+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Problem z pracodawcą

  1. #1
    Artuficis Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Nov 2008
    Wiek
    41
    Postów
    1
    Siła Reputacji
    0

    Post Problem z pracodawcą

    Witam.
    Mój problem polega na tym że mój pracodawca nie wypłacił mi pieniędzy, pacuję w wykończeniach mam stawkę godzinną i po skończonej pracy czyli w tym przypadku wykończeniu garażu miały być wypłacone pieniądze, jednak nie były. Pracę skończyłem około 1,5 miesiąca temu i do dnia dzisiejszego nie mam wynagrodzenia za tamtą pracę tj. 1980 zł za 198 h pracy. Wiadomo że w budowlance większość ludzi pracuje na czarno i tak też było w tym przypadku. Proszę o pomoc z tą sprawą chciałbym odzyskać moje pieniądze zwłaszcza, że jest to niemała suma.

    *******************************
    Najpopularniejsze wątki w tym dziale:


  2. #2
    01010100 Nazwisko Świecący przykładem Nazwisko Świecący przykładem Nazwisko Świecący przykładem Avatar Nazwisko
    Na DoFo od
    Dec 2005
    Skąd
    Małopolska
    Wiek
    46
    Postów
    3,538
    Siła Reputacji
    24

    Domyślnie Odp: Problem z pracodawcą

    Witaj
    Na twoim miejscu zaczął bym od zadzwonienia do Państwowej Inspekcji Pracy
    http://www.pip.gov.pl/html/pl/html/07060000.htm
    Dzwoniąc tam nie musisz się nawet przedstawiać ani podawać nazwy firmy w której pracujesz, po prostu dzwonisz - mówisz jak wygląda twoja sytuacja a oni przedstawiają dokładnie co możesz zrobić.
    Myślę że samo wspomnienie pracodawcy że dzwoniłeś w tej sprawie do PIP-u może już załatwić sprawę
    Życzę powodzenia, no i napisz jak sie sprawa potoczyła

  3. #3
    bywam niegrzeczna wenus High Level wenus High Level wenus High Level wenus High Level wenus High Level wenus High Level
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    Pomorze
    Postów
    3,686
    Siła Reputacji
    28

    Domyślnie Odp: Problem z pracodawcą

    Cytat Napisał Artuficis Zobacz post
    Witam.
    Mój problem polega na tym że mój pracodawca nie wypłacił mi pieniędzy, pacuję w wykończeniach mam stawkę godzinną i po skończonej pracy czyli w tym przypadku wykończeniu garażu miały być wypłacone pieniądze, jednak nie były. Pracę skończyłem około 1,5 miesiąca temu i do dnia dzisiejszego nie mam wynagrodzenia za tamtą pracę tj. 1980 zł za 198 h pracy. Wiadomo że w budowlance większość ludzi pracuje na czarno i tak też było w tym przypadku. Proszę o pomoc z tą sprawą chciałbym odzyskać moje pieniądze zwłaszcza, że jest to niemała suma.
    Jak nie ma zadnej umowy to chyba lipa z wyplaceniem jakichkolwiek pieniedzy ale zawsze mozna probowac :


    Praca na czarno

    Data: 01-08-2001 r.

    Pytanie: Pracowałem w pewnej firmie ok. półtora roku. Przepracowałem ten okres bez żadnej umowy o prace. w Związku z tym chcę teraz zaskarżyć mojego byłego pracodawcę. Jak powinienem to zrobić? Chcę udowodnić w Sądzie że mój były pracodawca zatrudniał mnie na "czarno". Czy podpisy świadków wystarczą. Jak to poprowadzić? Od czego zacząć?


    Niestety zatrudnianie bez stosownej umowy to dość nagminne łamanie prawa przez pracodawców. Pracownicy często, aby w ogóle mieć pracę godzą się na takie warunki. Aby doprowadzić do uznania okresu pracy na czarno za okres zatrudnienia należy zwrócić się do Sądu pracy (jeśli ugodowe sposoby zawiodą) z pozwem o ustalenie istnienia stosunku pracy. Pismo to wolne jest od opłat sądowych, a pracownicy Państwowej inspekcji pracy pomagają w prawidłowym sformułowaniu pozwu. Następnie należy udowodnić, że w danym okresie świadczona była praca na rzecz pozwanego pracodawcy. Wszystkie środki będą tu pomoce. Oprócz zeznań świadków (o ile zgodzą się świadczyć), pomocne będą wszelkie inne dokumenty np. podpisy na liście obecności, wypłaty z kasy. Ocena wiarygodności przedstawionych dowodów należy do sądu, który w orzeczeniu stwierdzi czy w ogóle łączył pana jakiś stosunek prawny z byłym pracodawcą, a jeśli tak to czy nosił znamiona umowy o pracę czy może była to np. umowa zlecenie.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  4. #4
    adrian222we Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Jun 2021
    Wiek
    39
    Postów
    5
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Problem z pracodawcą

    Ciekawy wątek. Można się dowiedzieć bardzo dużo ciekawych informacji.
    __________________________________________________ _
    szufelki automatyczne

+ Odpowiedz na ten temat

Thread Information

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Podobne wątki

  1. PSP problem
    By whatever in forum Konsole  
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-04-08, 22:23
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-08-07, 03:57
  3. problem
    By araj in forum SPRAWY dotyczące DoFo
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-11-06, 01:42
  4. Problem
    By Enemigo in forum Pytaj o wszystko  
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-09-06, 13:18

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów