+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Temat: Kalafior

  1. #1
    6b idiota mineczka Laureat pokojowej nagrody mineczka Laureat pokojowej nagrody mineczka Laureat pokojowej nagrody mineczka Laureat pokojowej nagrody Avatar mineczka
    Na DoFo od
    Nov 2005
    Skąd
    slask
    Postów
    5,690
    Siła Reputacji
    27

    Domyślnie Kalafior

    Roślina jednoroczna należąca do rodziny krzyżowych, prawdopodobnie stanowi uszlachetnioną formę białego brokuła. Pochodzi z Cypru, dlatego początkowo nazywano go kapustą cypryjską. Znany był w starożytnym Rzymie i Grecji, skąd rozprzestrzenił się na inne kraje. W Polsce kalafior zaczęto uprawiać na przełomie XVI i XVII wieku.
    Częścią jadalną są młode pędy kwiatowe, zakończone kwiatostanem, tzw. różą, u nasady której wyrastają liście przykrywające kwiatostan. Na jakość kalafiorów, tzn. na ich wielkość i zwięzłość duży wpływ mają właściwości konkretnej odmiany oraz warunki agrotechniczne. Najcenniejsze odmiany charakteryzują się białym lub jasnokremowym zabarwieniem. Waga róży kalafiora waha się w granicach od 25 dag do 2 kg, a ich łuk od 7 do 30 cm.
    Kalafior zaliczany jest do cenniejszych warzyw z uwagi na swój skład chemiczny, a także wartości smakowe i dietetyczne. Warzywo to zawiera m.in.: sód, potas, magnez, wapń, mangan, żelazo, miedź, cynk, fosfor, fluor, chlor, jod, karoteny, witaminy: K, B1, B2, B6, C; kwasy: nikotynowy i pantotenowy. Poza tym w skład kalafiora wchodzą olejki eteryczne, nadające mu przykry zapach podczas gotowania, w trakcie którego wydziela się siarka.
    Do najbardziej znanych odmian kalafiora zaliczamy: Idol, Pionier, Zelandia, Master, Stella Nowa, Erfurcki 150, Ekspres, Inspektowy z Mor.


    Nie wiem jaką ja odmianę kalafiora kupuję ale jest pyszna

    *******************************
    Najpopularniejsze wątki w tym dziale:


  2. #2
    bywam niegrzeczna wenus High Level wenus High Level wenus High Level wenus High Level wenus High Level wenus High Level
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    Pomorze
    Postów
    3,686
    Siła Reputacji
    28

    Domyślnie Odp : Kalafior

    uwielbiam polany maslem z bulka tarta
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  3. #3
    No Gain Without Pain MaT  - Chcesz mieć z nim dzieci MaT  - Chcesz mieć z nim dzieci MaT  - Chcesz mieć z nim dzieci MaT  - Chcesz mieć z nim dzieci MaT  - Chcesz mieć z nim dzieci MaT  - Chcesz mieć z nim dzieci Avatar MaT
    Na DoFo od
    Dec 2005
    Skąd
    Never mind
    Postów
    3,628
    Siła Reputacji
    27

    Domyślnie Odp : Kalafior

    kalafior jest dla mnie najbardziej jałowym z warzyw - on nie ma smaku!
    Nie lubie go, ale nie raz jem.

  4. #4
    Porządny Porzadny Kryształ nie człowiek Porzadny Kryształ nie człowiek Porzadny Kryształ nie człowiek Porzadny Kryształ nie człowiek Porzadny Kryształ nie człowiek Porzadny Kryształ nie człowiek Porzadny Kryształ nie człowiek Avatar Porzadny
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    xxxxxxx
    Postów
    4,221
    Siła Reputacji
    31

    Domyślnie Odp : Kalafior

    nie lubie. zawsze kojarzy mi sie z robalami w srodku pomijajac juz fakt, ze wcale smaczny nie jest.

  5. #5
    303 Miekki Laureat pokojowej nagrody Miekki Laureat pokojowej nagrody Miekki Laureat pokojowej nagrody Miekki Laureat pokojowej nagrody Miekki Laureat pokojowej nagrody
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Skąd
    przybywałybyście?
    Wiek
    38
    Postów
    3,107
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie Odp : Kalafior

    jak już to surowy
    Nie patrz tu kurwo

  6. #6
    rece opadaja Hitman Świecący przykładem Hitman Świecący przykładem Hitman Świecący przykładem Avatar Hitman
    Na DoFo od
    Jul 2006
    Skąd
    Harrogate
    Postów
    3,272
    Siła Reputacji
    23

    Domyślnie Odp : Kalafior

    tylko surowy

  7. #7
    6b idiota mineczka Laureat pokojowej nagrody mineczka Laureat pokojowej nagrody mineczka Laureat pokojowej nagrody mineczka Laureat pokojowej nagrody Avatar mineczka
    Na DoFo od
    Nov 2005
    Skąd
    slask
    Postów
    5,690
    Siła Reputacji
    27

    Domyślnie Odp : Kalafior

    Ogłaszam wszem i wobec ze Mat i Porządny się nie znają na kalafiorach
    Ostatnio zrobiłam zupę z kalafiora a wyszla mi taka dobra

  8. #8
    Porządny Porzadny Kryształ nie człowiek Porzadny Kryształ nie człowiek Porzadny Kryształ nie człowiek Porzadny Kryształ nie człowiek Porzadny Kryształ nie człowiek Porzadny Kryształ nie człowiek Porzadny Kryształ nie człowiek Avatar Porzadny
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    xxxxxxx
    Postów
    4,221
    Siła Reputacji
    31

    Domyślnie Odp : Kalafior

    e, zaraz, ze nie znaja. mi to chodzilo glownie o kalafiora tego do ziemniakow.
    bo jesli chodzi o zupe kalafiorowa to co innego. ja lubie akurat zupe kalafiorowa jest dobra. moze to troche dziwne ale zupa ok

  9. #9
    6b idiota mineczka Laureat pokojowej nagrody mineczka Laureat pokojowej nagrody mineczka Laureat pokojowej nagrody mineczka Laureat pokojowej nagrody Avatar mineczka
    Na DoFo od
    Nov 2005
    Skąd
    slask
    Postów
    5,690
    Siła Reputacji
    27

    Domyślnie Odp : Kalafior

    Ten do ziemniaków też jest dobry
    Może za mało solisz i dlatego dla Ciebie nie jest smaczny?

  10. #10
    Porządny Porzadny Kryształ nie człowiek Porzadny Kryształ nie człowiek Porzadny Kryształ nie człowiek Porzadny Kryształ nie człowiek Porzadny Kryształ nie człowiek Porzadny Kryształ nie człowiek Porzadny Kryształ nie człowiek Avatar Porzadny
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    xxxxxxx
    Postów
    4,221
    Siła Reputacji
    31

    Domyślnie Odp : Kalafior

    nie wiem. za duzo soli niezdrowo jest. unikam duzo soli.
    ale smakowo jest zadna rewelacja.

  11. #11
    Shandor Laureat pokojowej nagrody Shandor Laureat pokojowej nagrody Shandor Laureat pokojowej nagrody Shandor Laureat pokojowej nagrody Avatar Shandor
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Skąd
    aj dont noł :/
    Postów
    4,631
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie Odp : Kalafior

    trzeba trochę mleka dodać do gotowania, uwielbiam kalafior z masełkiem i bułeczką, albo w panierce - mniam
    Якщо можеш, завітай до мене ти,
    Якщо хочеш, спий моєї води,
    Якщо Віриш, розкажи мені,
    Про що ти мрієш, коли живеш на самоті...

  12. #12
    6b idiota whatever Świecący przykładem whatever Świecący przykładem whatever Świecący przykładem whatever Świecący przykładem Avatar whatever
    Na DoFo od
    Dec 2005
    Skąd
    LDZ
    Postów
    4,690
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie Odp : Kalafior

    dobry jest w kazdej postaci

  13. #13
    zmieniłem speszyl for ju profektus Laureat pokojowej nagrody profektus Laureat pokojowej nagrody profektus Laureat pokojowej nagrody profektus Laureat pokojowej nagrody profektus Laureat pokojowej nagrody Avatar profektus
    Na DoFo od
    Aug 2006
    Skąd
    Wrocław
    Wiek
    46
    Postów
    1,814
    Siła Reputacji
    23

    Domyślnie Odp : Kalafior

    zajebisty jest....a zwłaszcza z bułka tarta
    DOBRY SEX TO TAKI PO KTÓRYM SASIEDZI PALĄ PAPIEROSA!
    ただ、実際に不倫としてバレるのは1ヶ月以上の長い交際、

  14. #14
    Kasiacho Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Nov 2010
    Wiek
    33
    Postów
    13
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Odp : Kalafior

    o oo tak! ja też uwielbiam, w każdej postaci. Najbardziej jednak lubię klasycznie z bułką tartą młodymi ziemniaczkami i jajem sadzonym !!!! pycha!!

  15. #15
    wikaG Człowiek z aspiracjami
    Na DoFo od
    Mar 2011
    Postów
    29
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Kalafior

    Dobry tez jest jako dodatek do tajskich dań. Ale nie można go za długo smażyć, bo jest delikatny i sie rozpada.

+ Odpowiedz na ten temat

Thread Information

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów