+ Odpowiedz na ten temat
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 16 do 30 z 37

Temat: czy lubicie wracaæ do ksi±¿ek z dzieciñstwa?

  1. #16
    kloss100 Cz³owiek z aspiracjami Avatar kloss100
    Na DoFo od
    Dec 2008
    Wiek
    46
    Postów
    86
    Si³a Reputacji
    16

    Domy¶lnie Odp: czy lubicie wracaæ do ksi±¿ek z dzieciñstwa?

    Widzê, ¿e pustki w tym temacie. To ¿eby nie by³o pusto powiem, ¿e w³a¶nie przeczyta³em "Z³oto gór czarnych"
    W³adza czasami korumpuje, w³adza absolutna korumpuje absolutnie.

  2. #17
    Sentyment molestuje dzieci Simmek Wie o co chodzi Simmek Wie o co chodzi
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Sk±d
    ...
    Postów
    5,923
    Si³a Reputacji
    25

    Domy¶lnie Odp: czy lubicie wracaæ do ksi±¿ek z dzieciñstwa?

    Wies³aw Wernic o kowbojach przeczyta³em
    i
    Jak kotek by³ chory...
    - Prosze Pani, czy Pani by chciala zagrac w filmie?
    - Tak, chciala bym...
    - A... to swietnie sie sklada, a... co Pani by chciala zagrac?
    - Chcialam zagrac... tak jak ta... no w tym filmie... wie Pan w ktorym... Ona grala z takim przystojnym, dobrze zbudowanym, szatynem, o ile sie nie myle, wie Pan z ktorym. Ona grala cos bardzo pieknego, ja bym tez tak chciala zagrac cos pieknego...
    - No brawo, brawo, Pani by chciala zagrac cos pieknego. Ludzie pragna piekna. Nasz film powinien byc piekny.


  3. #18
    Given to the Rising Adamitsu - samo dobro Adamitsu - samo dobro Adamitsu - samo dobro Avatar Adamitsu
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Postów
    1,574
    Si³a Reputacji
    22

    Domy¶lnie Odp: czy lubicie wracaæ do ksi±¿ek z dzieciñstwa?

    Nie wracam do ksi±¿ek z dzieciñstwa, jako dziecko nie czyta³em poniewa¿ matka zabrania³a. Chcia³a ¿ebym wyrós³ na normalnego cz³owieka.


    mission failed

  4. #19
    luiliana Cz³owiek z aspiracjami Avatar luiliana
    Na DoFo od
    Sep 2009
    Wiek
    43
    Postów
    426
    Si³a Reputacji
    15

    Domy¶lnie Odp: czy lubicie wracaæ do ksi±¿ek z dzieciñstwa?

    A ja wracam do ksi±¿ek z dzieciñstwa,czytam bajki moim maluchom,co fajniejsze w tv te¿ razem ogl±damy... i oczywi¶cie zaraz leci tekst ¿e t± bajkê mama ogl±da³a jak by³a w ich wieku... Fajnie powspominaæ. Pozdrawiam cieplutko

  5. #20
    daga22 Cz³owiek z aspiracjami Avatar daga22
    Na DoFo od
    Feb 2010
    Wiek
    38
    Postów
    24
    Si³a Reputacji
    0

    Domy¶lnie Odp: czy lubicie wracaæ do ksi±¿ek z dzieciñstwa?

    Mo¿e i rodzice nie anga¿uj± siê zbytnio w czytanie swoim dzieciom, ale nie spotka³am siê z przypadkiem, ¿e zabraniaj± czytaæ.
    Literatura to jedna z wielu elementów kultury, wp³ywaj±ca na intelekt, kszta³tuj±ca kreatywno¶æ nie tylko dzieci. Stwierdzenie, ¿e "Mama zabrania³a" to kiepska wymówka na lenistwo.

  6. #21
    Tylko S. ;* Enemigo High Level Enemigo High Level Enemigo High Level Enemigo High Level Enemigo High Level Enemigo High Level Avatar Enemigo
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Sk±d
    Cz³uchów
    Postów
    7,299
    Si³a Reputacji
    31

    Domy¶lnie Odp: czy lubicie wracaæ do ksi±¿ek z dzieciñstwa?

    Cytat Napisa³ daga22 Zobacz post
    Mo¿e i rodzice nie anga¿uj± siê zbytnio w czytanie swoim dzieciom, ale nie spotka³am siê z przypadkiem, ¿e zabraniaj± czytaæ.
    Literatura to jedna z wielu elementów kultury, wp³ywaj±ca na intelekt, kszta³tuj±ca kreatywno¶æ nie tylko dzieci. Stwierdzenie, ¿e "Mama zabrania³a" to kiepska wymówka na lenistwo.
    Mi mama zabraniala czytac pod grozba pasa Mowila ze hitler tez czytal duzo i jak sie to skonczylo :/
    Jezus was kocha

  7. #22
    JolaRut Cz³owiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Dec 2009
    Postów
    17
    Si³a Reputacji
    0

    Domy¶lnie Odp: czy lubicie wracaæ do ksi±¿ek z dzieciñstwa?

    Ja te¿ wracam do ksi±¿ek z dziecinstwa;-) szczególnie teraz gdy czytam mojej chrze¶nicy. A ¿eby poczuæ prawdziwy powrót do dzieciñstwa to warto wybraæ siê do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie. S³ynny Kozio³ek Mato³ek inspiruje do siêgania po literaturê...

  8. #23
    Tylko S. ;* Enemigo High Level Enemigo High Level Enemigo High Level Enemigo High Level Enemigo High Level Enemigo High Level Avatar Enemigo
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Sk±d
    Cz³uchów
    Postów
    7,299
    Si³a Reputacji
    31

    Domy¶lnie Odp: czy lubicie wracaæ do ksi±¿ek z dzieciñstwa?

    W Twoich postach czuc inspiracje Koziolkiem Matolkiem ;-)
    Jezus was kocha

  9. #24
    Naranja Cz³owiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Apr 2011
    Postów
    15
    Si³a Reputacji
    0

    Domy¶lnie Odp: czy lubicie wracaæ do ksi±¿ek z dzieciñstwa?

    Ja do tej pory uwielbiam Dzieci z Bullerbyn

  10. #25
    wikaG Cz³owiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Mar 2011
    Postów
    29
    Si³a Reputacji
    0

    Domy¶lnie Odp: czy lubicie wracaæ do ksi±¿ek z dzieciñstwa?

    Dzieci s± OK i Fizia Poñczoszanka Ba¶nie s± tez na prawdê genialne. Pozornie s± tylko dla dzieci. Jest w nich wiele m±dro¶ci. Z nich nigdy siê nie wyrasta

    Dlatego chcia³abym wam poleciæ ksi±¿kê, któr± mo¿na przeczytaæ razem z dzieckiem i nie bêdzie to kolejny Harry Potter, chocia¿ tez z gatunku fantastycznego niebawem ma swoj± premierê, nazywa siê "Ba¶niobór" - autorstwa Brandona Mulla. Ja przeczyta³am wersjê angielskojêzyczn±. W stanach jest ca³a seria, wiêc i w Polsce pewnie siê jej doczekamy Ksi±¿ka jest na prawdê ¶wietna.

    Ba¶niobór to rezerwat magicznych stworzeñ. Wró¿ki, driady, najady, elfy, diabliki i wiele innych ma³ych i du¿ych stworzonek zagro¿onych wyginiêciem znalaz³o tam schronienie. Nie ³atwo jest opiekowaæ siê takim miejscem. Istoty magiczne s± czêsto nieobliczalne, a rezerwat kryje tak¿e najstraszliwsze potwory. Rodzeñstwo Kendra i Seth nie maj± pojêcia, w jakie miejsce trafili, gdy przyje¿d¿aj± na prawie trzy tygodnie do dziadka, który jest stra¿nikiem tego niezwyk³ego rezerwatu. Dziadek pocz±tkowo nie wprowadza dzieci w tajniki swojego zajêcia, ale dociekliwe dzieciaki szybko odkrywaj± istnienie magicznych istot wokó³ siebie. Gdy za¶ niesforny Seth pozwala sobie na zbyt wiele psot, wywo³ana zostanie prawdziwa lawina zdarzeñ, mog±cych doprowadziæ nawet do zag³ady rezerwatu. "Ba¶niobór" Brandona Mulla to prawdziwie ekologiczna opowie¶æ o tym, dlaczego nale¿y chroniæ bioró¿norodno¶æ, ubrana w p³aszczyk ba¶ni. Jest w niej stary dom i ogromny ogród, jest g³êboko skrywana rodzinna tajemnica, s± rezolutni bohaterowie, którzy w Ba¶nioborze nie tylko dowiaduj± siê sporo o magicznym ¶wiecie, ale przede wszystkim odkrywaj± w sobie odwagê i determinacjê, ucz± siê, czym jest lojalno¶æ i wierno¶æ sprawie. A dodatkowo odkrywaj± zalety picia mleka

    "Ba¶niobór" to pierwsza czê¶æ piêciotomowego cyklu - oryginalny tytu³ to "Fablehaven". Na amerykañskiej stronie internetowej, mo¿na poczytac o ca³ej serii.

  11. #26
    Astrum Cz³owiek z aspiracjami Avatar Astrum
    Na DoFo od
    Sep 2010
    Postów
    47
    Si³a Reputacji
    0

    Domy¶lnie Odp: czy lubicie wracaæ do ksi±¿ek z dzieciñstwa?

    Mo¿e czytaj±c swoim dzieciom, ale sama raczej nie wracam do ksi±¿ek z dzieciñstwa.

  12. #27
    wikaG Cz³owiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Mar 2011
    Postów
    29
    Si³a Reputacji
    0

    Domy¶lnie Odp: czy lubicie wracaæ do ksi±¿ek z dzieciñstwa?

    Zale¿y oczywi¶cie co siê czyta³o w dzieciñstwie Ja czyta³am np. "D'artagniana i trzech muszkieterow". Co roku przy okazji ¶wi±t przerabiam "opowie¶æ wigilijn±". Jakby¶ przypomnia³a sobie tego rodzaju uniwersalne ksi±¿ki na pewno okaza³oby siê, ¿e jest inaczej

  13. #28
    Maja01 Cz³owiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Jan 2012
    Postów
    13
    Si³a Reputacji
    0

    Domy¶lnie Odp: czy lubicie wracaæ do ksi±¿ek z dzieciñstwa?

    ja odk±d mam dzieci to nie mam wyboru, same sa za ma³e na czytanie wiêc pad³o na mnie

  14. #29
    Tylko S. ;* Enemigo High Level Enemigo High Level Enemigo High Level Enemigo High Level Enemigo High Level Enemigo High Level Avatar Enemigo
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Sk±d
    Cz³uchów
    Postów
    7,299
    Si³a Reputacji
    31

    Domy¶lnie Odp: czy lubicie wracaæ do ksi±¿ek z dzieciñstwa?

    Cytat Napisa³ Maja01 Zobacz post
    ja odk±d mam dzieci to nie mam wyboru, same sa za ma³e na czytanie wiêc pad³o na mnie
    A co Ty jako jedyna umiesz czytac w domu?
    Jezus was kocha

  15. #30
    6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level 6 biegowy High Level Avatar 6 biegowy
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Sk±d
    CHICAGO
    Postów
    9,745
    Si³a Reputacji
    33

    Domy¶lnie Odp: czy lubicie wracaæ do ksi±¿ek z dzieciñstwa?

    Cytat Napisa³ Maja01 Zobacz post
    ja odk±d mam dzieci to nie mam wyboru, same sa za ma³e na czytanie wiêc pad³o na mnie
    Ale byly by jaja gdybys za pare lat sie dowiedziala ze masz gluche dzieci, tyle czytania na marne.

+ Odpowiedz na ten temat

Thread Information

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 u¿ytkownik(ów) przegl±da ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 go¶ci)

     

Podobne w±tki

  1. Lubicie sie k³óciæ?
    By Hitman in forum Pytaj o wszystko  
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 17-12-08, 15:26
  2. Lubicie horrory??
    By yardin in forum FILM,TEATR
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 21-10-06, 11:15
  3. Lubicie ryby?
    By stuff in forum Pytania, pogawêdki
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 07-09-06, 12:27
  4. LUBICIE KABARETY ?
    By wenus in forum Pytaj o wszystko  
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 20-06-06, 09:58

Uprawnienia

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów