+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Temat: "3" jajka

  1. #1
    JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek Avatar JaMajka
    Na DoFo od
    Aug 2007
    Wiek
    37
    Postów
    2,367
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie "3" jajka

    no właśnie mnie denerwuje oznakowanie "3" na jajkach- to jest tak zwana hodowla kur klatkowa, 2-sciolkowa, a 1- wolnowybiegowa, a brak oznaczen oznacza ze jajo jest ze wsi i wlasciciel ma ponizej 50kurek.
    I ta wlascie 3 ktora mnie wkurza, oznacza że kura w hodowli klatkowej żyje na przestrzeni wielkosci kartki papieru, ma uciety dziób (żeby się kury nie dziobały i żeby miały wprowadzone na stałe rurki dokarmiające) i zyje sobie na tasmie ktora sie pod nia przesuwa zabierajac jajka i kurze kupki, żyje sobie przez rok wyrabiając normę-250jaj, i potem kurka zostaje na rosół.
    Wystarczyłby bojkot konsumencki, na niekupowanie jaj z 3 i może byłoby humanitarniej.

    *******************************
    Najpopularniejsze wątki w tym dziale:


  2. #2
    smoke Świecący przykładem smoke Świecący przykładem smoke Świecący przykładem Avatar smoke
    Na DoFo od
    Feb 2006
    Skąd
    polska
    Postów
    1,156
    Siła Reputacji
    22

    Domyślnie Odp : "3" jajka

    Cytat Napisał JaMajka Zobacz post
    ... i potem kurka zostaje na rosół.
    Wystarczyłby bojkot konsumencki, na niekupowanie jaj z 3 i może byłoby humanitarniej.

    a tradycja to sie tu juz wcale nie liczy?

    "By wszystkich zgromadzić, tylko jeden sposób,
    Po niedzielnej sumie z kury zrobić rosół.
    Czasem narzekają, że ich czas to gnicie,
    Lecz gorąca zupa wraca wiarę w życie."


    niech produkuja wiec jaja z siodemka, z szczesliwa siodemka. na niedziele i na rosol.
    nobody fuck with the jesus

  3. #3
    6b idiota whatever Świecący przykładem whatever Świecący przykładem whatever Świecący przykładem whatever Świecący przykładem Avatar whatever
    Na DoFo od
    Dec 2005
    Skąd
    LDZ
    Postów
    4,690
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie Odp : "3" jajka

    to tak samo trzeba przestac jesc kurczaka z rozna. kazdy powinien robic to co jest zgodne z jego sumieniem. niektorych nie stac na drozsze jajka.
    zreszta takich przykladow jest dziesiatki i trzeba by bojkotowac wiele innych rzeczy

  4. #4
    JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek Avatar JaMajka
    Na DoFo od
    Aug 2007
    Wiek
    37
    Postów
    2,367
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie Odp : "3" jajka

    Cytat Napisał whatever Zobacz post
    to tak samo trzeba przestac jesc kurczaka z rozna. kazdy powinien robic to co jest zgodne z jego sumieniem. niektorych nie stac na drozsze jajka.
    zreszta takich przykladow jest dziesiatki i trzeba by bojkotowac wiele innych rzeczy

    No właśnie się nie zgadzam bo mi chodzi tylko o humanitaryzm. Nie o propagowanie wegetarianizmu. Dlaczego na filmiki o znecaniu sie nad zwierzetami na youtube sie kazdy burzy... a dla mnie to taka "hodowla" z ucietym dziobem, bez zadnego ruchu, bez zadnego zycia, to okrucienstwo. Jakby ktos zobaczyl ze ktos tak w domu jedna kure traktuje to by bylo, ze sie znecaja, a jak to jest na "skalę" to już jest ok?
    btw. mi nie chodzi o jakosc jajek, te z 3 nie sa tansze.. nie mowie o oznakowaniu wielkosci tylko wiadomosci o hodowli...

  5. #5
    6b idiota whatever Świecący przykładem whatever Świecący przykładem whatever Świecący przykładem whatever Świecący przykładem Avatar whatever
    Na DoFo od
    Dec 2005
    Skąd
    LDZ
    Postów
    4,690
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie Odp : "3" jajka

    3 musza byc tanze bo koszty utrzymania kury sa najnizsze. zreszta szczerze mowiac nie zastanawiam sie nad tym skad sa jajka, tlko wkladam je do koszyka. jednak mam babcie na wsi i przewaznie jajka bierzemy ze wsi, albo z rynku, czyli tez wiejskie.
    inne zwierzeta na pewno tez sa chodowane w roznych nieciekawych warunkach.
    moj ojciec kiedys przez krotki okres chodowal drob. sama chodowla ok, bo kurczaki sobie biegaja po hali, jedza, pija i sraja. jednak jak sie je lapie, zeby przetransportowac do ubojni to jest to na pewno spory stres dla zwierzaka.
    w przypadku świń czy krow jest na pewno podobnie.

    poza tym mozna kupowiac mieso z hodowli ekologicznej (czy tam biologicznej, jak zwal tak zwal) jednak malo kogo na nie stac. nie wiem jak to jet w polsce, bo nie kupuje, ale w niemczech jedno jajko od "szczesliwej" kury kosztuje okolo 50 centow

  6. #6
    JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek Avatar JaMajka
    Na DoFo od
    Aug 2007
    Wiek
    37
    Postów
    2,367
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie Odp : "3" jajka

    Cytat Napisał whatever Zobacz post
    3 musza byc tanze bo koszty utrzymania kury sa najnizsze. zreszta szczerze mowiac nie zastanawiam sie nad tym skad sa jajka, tlko wkladam je do koszyka. jednak mam babcie na wsi i przewaznie jajka bierzemy ze wsi, albo z rynku, czyli tez wiejskie.
    inne zwierzeta na pewno tez sa chodowane w roznych nieciekawych warunkach.
    moj ojciec kiedys przez krotki okres chodowal drob. sama chodowla ok, bo kurczaki sobie biegaja po hali, jedza, pija i sraja. jednak jak sie je lapie, zeby przetransportowac do ubojni to jest to na pewno spory stres dla zwierzaka.
    w przypadku świń czy krow jest na pewno podobnie.

    poza tym mozna kupowiac mieso z hodowli ekologicznej (czy tam biologicznej, jak zwal tak zwal) jednak malo kogo na nie stac. nie wiem jak to jet w polsce, bo nie kupuje, ale w niemczech jedno jajko od "szczesliwej" kury kosztuje okolo 50 centow

    ja z ekologia nie przesadzam, ale denerwuje mnie to, że dla zmniejszenia kosztów maltretuje się zwierzaki. Zresztą jestem za dziczyzną- tak szczerze, mięso zwierzaka, który w chwili śmierci nie był zestresowany i nawet się jej nie spodziewał, nie jest naładowane adrenaliną i jest o wiele zdrowsze. Ja raczej patrzę na takie rzeczy bo do mnie dużo akcji z org. Viva dochodzi i mi skutecznie odbierają apetyt.

    P.S mylić się jest rzeczą ludzką what...

  7. #7
    6b idiota whatever Świecący przykładem whatever Świecący przykładem whatever Świecący przykładem whatever Świecący przykładem Avatar whatever
    Na DoFo od
    Dec 2005
    Skąd
    LDZ
    Postów
    4,690
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie Odp : "3" jajka

    kazdy je to nan co go stac


    c mi sie samo powciskalo hehe jest po 1:30 :P.
    zostalem dojechany

  8. #8
    JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek Avatar JaMajka
    Na DoFo od
    Aug 2007
    Wiek
    37
    Postów
    2,367
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie Odp : "3" jajka

    Cytat Napisał whatever Zobacz post
    kazdy je to nan co go stac


    c mi sie samo powciskalo hehe jest po 1:30 :P.
    zostalem dojechany
    a mi się nawet wydaje, że 1:55 była...
    kto Cię dojechał?! powiedz to ja mu zaraz... ja go... dojadę

  9. #9
    6b idiota whatever Świecący przykładem whatever Świecący przykładem whatever Świecący przykładem whatever Świecący przykładem Avatar whatever
    Na DoFo od
    Dec 2005
    Skąd
    LDZ
    Postów
    4,690
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie Odp : "3" jajka

    tamten post napisany byl o 1:30, Ty mnie dojechalas. zbanuj sie.
    ja nie mowielm, ze nie robie bledow
    spamujemy
    zjadlbym cos

  10. #10
    JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek JaMajka Kryształ nie człowiek Avatar JaMajka
    Na DoFo od
    Aug 2007
    Wiek
    37
    Postów
    2,367
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie Odp : "3" jajka

    Cytat Napisał whatever Zobacz post
    tamten post napisany byl o 1:30, Ty mnie dojechalas. zbanuj sie.
    ja nie mowielm, ze nie robie bledow
    spamujemy
    zjadlbym cos
    ahh te inne strefy czasowe...
    Jajko Ci usmażę to może nie będę się musiała banować ani dojeżdżać

  11. #11
    No Gain Without Pain MaT  - Chcesz mieć z nim dzieci MaT  - Chcesz mieć z nim dzieci MaT  - Chcesz mieć z nim dzieci MaT  - Chcesz mieć z nim dzieci MaT  - Chcesz mieć z nim dzieci MaT  - Chcesz mieć z nim dzieci Avatar MaT
    Na DoFo od
    Dec 2005
    Skąd
    Never mind
    Postów
    3,628
    Siła Reputacji
    27

    Domyślnie Odp : "3" jajka

    O Ja Cię, jaki problem

  12. #12
    6b idiota sztetke Świecący przykładem sztetke Świecący przykładem sztetke Świecący przykładem
    Na DoFo od
    Sep 2005
    Skąd
    zziemi
    Postów
    3,725
    Siła Reputacji
    24

    Domyślnie Odp : "3" jajka

    NIE JEM PRAWIE JAJ (przynajmnierj w czystej postaci).LOS kur jest mo (no moze nie obojetny),ale nie powinno ich byc na swiecie.smierdza(same i przy gotowaniu),sraja,gdaCZA,CHODZA Z WYDZIOBANYMI DUPAMI (TE W KLATKACH WIDOCZNIE NIE).to sa najpodlejsze zwierzeta na planecie.
    j
    MIESZKAM W POKOJU Z PALMĄ

+ Odpowiedz na ten temat

Thread Information

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Podobne wątki

  1. "Chyba nie zdał" i "masz coś do mnie"
    By araj in forum O WSZYSTKIM
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-12-10, 11:45
  2. Prestiżowy "European Voice" o "braciach kartoflach"
    By MaT in forum POLITYKA, WIADOMOŚCI
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 31-03-07, 18:37
  3. PROBLEM Z PRZYCISKAMI "fREak" I "L33T"
    By STERN in forum Pytaj o wszystko  
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 22-01-06, 03:15
  4. "OSACZONY" Film tworcow "szklanej pułapki
    By harier in forum FILM,TEATR
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-12-05, 19:11

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów