+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 34

Temat: ogrod, dzialka czy co tam chcecie

  1. #1
    smoke Świecący przykładem smoke Świecący przykładem smoke Świecący przykładem Avatar smoke
    Na DoFo od
    Feb 2006
    Skąd
    polska
    Postów
    1,156
    Siła Reputacji
    22

    Domyślnie ogrod, dzialka czy co tam chcecie

    no wlasnie - mam za zadanie w przeciagu jednego, dwoch lat doprowadzic 1400 metrow kwadratowych do porzadku - wszystko zarosniete, sa drzewa owocowe i inne (tez z liscmi i iglami) trawnik przypomina ugor i wysypisko w jednej tytce, nogi sie wyginaja i rece zalamuja, jednym slowem: czernobyl macie jakies sposoby, doswiadczenia, wskazowki jak w ciagu dwoch lat zrobic z takiego miejsca "raj na ziemi"? (staw, trawnik, klomby itd). jesli tak, to prosze o posty w tym temacie (w nagrode zdjecia tu umieszcze). aha, i jeszcze jedno - zadnych postow od pambuka! prosze.

    *******************************
    Najpopularniejsze wątki w tym dziale:

    nobody fuck with the jesus

  2. #2
    I chuj. katsiu Wie o co chodzi katsiu Wie o co chodzi
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Wiek
    34
    Postów
    1,726
    Siła Reputacji
    21

    Domyślnie Odp: ogrod, dzialka czy co tam chcecie

    1,2,3 - jedziemy
    najpierw musisz sie zajac gleba zeby pozniej Ci nagle lebioda nie wyrosla posrodku, proponuje zrobic to profesjonalnie - kupujesz chwastoxu turbo albo randapu, pryskasz caly trawnik na wiosne, po tygodniu powinno wypalic wszystko do golej ziemi, wtedy wjazd z glebogryzarka albo z plugiem i oramy zeby siemie przewrocic na druga strone, zabronowac, zwalowac i siac trawnik konkretny (ladnie wyglada ta niebieskawa trawa, na allegro duzo ludzi to sprzedaje) co do drzewek to sa dwie opcje, jak za bardzo porosniete no to wiadomo - pila spalinowa i juz masz czym opalac na zime chyba ze chce Ci sie lazic po drzewach i wycinac niedoskonalosci natury, duzo bardziej czasochlonne ale niekiedy warto, nie widze tego to konkretnie Ci nie powiem. oczko wodne to indywidualna kwestia, troche przy hydraulice trzeba posiedziec, dol wykopac i kupic taki szajs plastikowy czyli gotowa forme na oczko ktora ma kondygnacje na poszczegolne rosliny albo folia wykladac (zalezy ile w to chcesz zainwestowac) i sie troche pomeczyc, do obsadzenia przy plocie polecam tuje, dosyc tanie a jak zasadzisz w tym roku to w nastepnym juz powinno ladnie wygladac jak gesto posadzisz, z innych roslin to drzewek jest wiele ale musialbym poszukac jak sie co nazywa, jakbys foto dal teraz tego terenu to moglbym cos wiecej doradzic

  3. #3
    smoke Świecący przykładem smoke Świecący przykładem smoke Świecący przykładem Avatar smoke
    Na DoFo od
    Feb 2006
    Skąd
    polska
    Postów
    1,156
    Siła Reputacji
    22

    Domyślnie Odp: ogrod, dzialka czy co tam chcecie

    wielkie dzieki za tak szybka odpowiedz! - katsiu - czy ten chwastox, randap, srodki chemichne? niestety nie moge uzyc zadnej chemii - takie mam dyrektywy. najbardziej chodzi mi o ten trawnik - jak do tej pory wszystko zarosniete i zasyfione, wyglada jak na zdjeciach. kawal roboty i ja nie robilem do tej pory jeszcze w ziemi - to moja premiera bedzie. moj plan/cel/pragnienie jest, by tam jakies 400 - 500 metrow "ukulturalnic" jakos tak do lata (moze poznego, ale tego lata jeszcze) czy trzeba walcowac nierowna ziemie pod trawnik? czy gleba sie jakos ulozy? czy sa plugi/glebogryzarki przeznaczone do obslugi recznej? bez maszyny to sobie nie poradze - mam, na gwalt 75 kilo na zebrach! bez maszyny bedzie mnie zbyt ciezko.

    ten link na dole, to zdjecia z grudnia ubieglego roku. :-(

    Free File Hosting Made Simple - MediaFire
    nobody fuck with the jesus

  4. #4
    I chuj. katsiu Wie o co chodzi katsiu Wie o co chodzi
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Wiek
    34
    Postów
    1,726
    Siła Reputacji
    21

    Domyślnie Odp: ogrod, dzialka czy co tam chcecie

    o kurwa, ladna dzungla. jezeli nie mozesz uzywac chemii to najpierw zrob kontrolowany zaplon na ten trawnik, jedyne reczne plugi to konne, glebogryzarka potrzebuje napedu z ciagnika, jezeli nie masz dostepu do sprzetu to zostaje Ci wlasnie spalenie tego trawnika i zapiernicz z motyka... :/ jezeli nie masz walu to po obroceniu tej ziemi i zasianiu trawnika mozna to poprostu udeptywac do porzadanego efektu, metody podaje straszne ale jak nie masz innego wyjscia to bedziesz musial sobie w ten sposob radzic, alternatywa do spalania trawnika jest kosa spalinowa i kilka godzin + jakis kilometr zylki zeby do golej ziemi skosic ta sucha trawe, zebrac, wywiezc gdzies i dopiero myslec bo przy takim zarosnietym terenie nawet motyke czy rydel Ci bedzie ciezko wbic. nie masz znajomych ktorzy by dysponowali jakimkolwiek ciezkim sprzetem ? wtedy by mozna tak juz konkretnie pomyslec a Twoje prace skrocilby by sie o jakis miesiac

  5. #5
    smoke Świecący przykładem smoke Świecący przykładem smoke Świecący przykładem Avatar smoke
    Na DoFo od
    Feb 2006
    Skąd
    polska
    Postów
    1,156
    Siła Reputacji
    22

    Domyślnie Odp: ogrod, dzialka czy co tam chcecie

    no, dzungla jest niezla! - slyszalem, ze sa takie plugi, co sie je obsluguje jak kosierke do trawy - jechane i z tylu wychodzi skiba - zupelnie jak w rolnictwie. bez konia i traktora! tam mam tylko samosiejki - od lat nikt nic nie robil i sprzedal - polowa zarosnieta jezynami i innym "gownwm". i tam mam zamiar spedzic lato (TEGO ROKU) jak nyslisz - da sie cos zrobic? mam dwie rece. i chce miec trawnik.
    nobody fuck with the jesus

  6. #6
    I chuj. katsiu Wie o co chodzi katsiu Wie o co chodzi
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Wiek
    34
    Postów
    1,726
    Siła Reputacji
    21

    Domyślnie Odp: ogrod, dzialka czy co tam chcecie

    Cytat Napisał smoke Zobacz post
    no, dzungla jest niezla! - slyszalem, ze sa takie plugi, co sie je obsluguje jak kosierke do trawy - jechane i z tylu wychodzi skiba - zupelnie jak w rolnictwie. bez konia i traktora! tam mam tylko samosiejki - od lat nikt nic nie robil i sprzedal - polowa zarosnieta jezynami i innym "gownwm". i tam mam zamiar spedzic lato (TEGO ROKU) jak nyslisz - da sie cos zrobic? mam dwie rece. i chce miec trawnik.
    chciec to moc porozgladaj sie za sprzetem i dasz rade, w kwestii lekkiego sprzetu juz nie pomoge bo ja zawsze traktoro-podpinane sprzety obslugiwalem w ogrodniczym jak sie z gosciem zgadasz to na pewno Ci cos dobrego doradzi, trzymam kciuki i daj foty jak odgruzujesz ten poligon

  7. #7
    smoke Świecący przykładem smoke Świecący przykładem smoke Świecący przykładem Avatar smoke
    Na DoFo od
    Feb 2006
    Skąd
    polska
    Postów
    1,156
    Siła Reputacji
    22

    Domyślnie Odp: ogrod, dzialka czy co tam chcecie

    za dwa miesiace dam fotoki - jak bedziesz chcial, to pochwalisz! :-)
    nobody fuck with the jesus

  8. #8
    smoke Świecący przykładem smoke Świecący przykładem smoke Świecący przykładem Avatar smoke
    Na DoFo od
    Feb 2006
    Skąd
    polska
    Postów
    1,156
    Siła Reputacji
    22

    Domyślnie Odp: ogrod, dzialka czy co tam chcecie

    Cytat Napisał katsiu Zobacz post
    1,2,3
    http://www.wrzuta.pl/audio/kwwF0YONsG/jamfare

    co ty na to? tak na marginesie. :-)
    nobody fuck with the jesus

  9. #9
    I chuj. katsiu Wie o co chodzi katsiu Wie o co chodzi
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Wiek
    34
    Postów
    1,726
    Siła Reputacji
    21

    Domyślnie Odp: ogrod, dzialka czy co tam chcecie

    Cytat Napisał smoke Zobacz post
    Wrzuta.pl - jamfare

    co ty na to? tak na marginesie. :-)
    dobre

    masz motywujacy kawalek przed praca na dzialce

  10. #10
    Gospodarz araj  - Chcesz mieć z nim dzieci araj  - Chcesz mieć z nim dzieci araj  - Chcesz mieć z nim dzieci araj  - Chcesz mieć z nim dzieci araj  - Chcesz mieć z nim dzieci araj  - Chcesz mieć z nim dzieci Avatar araj
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Skąd
    Jutlandia
    Postów
    13,283
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie Odp: ogrod, dzialka czy co tam chcecie

    5 lat temu robiłem podobna dżungle, troszke mniejsza, mało tego, jeszcze było kilka dużych drzew. Więc potrzebowaliśmy tylko traktora na kilka godzin po tym, jak wycięliśmy te drzewa,żeby powyrywał korzenie. Cała resztę zrobiłem taka ręczną glebogryzarka na benzynę:



    działka którą robiłem była mniejsza- jakieś 900 m2, tą glebogryzarka obrabiałem całość chyba 5 razy, po każdym razie zbierałem wszystko grabiami i paliłem, jeżeli tak zrobisz,to ziemia bedzie ładnie wyczyszczona i pięknie przygotowana pod np trawę...Całość nie powinna ci dłużej zająć niż kilka tygodni

  11. #11
    01010100 Nazwisko Świecący przykładem Nazwisko Świecący przykładem Nazwisko Świecący przykładem Avatar Nazwisko
    Na DoFo od
    Dec 2005
    Skąd
    Małopolska
    Wiek
    46
    Postów
    3,538
    Siła Reputacji
    24

    Domyślnie Odp: ogrod, dzialka czy co tam chcecie

    Tak całkiem sam to bedziesz miał ciężko, a o jakiejś firmie nie myslałeś ?
    Przynajmniej do wyczyszczenia, a potem sianie, walcowanie i kopanie oczka to juz sam sobie bedziesz dłubał

  12. #12
    I chuj. katsiu Wie o co chodzi katsiu Wie o co chodzi
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Wiek
    34
    Postów
    1,726
    Siła Reputacji
    21

    Domyślnie Odp: ogrod, dzialka czy co tam chcecie

    Cytat Napisał Nazwa Zobacz post
    Tak całkiem sam to bedziesz miał ciężko, a o jakiejś firmie nie myslałeś ?
    Przynajmniej do wyczyszczenia, a potem sianie, walcowanie i kopanie oczka to juz sam sobie bedziesz dłubał
    eee tam, jak sam zrobi to bedzie mial zajebista satysfakcje, stanie na koniec podparty grabiami i powie sam do siebie "no kurwa, dobry jestem"

  13. #13
    01010100 Nazwisko Świecący przykładem Nazwisko Świecący przykładem Nazwisko Świecący przykładem Avatar Nazwisko
    Na DoFo od
    Dec 2005
    Skąd
    Małopolska
    Wiek
    46
    Postów
    3,538
    Siła Reputacji
    24

    Domyślnie Odp: ogrod, dzialka czy co tam chcecie


    Biorąc pod uwage koszty różnych maszyn które pasował by mieć żeby za to się brać to poważnie polecam jakąś firme.
    No chyba że to będzie sikiera i motyka, tu trzeba jednak wziąć pod uwage że zanim skończy to tam gdzie zaczął bedzie znowu las...

  14. #14
    Sentyment molestuje dzieci Simmek Wie o co chodzi Simmek Wie o co chodzi
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    ...
    Postów
    5,923
    Siła Reputacji
    25

    Domyślnie Odp: ogrod, dzialka czy co tam chcecie

    Takie zajebiście romantyczne chaszcze niszczyć
    - Prosze Pani, czy Pani by chciala zagrac w filmie?
    - Tak, chciala bym...
    - A... to swietnie sie sklada, a... co Pani by chciala zagrac?
    - Chcialam zagrac... tak jak ta... no w tym filmie... wie Pan w ktorym... Ona grala z takim przystojnym, dobrze zbudowanym, szatynem, o ile sie nie myle, wie Pan z ktorym. Ona grala cos bardzo pieknego, ja bym tez tak chciala zagrac cos pieknego...
    - No brawo, brawo, Pani by chciala zagrac cos pieknego. Ludzie pragna piekna. Nasz film powinien byc piekny.


  15. #15
    01010100 Nazwisko Świecący przykładem Nazwisko Świecący przykładem Nazwisko Świecący przykładem Avatar Nazwisko
    Na DoFo od
    Dec 2005
    Skąd
    Małopolska
    Wiek
    46
    Postów
    3,538
    Siła Reputacji
    24

    Domyślnie Odp: ogrod, dzialka czy co tam chcecie

    Jak sie maja przygotowania

+ Odpowiedz na ten temat

Thread Information

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Podobne wątki

  1. Ogrod botaniczny i muzeum w jednym
    By 6 biegowy in forum Zdjęcia
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-05-07, 06:22
  2. Wy chcecie
    By A N D E R S in forum O WSZYSTKIM
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 09-12-06, 10:39
  3. chcecie to????
    By araj in forum SPRAWY dotyczące DoFo
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 25-05-06, 09:27
  4. Czy chcecie?????
    By araj in forum SPRAWY dotyczące DoFo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 30-11-05, 23:26

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów