+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Logitech z-5500

  1. #1
    I chuj. katsiu Wie o co chodzi katsiu Wie o co chodzi
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Wiek
    34
    Postów
    1,726
    Siła Reputacji
    21

    Thumbs up Logitech z-5500



    wczoraj dostalem ten zestaw jako ze moj 3-letni z-2300 padl w Milowce na sylwestrze (za ostra impreza, prad siadal itd...) powiem ze nie zaluje kasy wladowanej w ten sprzet, naprawde gra pieknie i prezentuje sie znakomicie, szczegolnie jednostka sterujaca, jedyny minus to pilot ktory wyglada jakby go robili ormianie. 505W naprawde robi swoje, robilem dzisiaj po zajeciach odwet na tych kurwach z trzeciego pietra bo imprezowali przez tydzien tak ze w mieszkaniu sie nie dalo pogadac, polozylem tube na szafie, wszystkie satelity skierowalem w gore i na polowe mocy (to naprawde duzo, wieszaki podskakiwaly w szafie) i tak zostawilem na 4 godziny, mam nadzieje ze nie bede musial tego powtarzac bo woofer swoje wazy (z 15 kg) a gabaryty tez nie naleza do najmniejszych, kurier jak to wnosil to sie spocil delikatnie chlopak... jezeli ktos chce miec bardzo dobry dzwiek i nie jest wymagajacym audiofilem oraz przeciwnikiem glosnikow w plastiku to polecam

    *******************************
    Najpopularniejsze wątki w tym dziale:


  2. #2
    01010100 Nazwisko Świecący przykładem Nazwisko Świecący przykładem Nazwisko Świecący przykładem Avatar Nazwisko
    Na DoFo od
    Dec 2005
    Skąd
    Małopolska
    Wiek
    46
    Postów
    3,538
    Siła Reputacji
    24

    Domyślnie Odp: Logitech z-5500

    Dobrze wyglada

  3. #3
    Gospodarz araj  - Chcesz mieć z nim dzieci araj  - Chcesz mieć z nim dzieci araj  - Chcesz mieć z nim dzieci araj  - Chcesz mieć z nim dzieci araj  - Chcesz mieć z nim dzieci araj  - Chcesz mieć z nim dzieci Avatar araj
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Skąd
    Jutlandia
    Postów
    13,283
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie Odp: Logitech z-5500

    wszystko ok, ale z tymi watami to jest tak,jak kiedys sprzedawali ruscy na bazarach takie kaseciaki-jamniki, na których pisało 2x500W, katsiu to moc tak zwana muzyczna, nie wiem skąd oni biorą tę wartośc,gwarantuję ci,że rzeczywista moc tego kompletu nie przekracza 60W, dla przykładu, ja mam kino domowe, wzmacniacz 5x100 w -

    http://images.google.pl/imgres?imgur...lr%3D%26sa%3DN

    tylko mój jest srebrny





    i to nie można powiedzieć,że on ma 500W!, kolumny mam dynamicsa -200W, 1m wys, 35 cm głębokości, 25 cm szer. trójdrożna(wys.,średnie ,niskie ) plus z boku wielki głośnik basowy, czyli z tego sprzętu mogę wycisnąć max trochę ponad 100W, jeszcze nigdy nie grałem na maxa, w domu bardzo rzadko przekraczam połowę mocy, ostatnio mój sprzęt grał na sylwestra i na 75 % mocy było tak głośno,że niewyróba, a sala była duża

  4. #4
    I chuj. katsiu Wie o co chodzi katsiu Wie o co chodzi
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Wiek
    34
    Postów
    1,726
    Siła Reputacji
    21

    Domyślnie Odp: Logitech z-5500

    Cytat Napisał araj Zobacz post
    wszystko ok, ale z tymi watami to jest tak,jak kiedys sprzedawali ruscy na bazarach takie kaseciaki-jamniki, na których pisało 2x500W, katsiu to moc tak zwana muzyczna, nie wiem skąd oni biorą tę wartośc,gwarantuję ci,że rzeczywista moc tego kompletu nie przekracza 60W, dla przykładu, ja mam kino domowe, wzmacniacz 5x100 w -http://images.google.pl/imgres?imgurl=http://zdjecia.swistak.pl/00/01/22/82/1228204_1_b.jpg&imgrefurl=http://www.swistak.pl/aukcje/1228204,amplituner-SONY-STR-DB-930-QS.html&h=768&w=1017&sz=82&hl=pl&start=1&tbnid=5ZkbZeiMl36CDM:&tbnh=113&tbnw=150&prev=/images%3Fq%3Dstr%2Bdb%2B930%26svnum%3D10%26hl%3Dpl %26lr%3D%26sa%3DN

    i to nie można powiedzieć,że on ma 500W!, kolumny mam dynamicsa -200W, 1m wys, 35 cm głębokości, 25 cm szer. trójdrożna(wys.,średnie ,niskie ) plus z boku wielki głośnik basowy, czyli z tego sprzętu mogę wycisnąć max trochę ponad 100W, jeszcze nigdy nie grałem na maxa, w domu bardzo rzadko przekraczam połowę mocy, ostatnio mój sprzęt grał na sylwestra i na 75 % mocy było tak głośno,że niewyróba, a sala była duża
    drogi araju, nie jestem pierwszym lepszym frajerem ktory kupuje glosniki bo maja napisane wiecej niz 300 na opakowaniu. 505 W jest i tyle to ma, tyle jest w RMS-ie a nie przy szczytowej. 505 W bierze sie z tad ze woofer ma 188 W, 4 satelity po 62 W i centralna satelita ktora ma 69 W, podstawy matematyki kazdy zna, mozna sobie dodac. jak juz wczesniej powiedzialem, nie ma co porownywac kolumn do zestawu komputerowego, tu glosnik przy satelicie ma 7 cm srednicy wiec zeby z niego cos wydobyc to trzeba przypierdolic duza dawke mocy i tak to wlasnie jest zrobione, sub ma 25 cm a skrzynka ma na dlugosc 36 centymetry wiec tez troche, ale ogolnie mowiac to jezeli tego nie uslyszysz to nie bedziesz wiedzial o co mi chodzi

  5. #5
    Gospodarz araj  - Chcesz mieć z nim dzieci araj  - Chcesz mieć z nim dzieci araj  - Chcesz mieć z nim dzieci araj  - Chcesz mieć z nim dzieci araj  - Chcesz mieć z nim dzieci araj  - Chcesz mieć z nim dzieci Avatar araj
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Skąd
    Jutlandia
    Postów
    13,283
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie Odp: Logitech z-5500

    no tak katsiu, suma =500, zauwaz ze na profesionalnych amplitunerach czy wzmacniaczach nigdy nie pisze ,ze ma on 700 w, tylko przód 2x200,satelitki.-2x100, centr.-1x100, to,że bedziesz miał 10 głośników,który kazdy bedzie grał 60w - nie znaczy,że bedziesz słuchał 600w, bo tyle jest na małym koncercie....ja wiem,że ttrzeba posłuchać, akurat to wiem dobrze,mam pierdolca na punkcie sprzetu,jakości juz z 20 lat i wcale nie napisałem,że twoje graja źle...mi chodzi tylko o te waty, bo kiedys słyszałem dyskusje 2 klientów,jeden z nich sie chwalił,że kupił miniwieze sony za 1000 zł i gra zajebiscie głośno - 700W

  6. #6
    I chuj. katsiu Wie o co chodzi katsiu Wie o co chodzi
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Wiek
    34
    Postów
    1,726
    Siła Reputacji
    21

    Domyślnie Odp: Logitech z-5500

    Cytat Napisał araj Zobacz post
    no tak katsiu, suma =500, zauwaz ze na profesionalnych amplitunerach czy wzmacniaczach nigdy nie pisze ,ze ma on 700 w, tylko przód 2x200,satelitki.-2x100, centr.-1x100, to,że bedziesz miał 10 głośników,który kazdy bedzie grał 60w - nie znaczy,że bedziesz słuchał 600w, bo tyle jest na małym koncercie....ja wiem,że ttrzeba posłuchać, akurat to wiem dobrze,mam pierdolca na punkcie sprzetu,jakości juz z 20 lat i wcale nie napisałem,że twoje graja źle...mi chodzi tylko o te waty, bo kiedys słyszałem dyskusje 2 klientów,jeden z nich sie chwalił,że kupił miniwieze sony za 1000 zł i gra zajebiscie głośno - 700W
    wiesz, jakby tak kazdy chcial zapierdalac z potencjometrem do glosnikow i sprawdzac ile watow bierze w danym momencie to by ocipial chyba tez watpie ze wykorzystam ta moc ktora przyjmijmy jako X bo juz nie wiem na czym stoje ale pierwszy raz boje sie wziac glosniej kiedy dojde to polowy mocy...

  7. #7
    Gospodarz araj  - Chcesz mieć z nim dzieci araj  - Chcesz mieć z nim dzieci araj  - Chcesz mieć z nim dzieci araj  - Chcesz mieć z nim dzieci araj  - Chcesz mieć z nim dzieci araj  - Chcesz mieć z nim dzieci Avatar araj
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Skąd
    Jutlandia
    Postów
    13,283
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie Odp: Logitech z-5500

    Cytat Napisał katsiu Zobacz post
    wiesz, jakby tak kazdy chcial zapierdalac z potencjometrem do glosnikow i sprawdzac ile watow bierze w danym momencie to by ocipial chyba tez watpie ze wykorzystam ta moc ktora przyjmijmy jako X bo juz nie wiem na czym stoje ale pierwszy raz boje sie wziac glosniej kiedy dojde to polowy mocy...
    katsiu,żednego potencjometra nie potrzeba, twoj zestawik gra na max ok 60 W, gdyż wzmacniacz nie moze przekraczać 56W,poniewaz do mocy głośników dobiera się wzmacniacz w ten sposób,że nie może on przekroczyć ok 80% mocy głośników(nie sumy głośników,tylko max pojedynczego kanału) i tak np. mając głośnik 100W musisz mieć wzmacniacz max okolo 80 W, wyobraź sobie,że twój zestaw podłączyłbym do mojego amplitunera...jakbym wstawił w piz...e,to po sekundzie poszedłby dym z tych głośników ..serio...a mój wzmacniacz ma ok. 110W

+ Odpowiedz na ten temat

Thread Information

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów