji
    15

    Domy¶lnie Odp: Spotka³am kiedy¶ mi³o¶æ

    Hmm... Ca³kiem nie¼le pasuje te¿ do mojej obecnej sytuacji... - dopisa³abym tylko, ¿e mnie powiedzia³a ¿e dla mnie ju¿ za pó¼no a mog³am na ni± cierpliwie zaczekaæ nie robi±c g³upot...

  4. #4
    01010100 Nazwisko ¦wiec±cy przyk³adem Nazwisko ¦wiec±cy przyk³adem Nazwisko ¦wiec±cy przyk³adem Avatar Nazwisko
    Na DoFo od
    Dec 2005
    Sk±d
    Ma³opolska
    Wiek
    46
    Postów
    3,538
    Si³a Reputacji
    24

    Domy¶lnie Odp: Spotka³am kiedy¶ mi³o¶æ

    Brzmi tajemniczo, za pó¼no ?

  5. #5
    luiliana Cz³owiek z aspiracjami Avatar luiliana
    Na DoFo od
    Sep 2009
    Wiek
    43
    Postów
    426
    Si³a Reputacji
    15

    Domy¶lnie Odp: Spotka³am kiedy¶ mi³o¶æ

    Ano niestety... Czasu siê nie cofnie - live is brutal.

  6. #6
    01010100 Nazwisko ¦wiec±cy przyk³adem Nazwisko ¦wiec±cy przyk³adem Nazwisko ¦wiec±cy przyk³adem Avatar Nazwisko
    Na DoFo od
    Dec 2005
    Sk±d
    Ma³opolska
    Wiek
    46
    Postów
    3,538
    Si³a Reputacji
    24

    Domy¶lnie Odp: Spotka³am kiedy¶ mi³o¶æ

    Bede swinia i nie podam ¼ród³a bo sobie pójdziesz i mnie tu zostawisz samego - tylko pamietaj sama jestes odpowiedzialna za swoje zycie

    Póki ¿yjesz nie jest za pó¼no

    Od czasu do czasu s³yszê od osób w ró¿nym wieku, ¿e jest ju¿ dla nich za pó¼no aby zacz±æ ¿ycie wed³ug ich wyobra¿eñ i pragnieñ. To bardzo smutne stwierdzenie, zw³aszcza jak s³yszy siê je od ludzi w wieku poni¿ej trzydziestki i ju¿ dawno chcia³am napisaæ post na ten temat. Problemem by³o znalezienie odpowiednich przyk³adów. Mam co prawda kilka takich z w³asnego ¿ycia, ale jako¶ nie bardzo chcia³em je przytaczaæ. Ca³e szczê¶cie kilka tygodni temu, ogl±daj±c w Berlinie audycjê w publicznej telewizji (która w przeciwieñstwie do jej polskiej karykatury miewa sporo warto¶ciowych programów i dyskusji) natkn±³em siê na tak ekstremalny przyk³ad s³uszno¶ci zasady przytoczonej w tytule, ¿e wszystkie moje „wymiêkaj±” :-) W miêdzyczasie, przeczyta³em te¿ ksi±¿kê w której ta pani bardzo otwarcie opisa³a ca³± historiê i zacznê od kilku faktów, które uzmys³owi± Wam jak wielkie by³y przeszkody, zarówno te „obiektywne”, jak i te czysto psychologicznej natury, które przed ni± sta³y.

    Elfriede Vavrik jest ponad 80 letnia Austriaczk± mieszkaj±ca pod Wiedniem. Je¿eli potrzebujecie wsparcia dla wyobra¼ni co to oznacza, to przyjrzyjcie siê komu¶ znajomemu w tym wieku
    Odebra³a bardzo konserwatywne katolickie wychowanie, gdzie seks by³ absolutnym tabu
    W m³odo¶ci by³a chud± kobiet±, która uwa¿a³a siê za nieatrakcyjn±
    Mia³a dwóch mê¿ów, pierwszy uprawia³ seks w my¶l zasady wej¶æ-doj¶æ-wyj¶æ, drugi by³ niedomytym alkoholikiem, który ja praktycznie po pijanemu gwa³ci³
    Po drugim rozwodzie w wieku 40 lat, maj±c w miêdzyczasie 3 synów na utrzymaniu postanowi³a zakoñczyæ historie z mê¿czyznami i skoncentrowaæ siê wy³±cznie na prowadzeniu jej ma³ego sklepu papierniczo-ksiêgarskiego i wychowaniu dzieci. To absorbowa³o ja tak bardzo, ¿e do przej¶cia na emeryturê w wieku ponad 78 lat nie mia³a ani czasu ani ochoty na jakiekolwiek bli¿sze kontakty z mê¿czyznami
    Po przej¶ciu na emeryturê zaczê³a mieæ powa¿ne k³opoty z bezsenno¶ci±. Jak mia³a ponad 79 lat posz³a z tym do lekarza, aby przepisa³ jej silne ¶rodki uspokajaj±ce i nasenne. Lekarz, zamiast sp³awiæ ja recept±, po zanalizowaniu sprawy bardzo taktownie powiedzia³, ¿e leki nasenne maj± silne skutki uboczne i mo¿e lepiej poczekaæ z ich stosowaniem, a zamiast tego poszukaæ sobie mê¿czyzny :-) Na to Elfriede stwierdzi³a, ¿e ma 79 lat, a do tego od 40 lat nie wspó³¿y³a, wiêc jak on sobie to wyobra¿a. Lekarz na to, ¿e s± mê¿czy¼ni preferuj±cy starsze panie i je¶li takiego znajdzie, to rozwi±za³oby to jej problem.

    Teraz zatrzymajmy siê chwilê i przeczytajmy powy¿sze punkty i spróbujmy wczuæ siê w to, co dzia³o siê w jej g³owie. Mo¿ecie sobie wyobraziæ ogrom niepewno¶ci i „logicznych” argumentów przemawiaj±cych przeciwko idei jej doktora? Wielkie tabu istniej±ce zarówno w jej g³owie jak i w spo³eczeñstwie (seks jest dla m³odych i piêknych) z którym te¿ trzeba by³o daæ sobie radê?

    Co z tego wynik³o?
    Znaj±cym jêzyk Goethe’go polecam lekturê jej ksi±¿ki „Nacktbadestrand” (Pla¿a nudystów), gdzie ta kobieta opisuje swoje perypetie tak otwarcie i bezpo¶rednio, a jednocze¶nie bardzo ³adnym, pozbawionym wulgarno¶ci niemieckim, ¿e gdybym nie widzia³ jej w telewizji, to nie uwierzy³bym ¿e pisa³a to prawie 81 letnia kobieta.
    Dla innych du¿y skrót poni¿ej (bez pikantnych szczegó³ów :-) )

    W Austrii jest taki magazyn bezp³atnych og³oszeñ i tam na pocz±tku Elfriede zamie¶ci³a og³oszenie „Dama w wieku 69 lat szuka m³odszego mê¿czyzny do seksu bez zobowi±zañ”. Pani, przyjmuj±ca og³oszenie przez telefon poradzi³a jej aby „odm³odziæ siê” o 10 lat i to by³ ostatni raz, kiedy nasza bohaterka to zrobi³a.
    Bardzo wiele odpowiedzi by³o wulgarnych, prostackich lub pe³nych oburzenia, ale… kilka by³o akceptowalnych. Jeden z nich okaza³ siê sympatycznym przedsiêbiorc±, maj±cym firmê, dom, ¿onê i dzieci, z nim w koñcu posz³a do ³ó¿ka. Podczas tego seksu mia³a swój pierwszy w ¿yciu orgazm (79 lat!!!)
    Nie chcia³a siê uzale¿niaæ od jednego mê¿czyzny, wiêc kontynuowa³a poszukiwania i „testowanie”. Jej celem by³o znalezienie kilku facetów którzy: byli dla niej dobrzy w ³ó¿ku, mo¿na by³o z nimi ciekawie porozmawiaæ i…. musieli mieæ sta³e partnerki, bo Elfriede nie chcia³a mieæ nikogo permanentnie na g³owie :-)
    W wieku lat 80 mia³a swój pierwszy seks analny
    Jedna z poznanych osób, ze wzglêdu na jej sk³onno¶ci SM zosta³a zdyskwalifikowana jako partner do seksu, ale zosta³a partnerem do rozmów i to w³a¶nie ten mê¿czyzna powiedzia³ jej o internecie i mo¿liwo¶ci og³aszania siê tam :-) W rezultacie to on umieszcza³ dla niej anonse i dokonywa³ pierwszej selekcji kandydatów. W sumie zg³osi³o siê ponad 100 osób, kilkadziesi±t z nich zas³ugiwa³o na bli¿sze „przyjrzenie sie” :-)
    Rezultat koñcowy to wy³onienie, jak pisze Elfriede jej „czterech Muszkieterów”, którzy zostali jej sta³ymi partnerami i zakoñczenie okresu poszukiwañ. Jako ciekawostka byli oni w wieku 22 (!!) do 44 lat, ka¿dy mia³ ¿onê lub przyjació³kê, ka¿dy wiedzia³, ¿e nie jest jedynym (ale nie znali siê wzajemnie). Ci Muszkieterowie w pe³ni zaspokajali jej potrzeby zarówno seksualne i towarzyskie, co najwyra¼niej dobrze jej zrobi³o i robi :-)
    W wieku ponad 80 lat Elfriede napisa³a ksi±¿kê, z której czerpa³em wiêkszo¶æ podanych informacji, egzemplarz który mam to jest ju¿ 8 wydanie :-) wystapi³a tez w kilku dyskusjach telewizyjnych, na przyk³ad mo¿ecie j± zobaczyæ i us³yszeæ tutaj: YouTube - ‪Elfriede Vavrik über Sex im Alter - Autorin - 3 nach 9 - RADIO BREMEN‬‏
    Je¶li znacie niemiecki warto pos³uchaæ wszystkiego :-)

    Po co przytaczam te historiê?
    Nie chodzi mi o pochwa³ê gerontofilli czy te¿ okre¶lonych gustów ludzkich. Nie chodzi mi o ocenê moraln± (wszyscy zainteresowani to dobrowolnie dzia³aj±cy doro¶li i nikomu z nich nie dzieje sie krzywda) Chodzi o to, aby zobaczyæ jak cz³owiek z powa¿nym, le¿±cym w bardzo delikatnej materii problemem, nie maj±cy wed³ug „zdrowego spo³ecznego rozs±dku” ¿adnych szans na jego rozwi±zanie poradzi³ sobie ku zadowoleniu swoim, jak i wszystkich bezpo¶rednio zainteresowanych. O zastanowienie siê, jak w porównaniu do Elfriedy wygl±da stopieñ trudno¶ci naszych problemów i o przemy¶lenie, ¿e mo¿e zbyt szybko, zbyt ³atwo godzimy siê z przys³owiowym losem, zamiast u¿ywaj±c tego, co mamy do dyspozycji ³apaæ przys³owiowego byka za rogi.

    Dzi¶ mam do Was do¶æ wyj±tkow± pro¶bê. Zanim opisa³em te historiê opowiedzia³em j± wielu osobom w ró¿nym wieku i ró¿nej sytuacji ¿yciowej. Sporo z nich podziêkowa³o mi za inspiracjê, parê poprosi³o nawet o przet³umaczenie tej ksi±¿ki obiecuj±c zajêcie siê jej wydaniem. Na to, zajêty moim ¿yciem i w³asn± ksi±¿k± nie mam czasu, dlatego napisa³em ten post. Proszê rozpropagujcie jego istnienie, mo¿e dla kogo¶, kto widzi przed sob± tylko ¶cianê bêdzie to impuls do dzia³ania, problem w tym, ¿e musi na ten impuls siê natkn±æ. Pomó¿cie mu w tym!

    Oczywi¶cie jak zwykle bardzo chêtnie podyskutujê te¿ z Wami w komentarzach, choæ dzi¶ dopiero wieczorem bêdê mia³ na to czas

  7. #7
    luiliana Cz³owiek z aspiracjami Avatar luiliana
    Na DoFo od
    Sep 2009
    Wiek
    43
    Postów
    426
    Si³a Reputacji
    15

    Domy¶lnie Odp: Spotka³am kiedy¶ mi³o¶æ

    Ca³kiem ciekawe i buduj±ce.To co siê u mnie dzieje jest bardzo skomplikowane... Jak w sumie wszystko co jest zwi±zane z uczuciami.

  8. #8
    01010100 Nazwisko ¦wiec±cy przyk³adem Nazwisko ¦wiec±cy przyk³adem Nazwisko ¦wiec±cy przyk³adem Avatar Nazwisko
    Na DoFo od
    Dec 2005
    Sk±d
    Ma³opolska
    Wiek
    46
    Postów
    3,538
    Si³a Reputacji
    24

    Domy¶lnie Odp: Spotka³am kiedy¶ mi³o¶æ

    ojj nie b±d¼ taka, opowiedz swoj± historie

  9. #9
    luiliana Cz³owiek z aspiracjami Avatar luiliana
    Na DoFo od
    Sep 2009
    Wiek
    43
    Postów
    426
    Si³a Reputacji
    15

    Domy¶lnie Odp: Spotka³am kiedy¶ mi³o¶æ

    No co tu du¿o gadaæ - ziemia zadr¿a³a i w ogóle, od pierwszej chwili czu³am jakby by³ przeznaczony specjalnie dla mnie - ale ja jestem kobiet± z przesz³o¶ci± i po przej¶ciach a przed nim jeszcze wszystko... Nie dowie siê co do niego czujê...

  10. #10
    01010100 Nazwisko ¦wiec±cy przyk³adem Nazwisko ¦wiec±cy przyk³adem Nazwisko ¦wiec±cy przyk³adem Avatar Nazwisko
    Na DoFo od
    Dec 2005
    Sk±d
    Ma³opolska
    Wiek
    46
    Postów
    3,538
    Si³a Reputacji
    24

    Domy¶lnie Odp: Spotka³am kiedy¶ mi³o¶æ

    Przypuszczam ze jest inteligentny, myslisz ze podejmie z³± decyzje ?

  11. #11
    luiliana Cz³owiek z aspiracjami Avatar luiliana
    Na DoFo od
    Sep 2009
    Wiek
    43
    Postów
    426
    Si³a Reputacji
    15

    Domy¶lnie Odp: Spotka³am kiedy¶ mi³o¶æ

    Nie wiem, nie chcê go stawiaæ w takiej sytuacji - to by by³o bardzo egoistyczne z mojej strony.

  12. #12
    01010100 Nazwisko ¦wiec±cy przyk³adem Nazwisko ¦wiec±cy przyk³adem Nazwisko ¦wiec±cy przyk³adem Avatar Nazwisko
    Na DoFo od
    Dec 2005
    Sk±d
    Ma³opolska
    Wiek
    46
    Postów
    3,538
    Si³a Reputacji
    24

    Domy¶lnie Odp: Spotka³am kiedy¶ mi³o¶æ

    Powiedzenie komus ¿e sie go kocha jest egoistyczne ? ej no cos sciemniasz

  13. #13
    luiliana Cz³owiek z aspiracjami Avatar luiliana
    Na DoFo od
    Sep 2009
    Wiek
    43
    Postów
    426
    Si³a Reputacji
    15

    Domy¶lnie Odp: Spotka³am kiedy¶ mi³o¶æ

    W takiej sytuacji tak my¶lê... Ja mam baga¿ do¶wiadczeñ, mam dzieci - on nie, i wiem ¿e ju¿ wiêcej mieæ nie mogê... A uwa¿am,¿e bêdzie kiedy¶ super ojcem i nie mogê mu tego odebraæ...

  14. #14
    01010100 Nazwisko ¦wiec±cy przyk³adem Nazwisko ¦wiec±cy przyk³adem Nazwisko ¦wiec±cy przyk³adem Avatar Nazwisko
    Na DoFo od
    Dec 2005
    Sk±d
    Ma³opolska
    Wiek
    46
    Postów
    3,538
    Si³a Reputacji
    24

    Domy¶lnie Odp: Spotka³am kiedy¶ mi³o¶æ

    Pozwól mu wybraæ ludzie maj± ró¿ne podej¶cie do ¿ycia
    2 sk±d wiesz ze to bedzie zwi±zek do koñca ¿ycia, mo¿e za rok dwa trzy ka¿de pójdzie w swoja stronê
    Warto swoje marzenia skonfrontowaæ z rzeczywisto¶ci±
    Pamietaj, nie biore odpowiedzialno¶ci za swoje rady, to twoje ¿ycie

  15. #15
    luiliana Cz³owiek z aspiracjami Avatar luiliana
    Na DoFo od
    Sep 2009
    Wiek
    43
    Postów
    426
    Si³a Reputacji
    15

    Domy¶lnie Odp: Spotka³am kiedy¶ mi³o¶æ

    Zobaczymy co bêdzie. Tak czy owak - dziêki

+ Odpowiedz na ten temat

Thread Information

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 u¿ytkownik(ów) przegl±da ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 go¶ci)

     

Podobne w±tki

  1. Je¿eli kiedy¶ natkniecie siê...
    By araj in forum O WSZYSTKIM
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-01-10, 22:01
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-12-08, 23:02
  3. Co za mi³o¶æ
    By inde in forum Flirt
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 01-02-08, 13:26
  4. Mi³o¶æ
    By inde in forum Flirt
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 26-06-07, 19:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów