+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: William Warthon- Tam, gdzie spotykaja sie wszystkie światy

  1. #1
    JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek Avatar JaMajka
    Na DoFo od
    Aug 2007
    Wiek
    37
    Postów
    2,367
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie William Warthon- Tam, gdzie spotykaja sie wszystkie światy

    zajebista ksiażka, jesli ktos lubi sentymentalny styl dzieciecych wspomnien williama whartona. I taki madry cytat z tej ksiazki:

    "W tym własnie problem. Zawsze znajdzie sie ktos, kto za duzo gada, nawet jesli nie powinno go to osobiscie obchodzic. Tacy lubia po prostu afery, lubia przysparzac klopotow innym.jest to cos, co wedlog mnie cechuje jakas nizsza, posledniejsza klase istot ludzkich, a uwazam, ze cos takiego jak nizsza kategoria ludzi naprawde istnieje. Wiem to doskonale. Nie chodzi o to, ze ktos nie jest krolem, krolowa, ksieciem czy uczonym, lecz tylko zwyklym robociarzem. nie mowie o aspekcie ekonomicznym, o tym czy ktos zarabia duzo pieniedzy czy nie. mowie o osobistych cechach, jakie dana osoba posiada. o szacunku dla innych. Jesli czlowiek ma jakas klase w takim znaczeniu, nie bedzie biegal i opowiadal historyjek o cudzych mezach i zonach. Jest to postepowanie nie godne, okrutne, postepowanie czlowieka nizszej kategorii."

    Chyba najlepszy cytat z tej ksiazki, aczkolwiek to tylko moja subiektywna ocena a polecam cala.
    Aaaa i sorki za brak Polskich liter ale nie jestem do nich przyzwyczajona

    *******************************
    Najpopularniejsze wątki w tym dziale:


  2. #2
    6b idiota whatever Świecący przykładem whatever Świecący przykładem whatever Świecący przykładem whatever Świecący przykładem Avatar whatever
    Na DoFo od
    Dec 2005
    Skąd
    LDZ
    Postów
    4,690
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie Odp : William Warthon- Tam, gdzie spotykaja sie wszystkie światy

    Przeczytalem jego "Tato" z 2 lata temu i ucieklo mi jego nazwisko, teraz mi przypomnialas
    szkoda, ze mam malo czasu na czytanie i jestem taki leniwy

  3. #3
    JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek Avatar JaMajka
    Na DoFo od
    Aug 2007
    Wiek
    37
    Postów
    2,367
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie Odp : William Warthon- Tam, gdzie spotykaja sie wszystkie światy

    "Tato" to jedna z ksiazek, ktorych uzylam w swojej maturce z polaka jeszcze "Ptasiek" tez Whartona i pare innych

  4. #4
    6b idiota whatever Świecący przykładem whatever Świecący przykładem whatever Świecący przykładem whatever Świecący przykładem Avatar whatever
    Na DoFo od
    Dec 2005
    Skąd
    LDZ
    Postów
    4,690
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie Odp : William Warthon- Tam, gdzie spotykaja sie wszystkie światy

    Jak chodzielm do szkoly, to nie czytalem w ogole. Jak czlowiek ma cos na sile narzucane to czesto daje to odwrotne skutki

  5. #5
    JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek Avatar JaMajka
    Na DoFo od
    Aug 2007
    Wiek
    37
    Postów
    2,367
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie Odp : William Warthon- Tam, gdzie spotykaja sie wszystkie światy

    fakt, dlatego wybralam lekturki z poza programu... a dlatego zamiescilam ten temat, bo mi sie cytat spodobał

  6. #6
    01010100 Nazwisko Świecący przykładem Nazwisko Świecący przykładem Nazwisko Świecący przykładem Avatar Nazwisko
    Na DoFo od
    Dec 2005
    Skąd
    Małopolska
    Wiek
    46
    Postów
    3,538
    Siła Reputacji
    24

    Domyślnie Odp: William Warthon- Tam, gdzie spotykaja sie wszystkie światy

    William Wharton nie żyje





    Dzisiaj rano dotarła do nas bardzo smutna informacja. Wczoraj po południu zmarł w Kalifornii po długiej chorobie najpopularniejszy pisarz lat 90. w Polsce, William Wharton", napisał B. Tobiszewski z Domu Wydawniczego Rebis w oświadczeniu przekazanym mediom.

    William Wharton, którego właściwe nazwisko brzmi Albert du Aime, urodził się 7 listopada 1925 roku w Filadelfii.
    Podczas II wojny światowej walczył na froncie w Europie - we Francji, Belgii, Luksemburg i Niemczech. Później studiował w Los Angeles malarstwo i psychologię. Uzyskał doktorat z psychologii na uniwersytecie w Los Angeles. Od 1960 roku mieszkał wraz rodziną we Francji, w barce na Sekwanie. Zaczął pisać w 1965 roku, w dniu swoich 40 urodzin. W 1978 roku opublikował "Ptaśka".

    W wywiadach Wharton podkreślał, że pisze dla zwykłych ludzi, a nie pod wyrafinowany gust krytyków literackich. "Chciałbym, żeby wszystkim, którzy sięgną po moje książki, pomogły one odnaleźć piękno i sens w życiu" - deklaruje.

    W Polsce od pierwszego wydania "Ptaśka" w 1985 roku książki Whartona są na liście najlepiej sprzedawanych tłumaczeń obcej beletrystyki. Pisarz po raz pierwszy odwiedził nasz kraj w 1995 roku jako gość Międzynarodowych Targów Książki. Zarówno ten, jak i następne jego pobyty w Polsce cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem czytelników. Takiej popularności jak w Polsce Wharton nie zyskał ani we Francji, gdzie mieszkał, ani w Stanach Zjednoczonych, skąd pochodził.

    Dom Wydawniczy Rebis opublikował 19 powieści Whartona i jeden album prezentujący jego malarstwo. Według "Rzeczpospolitej" i "Notesu Wydawniczego", w ciągu ostatnich kilkunastu lat książki Whartona 26 razy znalazły się wśród 10 najpoczytniejszych tytułów roku. Pod tym względem jest rekordzistą wśród pisarzy w Polsce. Łączny nakład wszystkich książek autora wydanych w Rebisie przekroczył już 1,5 mln egzemplarzy, a wraz z innymi wydawnictwami zbliża się do 2 mln egzemplarzy.

  7. #7
    Tylko S. ;* Enemigo High Level Enemigo High Level Enemigo High Level Enemigo High Level Enemigo High Level Enemigo High Level Avatar Enemigo
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    Człuchów
    Postów
    7,299
    Siła Reputacji
    31

    Domyślnie Odp: William Warthon- Tam, gdzie spotykaja sie wszystkie światy

    ['] swiat juz nie bedzie taki sam
    Jezus was kocha

  8. #8
    bywam niegrzeczna wenus High Level wenus High Level wenus High Level wenus High Level wenus High Level wenus High Level
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    Pomorze
    Postów
    3,686
    Siła Reputacji
    28

    Domyślnie Odp: William Warthon- Tam, gdzie spotykaja sie wszystkie światy

    byl roznie oceniany ale mi sie jego ksiazki podobaly bardzo bardzo ...

    teraz czytam Dług honorowy ( Tom Clancy) rewelka !
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  9. #9
    kloss100 Człowiek z aspiracjami Avatar kloss100
    Na DoFo od
    Dec 2008
    Wiek
    46
    Postów
    86
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie Odp: William Warthon- Tam, gdzie spotykaja sie wszystkie światy

    Trudno w sumie ocenić Whartona jako pisarza. Napisał trzy bez wątpienia dobre książki - "Ptasiek", "W księżycową jasną noc", "Tato", no i może jeszcze "Niezawinione śmierci", a reszta to albo powtórzenia, albo narracja pozbawiona fabuły. Z jednej strony był dobry pisarzem, którego sam wspominam w tej chwili pozytywnie, ale z drugiej - sam sobie zaszkodził powtórzeniami.

+ Odpowiedz na ten temat

Thread Information

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Podobne wątki

  1. Wszystkie fotki na dofo....
    By araj in forum SPRAWY dotyczące DoFo
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-01-10, 11:44
  2. oddam wszystkie dofesy dla..
    By arcz in forum O WSZYSTKIM
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 27-10-06, 01:09
  3. wszystkie kobiety sa zle
    By switas in forum O WSZYSTKIM
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 22-04-06, 22:07

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów