+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Absynth

  1. #1
    stasek9 Człowiek z aspiracjami Avatar stasek9
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Postów
    139
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie Absynth

    Ostatnio tzn prawie co rok wakacje spędzam w hiszpanii lub francji i tam zdarzyło mi sie kupić absynt. Oczywiście na kupnie się nie skończyło ja go po prostu wypiłem i wydaje mi sie że to jest bardzo głupia wóda. Po trzeciej miarce traci się pamięć i to nieodwracalnie. Żadne "polskie" sposoby na przywrócenie pamięci nie skutkują. Na drugi dzień trzeba podpierać sie dobra miną - a moze nikt nie pozna,
    Nie wiem jakie Wy macie doświadczenia ale mam nadzieję że się podzielicie
    P{ozdrawiam stasek9

    *******************************
    Najpopularniejsze wątki w tym dziale:


  2. #2
    Capo di tutti Capi Vito Andolini Kawał skurwysyna Vito Andolini Kawał skurwysyna Avatar Vito Andolini
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Skąd
    Cosa Nostra
    Postów
    4,118
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Absynth

    hehhe
    Wypowiem sie w tym temacie poniewaz mialem rozne doswiadczenia z tym trunkiem.
    Po pierwsze absynt nie jest wodka tylko likierem.
    Po drugie nie pije sie go samego tylko rozciencza lodowata woda ,bo napitek ten zawiera strasznie duzo roznych olejkow eterycznych.
    Po trzecie jak ktos sobie wmowi ze ma zwidy ,to nawet po tatrze bedzie mial.
    Tak na powaznie to za ta psychoze po spozyciu absyntu odpowiedzialny jest Tujon

    Tujon jest łatwo rozpuszczalny w alkoholach i eterze dietylowym. Nie rozpuszcza się natomiast w wodzie. Wywołuje w większych dawkach wzmożoną czynność kory mózgowej z niepokojem ruchowym i dużą drażliwością. W zatruciach pojawiają się stany podniecenia i psychozy. Spośród narządów zmianom zwyrodnieniowym ulega przede wszystkim układ nerwowy. Działanie farmakologiczne związane jest prawdopodobnie z interakcjami z receptorem GABA

    Zatrucia tujonem były dość częstym zjawiskiem, zwłaszcza we Francji, gdzie używano w dużej ilości napoje zawierające olejek eteryczny, składnik piołunu (absyntu, wermutu). Olejek koloru zielonego, zawierający domieszkę substancji o wybitnie gorzkim smaku, służył do wyrobu absyntu,
    .........................../' /)
    ........./´ /)........./¯ //
    ......,/¯// ........./...//
    ...../...//. ......./¯ //
    ..../´¯/'´ ¯/´¯ /.../ /
    .../'.../... ./... /.../ //
    .('(...´(... ....... ,../'. .')
    ..\.......... ..... ..\/..../
    ..''...\.... ..... . _.•´
    ....\....... ..... ..(
    .....\..... ..... ...\

  3. #3
    stasek9 Człowiek z aspiracjami Avatar stasek9
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Postów
    139
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie Odp: Absynth

    Cytat Napisał Vito Andolini Zobacz post
    hehhe
    Wypowiem sie w tym temacie poniewaz mialem rozne doswiadczenia z tym trunkiem.
    Po pierwsze absynt nie jest wodka tylko likierem.
    Po drugie nie pije sie go samego tylko rozciencza lodowata woda ,bo napitek ten zawiera strasznie duzo roznych olejkow eterycznych.
    Po trzecie jak ktos sobie wmowi ze ma zwidy ,to nawet po tatrze bedzie mial.
    Tak na powaznie to za ta psychoze po spozyciu absyntu odpowiedzialny jest Tujon
    Ja nic sobie nie wmawiam ale po prostu po absyncie mało pamiętam - i tak to zostawmy- OK?

+ Odpowiedz na ten temat

Thread Information

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów