+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Temat: Pytanie a propo zawieszenia kary

  1. #1
    JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek Avatar JaMajka
    Na DoFo od
    Aug 2007
    Wiek
    37
    Postów
    2,367
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie Pytanie a propo zawieszenia kary

    Od razu mówię, ze nie o mnie chodzi

    Ostatnio rozmawialiśmy na ten temat ze znajomymi no i zdania są podzielone. Konkretnie to pytanie jest takie:
    - Czy jeżeli ktoś został skazany, czyli dostał karę, ale ma wyrok w zawieszeniu, to jeżeli nic nie odwali żeby mu się wyrok odwiesił i mu się nie odwiesi to czy figuruje potem jako karany czy nie? Jeśli będzie potrzebował do pracy zaświadczenie o niekaralności i wystąpi o nie do sądu, to czy je otrzyma? np jak kara w zawieszeniu sie przedawni?
    Kolega mówi, że taka osoba potem nie ma z tym problemu i nie jest defacto "karana" ponieważ wyrok był zawieszony i kara sie nie odbyła. Pasuje mi to ale z drugiej strony.... taka osoba przecież była skazana

    *******************************
    Najpopularniejsze wątki w tym dziale:


  2. #2
    Glosujmy na PO efis  - Chcesz mieć z nim dzieci efis  - Chcesz mieć z nim dzieci efis  - Chcesz mieć z nim dzieci efis  - Chcesz mieć z nim dzieci efis  - Chcesz mieć z nim dzieci Avatar efis
    Na DoFo od
    Jan 2006
    Skąd
    Polska
    Postów
    2,327
    Siła Reputacji
    25

    Domyślnie Odp : Pytanie a propo zawieszenia kary

    Nie wiem dokładnie, ale to Ty masz chyba racje, bo dana osoba została skazana i ukaranna, z ta tylko różnicą, że wyrok zawieszono na jakiś tam czas. Kara więzienia w zawieszeniu jest taką samą karą jak ta "bez zawiasów" i jak dla mnie po okresie zawieszenia kary, jest tak samo, jak po odbyciu kary, czyli przez jakiś tam ustawowy czas trzeba w dokumentach pisać, że było się karanym. O ile się nie mylę , to można wystąpić do sądu o wcześniejsze "wymazanie kary" (tak to się chyba nazywa) i dopiero jak to się stanie, to można pomijać to zdarzenie w swoim życiorysie

  3. #3
    Porządny Porzadny Kryształ nie człowiek Porzadny Kryształ nie człowiek Porzadny Kryształ nie człowiek Porzadny Kryształ nie człowiek Porzadny Kryształ nie człowiek Porzadny Kryształ nie człowiek Porzadny Kryształ nie człowiek Avatar Porzadny
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    xxxxxxx
    Postów
    4,221
    Siła Reputacji
    31

    Domyślnie Odp : Pytanie a propo zawieszenia kary

    Z tego co slyszalem to chyba po 5 latach nie ma sladu po takiej karze w aktach.
    Ale nie jestem pewny. Kiedys wiedzialem bo znajomy dostal w zawiasach. Ale teraz juz nie pamietam w kazdym razie cos takiego bylo, ze po jakims czasie informacja o niej powinna zginac z akt.

  4. #4
    JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek Avatar JaMajka
    Na DoFo od
    Aug 2007
    Wiek
    37
    Postów
    2,367
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie Odp : Pytanie a propo zawieszenia kary

    dzięki, no tak... ale dokładnie to jestem ciekawa jak to jest z prawdziwością tej tezy, że jak sie ma np. kare 6mies wiezienia w zawiasach na 2lata i przez 2lata sie ta kara nie odwiesi to czy wtedy sad wyda zaswiadczenie o niekaralnosci? to tak jakby ktos dostal kare, ale ona zostala "zawieszona", jak sie nie "odwiesiła" to klient kary nie odbył czyli nie był karany.... czyli ma zaswiadczenie o niekaralnosci? bo takie coś wczoraj usłyszalam i mnie troche zainspirowało...

  5. #5
    Porządny Porzadny Kryształ nie człowiek Porzadny Kryształ nie człowiek Porzadny Kryształ nie człowiek Porzadny Kryształ nie człowiek Porzadny Kryształ nie człowiek Porzadny Kryształ nie człowiek Porzadny Kryształ nie człowiek Avatar Porzadny
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    xxxxxxx
    Postów
    4,221
    Siła Reputacji
    31

    Domyślnie Odp : Pytanie a propo zawieszenia kary

    a Ty sama siebie rozumiesz jak piszesz?
    bo ja przeczytalem to chyba z 3 razy nie jestem pewny czy dobrze to zrozumialem
    w kazdym razie jesli nie mina 2 lata a on ma zawiasy na 2 to raczej nie powinien dostac zaswiadczenia o niekaralnosci bo przeciez jest ukarany, bo nadal ciazy nad nim ten wyrok, krotko mowiac to tak jakby byl we wiezieniu ale nie jest bo ma zawiasy.
    tak ja to pojmuje i wedlug mnie nie ma mozliwosci dostania zaswiadczenia o niekaralnosci w tym momencie.

  6. #6
    inde Świecący przykładem inde Świecący przykładem inde Świecący przykładem
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Skąd
    szczecin
    Postów
    2,436
    Siła Reputacji
    23

    Domyślnie Odp : Pytanie a propo zawieszenia kary

    Po zakończeniu zawiasów dopiero dostanie z papierów wpis jest usunięty w momencie zakończenia wyroku[zawieszenia]


    Chociaż niżej, ale własna, POGOŃ SZCZECINz mego miasta !!!

    POGOŃ SZCZECIN NOWA

    Ta bitwa jest przegrana,
    Lecz my nie cofniemy się,
    Bo nasz honor to walczyć,
    I nigdy nie poddać się.
    Przeważająca siła wroga,
    Na pewno nie przestraszy nas,
    My walczymy do końca, choć nie mamy szans.


  7. #7
    Glosujmy na PO efis  - Chcesz mieć z nim dzieci efis  - Chcesz mieć z nim dzieci efis  - Chcesz mieć z nim dzieci efis  - Chcesz mieć z nim dzieci efis  - Chcesz mieć z nim dzieci Avatar efis
    Na DoFo od
    Jan 2006
    Skąd
    Polska
    Postów
    2,327
    Siła Reputacji
    25

    Domyślnie Odp : Pytanie a propo zawieszenia kary

    Koniec zawieszenia okresu kary (przy nienagannym zachowaniu) - to dopiero koniec kary. I dopiero od tego momentu można mówić o początku okresu (nie wiem jaki) jaki musi upłynąć do wymazania kary z akt (lub wcześniejszym wnioskowaniou o jej wymazanie).
    Moim zdaniem do czasu zakończenia kary, (do końca "zawiasów") nie ma mowy o wymazaniu kary z akt.

  8. #8
    JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek Avatar JaMajka
    Na DoFo od
    Aug 2007
    Wiek
    37
    Postów
    2,367
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie Odp : Pytanie a propo zawieszenia kary

    dzięki, ale z tego wynika, że jednak figuruje się nadadal jako osoba wczesniej karana i nie spedzenie tego czasu w wiezieniu nic tu nie zmienia.

  9. #9
    rece opadaja Hitman Świecący przykładem Hitman Świecący przykładem Hitman Świecący przykładem Avatar Hitman
    Na DoFo od
    Jul 2006
    Skąd
    Harrogate
    Postów
    3,272
    Siła Reputacji
    23

    Domyślnie Odp : Pytanie a propo zawieszenia kary

    Trzeba odczekac do konca zawieszenia kary i potem napisac podanie o usuniecie z rejestru.
    Po usunieciu z rejestru czlowiek jest czysty jak lza i znowu moze dostac zawiasy.


    PS. Automatyczne zatarcie nastepuje zdaje sie po 6 miesiacach od zakonczenia czasu proby.

  10. #10
    Shandor Laureat pokojowej nagrody Shandor Laureat pokojowej nagrody Shandor Laureat pokojowej nagrody Shandor Laureat pokojowej nagrody Avatar Shandor
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Skąd
    aj dont noł :/
    Postów
    4,631
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie Odp : Pytanie a propo zawieszenia kary

    Cytat Napisał Hitman Zobacz post
    Trzeba odczekac do konca zawieszenia kary i potem napisac podanie o usuniecie z rejestru.
    Po usunieciu z rejestru czlowiek jest czysty jak lza i znowu moze dostac zawiasy.


    PS. Automatyczne zatarcie nastepuje zdaje sie po 6 miesiacach od zakonczenia czasu proby.
    Hitman zuch nad zuchy masz rację

    Zatarcie skazania z urzędu nastepuje (powinno teoretycznie) 6 miesięcy po upływie okresu próby. Kara pozbawienia wolności w zawieszeniu to też rodzaj kary, tak jak grzywna czy ograniczenie wolności więc jeśli ma się karę w zawieszeniu na jakiś okres próby czy jakieś inne kary jw to nie można w trakcie trwania tego okresu mówić, że jest się nie karanym. Jesli w okresie próby popełnimy kolejene przestępstwo podobne to sąd obligatoryjniezarzadza wykonanie zawieszonej kary oraz dochodzi do tego kolejne skazanie za popełniony czyn, jesli kolejne przestepstwo nie jest z kategorii "podobnych" to sąd nie musi odwieszać nam poprzedniej kary. Jak coś nie jest jasne to pytaj, spróbuję wyjaśnić...
    Якщо можеш, завітай до мене ти,
    Якщо хочеш, спий моєї води,
    Якщо Віриш, розкажи мені,
    Про що ти мрієш, коли живеш на самоті...

  11. #11
    Gospodarz araj  - Chcesz mieć z nim dzieci araj  - Chcesz mieć z nim dzieci araj  - Chcesz mieć z nim dzieci araj  - Chcesz mieć z nim dzieci araj  - Chcesz mieć z nim dzieci araj  - Chcesz mieć z nim dzieci Avatar araj
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Skąd
    Jutlandia
    Postów
    13,283
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie Odp : Pytanie a propo zawieszenia kary

    takze Jamajka,za pół roku poprosisz o usuniecie z rejestru i bedziesz czysta jak łza..i nie daj sie wiecej zlapac,jak kradniesz pomidory


  12. #12
    303 Miekki Laureat pokojowej nagrody Miekki Laureat pokojowej nagrody Miekki Laureat pokojowej nagrody Miekki Laureat pokojowej nagrody Miekki Laureat pokojowej nagrody
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Skąd
    przybywałybyście?
    Wiek
    38
    Postów
    3,107
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie Odp : Pytanie a propo zawieszenia kary

    czyli jestem czysty

  13. #13
    JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek Avatar JaMajka
    Na DoFo od
    Aug 2007
    Wiek
    37
    Postów
    2,367
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie Odp : Pytanie a propo zawieszenia kary

    Jesteście boscy wieeeelkie dzieeeeki kamień z serca
    araj.... to nie były pomidory ja jestem jak łza! hyhy

+ Odpowiedz na ten temat

Thread Information

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Podobne wątki

  1. Kary cielesne (?)
    By MaT in forum O WSZYSTKIM
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 13-09-08, 12:13
  2. Polska i brak poczucia kary
    By 6 biegowy in forum Co Cię wkurza?
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-04-08, 21:28
  3. Polskie prawo a zagadnienie kary
    By 6 biegowy in forum Kryminalne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-08-06, 22:00
  4. Zbyt niskie kary dla cyberprzestępców?
    By switas in forum Komputery, sprzet audio-video  
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 14-05-06, 16:28
  5. Straszne kary dla Łódzkich druzyn
    By whatever in forum Śmietnik  
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-05-06, 04:08

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów