+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: router

  1. #1
    Dawka wieksza niz zycie P.A.V.U.L.O.N. Nikt Avatar P.A.V.U.L.O.N.
    Na DoFo od
    Dec 2006
    Wiek
    37
    Postów
    355
    Siła Reputacji
    0

    Exclamation router

    Mam dość spory problem, zmieniłem dostawce internetu z sieci kablowej na zwykłego (tj. mam bezposrednio kabel do kompa, nie przez modem), i tu zaczynają sie schody

    Posiadam router d-link di-514 i za chiny nie moge go skonfigurować, a raczej konfiguruje go lecz nie mam polaczenia z siecia, mac jest skopiowany wszystko wypełnione czyli: ip maska brama i dns, w czym może tkwić problem, moja wina czy routera ?

    odrazu wprzedzam pytania - mam viste , tak zresetowalem router do ustawień fabrycznych

    Z góry dziękuje za MĄDRE porady

    Pozdrawiam

    *******************************
    Najpopularniejsze wątki w tym dziale:

    Kto nie wybacza pomyłek? Kobiety i tetris na 19 levelu.



  2. #2
    01010100 Nazwisko Świecący przykładem Nazwisko Świecący przykładem Nazwisko Świecący przykładem Avatar Nazwisko
    Na DoFo od
    Dec 2005
    Skąd
    Małopolska
    Wiek
    46
    Postów
    3,538
    Siła Reputacji
    24

    Domyślnie Odp: router

    Pytania na początek dość banalne

    jeśli skopiowałeś mac ze swojej karty na router to czy zmieniłeś mac na karcie ?
    jak masz ustawioną konfiguracje połączenia w systemie? automat czy wbijałes recznie ?

    mozna to zrobic tak :
    Od swojego dostawcy internetu powinieneś dostać dane konfiguracyjne swojego kompa tj. 1. Swój adres IP ; 2. Brama np.192.168.3.1 ; DNS
    np.194.204.159.1 wartości te wpisz w zakładce WAN swojego DI-514
    Natomiast w zakładce LAN ustaw zaznaczoną opcję DHCP wtedy router będzie automatycznie przydzielał adres twoim komputerom. Adres LAN możesz pozostawić domyślny tj.192.168.0.1 Komputery powinny z kolei być ustawione jako klienci DHCP tzn. w zakładce właściwości TCPiP/adres IP zaznaczyć opcję automatycznie uzyskaj adres IP.Jeśli twój dostawca internetu filtruje MAC-adresy to powinieneś wiedzieć z którego kompa odpisał sobie ten MAC-adres i zklonować go w routerku DI-514 w zakładce WAN. Gdyby okazało się że sieć twojego dostawcy posiada klasę adresową 192.168.0.xxx to powinieneś ustawić adres LAN w innej klasie np.192.168.2.1 moim zdaniem jest to najprostszy sposób.

+ Odpowiedz na ten temat

Thread Information

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Podobne wątki

  1. jaki router?
    By patka12 in forum O WSZYSTKIM
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-05-21, 18:22
  2. Router pod Chello
    By Enemigo in forum Komputery, sprzet audio-video  
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-02-08, 21:42

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów