+ Odpowiedz na ten temat
Poka¿ wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Estragon, ¶mietana i polêdwica w jednej sta³y patelni

  1. #1
    Love you E. :* sabinka Laureat pokojowej nagrody sabinka Laureat pokojowej nagrody sabinka Laureat pokojowej nagrody sabinka Laureat pokojowej nagrody sabinka Laureat pokojowej nagrody Avatar sabinka
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Sk±d
    .
    Wiek
    37
    Postów
    8,857
    Si³a Reputacji
    31

    Domy¶lnie Estragon, ¶mietana i polêdwica w jednej sta³y patelni

    (sama tego nie pisalam, skopiowane ze stronki)

    sk³adniki
    4 s³uszne kotlety z polêdwicy
    szklanka nie chudej ¶mietany
    ³y¿eczka suszonego lub ¶wie¿ego estragonu
    sól
    pieprz
    czubata ³y¿ka mas³a
    dwie ³y¿ki oliwy





    Polêdwica to doskona³e miêso i... najczê¶ciej marnowane na "schabowe". Mo¿e i te schabowe nie s± takie z³e, ale daleko im do potrawy, któr± warto siê delektowaæ podczas sobotniego wieczoru.

    Kiedy mam piêkny kawa³ek polêdwicy wieprzowej, przygotowujê z niej sznycle w sosie ¶mietanowym z estragonem. ¦mietana doskonale podkre¶la delikatny smak miêsa i wydobywa z niego aromat, estragon dodajê za¶ zdecydowania.

    Polêdwicê krojê na ¶rednio grube plastry - tak na jakie¶ dwa palce, potem rozp³aszczam rêk± - powinni zabroniæ ustawowo u¿ywania t³uczka do takiego miêsa, hehe.

    Delikatnie solê i pieprzê. Na patelni rozpuszczam do¶æ du¿o mas³a z odrobin± oliwy - dziêki temu mas³o siê nie spali, a potrawa bêdzie mia³a zdecydowanie lepszy smak. Na rozgrzane mas³o k³adê polêdwicê i sma¿ê krótko na silnym ogniu, kiedy miêso jest lekko zrumienione z obu stron, zmniejszam ogieñ do minimum i zalewam ¶mietan±, energicznie rozprowadzaj±c j± po ca³ej patelni - tak, ¿eby górna powierzchnia nie by³a przykryta ¶mietan± - tam bowiem wrzucam odrobinê suszonego estragonu.

    Patelniê przykrywam i pozwalam by danie same siê dokoñczy³o - trwa to jakie¶ dziesiêæ, piêtna¶cie minut.

    Ten czas po¶wiêcam na zrobienie sosu do sa³aty - do takiego miêsa doskonale pasuje sa³ata z cukini± z sosem vinegrette.

    Cukiniê krojê wzd³u¿ na bardzo cienkie plastry - u¿ywam do tego obieraczki do ziemniaków. Nastêpnie fantazyjnie uk³adam na porwanych li¶ciach sa³aty i polewam sosem. Dla koloru wszystko posypujê gar¶ci± posiekanych na kawa³ki pomidorów, które wcze¶niej obra³em i pozbawi³em nasionek.

    Takiej polêdwicy doskonale robi towarzystwo bagietki lub pieczonych ziemniaków i wytrawne bia³e wino.




    to dzisiaj bede robic, bo mam goscia na obiad
    pozniej napisze czy bylo warto

    *******************************
    Najpopularniejsze w±tki w tym dziale:

    Ostatnio edytowane przez sabinka ; 16-10-07 o 17:20

  2. #2
    JaMajka Kryszta³ nie cz³owiek JaMajka Kryszta³ nie cz³owiek JaMajka Kryszta³ nie cz³owiek JaMajka Kryszta³ nie cz³owiek JaMajka Kryszta³ nie cz³owiek JaMajka Kryszta³ nie cz³owiek JaMajka Kryszta³ nie cz³owiek Avatar JaMajka
    Na DoFo od
    Aug 2007
    Wiek
    37
    Postów
    2,367
    Si³a Reputacji
    26

    Domy¶lnie Odp : Estragon, ¶mietana i polêdwica w jednej sta³y patelni

    mmmmmm no na polêdwicê to bym siê wprosi³a ja nie lubiê marnowaæ miêsa...

  3. #3
    portia - samo dobro portia - samo dobro portia - samo dobro Avatar portia
    Na DoFo od
    May 2006
    Sk±d
    z kontowni
    Wiek
    50
    Postów
    2,703
    Si³a Reputacji
    22

    Domy¶lnie Odp : Estragon, ¶mietana i polêdwica w jednej sta³y patelni


    portia: Poisonous Orphan-Reaping Townsfolk-Injuring Abomination or Paramour Offering Rapturous, Thrilling, Intense Affection



  4. #4
    Love you E. :* sabinka Laureat pokojowej nagrody sabinka Laureat pokojowej nagrody sabinka Laureat pokojowej nagrody sabinka Laureat pokojowej nagrody sabinka Laureat pokojowej nagrody Avatar sabinka
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Sk±d
    .
    Wiek
    37
    Postów
    8,857
    Si³a Reputacji
    31

    Domy¶lnie Odp : Estragon, ¶mietana i polêdwica w jednej sta³y patelni

    przepraszam portia, nie szukalam tak
    ale bylo pycha

  5. #5
    portia - samo dobro portia - samo dobro portia - samo dobro Avatar portia
    Na DoFo od
    May 2006
    Sk±d
    z kontowni
    Wiek
    50
    Postów
    2,703
    Si³a Reputacji
    22

    Domy¶lnie Odp : Estragon, ¶mietana i polêdwica w jednej sta³y patelni

    eeee - mój jest nieco inny, wiêc nie wiem za co przepraszasz?

    portia: Poisonous Orphan-Reaping Townsfolk-Injuring Abomination or Paramour Offering Rapturous, Thrilling, Intense Affection



  6. #6
    Love you E. :* sabinka Laureat pokojowej nagrody sabinka Laureat pokojowej nagrody sabinka Laureat pokojowej nagrody sabinka Laureat pokojowej nagrody sabinka Laureat pokojowej nagrody Avatar sabinka
    Na DoFo od
    Oct 2005
    Sk±d
    .
    Wiek
    37
    Postów
    8,857
    Si³a Reputacji
    31

    Domy¶lnie Odp : Estragon, ¶mietana i polêdwica w jednej sta³y patelni

    cos dzisiajz e mna nie tak

+ Odpowiedz na ten temat

Thread Information

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 u¿ytkownik(ów) przegl±da ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 go¶ci)

     

Podobne w±tki

  1. Ja¶ ¦mietana to ja :(
    By 6 biegowy in forum O WSZYSTKIM
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 07-02-07, 02:59
  2. Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 17-03-06, 07:52
  3. Nie moge przejsc jednej planszy :(
    By stuff in forum Co Ciê wkurza?
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 16-11-05, 09:25

Uprawnienia

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów