+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Tatuaż

  1. #1
    Pani Psycholog Ambrozja Wie o co chodzi Ambrozja Wie o co chodzi Avatar Ambrozja
    Na DoFo od
    Apr 2008
    Postów
    644
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie Tatuaż

    Link do filmu na YT




    Linki do tatuaży :



    TATUAŻE
    http://http://adjalbert.deviantart.com/art/Valentines-Heart-121609627





    CYTAT
    Jest kilka sposobów na dodawanie tatużu. W sieci jest też dużo filmików na ten temat. Ten jednak jest najlepszy. Pokazuje jak w prosty sposób dodać tatuaż aby wyglądał realistycznie.


    1.
    Zaczynamy oczywiście od tego, że otwieramy zdjęcie osoby, której chcemy zrobić tatuaż jak i zdjęcie samego tatuażu.


    2.
    Tatuaż znajduje się na białym polu. By się go pozbyć, korzystamy z narzędzia Magic Wand Tool (W) pospolicie zwanego różdżką. Klikamy nią w białe pole. Utworzy nam się selekcja, którą usuwamy klikając zwyczajnie w klawisz Delete. Jeśli twój tatuaż znajduje się na warstwie o nazwie Backgroound, nie usuniesz białego pola. Skopiuj warstwę Background przenosząc ją kursorem myszki na ikonkę tworzenia nowej warstwy znajdującą się w palecie Layers. Na nowo utworzonej warstwie zastosuje wcześniej podane wskazówki. Teraz powinno się udać.


    3.
    Klikamy w narzędzie Move Tool (V) i przenosimy nasz tatuaż na zdjęcie.


    4.
    Następnie trzeba nasz tatuaż obrócić. Można to zrobić na trzy sposoby:

    • Przechodzimy bezpośrednio do funkcji obracającej dany obiekt Edit > Transform > Rotate
    • Nowa wersja photoshopa ma opcję pokazywania kontrolek funkcji Transform na obiekcie znajdującym się na aktywnej warstwie. Opcję tą można włączyć wybierając wcześniej narzędzie Move Tool. Wtedy na górnym pasku opcji pojawi nam się widoczne na filmie Show Transform Controls. Od tej pory każda wybrana przez nas warstwa opatrzona będzie kontrolkami funkcji Transform.
    • Prostszy sposób i najczęściej przeze mnie wykorzystywany to tzw. Free Transform (Edit > Free Transform Ctrl+T). To taki zestaw wszystko w jednym .
    Mając już wyżej wymienione kontrolki, zbliżmy się myszką do jednego z rogów wskutek czego pojawi się ikonka symbolizująca Obrót. No to obracamy nasz tatuaż

    Realizm - popracujmy nad realizmem tatuażu tak aby wyglądał na prawdziwy


    5.
    Mając aktywną warstwę z tatuażem, zmieniamy Blend Mode na Multiply a Opacity na ok 70%.


    6.
    Aby tatuaż nie miał zbyt ostrych krawędzi musimy trochę je zmiękczyć. Udajemy się do Filter > Blur > Gaussian Blur i ustawiamy według własnych upodobań lub dostosowujemy się do tych z filmu.


    7.
    Jak widać osoba na zdjęciu oprócz naszego sztucznie dodanego tatuażu ma także i prawdziwy. Nasz tatuaż powinien więc kolorystycznie być identyczny. Klikamy w Image > Adjustments > Hue/Saturation. Zaznaczamy Colorize i tak przesuwamy suwaki aby dobrać odpowiedni kolor.


    8.
    Możemy też popracować nad kontrastem Image > Adjustments > Brightness/Contrast.

    *******************************
    Najpopularniejsze wątki w tym dziale:


  2. #2
    Flareon Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Aug 2016
    Wiek
    30
    Postów
    32
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Tatuaż

    Też myślałem nad tatuażem ale nie mogę się przemóc coś do tego

  3. #3
    Gronaver Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Dec 2016
    Wiek
    36
    Postów
    6
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Tatuaż

    Tatuaż to średnio dobra opcja. Nie chciałbym zostać z jakimiś bazgrołami na skórze na zawsze.
    polecam plakaty

  4. #4
    Tylko S. ;* Enemigo High Level Enemigo High Level Enemigo High Level Enemigo High Level Enemigo High Level Enemigo High Level Avatar Enemigo
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    Człuchów
    Postów
    7,299
    Siła Reputacji
    31

    Domyślnie Odp: Tatuaż

    Cytat Napisał Gronaver Zobacz post
    Tatuaż to średnio dobra opcja. Nie chciałbym zostać z jakimiś bazgrołami na skórze na zawsze.
    Nie zostaniesz na zawsze, umrzesz, a potem wpierdola Cie robaki, albo pojdziesz do nieba it's up to you
    Jezus was kocha

  5. #5

    Domyślnie Odp: Tatuaż

    Moim zdaniem tatuaż powinien być dobrze przemyślany, czy ja go na pewno chcę. Jeśli tak to czy potem nie będę chciał/chciała go powiększyć itp. Mi najbardziej podobają się tak zwane pół geometrycze. Np głowa wilka, połowa jest normalna, a połowa składa się z figur geometrycznych.

  6. #6
    xape Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Sep 2014
    Wiek
    24
    Postów
    3
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Tatuaż

    Tatuaż to decyzja na całe życie, więc warto dwa razy przemyśleć zanim podejmiemy decyzje.

  7. #7
    Wyrzucony z DoFo mczay Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Apr 2019
    Wiek
    34
    Postów
    495
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Tatuaż

    Najważniejsze jest to, aby o tatuaż dbać gdy jest jeszcze świeży. Nieodpowiednia pielęgnacja może doprowadzić do zakażenia. Ja do odkażania swoich tatuażów stosowałem Octenisept. preparat jest wydajny, łatwo się go aplikuje i nie powoduje pieczenia.

  8. #8
    Kopalonkas22 Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Jul 2021
    Wiek
    30
    Postów
    4
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Tatuaż

    Ja tam nie wiem, ale jeżeli chcecie kupić rzeczy związane z wentylacją, to warto odwiedzić https://www.hojero.pl/ .

  9. #9
    hush
    Guest

    Domyślnie Odp: Tatuaż

    I mnie się podobają tatuaże, ponieważ zdobią one ciało. A takie firmy , jak https://www.skytattoo.net/studio-i-s...azu-bydgoszcz/ to naprawdę potrafią wykonać przepiękne tatuaże z dbałością praktycznie o każdy szczegół. Także naprawdę super... Do nich warto się wybrać, bo zrealizują każdego marzenie.

+ Odpowiedz na ten temat

Thread Information

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów