+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 22

Temat: Stłuczka - likwidacja szkody

  1. #1
    01010100 Nazwisko Świecący przykładem Nazwisko Świecący przykładem Nazwisko Świecący przykładem Avatar Nazwisko
    Na DoFo od
    Dec 2005
    Skąd
    Małopolska
    Wiek
    46
    Postów
    3,538
    Siła Reputacji
    24

    Domyślnie Stłuczka - likwidacja szkody

    Dzisia sympatyczna pani skasowała mi lusterko i wgniotła drzwi

    spisałem wszelkie dane + opis zdarzenia , pani sie ładnie podpisała...

    Jak ktos miał ostatnio stłuczkę to piszcie na co uwazac przy likwidacji

    *******************************
    Najpopularniejsze wątki w tym dziale:


  2. #2
    Love you E. :* sabinka Laureat pokojowej nagrody sabinka Laureat pokojowej nagrody sabinka Laureat pokojowej nagrody sabinka Laureat pokojowej nagrody sabinka Laureat pokojowej nagrody Avatar sabinka
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    .
    Wiek
    37
    Postów
    8,857
    Siła Reputacji
    31

    Domyślnie Odp : Stłuczka - likwidacja szkody

    ja moge Ci tylko napisac ze likwidator ma prze*ebana prace

  3. #3
    01010100 Nazwisko Świecący przykładem Nazwisko Świecący przykładem Nazwisko Świecący przykładem Avatar Nazwisko
    Na DoFo od
    Dec 2005
    Skąd
    Małopolska
    Wiek
    46
    Postów
    3,538
    Siła Reputacji
    24

    Domyślnie Odp : Stłuczka - likwidacja szkody

    Cytat Napisał sabinka Zobacz post
    ja moge Ci tylko napisac ze likwidator ma prze*ebana prace
    wiem, ze mna tez nie bedzie mu łatwo

  4. #4
    01010100 Nazwisko Świecący przykładem Nazwisko Świecący przykładem Nazwisko Świecący przykładem Avatar Nazwisko
    Na DoFo od
    Dec 2005
    Skąd
    Małopolska
    Wiek
    46
    Postów
    3,538
    Siła Reputacji
    24

    Domyślnie Odp : Stłuczka - likwidacja szkody

    Cytat Napisał sabinka Zobacz post
    ja moge Ci tylko napisac ze likwidator ma prze*ebana prace
    hmmm korekta, bo wyglada ze sa biedni likwidatorzy i sku**synki klienty...

    Ja im nie zazdroszcz tej pracy , ale to ich wybór... a prawda jest taka ze wiekszosc likwidatorów jak tylko trafi na naiwniaka to tak go zerznie ze gosc zapłaci 50% kosztów naprawy i jeszcze mu vat odlicza

  5. #5
    Love you E. :* sabinka Laureat pokojowej nagrody sabinka Laureat pokojowej nagrody sabinka Laureat pokojowej nagrody sabinka Laureat pokojowej nagrody sabinka Laureat pokojowej nagrody Avatar sabinka
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    .
    Wiek
    37
    Postów
    8,857
    Siła Reputacji
    31

    Domyślnie Odp : Stłuczka - likwidacja szkody

    radze ci tak nie pisac bo tu sie jeden z nich wlasnie zarejestrowal

  6. #6
    01010100 Nazwisko Świecący przykładem Nazwisko Świecący przykładem Nazwisko Świecący przykładem Avatar Nazwisko
    Na DoFo od
    Dec 2005
    Skąd
    Małopolska
    Wiek
    46
    Postów
    3,538
    Siła Reputacji
    24

    Domyślnie Odp : Stłuczka - likwidacja szkody

    Sabinka ja nie pisze ze wszyscy sa tacy, ale wiele firm żeruje na niewiedzy zwykłych poszkodowanych ludzi ...

    a z nowym kolega chetnie podyskutuje na ten temat

  7. #7
    ooplicz Nikt
    Na DoFo od
    Oct 2007
    Postów
    4
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp : Stłuczka - likwidacja szkody

    wszystko zalezy od firmy ubezpieczeniowej kazda firma to inna polityka...
    podstawowe pytania przy likwidacji szkody zeby szybko miec kase i bez wiekszych problemow (nie zawsze sie da) to: gdzie jest sprawca ubezpieczony, czy masz wykupione AC jesli tak to w jakiej firmie.. , czy gdzies zglaszales juz ta szkode, jaki pojazd uszkodzony, jakie uszkodzenia, ile ma lat, gdzie chcesz go naprawiac czy w zwyklym tanim warsztacie czy tez moze w autoryzowanym serwisie, jakie sa okolicznosci powstania szkody, jakie dane masz sprawcy (tak naprawde to nr tel do sprawcy jest czasami najbardziej przydatna rzecza), czy wystepujesz z jakimis innymi roszczeniami oprocz naprawy samochodu... no to takie podstawowe dane, ktore sa potrzebne zeby cos powiedziec wiecej jak sie do tego zabrac

  8. #8
    01010100 Nazwisko Świecący przykładem Nazwisko Świecący przykładem Nazwisko Świecący przykładem Avatar Nazwisko
    Na DoFo od
    Dec 2005
    Skąd
    Małopolska
    Wiek
    46
    Postów
    3,538
    Siła Reputacji
    24

    Domyślnie Odp : Stłuczka - likwidacja szkody

    samochód sprawcy ubezpieczony jest w firmie Benefia, nie mam Ac ale nawet gdybym miał to wydaje mi sie ze likwidacja szkody z własnego ubezpieczenia to nie najlepszy pomysł [ ale tu moge sie mylic] na ta chwile jeszcze nie zgłaszałem - chce sie dobrze "przygotowac" bo rozmowy o ile wiem od poczatku sa nagrywane i czasem jedno niepotrzebne słowo moze narobic probemów - szkode nalezy zgłosic niezwłocznie wiec mysle ze dzis popołudniu wystarczy,
    samochód uszkodzony to honda civic V generacja rocznik 95 , zniszczone zostało lusterko oraz wgniecione drzwi [wgniecenia sa stosunkowo niewielkie ale w jednym miejscu przebija wewnetrzny profil - wiec wypchniecie w tym miejscu prawdopodobnie nie wchodzi w gre,

    gdzie chcesz go naprawiac
    no i tu zaczynaja sie zasadnicze pytania
    zakładajac ze naprawe zrobie byle gdzie to za lusterko zapłace 125zł +300 zł malowanie -szpachlowanie + 100 montaż-demontaz =około 525zł i niby mam wyremontowany samochód tyle ze autko planowałem sprzedac w ciagu najblizszego roku ... a to oznacza ze sprzedac mi go bedzie trudno [ bo bite] a jak juz sprzedam to jednak taniej....
    opcja 2. to daje samochód do serwisu Hondy i wtedy ceny wygladaja tak
    nowe lusterko 250- 350 zł
    nowe drzwi 1800zł [teoretycznie mam prawo do przywrócenia stanu samochodu sprzed wypadku czyli orginalne drzwi i orginalne lusterko]
    +malowanie
    + montaz-demontaz
    = sporo ponad 2000 zł
    [a przy sprzedazy i tak bede musiał puscic taniej bo bedzie widac róznice w odcieniu ]

  9. #9
    ooplicz Nikt
    Na DoFo od
    Oct 2007
    Postów
    4
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp : Stłuczka - likwidacja szkody

    no z tym AC to mogloby ulatwic sprawe bo mialbys np AC w PZU zglosil bys sobie ta szkode u nich i najprawdopodobniej bardzo szybko dostal w miare wysokie odszkodowanie a oni by sie juz potem martwili zeby uzyskac potwierdzenie sprawcy i wyregresowac odszkodowanie z Benefi, a co do naprawy, raczej nie radzilbym naprawiac takiego staruszka w serwisie ani tez nie kupowac czesci zamiennych w ASO... bo moze sie to potem odbic na tobie (ale nie jestem w stanie powiedziec na 100% bo nie wiem jak w tej firmie licza odszkodowania) najlepiej wstrzymaj sie z decyzja do czasu otrzymania kalkulacji... (bardzo mozliwe ze ta firma ma podpisana umowe z warsztatami wspolpracujacymi z ktore za taka kwote jaka oni wyliczyli naprawia ten samochod) wtedy tylko upowazniasz taki warsztat do odbioru odszkodowania i sie nie martwisz... ale tez bym tak za chetnie nie naprawial w formie bezgotowkowej bo upowaznisz jakis warsztat odstawisz tam samochod do naprawy ubezpieczyciel nie wyplaci jeszcze odszkodowania i warsztat nie bedzie chcial wydac samochodu i to wtedy moze potrwac dlatego takie wazne zeby miec telefon do sprawcy aby zadzwonic do niego i zmusic do potwierdzenia tej szkody... a co do rozmowy przy zglaszaniu to nie ma raczej czegos takiego ze jedno slowo moze zawazyc potem na wyplacie odszkodowania... po prostu powiedz mniej wiecej to co jest napisane w oswiadczeniu, z pytan trudniejszych to bedzie w jakiej formie bedziesz chcial otrzymac odszkodowanie i najprawdopodobniej bedziesz mial do wyboru forme bezgotowkowa albo przelew na konto... jesli Ci zalezy na czasie to wybierz przelew (miej przy sobie nr tego konta) bo zanim wybierzesz warsztat i go upowaznisz to moze potrwac a z upowaznieniami warsztaty moga byc problemy aczkolwiek w wiekszosci przypadkow nie ma problemow no i jak nie prowadzisz zadnej firmy i nie bedziesz odliczal VAT w US to przy pytaniu czy jestes platnikiem podatku VAT nalezy powiedziec ze NIE, bo czesto ludzie mowia ze sa platnikami VAT a sie okazuje ze tak powiedzieli bo np jak kupuja w sklepie chleb to placa VAT aha no i mam nadzieje ze jestes jedynym wlascicielem pojazdu bo jezeli nie to inna osoba bedziesz musiala upowaznic Ciebie do odbioru odszkodowania lub tez we dwojke upowaznicie warsztat

  10. #10
    01010100 Nazwisko Świecący przykładem Nazwisko Świecący przykładem Nazwisko Świecący przykładem Avatar Nazwisko
    Na DoFo od
    Dec 2005
    Skąd
    Małopolska
    Wiek
    46
    Postów
    3,538
    Siła Reputacji
    24

    Domyślnie Odp : Stłuczka - likwidacja szkody

    Dzieki za szybka odpowiedz




  11. #11
    01010100 Nazwisko Świecący przykładem Nazwisko Świecący przykładem Nazwisko Świecący przykładem Avatar Nazwisko
    Na DoFo od
    Dec 2005
    Skąd
    Małopolska
    Wiek
    46
    Postów
    3,538
    Siła Reputacji
    24

    Domyślnie Odp : Stłuczka - likwidacja szkody

    dopatrzyłem sie teraz ze całe drzwi poszły do srodka jakies 5mm [ w stosunku do progu ]

    ----------------------------------------

    wiec tak , dostaje wycenę ale sie z nia nie zgadam co moge zrobic ?
    czy stanowisko firmy w takiej sytuacji jest sztywne i odsyłaja na droge sadowa czy mozna cos wynegocjowac ?
    Ostatnio edytowane przez Nazwisko ; 01-11-07 o 12:30

  12. #12
    Love you E. :* sabinka Laureat pokojowej nagrody sabinka Laureat pokojowej nagrody sabinka Laureat pokojowej nagrody sabinka Laureat pokojowej nagrody sabinka Laureat pokojowej nagrody Avatar sabinka
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Skąd
    .
    Wiek
    37
    Postów
    8,857
    Siła Reputacji
    31

    Domyślnie Odp : Stłuczka - likwidacja szkody

    widzisz nazwa, gdyby nie ja to o ile mniej bys wiedzial

  13. #13
    01010100 Nazwisko Świecący przykładem Nazwisko Świecący przykładem Nazwisko Świecący przykładem Avatar Nazwisko
    Na DoFo od
    Dec 2005
    Skąd
    Małopolska
    Wiek
    46
    Postów
    3,538
    Siła Reputacji
    24

    Domyślnie Odp : Stłuczka - likwidacja szkody

    Dzięki !!!!

  14. #14
    ooplicz Nikt
    Na DoFo od
    Oct 2007
    Postów
    4
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp : Stłuczka - likwidacja szkody

    mozesz sie odwolywac na pismie ale wynik odwolania zalezy od tego od czego sie odwolasz bo jak np cos zle policza albo jakas czesc nie taka dadza... albo cos innego powala to nie ma problemu natomiast jezeli nie bede Ci sie podobaly np. ceny czesci zamiennych, stawki RBG to przy takim staruszku moze byc ciezko raczej beda sztywno trzymac sie swojego stanowiska.. ale zawsze na samym koncu pozostaje sad, pewnie wygrasz, ale czy warto dla tych paru zlotych sie meczyc?

  15. #15
    01010100 Nazwisko Świecący przykładem Nazwisko Świecący przykładem Nazwisko Świecący przykładem Avatar Nazwisko
    Na DoFo od
    Dec 2005
    Skąd
    Małopolska
    Wiek
    46
    Postów
    3,538
    Siła Reputacji
    24

    Domyślnie Odp : Stłuczka - likwidacja szkody

    daj spokój z sadem to było czysto teoretyczne pytanie, poprostu ciekaw jestem jaki mam wpływ na decyzje o sposobie naprawy.

    Mechanik do którego dzwoniłem twierdził ze moge sie domagac wymiany tych drzwi na nowe[ale jak sie juz przekonałem mechanicy rózne rzeczy opowiadaja] ,
    jak twoim zdaniem powinna byc usunieta ta szkoda ?

+ Odpowiedz na ten temat

Thread Information

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Podobne wątki

  1. Zgłaszanie szkody przez internet-fajne, potrzebne, skuteczne?
    By berry@strawberry in forum Pytaj o wszystko  
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 27-07-10, 22:57
  2. mała stłuczka
    By araj in forum AUTO-MOTO
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-08-08, 13:44
  3. Likwidacja internetu - do tego dąży RIAA?
    By MaT in forum O WSZYSTKIM
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 01-12-06, 12:49
  4. Likwidacja dzialu "moda"
    By Papla in forum SPRAWY dotyczące DoFo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-12-05, 13:47

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów